Cristian Săpunaru
⚽ Obrońca 🏟️ Retired 🏳️ Rumunia
| 📝 | Imię ojczyste | Ionuţ Cristian Săpunaru |
| 🎂 | Data urodzenia | 04.04.1984 (42 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Bukarest, Rumunia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Rumunia |
| 📏 | Wzrost | 187 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2025 |
| 🤝 | Agent | Soccer Republic |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Astra Giurgiu (- 2024) | 1 | 50 | 10 | 1 |
| Rapid Bucharest | 4 | 100 | 10 | 0 |
| FC Rapid 1923 | 4 | 161 | 6 | 4 |
| Pandurii Targu Jiu (- 2022) | 1 | 24 | 6 | 1 |
| Kayserispor | 4 | 120 | 4 | 1 |
| FC Porto | 4 | 122 | 3 | 3 |
| FC National Bukarest | 3 | 32 | 3 | 0 |
| Real Zaragoza | 1 | 35 | 2 | 0 |
| Elche CF | 1 | 16 | 1 | 0 |
| Denizlispor | 1 | 15 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Liga 1 |
151 | 21 | 3 |
37 | 1 | 6 562 |
| SuperLiga - Championship group |
46 | 4 | 0 |
14 | 0 | 1 151 |
| SuperLiga |
86 | 4 | 3 |
9 | 0 | 3 396 |
| Süper Lig |
124 | 3 | 1 |
22 | 1 | 2 466 |
| LaLiga |
44 | 3 | 0 |
21 | 0 | 1 941 |
| Divizia A |
30 | 3 | 0 |
9 | 1 | 622 |
| Romanian Cup |
23 | 2 | 0 |
3 | 0 | 640 |
| Liga ZON Sagres |
39 | 2 | 1 |
9 | 0 | 561 |
| Türkiye Kupasi |
11 | 1 | 0 |
1 | 0 | 270 |
| Europa League |
20 | 1 | 0 |
5 | 0 | 720 |
| Allianz Cup |
7 | 1 | 0 |
2 | 0 | 328 |
| SuperLiga - Relegation group |
8 | 0 | 0 |
1 | 1 | 0 |
| Europa League Qualifying |
4 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa del Rey |
7 | 0 | 0 |
4 | 0 | 0 |
| Champions League |
16 | 0 | 1 |
3 | 0 | 0 |
| Taça de Portugal |
12 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| UEFA Super Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supertaça |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga Sagres |
30 | 0 | 1 |
5 | 0 | 0 |
| UEFA Cup |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Romanian Supercup |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| UEFA-Cup Qualifikation |
4 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Liga 1 — 21G / 151M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Rapid 1923 |
28 | 1 |
1 | 7 |
2 510 |
| 16/17 | Astra Giurgiu (-... |
23 | 5 |
1 | 6 |
401 |
| 15/16 | Pandurii Targu... |
14 | 5 |
1 | 6 |
250 |
| 14/15 | Rapid Bucharest |
14 | 4 |
0 | 3 |
275 |
| 09/10 | Rapid Bucharest |
10 | 3 |
0 | 3 |
297 |
| 07/08 | Rapid Bucharest |
33 | 2 |
0 | 7 |
1 434 |
| 06/07 | Rapid Bucharest |
29 | 1 |
0 | 5 |
1 395 |
SuperLiga - Championship group — 4G / 46M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | FC Rapid 1923 |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 23/24 | FC Rapid 1923 |
10 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 22/23 | FC Rapid 1923 |
10 | 1 |
0 | 3 |
900 |
| 16/17 | Astra Giurgiu (-... |
10 | 3 |
0 | 2 |
251 |
| 15/16 | Pandurii Targu... |
8 | 0 |
0 | 5 |
0 |
SuperLiga — 4G / 86M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | FC Rapid 1923 |
27 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 23/24 | FC Rapid 1923 |
30 | 1 |
1 | 2 |
2 526 |
| 22/23 | FC Rapid 1923 |
29 | 3 |
2 | 3 |
870 |
Süper Lig — 3G / 124M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Kayserispor |
33 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 19/20 | Kayserispor |
14 | 1 |
0 | 4 |
1 170 |
| 19/20 | Denizlispor |
14 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 18/19 | Kayserispor |
32 | 2 |
0 | 8 |
1 296 |
| 17/18 | Kayserispor |
31 | 0 |
1 | 5 |
0 |
LaLiga — 3G / 44M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Elche CF |
15 | 1 |
0 | 3 |
664 |
| 12/13 | Real Zaragoza |
29 | 2 |
0 | 18 |
1 277 |
Divizia A — 3G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | FC National Bukarest |
23 | 3 |
0 | 7 |
622 |
| 04/05 | FC National Bukarest |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 03/04 | FC National Bukarest |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Romanian Cup — 2G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | FC Rapid 1923 |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | FC Rapid 1923 |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | FC Rapid 1923 |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | FC Rapid 1923 |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Astra Giurgiu (-... |
5 | 1 |
0 | 2 |
480 |
| 15/16 | Pandurii Targu... |
2 | 1 |
0 | 0 |
160 |
| 07/08 | Rapid Bucharest |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Rapid Bucharest |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | FC National Bukarest |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga ZON Sagres — 2G / 39M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Porto |
