Axel Witsel
⚽ Obrońca 🏟️ Girona FC 🏳️ Belgium Martinique
| 📝 | Imię ojczyste | Axel Laurent Angel Lambert Witsel |
| 🎂 | Data urodzenia | 11.01.1989 (37 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Liège, Belgia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Belgium Martinique |
| 📏 | Wzrost | 186 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Girona FC |
| 📅 | Dołączył | 12.08.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2026 |
| 🤝 | Agent | AS1 |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Standard Liège | 5 | 201 | 45 | 18 |
| Zenit St. Petersburg | 5 | 182 | 22 | 14 |
| Borussia Dortmund | 4 | 151 | 13 | 6 |
| Tianjin Quanjian | 3 | 47 | 6 | 4 |
| SL Benfica | 2 | 53 | 5 | 6 |
| Atlético de Madrid | 4 | 158 | 3 | 2 |
| Girona FC | 1 | 2 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| JPL |
83 | 19 | 6 |
8 | 3 | 1 123 |
| Premier Liga |
124 | 16 | 9 |
22 | 0 | 3 695 |
| Bundesliga |
109 | 10 | 6 |
14 | 0 | 2 253 |
| Jupiler League |
54 | 9 | 5 |
5 | 0 | 872 |
| Europa League |
24 | 5 | 1 |
6 | 0 | 1 058 |
| Super League |
36 | 5 | 3 |
6 | 0 | 1 409 |
| Champions League |
92 | 4 | 4 |
9 | 1 | 2 065 |
| Cofidis Cup |
7 | 3 | 0 |
2 | 0 | 360 |
| JPL Play-Offs I |
10 | 3 | 2 |
0 | 0 | 269 |
| LaLiga |
113 | 2 | 1 |
8 | 1 | 1 392 |
| Russian Cup |
10 | 2 | 1 |
0 | 0 | 190 |
| Champions League Qu. |
12 | 2 | 3 |
0 | 1 | 143 |
| Allianz Cup |
5 | 2 | 0 |
1 | 0 | 158 |
| Beker van België |
11 | 2 | 1 |
0 | 0 | 919 |
| UEFA-Cup Qualifikation |
2 | 2 | 0 |
0 | 0 | 45 |
| DFB-Pokal |
11 | 1 | 0 |
2 | 0 | 200 |
| Club World Cup |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 45 |
| Chinese FA Cup |
3 | 1 | 0 |
1 | 0 | 120 |
| Liga ZON Sagres |
32 | 1 | 3 |
5 | 0 | 2 290 |
| JPL Playoff II |
5 | 1 | 2 |
1 | 0 | 319 |
| Super Cup |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 90 |
| Jupiler Pro League playoff... |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 180 |
| UEFA Cup |
11 | 1 | 1 |
1 | 0 | 720 |
| Copa del Rey |
17 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Supercopa |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| DFL-Supercup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| AFC Champions League |
7 | 0 | 1 |
2 | 0 | 0 |
| AFC CL-Qualification |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Russian Super Cup |
2 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Taça de Portugal |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
JPL — 19G / 83M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Standard Liège |
28 | 7 |
4 | 4 |
353 |
| 09/10 | Standard Liège |
22 | 5 |
0 | 1 |
374 |
| 08/09 | Standard Liège |
33 | 7 |
2 | 3 |
396 |
Premier Liga — 16G / 124M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Zenit St. Petersburg |
16 | 1 |
2 | 5 |
1 286 |
| 15/16 | Zenit St. Petersburg |
29 | 3 |
2 | 4 |
823 |
| 14/15 | Zenit St. Petersburg |
29 | 4 |
1 | 5 |
576 |
| 13/14 | Zenit St. Petersburg |
30 | 4 |
3 | 3 |
644 |
| 12/13 | Zenit St. Petersburg |
20 | 4 |
1 | 5 |
366 |
Bundesliga — 10G / 109M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Borussia Dortmund |
33 | 2 |
0 | 4 |
974 |
| 20/21 | Borussia Dortmund |
15 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 19/20 | Borussia Dortmund |
28 | 4 |
5 | 4 |
561 |
| 18/19 | Borussia Dortmund |
33 | 4 |
1 | 2 |
718 |
Jupiler League — 9G / 54M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | Standard Liège |
33 | 7 |
4 | 4 |
421 |
| 06/07 | Standard Liège |
21 | 2 |
1 | 1 |
451 |
Europa League — 5G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Borussia Dortmund |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Zenit St. Petersburg |
6 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 14/15 | Zenit St. Petersburg |
6 | 1 |
0 | 1 |
518 |
| 12/13 | Zenit St. Petersburg |
4 | 1 |
0 | 2 |
360 |
| 09/10 | Standard Liège |
6 | 3 |
0 | 1 |
180 |
Super League — 5G / 36M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Tianjin Quanjian |
9 | 1 |
0 | 0 |
805 |
| 2017 | Tianjin Quanjian |
27 | 4 |
3 | 6 |
604 |
Champions League — 4G / 92M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Atlético de Madrid |
10 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 23/24 | Atlético de Madrid |
10 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Atlético de Madrid |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 21/22 | Borussia Dortmund |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 20/21 | Borussia Dortmund |
6 | 1 |
0 | 0 |
362 |
| 19/20 | Borussia Dortmund |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 18/19 | Borussia Dortmund |
7 | 1 |
0 | 0 |
630 |
| 15/16 | Zenit St. Petersburg |
7 | 1 |
1 | 3 |
630 |
| 14/15 | Zenit St. Petersburg |
5 | 1 |
0 | 1 |
443 |
| 13/14 | Zenit St. Petersburg |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Zenit St. Petersburg |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | SL Benfica |
10 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 09/10 | Standard Liège |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Cofidis Cup — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Standard Liège |
6 | 2 |
0 | 1 |
270 |
| 09/10 | Standard Liège |
1 | 1 |
0 | 1 |
90 |
JPL Play-Offs I — 3G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Standard Liège |
10 | 3 |
2 | 0 |
269 |
LaLiga — 2G / 113M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Girona FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 24/25 | Atlético de Madrid |
38 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 23/24 | Atlético de Madrid |
