Ruud van Nistelrooy
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ Holandia
| 📝 | Imię ojczyste | Rutgerus Johannes Martinus van Nistelrooij |
| 🎂 | Data urodzenia | 30.06.1976 (49 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Oss, Holandia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Holandia |
| 📏 | Wzrost | 189 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2012 |
| 🤝 | Agent | Juzzt Football |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Manchester United | 5 | 225 | 150 | 28 |
| PSV Eindhoven | 3 | 90 | 77 | 20 |
| Real Madrid | 4 | 104 | 64 | 16 |
| Hamburger SV | 2 | 46 | 17 | 3 |
| SC Heerenveen | 1 | 39 | 16 | 6 |
| FC Den Bosch | 2 | 13 | 7 | 0 |
| Málaga CF | 1 | 39 | 5 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premier League |
153 | 95 | 12 |
16 | 0 | 717 |
| KPN Telecomp. |
57 | 60 | 16 |
6 | 1 | 163 |
| Champions League |
77 | 56 | 18 |
7 | 0 | 1 561 |
| LaLiga |
109 | 50 | 10 |
10 | 1 | 661 |
| FA Cup |
14 | 14 | 6 |
1 | 0 | 301 |
| PTT Telecomp. |
31 | 13 | 6 |
5 | 1 | 202 |
| Bundesliga |
38 | 12 | 2 |
5 | 0 | 377 |
| Amstel Cup |
11 | 9 | 0 |
1 | 0 | 309 |
| Eerste Divisie |
10 | 5 | 0 |
2 | 0 | 139 |
| Champions League Qu. |
8 | 4 | 1 |
4 | 0 | 472 |
| Copa del Rey |
10 | 3 | 0 |
0 | 0 | 438 |
| DFB-Pokal |
1 | 3 | 1 |
0 | 0 | 27 |
| Supercopa |
3 | 3 | 0 |
0 | 0 | 54 |
| KNVB Beker |
3 | 2 | 0 |
0 | 0 | 100 |
| Europa League |
7 | 2 | 0 |
1 | 0 | 282 |
| League Cup |
7 | 2 | 0 |
0 | 0 | 403 |
| KPN Eredivisie |
10 | 2 | 2 |
1 | 0 | 362 |
| Charity Shield |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Johan Cruijff Schaal |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UI Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Community Shield |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premier League — 95G / 153M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Manchester United |
36 | 21 |
2 | 5 |
124 |
| 04/05 | Manchester United |
17 | 6 |
1 | 1 |
228 |
| 03/04 | Manchester United |
33 | 20 |
2 | 4 |
138 |
| 02/03 | Manchester United |
34 | 25 |
3 | 3 |
116 |
| 01/02 | Manchester United |
33 | 23 |
4 | 3 |
111 |
KPN Telecomp. — 60G / 57M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | PSV Eindhoven |
23 | 29 |
8 | 3 |
68 |
| 98/99 | PSV Eindhoven |
34 | 31 |
8 | 3 |
95 |
Champions League — 56G / 77M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | PSV Eindhoven |
6 | 3 |
0 | 0 |
180 |
| 98/99 | PSV Eindhoven |
5 | 5 |
1 | 0 |
90 |
| 09/10 | Real Madrid |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | Real Madrid |
4 | 3 |
0 | 2 |
117 |
| 07/08 | Real Madrid |
7 | 4 |
4 | 1 |
153 |
| 06/07 | Real Madrid |
8 | 6 |
3 | 0 |
97 |
| 05/06 | Manchester United |
6 | 1 |
0 | 1 |
530 |
| 04/05 | Manchester United |
7 | 8 |
1 | 0 |
66 |
| 03/04 | Manchester United |
8 | 4 |
2 | 0 |
150 |
| 02/03 | Manchester United |
10 | 12 |
4 | 1 |
57 |
| 01/02 | Manchester United |
14 | 10 |
3 | 2 |
121 |
LaLiga — 50G / 109M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Málaga CF |
35 | 4 |
1 | 3 |
288 |
| 09/10 | Real Madrid |
4 | 1 |
1 | 0 |
11 |
| 08/09 | Real Madrid |
7 | 4 |
2 | 0 |
117 |
| 07/08 | Real Madrid |
26 | 16 |
4 | 2 |
118 |
| 06/07 | Real Madrid |
37 | 25 |
2 | 5 |
127 |
FA Cup — 14G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Manchester United |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 04/05 | Manchester United |
3 | 2 |
4 | 0 |
150 |
| 03/04 | Manchester United |
4 | 6 |
0 | 0 |
51 |
| 02/03 | Manchester United |
3 | 4 |
1 | 1 |
68 |
| 01/02 | Manchester United |
2 | 2 |
0 | 0 |
32 |
PTT Telecomp. — 13G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 97/98 | SC Heerenveen |
31 | 13 |
6 | 5 |
202 |
Bundesliga — 12G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Hamburger SV |
27 | 7 |
2 | 5 |
255 |
| 09/10 | Hamburger SV |
11 | 5 |
0 | 0 |
122 |
Amstel Cup — 9G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 98/99 | PSV Eindhoven |