17 | 2 |
1 | 5 |
561 |
| 10/11 | FC Porto |
22 | 0 |
0 | 4 |
0 |
Türkiye Kupasi — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Denizlispor |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Kayserispor |
4 | 1 |
0 | 0 |
270 |
| 17/18 | Kayserispor |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Europa League — 1G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Astra Giurgiu (-... |
8 | 1 |
0 | 2 |
720 |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
11 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Allianz Cup — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Porto |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | FC Porto |
4 | 1 |
0 | 2 |
328 |
SuperLiga - Relegation group — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Rapid 1923 |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Astra Giurgiu (-... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Astra Giurgiu (-... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa del Rey — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Elche CF |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 12/13 | Real Zaragoza |
6 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Champions League — 0G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Porto |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 09/10 | FC Porto |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | FC Porto |
8 | 0 |
1 | 2 |
0 |
Taça de Portugal — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 08/09 | FC Porto |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA Super Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supertaça — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga Sagres — 0G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | FC Porto |
11 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 08/09 | FC Porto |
19 | 0 |
1 | 4 |
0 |
UEFA Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | Rapid Bucharest |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Rapid Bucharest |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Romanian Supercup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | Rapid Bucharest |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 06/07 | Rapid Bucharest |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA-Cup Qualifikation — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | Rapid Bucharest |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
36 meczów
Nr koszulki: 22
Były kadrowicz
Historia kontuzji (9)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Heel injury |
21.10.2024 |
22.11.2024 |
33 |
5 |
| 20/21 |
unknown injury |
07.05.2021 |
16.05.2021 |
10 |
3 |
| 20/21 |
Quarantine |
21.10.2020 |
02.11.2020 |
13 |
1 |
| 20/21 |
Koronawirus |
19.10.2020 |
21.10.2020 |
3 |
0 |
| 19/20 |
unknown injury |
01.12.2019 |
17.12.2019 |
17 |
4 |
| 17/18 |
unknown injury |
22.10.2017 |
31.10.2017 |
10 |
3 |
| 11/12 |
Back problems |
04.11.2011 |
25.11.2011 |
22 |
6 |
| 11/12 |
Problemy mięśniowe |
01.10.2011 |
05.10.2011 |
5 |
1 |
| 11/12 |
Muscle strain |
06.09.2011 |
14.09.2011 |
9 |
3 |
🔄 Historia transferów (16)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
01.07.2025 |
FC Rapid 1923 |
→ |
Retired |
Transfer |
100k € |
| 21/22 |
01.07.2021 |
Kayserispor |
→ |
FC Rapid 1923 |
Transfer |
100k € |
| 19/20 |
23.01.2020 |
Denizlispor |
→ |
Kayserispor |
Transfer |
175k € |
| 19/20 |
01.07.2019 |
Kayserispor |
→ |
Denizlispor |
Transfer |
175k € |
| 17/18 |
01.07.2017 |
Astra Giurgiu |
→ |
Kayserispor |
Transfer |
800k € |
| 16/17 |
21.07.2016 |
Pandurii |
→ |
Astra Giurgiu |
Transfer |
1M € |
| 15/16 |
01.09.2015 |
Rapid Bucharest |
→ |
Pandurii |
Transfer |
1.1M € |
| 14/15 |
02.02.2015 |
Without Club |
→ |
Rapid Bucharest |
Transfer |
1M € |
| 14/15 |
21.08.2014 |
Elche CF |
→ |
Without Club |
Transfer |
1M € |
| 13/14 |
25.07.2013 |
Real Zaragoza |
→ |
Elche CF |
Transfer |
3M € |
| 12/13 |
31.08.2012 |
FC Porto |
→ |
Real Zaragoza |
Transfer |
4M € |
| 09/10 |
30.06.2010 |
Rapid Bucharest |
→ |
FC Porto |
Powrót z wyp. |
2.5M € |
| 09/10 |
01.01.2010 |
FC Porto |
→ |
Rapid Bucharest |
Wypożyczenie |
2.9M € |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Rapid Bucharest |
→ |
FC Porto |
Transfer |
1.4M € |
| 06/07 |
01.07.2006 |
FC National |
→ |
Rapid Bucharest |
Transfer |
— |
| 02/03 |
01.07.2002 |
Progresul U19 |
→ |
FC National |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Cristian Săpunaru?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.