36 | 2 |
0 | 5 |
1 392 |
| 22/23 | Atlético de Madrid |
37 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Russian Cup — 2G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Zenit St. Petersburg |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Zenit St. Petersburg |
4 | 2 |
1 | 0 |
190 |
| 14/15 | Zenit St. Petersburg |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Zenit St. Petersburg |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Zenit St. Petersburg |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 2G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Zenit St. Petersburg |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Zenit St. Petersburg |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 11/12 | SL Benfica |
4 | 2 |
2 | 0 |
143 |
| 08/09 | Standard Liège |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Allianz Cup — 2G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | SL Benfica |
5 | 2 |
0 | 1 |
158 |
Beker van België — 2G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | Standard Liège |
6 | 1 |
0 | 0 |
469 |
| 06/07 | Standard Liège |
5 | 1 |
1 | 0 |
450 |
UEFA-Cup Qualifikation — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | Standard Liège |
2 | 2 |
0 | 0 |
45 |
DFB-Pokal — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Borussia Dortmund |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Borussia Dortmund |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 19/20 | Borussia Dortmund |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Borussia Dortmund |
3 | 1 |
0 | 1 |
200 |
Club World Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético de Madrid |
3 | 1 |
0 | 0 |
45 |
Chinese FA Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Tianjin Quanjian |
1 | 1 |
0 | 0 |
120 |
| 2017 | Tianjin Quanjian |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga ZON Sagres — 1G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | SL Benfica |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | SL Benfica |
29 | 1 |
3 | 5 |
2 290 |
JPL Playoff II — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Standard Liège |
5 | 1 |
2 | 1 |
319 |
Super Cup — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Standard Liège |
1 | 1 |
0 | 1 |
90 |
| 08/09 | Standard Liège |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Jupiler Pro League playoff Europa League — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Standard Liège |
2 | 1 |
0 | 1 |
180 |
UEFA Cup — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Standard Liège |
8 | 1 |
1 | 1 |
720 |
| 07/08 | Standard Liège |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Standard Liège |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa del Rey — 0G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Atlético de Madrid |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Atlético de Madrid |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 22/23 | Atlético de Madrid |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Supercopa — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Atlético de Madrid |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
DFL-Supercup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Borussia Dortmund |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Borussia Dortmund |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Borussia Dortmund |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
AFC Champions League — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Tianjin Quanjian |
7 | 0 |
1 | 2 |
0 |
AFC CL-Qualification — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Tianjin Quanjian |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Russian Super Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Zenit St. Petersburg |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 13/14 | Zenit St. Petersburg |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Taça de Portugal — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | SL Benfica |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (9)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 23/24 |
Uraz pachwiny |
18.06.2024 |
30.06.2024 |
13 |
2 |
| 21/22 |
infection |
21.04.2022 |
28.04.2022 |
8 |
1 |
| 20/21 |
Zerwanie ścięgna Achillesa |
11.01.2021 |
14.06.2021 |
155 |
33 |
| 19/20 |
Problemy mięśniowe |
11.05.2020 |
25.05.2020 |
15 |
2 |
| 19/20 |
Facial injury |
09.12.2019 |
02.01.2020 |
25 |
4 |
| 19/20 |
Torn muscle fiber in the adductor area |
29.08.2019 |
12.09.2019 |
15 |
3 |
| 18/19 |
Torn muscle fiber in the adductor area |
11.03.2019 |
25.03.2019 |
15 |
3 |
| 18/19 |
Odpoczynek |
10.12.2018 |
13.12.2018 |
4 |
1 |
| 12/13 |
Thigh problems |
17.09.2012 |
01.10.2012 |
15 |
4 |
🔄 Historia transferów (9)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
12.08.2025 |
Atlético Madrid |
→ |
Girona |
Transfer |
2M € |
| 22/23 |
06.07.2022 |
Bor. Dortmund |
→ |
Atlético Madrid |
Transfer |
4M € |
| 18/19 |
06.08.2018 |
TJ Tianhai |
→ |
Bor. Dortmund |
Transfer |
20M € |
| 16/17 |
03.01.2017 |
Zenit S-Pb |
→ |
TJ Quanjian |
Transfer |
20M € |
| 12/13 |
03.09.2012 |
Benfica |
→ |
Zenit S-Pb |
Transfer |
20M € |
| 11/12 |
13.07.2011 |
Standard Liège |
→ |
Benfica |
Transfer |
10M € |
| 06/07 |
01.07.2006 |
Standard U19 |
→ |
Standard Liège |
Transfer |
— |
| 05/06 |
01.07.2005 |
Standard U17 |
→ |
Standard U19 |
Transfer |
— |
| 04/05 |
01.07.2004 |
Standard Yth |
→ |
Standard U17 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Axel Witsel?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.