Alex Teixeira
⚽ Napastnik 🏟️ Without Club 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Alex Teixeira Santos |
| 🎂 | Data urodzenia | 05.01.1990 (36 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Duque de Caxias, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 173 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Without Club |
| 📅 | Dołączył | 10.09.2025 |
| 🤝 | Agent | REASON FOOTBALL ... |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Shakhtar Donetsk | 7 | 230 | 89 | 25 |
| Jiangsu Suning | 7 | 153 | 73 | 43 |
| Clube de Regatas Vasco da Gama | 6 | 207 | 18 | 12 |
| Besiktas JK | 1 | 34 | 4 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premier Liga |
149 | 67 | 16 |
12 | 0 | 1 157 |
| Super League |
119 | 57 | 33 |
14 | 1 | 923 |
| Champions League |
46 | 11 | 4 |
5 | 0 | 878 |
| Ukrainian Cup |
27 | 10 | 4 |
4 | 0 | 758 |
| Chinese FA Cup |
14 | 8 | 6 |
0 | 0 | 260 |
| Série A |
102 | 7 | 8 |
5 | 0 | 1 745 |
| Série B |
38 | 7 | 3 |
7 | 0 | 739 |
| AFC Champions League |
13 | 5 | 3 |
0 | 0 | 465 |
| Süper Lig |
27 | 4 | 1 |
3 | 0 | 313 |
| CSL Championship Play-Offs |
5 | 3 | 1 |
2 | 0 | 160 |
| Campeonato Carioca |
24 | 2 | 1 |
1 | 1 | 283 |
| Copa do Brasil |
24 | 1 | 0 |
0 | 0 | 221 |
| Campeonato Carioca - Final |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 156 |
| Champions League Qu. |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 360 |
| Türkiye Kupasi |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| TFF Süper Kupa |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
10 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Chinese Super Cup |
2 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Carioca - Taça Rio |
7 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Ukrainian Super Cup |
5 | 0 | 1 |
2 | 0 | 0 |
| Europa League |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premier Liga — 67G / 149M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
15 | 22 |
3 | 3 |
61 |
| 14/15 | Shakhtar Donetsk |
22 | 17 |
3 | 5 |
104 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
27 | 6 |
4 | 1 |
386 |
| 12/13 | Shakhtar Donetsk |
29 | 10 |
3 | 0 |
163 |
| 11/12 | Shakhtar Donetsk |
26 | 7 |
1 | 2 |
196 |
| 10/11 | Shakhtar Donetsk |
27 | 5 |
2 | 1 |
247 |
| 09/10 | Shakhtar Donetsk |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Super League — 57G / 119M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Jiangsu Suning |
14 | 7 |
4 | 3 |
160 |
| 2019 | Jiangsu Suning |
30 | 18 |
11 | 2 |
150 |
| 2018 | Jiangsu Suning |
28 | 13 |
6 | 3 |
185 |
| 2017 | Jiangsu Suning |
19 | 8 |
2 | 2 |
204 |
| 2016 | Jiangsu Suning |
28 | 11 |
10 | 4 |
224 |
Champions League — 11G / 46M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Besiktas JK |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
6 | 3 |
1 | 1 |
180 |
| 14/15 | Shakhtar Donetsk |
8 | 3 |
1 | 0 |
233 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
6 | 3 |
1 | 2 |
175 |
| 12/13 | Shakhtar Donetsk |
8 | 2 |
1 | 1 |
290 |
| 11/12 | Shakhtar Donetsk |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Shakhtar Donetsk |
10 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Ukrainian Cup — 10G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Shakhtar Donetsk |
8 | 2 |
0 | 2 |
283 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Shakhtar Donetsk |
5 | 4 |
0 | 1 |
91 |
| 11/12 | Shakhtar Donetsk |
5 | 3 |
2 | 0 |
160 |
| 10/11 | Shakhtar Donetsk |
4 | 1 |
2 | 1 |
224 |
Chinese FA Cup — 8G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Jiangsu Suning |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Jiangsu Suning |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2018 | Jiangsu Suning |
3 | 2 |
0 | 0 |
150 |
| 2017 | Jiangsu Suning |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2016 | Jiangsu Suning |
7 | 6 |
5 | 0 |
110 |
Série A — 7G / 102M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Clube de Regatas... |
20 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2024 | Clube de Regatas... |
15 | 1 |
1 | 0 |
236 |
| 2023 | Clube de Regatas... |
38 | 1 |
3 | 1 |
1 135 |
| 2008 | Clube de Regatas... |
29 | 5 |
4 | 3 |
374 |
