Adebayo Akinfenwa
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ England Nigeria
| 📝 | Imię ojczyste | Saheed Adebayo Akinfenwa |
| 🎂 | Data urodzenia | 09.05.1982 (44 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | London, Anglia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | England Nigeria |
| 📏 | Wzrost | 180 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2023 |
| 🤝 | Agent | Wasserman |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Northampton Town | 5 | 198 | 74 | 26 |
| Wycombe Wanderers | 6 | 269 | 60 | 40 |
| AFC Wimbledon | 2 | 99 | 23 | 10 |
| Gillingham FC | 2 | 95 | 21 | 11 |
| Swansea City | 2 | 92 | 21 | 6 |
| Torquay United | 1 | 41 | 14 | 4 |
| Barry Town | 2 | 13 | 6 | 0 |
| Doncaster Rovers | 1 | 2 | 1 | 0 |
| Boston United | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Millwall FC | 1 | 9 | 0 | 0 |
| Rushden & Diamonds (- 2011) | 1 | 7 | 0 | 0 |
| Leyton Orient | 1 | 1 | 0 | 0 |
| FK Atlantas Klaipeda (-2020) | 1 | 2 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| League Two |
346 | 111 | 54 |
30 | 1 | 1 988 |
| League One |
328 | 80 | 28 |
25 | 1 | 1 883 |
| EFL Trophy |
24 | 12 | 4 |
1 | 0 | 496 |
| Premier League |
9 | 6 | 0 |
0 | 0 | 105 |
| FA Cup |
32 | 5 | 7 |
4 | 0 | 1 014 |
| League Cup |
15 | 3 | 1 |
2 | 0 | 214 |
| League Two Play-Offs |
6 | 2 | 1 |
2 | 0 | 60 |
| EFL Cup |
8 | 1 | 1 |
0 | 0 | 136 |
| Championship |
35 | 1 | 1 |
0 | 0 | 1 282 |
| League One Play-Offs |
9 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| FAW Premier Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Second Division |
7 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Welsh Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA-Cup Qualifikation |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
League Two — 111G / 346M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Wycombe Wanderers |
43 | 17 |
14 | 3 |
213 |
| 16/17 | Wycombe Wanderers |
44 | 12 |
6 | 1 |
254 |
| 15/16 | AFC Wimbledon |
43 | 6 |
0 | 1 |
323 |
| 14/15 | AFC Wimbledon |
45 | 13 |
7 | 7 |
284 |
| 12/13 | Northampton Town |
44 | 16 |
6 | 5 |
179 |
| 11/12 | Northampton Town |
41 | 18 |
6 | 7 |
160 |
| 10/11 | Gillingham FC |
44 | 11 |
5 | 3 |
321 |
| 09/10 | Northampton Town |
40 | 17 |
10 | 2 |
163 |
| 03/04 | Doncaster Rovers |
2 | 1 |
0 | 1 |
91 |
League One — 80G / 328M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Wycombe Wanderers |
42 | 5 |
2 | 1 |
111 |
| 19/20 | Wycombe Wanderers |
32 | 10 |
6 | 4 |
199 |
| 18/19 | Wycombe Wanderers |
38 | 7 |
7 | 1 |
352 |
| 13/14 | Gillingham FC |
46 | 10 |
5 | 2 |
156 |
| 08/09 | Northampton Town |
33 | 13 |
0 | 3 |
188 |
| 07/08 | Northampton Town |
19 | 7 |
0 | 2 |
161 |
| 07/08 | Millwall FC |
7 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 06/07 | Swansea City |
30 | 5 |
3 | 1 |
246 |
| 05/06 | Swansea City |
41 | 9 |
1 | 7 |
280 |
| 04/05 | Torquay United |
40 | 14 |
4 | 2 |
190 |
EFL Trophy — 12G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Wycombe Wanderers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Wycombe Wanderers |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | Wycombe Wanderers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Wycombe Wanderers |
6 | 4 |
1 | 0 |
58 |
| 14/15 | AFC Wimbledon |
2 | 1 |
2 | 0 |
45 |
| 12/13 | Northampton Town |
3 | 1 |
0 | 1 |
201 |
| 11/12 | Northampton Town |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Northampton Town |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Swansea City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | Swansea City |
6 | 5 |
0 | 0 |
102 |
| 03/04 | Boston United |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Premier League — 6G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 03/04 | Barry Town |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 02/03 | Barry Town |
8 | 6 |
0 | 0 |
105 |
FA Cup — 5G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Wycombe Wanderers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Wycombe Wanderers |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Wycombe Wanderers |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | Wycombe Wanderers |
3 | 1 |
0 | 0 |
270 |
| 16/17 | Wycombe Wanderers |
4 | 2 |
0 | 1 |
169 |
| 14/15 | AFC Wimbledon |
4 | 1 |
1 | 2 |
346 |
| 13/14 | Gillingham FC |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 12/13 | Northampton Town |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 11/12 | Northampton Town |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Gillingham FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Northampton Town |
