Andy Halliday
⚽ Pomocnik 🏟️ Motherwell FC 🏳️ Szkocja
| 📝 | Imię ojczyste | Andrew Halliday |
| 🎂 | Data urodzenia | 10.10.1991 (34 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Glasgow, Szkocja |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Szkocja |
| 📏 | Wzrost | 181 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Motherwell FC |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.05.2026 |
| 🤝 | Agent | Trueno Sports |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Rangers FC | 5 | 208 | 18 | 13 |
| Livingston FC | 3 | 56 | 17 | 1 |
| Heart of Midlothian FC | 5 | 136 | 13 | 12 |
| Motherwell FC | 3 | 69 | 5 | 5 |
| Bradford City | 1 | 38 | 3 | 3 |
| Middlesbrough FC U21 | 3 | 12 | 3 | 1 |
| Middlesbrough FC | 4 | 69 | 2 | 3 |
| Blackpool FC | 1 | 20 | 1 | 1 |
| FK Gabala | 1 | 19 | 0 | 0 |
| Walsall FC | 1 | 9 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premiership |
212 | 15 | 8 |
25 | 1 | 4 167 |
| League Two |
32 | 14 | 0 |
2 | 0 | 155 |
| Championship |
156 | 11 | 16 |
14 | 1 | 3 627 |
| SFA Cup |
38 | 7 | 3 |
5 | 0 | 816 |
| FA Cup |
13 | 3 | 0 |
2 | 0 | 311 |
| U21 PL |
11 | 3 | 1 |
0 | 0 | 951 |
| Prem. Sports Cup |
12 | 2 | 3 |
1 | 0 | 777 |
| Betfred Cup |
14 | 2 | 2 |
0 | 0 | 271 |
| Petrofac Tr. Cup |
5 | 2 | 1 |
1 | 0 | 180 |
| Conference L. |
6 | 1 | 1 |
1 | 0 | 493 |
| SCL by Utilita |
3 | 1 | 1 |
0 | 0 | 237 |
| League One |
37 | 1 | 3 |
2 | 0 | 1 566 |
| League Cup |
14 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Premiership Relegation |
9 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Viaplay Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UECL Quali |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Scottish Premiership Top... |
18 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
18 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Europa League |
12 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Azerbaycan Kuboku |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Premyer Liqa |
13 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| U21 PL Qualificationsgr. 1 |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Co-op. Ins. Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| ALBA Chal. Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premiership — 15G / 212M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Motherwell FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 24/25 | Motherwell FC |
33 | 3 |
2 | 6 |
740 |
| 23/24 | Motherwell FC |
8 | 1 |
1 | 1 |
403 |
| 23/24 | Heart of... |
12 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 22/23 | Heart of... |
29 | 3 |
3 | 2 |
457 |
| 21/22 | Heart of... |
29 | 4 |
0 | 6 |
339 |
| 19/20 | Rangers FC |
20 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
31 | 1 |
1 | 4 |
1 480 |
| 17/18 | Rangers FC |
10 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 16/17 | Rangers FC |
36 | 3 |
0 | 4 |
748 |
League Two — 14G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Livingston FC |
32 | 14 |
0 | 2 |
155 |
Championship — 11G / 156M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Heart of... |
26 | 3 |
5 | 4 |
701 |
| 15/16 | Rangers FC |
35 | 5 |
6 | 4 |
616 |
| 13/14 | Blackpool FC |
20 | 1 |
1 | 3 |
1 241 |
| 13/14 | Middlesbrough FC |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Middlesbrough FC |
27 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 11/12 | Middlesbrough FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Middlesbrough FC |
21 | 1 |
2 | 1 |
470 |
| 08/09 | Livingston FC |
17 | 1 |
1 | 1 |
599 |
| 07/08 | Livingston FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
SFA Cup — 7G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Motherwell FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Motherwell FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Heart of... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Heart of... |
5 | 1 |
1 | 0 |
301 |
| 19/20 | Heart of... |
2 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 19/20 | Rangers FC |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
5 | 2 |
0 | 0 |
98 |
| 17/18 | Rangers FC |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 16/17 | Rangers FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 15/16 | Rangers FC |
6 | 2 |
0 | 1 |
271 |
| 09/10 | Livingston FC |
4 | 2 |
0 | 0 |
146 |
FA Cup — 3G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Bradford City |
8 | 2 |
0 | 1 |
192 |
| 12/13 | Middlesbrough FC |
2 | 1 |
0 | 1 |
119 |
| 11/12 | Walsall FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Middlesbrough FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U21 PL — 3G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Middlesbrough FC U21 |
5 | 1 |
1 | 0 |
411 |
| 13/14 | Middlesbrough FC U21 |
3 | 1 |
0 | 0 |
270 |
| 12/13 | Middlesbrough FC U21 |
3 | 1 |
0 | 0 |
270 |
Prem. Sports Cup — 2G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Motherwell FC |
7 | 1 |
2 | 0 |
492 |
| 21/22 | Heart of... |
