James Tavernier
⚽ Obrońca 🏟️ Rangers FC 🏳️ Anglia
| 📝 | Imię ojczyste | James Henry Tavernier |
| 🎂 | Data urodzenia | 30.10.1991 (34 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Bradford, Anglia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Anglia |
| 📏 | Wzrost | 182 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Rangers FC |
| 📅 | Dołączył | 20.07.2015 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.05.2026 |
| 🤝 | Agent | StormSportsX |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Rangers FC | 11 | 533 | 133 | 142 |
| Rotherham United | 1 | 31 | 5 | 6 |
| Bristol City | 1 | 23 | 3 | 1 |
| Newcastle United U21 | 2 | 19 | 1 | 4 |
| Wigan Athletic | 1 | 23 | 0 | 0 |
| Newcastle United | 5 | 34 | 0 | 0 |
| Shrewsbury Town | 1 | 2 | 0 | 0 |
| Milton Keynes Dons | 1 | 7 | 0 | 1 |
| Newcastle United Reserves | 2 | 14 | 0 | 1 |
| Sheffield Wednesday | 1 | 8 | 0 | 0 |
| Carlisle United | 1 | 17 | 0 | 0 |
| Gateshead FC | 1 | 13 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premiership |
288 | 77 | 81 |
37 | 0 | 6 304 |
| Europa League |
62 | 10 | 10 |
8 | 0 | 978 |
| Championship |
57 | 10 | 18 |
3 | 0 | 321 |
| Scottish Premiership Top... |
32 | 9 | 7 |
1 | 0 | 1 443 |
| League One |
78 | 8 | 7 |
6 | 0 | 758 |
| Europa League Qualifying |
23 | 5 | 8 |
3 | 0 | 435 |
| Champions League Qu. |
18 | 4 | 1 |
2 | 0 | 480 |
| SFA Cup |
36 | 4 | 6 |
5 | 0 | 780 |
| Viaplay Cup |
6 | 3 | 2 |
0 | 0 | 90 |
| Betfred Cup |
16 | 3 | 7 |
0 | 0 | 911 |
| SCL by Utilita |
3 | 3 | 1 |
0 | 0 | 90 |
| Petrofac Tr. Cup |
5 | 2 | 0 |
0 | 0 | 221 |
| League Cup |
6 | 1 | 0 |
0 | 0 | 45 |
| Prem. Sports Cup |
7 | 1 | 1 |
1 | 0 | 358 |
| Champions League |
6 | 1 | 0 |
1 | 0 | 487 |
| U21 PL |
8 | 1 | 1 |
0 | 0 | 450 |
| EFL Trophy |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| FA Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| League One Play-Offs |
3 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| Premier League |
24 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| U21 PL Knockout |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| U21 PL Qualificationsgr. 2 |
10 | 0 | 3 |
1 | 0 | 0 |
| Reserve League |
14 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Conference |
13 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premiership — 77G / 288M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Rangers FC |
4 | 2 |
0 | 1 |
114 |
| 24/25 | Rangers FC |
29 | 4 |
7 | 4 |
585 |
| 23/24 | Rangers FC |
33 | 17 |
8 | 2 |
174 |
| 22/23 | Rangers FC |
33 | 15 |
6 | 6 |
195 |
| 21/22 | Rangers FC |
32 | 6 |
13 | 9 |
465 |
| 20/21 | Rangers FC |
29 | 11 |
10 | 2 |
235 |
| 19/20 | Rangers FC |
25 | 3 |
9 | 3 |
715 |
| 18/19 | Rangers FC |
33 | 11 |
14 | 0 |
261 |
| 17/18 | Rangers FC |
33 | 7 |
8 | 3 |
415 |
| 16/17 | Rangers FC |
37 | 1 |
6 | 7 |
3 145 |
Europa League — 10G / 62M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Rangers FC |
12 | 0 |
3 | 2 |
0 |
| 23/24 | Rangers FC |
8 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 21/22 | Rangers FC |
15 | 7 |
2 | 1 |
189 |
| 20/21 | Rangers FC |
7 | 2 |
3 | 1 |
249 |
| 19/20 | Rangers FC |
10 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
6 | 1 |
1 | 0 |
540 |
| 12/13 | Newcastle United |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Championship — 10G / 57M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Rangers FC |
36 | 10 |
18 | 3 |
321 |
| 14/15 | Wigan Athletic |
21 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Scottish Premiership Top Six Split — 9G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Rangers FC |
5 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 23/24 | Rangers FC |
5 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 22/23 | Rangers FC |
5 | 1 |
2 | 0 |
429 |
| 21/22 | Rangers FC |
4 | 3 |
1 | 0 |
112 |
| 20/21 | Rangers FC |
4 | 1 |
1 | 0 |
332 |
| 18/19 | Rangers FC |
4 | 3 |
0 | 0 |
120 |
| 17/18 | Rangers FC |
5 | 1 |
0 | 1 |
450 |
League One — 8G / 78M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Bristol City |
21 | 3 |
1 | 0 |
272 |
| 13/14 | Rotherham United |
27 | 5 |
5 | 2 |
486 |
| 13/14 | Shrewsbury Town |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Milton Keynes Dons |
7 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 11/12 | Sheffield Wednesday |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | Carlisle United |
16 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Europa League Qualifying — 5G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Rangers FC |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 20/21 | Rangers FC |
3 | 3 |
1 | 0 |
75 |
| 19/20 | Rangers FC |
7 | 0 |
4 | 2 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
8 | 2 |
2 | 1 |
360 |