Série B — 7G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Clube de Regatas... |
16 | 2 |
1 | 4 |
395 |
| 2009 | Clube de Regatas... |
22 | 5 |
2 | 3 |
344 |
AFC Champions League — 5G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Jiangsu Suning |
7 | 3 |
3 | 0 |
195 |
| 15/16 | Jiangsu Suning |
6 | 2 |
0 | 0 |
270 |
Süper Lig — 4G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Besiktas JK |
27 | 4 |
1 | 3 |
313 |
CSL Championship Play-Offs — 3G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Jiangsu Suning |
5 | 3 |
1 | 2 |
160 |
Campeonato Carioca — 2G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Clube de Regatas... |
9 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | Clube de Regatas... |
9 | 2 |
1 | 0 |
283 |
| 2009 | Clube de Regatas... |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa do Brasil — 1G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Clube de Regatas... |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | Clube de Regatas... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | Clube de Regatas... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2009 | Clube de Regatas... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2008 | Clube de Regatas... |
7 | 1 |
0 | 0 |
221 |
Campeonato Carioca - Final — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Clube de Regatas... |
2 | 1 |
0 | 1 |
156 |
Champions League Qu. — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
4 | 1 |
0 | 0 |
360 |
Türkiye Kupasi — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Besiktas JK |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
TFF Süper Kupa — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Besiktas JK |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Clube de Regatas... |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2008 | Clube de Regatas... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Chinese Super Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Jiangsu Suning |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2016 | Jiangsu Suning |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Carioca - Taça Rio — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | Clube de Regatas... |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Ukrainian Super Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 10/11 | Shakhtar Donetsk |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Shakhtar Donetsk |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
7 meczów, 3 goli
Nr koszulki: 7
Były kadrowicz
19 meczów, 8 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (11)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
Infekcja wirusowa |
18.08.2025 |
23.08.2025 |
6 |
1 |
| 24/25 |
Uraz uda (dwugłowy) |
01.08.2024 |
28.08.2024 |
28 |
6 |
| 24/25 |
Uraz mechaniczny |
16.07.2024 |
20.07.2024 |
5 |
1 |
| 21/22 |
Koronawirus |
07.01.2022 |
15.01.2022 |
9 |
2 |
| 21/22 |
Partial muscle tear |
27.11.2021 |
28.12.2021 |
32 |
7 |
| 21/22 |
Hamstring strain |
11.09.2021 |
30.09.2021 |
20 |
6 |
| 21/22 |
Hamstring strain |
28.08.2021 |
10.09.2021 |
14 |
1 |
| 21/22 |
Quarantine |
10.08.2021 |
16.08.2021 |
7 |
1 |
| 18/19 |
Uraz łydki |
02.08.2018 |
11.08.2018 |
10 |
2 |
| 15/16 |
Uraz uda (dwugłowy) |
21.01.2016 |
09.02.2016 |
20 |
0 |
| 13/14 |
unknown injury |
04.04.2014 |
13.04.2014 |
10 |
2 |
🔄 Historia transferów (9)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
10.09.2025 |
Vasco da Gama |
→ |
Without Club |
Transfer |
200k € |
| 24/25 |
15.07.2024 |
Without Club |
→ |
Vasco da Gama |
Transfer |
500k € |
| 23/24 |
01.01.2024 |
Vasco da Gama |
→ |
Without Club |
Transfer |
900k € |
| 22/23 |
01.07.2022 |
Besiktas |
→ |
Vasco da Gama |
Transfer |
2.9M € |
| 21/22 |
09.08.2021 |
Without Club |
→ |
Besiktas |
Transfer |
7M € |
| 20/21 |
01.01.2021 |
Jiangsu FC |
→ |
Without Club |
Transfer |
12M € |
| 15/16 |
05.02.2016 |
Shakhtar D. |
→ |
JS Suning |
Transfer |
30M € |
| 09/10 |
01.01.2010 |
Vasco da Gama |
→ |
Shakhtar D. |
Transfer |
3.5M € |
| 07/08 |
01.01.2008 |
Vasco U20 |
→ |
Vasco da Gama |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Alex Teixeira?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.