4 | 4 |
0 | 1 |
84 |
| 97/98 | SC Heerenveen |
4 | 3 |
0 | 0 |
120 |
| 00/01 | PSV Eindhoven |
2 | 2 |
0 | 0 |
105 |
Eerste Divisie — 5G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 96/97 | FC Den Bosch |
10 | 5 |
0 | 2 |
139 |
Champions League Qu. — 4G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | PSV Eindhoven |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 98/99 | PSV Eindhoven |
2 | 1 |
1 | 2 |
210 |
| 05/06 | Manchester United |
2 | 1 |
0 | 0 |
172 |
| 02/03 | Manchester United |
2 | 2 |
0 | 1 |
90 |
Copa del Rey — 3G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Málaga CF |
4 | 1 |
0 | 0 |
314 |
| 09/10 | Real Madrid |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Real Madrid |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Real Madrid |
3 | 2 |
0 | 0 |
124 |
DFB-Pokal — 3G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Hamburger SV |
1 | 3 |
1 | 0 |
27 |
Supercopa — 3G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Real Madrid |
2 | 3 |
0 | 0 |
54 |
| 07/08 | Real Madrid |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
KNVB Beker — 2G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 94/95 | FC Den Bosch |
3 | 2 |
0 | 0 |
100 |
Europa League — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Hamburger SV |
7 | 2 |
0 | 1 |
282 |
League Cup — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Manchester United |
3 | 1 |
0 | 0 |
94 |
| 02/03 | Manchester United |
4 | 1 |
0 | 0 |
309 |
KPN Eredivisie — 2G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 00/01 | PSV Eindhoven |
10 | 2 |
2 | 1 |
362 |
Charity Shield — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 01/02 | Manchester United |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Johan Cruijff Schaal — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 98/99 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UI Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 97/98 | SC Heerenveen |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Community Shield — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 03/04 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
70 meczów, 35 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
Historia kontuzji (11)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 10/11 |
Naderwanie mięśnia |
17.04.2011 |
13.05.2011 |
27 |
3 |
| 10/11 |
Naderwanie mięśnia |
02.11.2010 |
19.11.2010 |
18 |
3 |
| 09/10 |
muscle stiffness |
19.02.2010 |
05.03.2010 |
15 |
4 |
| 09/10 |
Calf problems |
12.11.2009 |
04.02.2010 |
85 |
12 |
| 09/10 |
Naderwanie mięśnia |
20.09.2009 |
25.10.2009 |
36 |
9 |
| 08/09 |
Meniscus damage |
06.11.2008 |
01.07.2009 |
238 |
40 |
| 07/08 |
Uraz kostki |
25.02.2008 |
07.05.2008 |
73 |
13 |
| 07/08 |
Uraz kostki |
02.02.2008 |
16.02.2008 |
15 |
4 |
| 04/05 |
Problemy ze ścięgnem Achillesa |
27.11.2004 |
18.02.2005 |
84 |
21 |
| 04/05 |
Inguinal hernia |
05.08.2004 |
10.09.2004 |
37 |
10 |
| 99/00 |
Uraz kolana |
17.10.1999 |
20.10.1999 |
4 |
2 |
🔄 Historia transferów (10)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 12/13 |
01.07.2012 |
Málaga CF |
→ |
Retired |
Transfer |
2M € |
| 11/12 |
01.07.2011 |
Hamburger SV |
→ |
Málaga CF |
Transfer |
6M € |
| 09/10 |
24.01.2010 |
Real Madrid |
→ |
Hamburger SV |
Transfer |
12M € |
| 06/07 |
28.07.2006 |
Man Utd |
→ |
Real Madrid |
Transfer |
32M € |
| 01/02 |
01.07.2001 |
PSV Eindhoven |
→ |
Man Utd |
Transfer |
— |
| 98/99 |
01.07.1998 |
Heerenveen |
→ |
PSV Eindhoven |
Transfer |
— |
| 97/98 |
01.07.1997 |
FC Den Bosch |
→ |
Heerenveen |
Transfer |
— |
| 94/95 |
01.07.1994 |
Den Bosch U19 |
→ |
FC Den Bosch |
Transfer |
— |
| 92/93 |
01.07.1992 |
Den Bosch U17 |
→ |
Den Bosch U19 |
Transfer |
— |
| 91/92 |
01.07.1991 |
Margriet Youth |
→ |
Den Bosch U17 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Ruud van Nistelrooy?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.