2 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 07/08 | Millwall FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Swansea City |
4 | 1 |
2 | 0 |
229 |
| 05/06 | Swansea City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 03/04 | Leyton Orient |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Cup — 3G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | AFC Wimbledon |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | AFC Wimbledon |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Gillingham FC |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 12/13 | Northampton Town |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | Northampton Town |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Gillingham FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Northampton Town |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | Northampton Town |
3 | 2 |
1 | 0 |
94 |
| 06/07 | Swansea City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | Swansea City |
1 | 1 |
0 | 0 |
120 |
| 04/05 | Torquay United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Two Play-Offs — 2G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | AFC Wimbledon |
3 | 2 |
0 | 2 |
60 |
| 12/13 | Northampton Town |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
EFL Cup — 1G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Wycombe Wanderers |
2 | 1 |
0 | 0 |
136 |
| 19/20 | Wycombe Wanderers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Wycombe Wanderers |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | Wycombe Wanderers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Wycombe Wanderers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Championship — 1G / 35M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Wycombe Wanderers |
35 | 1 |
1 | 0 |
1 282 |
League One Play-Offs — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Wycombe Wanderers |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Wycombe Wanderers |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | Swansea City |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
FAW Premier Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | Swansea City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | Swansea City |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Second Division — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 03/04 | Rushden &... |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 03/04 | Barry Town |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Welsh Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 02/03 | Barry Town |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA-Cup Qualifikation — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 01/02 | FK Atlantas... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (1)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 20/21 |
Uraz kolana |
01.09.2020 |
11.10.2020 |
41 |
5 |
🔄 Historia transferów (18)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
01.07.2023 |
Faversham Town |
→ |
Retired |
Transfer |
— |
| 22/23 |
11.03.2023 |
Career break |
→ |
Faversham Town |
Transfer |
— |
| 22/23 |
01.07.2022 |
Wycombe |
→ |
Career break |
Transfer |
— |
| 16/17 |
10.07.2016 |
AFC Wimbledon |
→ |
Wycombe |
Transfer |
250k € |
| 14/15 |
01.07.2014 |
Gillingham |
→ |
AFC Wimbledon |
Transfer |
250k € |
| 13/14 |
01.07.2013 |
Northampton |
→ |
Gillingham |
Transfer |
325k € |
| 11/12 |
01.07.2011 |
Gillingham |
→ |
Northampton |
Transfer |
325k € |
| 10/11 |
29.07.2010 |
Northampton |
→ |
Gillingham |
Transfer |
325k € |
| 07/08 |
18.01.2008 |
Millwall |
→ |
Northampton |
Transfer |
300k € |
| 07/08 |
15.11.2007 |
Swansea |
→ |
Millwall |
Transfer |
300k € |
| 05/06 |
04.07.2005 |
Torquay |
→ |
Swansea |
Transfer |
— |
| 04/05 |
03.07.2004 |
Doncaster |
→ |
Torquay |
Transfer |
— |
| 03/04 |
17.02.2004 |
Rush. & Diamon. |
→ |
Doncaster |
Transfer |
— |
| 03/04 |
13.12.2003 |
Leyton Orient |
→ |
Rush. & Diamon. |
Transfer |
— |
| 03/04 |
03.11.2003 |
Boston Utd |
→ |
Leyton Orient |
Transfer |
— |
| 03/04 |
15.10.2003 |
Barry |
→ |
Boston Utd |
Transfer |
— |
| 02/03 |
01.01.2003 |
Atlantas |
→ |
Barry |
Transfer |
— |
| 00/01 |
01.03.2001 |
Watford U18 |
→ |
Atlantas |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Adebayo Akinfenwa?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.