5 | 1 |
1 | 1 |
285 |
Betfred Cup — 2G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Heart of... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
3 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 16/17 | Rangers FC |
7 | 2 |
0 | 0 |
271 |
Petrofac Tr. Cup — 2G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Rangers FC |
5 | 2 |
1 | 1 |
180 |
Conference L. — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Heart of... |
6 | 1 |
1 | 1 |
493 |
SCL by Utilita — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Rangers FC |
3 | 1 |
1 | 0 |
237 |
League One — 1G / 37M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Bradford City |
30 | 1 |
3 | 2 |
1 566 |
| 11/12 | Walsall FC |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Cup — 0G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Motherwell FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Middlesbrough FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Middlesbrough FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Middlesbrough FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Middlesbrough FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premiership Relegation — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Motherwell FC |
5 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 23/24 | Motherwell FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Viaplay Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Heart of... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Heart of... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UECL Quali — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Heart of... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Scottish Premiership Top Six Split — 0G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Heart of... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Heart of... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Rangers FC |
5 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Heart of... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Rangers FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | FK Gabala |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Europa League — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Rangers FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Azerbaycan Kuboku — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | FK Gabala |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premyer Liqa — 0G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | FK Gabala |
13 | 0 |
0 | 2 |
0 |
U21 PL Qualificationsgr. 1 — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Middlesbrough FC U21 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Co-op. Ins. Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Livingston FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
ALBA Chal. Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Livingston FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (5)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 23/24 |
Uraz mechaniczny |
14.09.2023 |
25.09.2023 |
12 |
2 |
| 22/23 |
concussion |
13.01.2023 |
01.02.2023 |
20 |
5 |
| 22/23 |
concussion |
02.01.2023 |
09.01.2023 |
8 |
2 |
| 22/23 |
Uraz mechaniczny |
11.11.2022 |
13.11.2022 |
3 |
1 |
| 21/22 |
Achilles tendon irritation |
16.04.2022 |
28.04.2022 |
13 |
2 |
🔄 Historia transferów (18)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
01.07.2024 |
Heart of Midl. |
→ |
Motherwell FC |
Transfer |
250k € |
| 23/24 |
31.05.2024 |
Motherwell FC |
→ |
Heart of Midl. |
Powrót z wyp. |
250k € |
| 23/24 |
19.01.2024 |
Heart of Midl. |
→ |
Motherwell FC |
Wypożyczenie |
300k € |
| 20/21 |
28.09.2020 |
Rangers |
→ |
Heart of Midl. |
Transfer |
400k € |
| 17/18 |
02.01.2018 |
FK Gabala |
→ |
Rangers |
Powrót z wyp. |
500k € |
| 17/18 |
01.07.2017 |
Rangers |
→ |
FK Gabala |
Wypożyczenie |
500k € |
| 15/16 |
18.07.2015 |
Bradford |
→ |
Rangers |
Transfer |
350k € |
| 14/15 |
26.01.2015 |
Middlesbrough |
→ |
Bradford |
Transfer |
350k € |
| 14/15 |
25.01.2015 |
Bradford |
→ |
Middlesbrough |
Powrót z wyp. |
350k € |
| 14/15 |
17.10.2014 |
Middlesbrough |
→ |
Bradford |
Wypożyczenie |
350k € |
| 13/14 |
31.05.2014 |
Blackpool |
→ |
Middlesbrough |
Powrót z wyp. |
350k € |
| 13/14 |
24.01.2014 |
Middlesbrough |
→ |
Blackpool |
Wypożyczenie |
350k € |
| 11/12 |
01.05.2012 |
Walsall |
→ |
Middlesbrough |
Powrót z wyp. |
500k € |
| 11/12 |
01.11.2011 |
Middlesbrough |
→ |
Walsall |
Wypożyczenie |
500k € |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Livingston FC |
→ |
Middlesbrough |
Transfer |
150k € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
Livingston U20 |
→ |
Livingston FC |
Transfer |
— |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Livingston FC U17 |
→ |
Livingston U20 |
Transfer |
— |
| 06/07 |
01.07.2006 |
Rangers FC U17 |
→ |
Livingston FC U17 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Andy Halliday?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.