Bryan Ruiz
⚽ Pomocnik 🏟️ Retired 🏳️ Costa Rica
| 📝 | Imię ojczyste | Bryan Jafet Ruiz González |
| 🎂 | Data urodzenia | 17.08.1985 (40 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | San José, Costa Rica |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Costa Rica |
| 📏 | Wzrost | 187 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.01.2023 |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Twente Enschede FC | 3 | 97 | 44 | 24 |
| KAA Gent | 3 | 117 | 31 | 22 |
| Sporting CP | 3 | 126 | 18 | 26 |
| LD Alajuelense | 5 | 120 | 13 | 10 |
| Fulham FC | 4 | 116 | 13 | 21 |
| PSV Eindhoven | 1 | 15 | 5 | 3 |
| Santos FC | 1 | 19 | 0 | 2 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Eredivisie |
80 | 40 | 23 |
2 | 0 | 745 |
| Jupiler League |
64 | 14 | 6 |
2 | 0 | 383 |
| Liga NOS |
90 | 12 | 21 |
5 | 0 | 1 890 |
| JPL |
32 | 12 | 13 |
3 | 0 | 235 |
| Premier League |
74 | 8 | 13 |
2 | 0 | 2 006 |
| Primera División Apertura |
41 | 5 | 4 |
1 | 1 | 641 |
| Primera División Clausura |
39 | 4 | 4 |
1 | 0 | 1 303 |
| Championship |
30 | 4 | 3 |
0 | 0 | 483 |
| KNVB Beker |
6 | 4 | 1 |
0 | 0 | 341 |
| Europa League |
24 | 3 | 4 |
1 | 0 | 138 |
| Beker van België |
12 | 3 | 3 |
0 | 0 | 220 |
| Champions League Qu. |
7 | 2 | 1 |
0 | 0 | 127 |
| Europa League Qualifying |
2 | 2 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Cofidis Cup |
4 | 2 | 0 |
1 | 0 | 195 |
| CONCACAF League |
12 | 1 | 2 |
0 | 0 | 360 |
| Apertura Play-Off |
10 | 1 | 0 |
1 | 0 | 341 |
| Clausura Play-Off |
7 | 1 | 0 |
0 | 0 | 170 |
| Taça de Portugal |
8 | 1 | 1 |
1 | 0 | 240 |
| Allianz Cup |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 25 |
| Champions League |
11 | 1 | 2 |
1 | 0 | 433 |
| League Cup |
6 | 1 | 2 |
0 | 0 | 167 |
| Johan Cruijff Schaal |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 45 |
| CONCACAF CC |
7 | 1 | 0 |
2 | 0 | 229 |
| Clausura Finale |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa de Costa Rica |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| CONCACAF CL |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Série A |
17 | 0 | 2 |
0 | 0 | 0 |
| Libertadores |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Taça CTT |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supertaça |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| FA Cup |
6 | 0 | 3 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA-Cup Qualifikation |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UI Cup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Eredivisie — 40G / 80M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | PSV Eindhoven |
15 | 5 |
3 | 0 |
226 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
4 | 2 |
2 | 1 |
151 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
27 | 9 |
9 | 0 |
243 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
34 | 24 |
9 | 1 |
125 |
Jupiler League — 14G / 64M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | KAA Gent |
34 | 11 |
6 | 2 |
216 |
| 06/07 | KAA Gent |
30 | 3 |
0 | 0 |
167 |
Liga NOS — 12G / 90M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Sporting CP |
22 | 2 |
1 | 2 |
507 |
| 16/17 | Sporting CP |
34 | 2 |
7 | 1 |
1 046 |
| 15/16 | Sporting CP |
34 | 8 |
13 | 2 |
337 |
JPL — 12G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | KAA Gent |
32 | 12 |
13 | 3 |
235 |
Premier League — 8G / 74M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Fulham FC |
18 | 1 |
3 | 0 |
773 |
| 12/13 | Fulham FC |
29 | 5 |
7 | 2 |
477 |
| 11/12 | Fulham FC |
27 | 2 |
3 | 0 |
756 |
Primera División Apertura — 5G / 41M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | LD Alajuelense |
11 | 2 |
1 | 0 |
352 |
| 21/22 | LD Alajuelense |
17 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 20/21 | LD Alajuelense |
13 | 3 |
1 | 0 |
289 |
Primera División Clausura — 4G / 39M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | LD Alajuelense |
18 | 2 |
1 | 0 |
566 |
| 20/21 | LD Alajuelense |
21 | 2 |
3 | 1 |
737 |
Championship — 4G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Fulham FC |
30 | 4 |
3 | 0 |
483 |
KNVB Beker — 4G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
3 | 1 |
0 | 0 |
251 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
3 | 3 |
1 | 0 |
90 |
Europa League — 3G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Sporting CP |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 15/16 | Sporting CP |
6 | 3 |
1 | 0 |
138 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
8 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Beker van België — 3G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | KAA Gent |
7 | 3 |
3 | 0 |
220 |
| 06/07 | KAA Gent |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Sporting CP |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
3 | 2 |
0 | 0 |
127 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
Cofidis Cup — 2G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | KAA Gent |
4 | 2 |
0 | 1 |
195 |
CONCACAF League — 1G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | LD Alajuelense |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 21/22 | LD Alajuelense |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | LD Alajuelense |
4 | 1 |
1 | 0 |
360 |
Apertura Play-Off — 1G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | LD Alajuelense |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | LD Alajuelense |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | LD Alajuelense |
4 | 1 |
0 | 1 |
341 |
Clausura Play-Off — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | LD Alajuelense |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | LD Alajuelense |
2 | 1 |
0 | 0 |
170 |
| 05/06 | LD Alajuelense |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Taça de Portugal — 1G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Sporting CP |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 16/17 | Sporting CP |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Sporting CP |
2 | 1 |
0 | 1 |
240 |
Allianz Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Sporting CP |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Sporting CP |
1 | 1 |
0 | 0 |
25 |
Champions League — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Sporting CP |
6 | 1 |
1 | 1 |
433 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
5 | 0 |
1 | 0 |
0 |
League Cup — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Fulham FC |
2 | 1 |
1 | 0 |
167 |
| 13/14 | Fulham FC |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 12/13 | Fulham FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Fulham FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Johan Cruijff Schaal — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
45 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
CONCACAF CC — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | LD Alajuelense |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 03/04 | LD Alajuelense |
3 | 1 |
0 | 1 |
229 |
Clausura Finale — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | LD Alajuelense |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supercopa de Costa Rica — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | LD Alajuelense |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
CONCACAF CL — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | LD Alajuelense |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Série A — 0G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Santos FC |
17 | 0 |
2 | 0 |
0 |
Libertadores — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Santos FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Taça CTT — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Sporting CP |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supertaça — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Sporting CP |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
FA Cup — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Fulham FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Fulham FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Fulham FC |
2 | 0 |
3 | 0 |
0 |
UEFA-Cup Qualifikation — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | KAA Gent |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UI Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | KAA Gent |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | KAA Gent |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
147 meczów, 29 goli
Nr koszulki: 10
Były kadrowicz
Historia kontuzji (8)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 21/22 |
unknown injury |
17.08.2021 |
23.08.2021 |
7 |
2 |
| 20/21 |
Koronawirus |
05.10.2020 |
18.10.2020 |
14 |
2 |
| 17/18 |
Uraz mięśniowy |
06.11.2017 |
13.11.2017 |
8 |
1 |
| 13/14 |
Thigh problems |
01.02.2014 |
07.02.2014 |
7 |
2 |
| 12/13 |
Thigh problems |
19.11.2012 |
25.12.2012 |
37 |
6 |
| 12/13 |
Thigh problems |
01.09.2012 |
20.09.2012 |
20 |
4 |
| 11/12 |
Złamanie śródstopia |
07.04.2012 |
18.06.2012 |
73 |
12 |
| 11/12 |
Thigh problems |
21.07.2011 |
28.07.2011 |
8 |
1 |
🔄 Historia transferów (10)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 22/23 |
01.01.2023 |
LD Alajuelense |
→ |
Retired |
Transfer |
150k € |
| 20/21 |
23.07.2020 |
Santos |
→ |
LD Alajuelense |
Transfer |
800k € |
| 18/19 |
11.07.2018 |
Sporting CP |
→ |
Santos |
Transfer |
1.5M € |
| 15/16 |
03.07.2015 |
Fulham |
→ |
Sporting CP |
Transfer |
5M € |
| 13/14 |
30.06.2014 |
PSV Eindhoven |
→ |
Fulham |
Powrót z wyp. |
8M € |
| 13/14 |
15.01.2014 |
Fulham |
→ |
PSV Eindhoven |
Wypożyczenie |
8M € |
| 11/12 |
31.08.2011 |
Twente FC |
→ |
Fulham |
Transfer |
12.5M € |
| 09/10 |
15.07.2009 |
KAA Gent |
→ |
Twente FC |
Transfer |
5M € |
| 06/07 |
01.07.2006 |
LD Alajuelense |
→ |
KAA Gent |
Transfer |
— |
| 02/03 |
01.01.2003 |
Alajuelense U17 |
→ |
LD Alajuelense |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Bryan Ruiz?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.