| 17/18 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Newcastle United |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 4G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Rangers FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 24/25 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 23/24 | Rangers FC |
4 | 3 |
0 | 1 |
120 |
| 22/23 | Rangers FC |
4 | 1 |
1 | 0 |
360 |
| 21/22 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
SFA Cup — 4G / 36M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Rangers FC |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 23/24 | Rangers FC |
5 | 1 |
1 | 0 |
450 |
| 22/23 | Rangers FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Rangers FC |
5 | 2 |
0 | 0 |
210 |
| 20/21 | Rangers FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
120 |
| 19/20 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Rangers FC |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 16/17 | Rangers FC |
3 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 15/16 | Rangers FC |
6 | 0 |
4 | 2 |
0 |
Viaplay Cup — 3G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Rangers FC |
3 | 3 |
1 | 0 |
90 |
| 22/23 | Rangers FC |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Betfred Cup — 3G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Rangers FC |
2 | 1 |
1 | 0 |
161 |
| 19/20 | Rangers FC |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
2 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 17/18 | Rangers FC |
3 | 1 |
1 | 0 |
300 |
| 16/17 | Rangers FC |
6 | 1 |
1 | 0 |
450 |
SCL by Utilita — 3G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Rangers FC |
3 | 3 |
1 | 0 |
90 |
Petrofac Tr. Cup — 2G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Rangers FC |
5 | 2 |
0 | 0 |
221 |
League Cup — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Rangers FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
45 |
| 14/15 | Wigan Athletic |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Shrewsbury Town |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Newcastle United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Newcastle United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Newcastle United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Prem. Sports Cup — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Rangers FC |
4 | 1 |
1 | 1 |
358 |
| 21/22 | Rangers FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Rangers FC |
6 | 1 |
0 | 1 |
487 |
U21 PL — 1G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Newcastle United U21 |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 12/13 | Newcastle United U21 |
5 | 1 |
0 | 0 |
450 |
EFL Trophy — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Bristol City |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Rotherham United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Carlisle United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
FA Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Wigan Athletic |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Newcastle United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Sheffield Wednesday |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League One Play-Offs — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Rotherham United |
3 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Premier League — 0G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Newcastle United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Newcastle United |
13 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Newcastle United |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Newcastle United |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U21 PL Knockout — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Newcastle United U21 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U21 PL Qualificationsgr. 2 — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Newcastle United U21 |
10 | 0 |
3 | 1 |
0 |
Reserve League — 0G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Newcastle United... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Newcastle United... |
12 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Conference — 0G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Gateshead FC |
13 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Historia kontuzji (3)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 21/22 |
Koronawirus |
24.08.2021 |
08.09.2021 |
16 |
2 |
| 20/21 |
Uraz kolana |
18.02.2021 |
22.03.2021 |
33 |
8 |
| 19/20 |
Knee problems |
04.03.2020 |
11.03.2020 |
8 |
2 |
🔄 Historia transferów (18)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 15/16 |
20.07.2015 |
Wigan |
→ |
Rangers |
Transfer |
350k € |
| 14/15 |
31.05.2015 |
Bristol City |
→ |
Wigan |
Powrót z wyp. |
350k € |
| 14/15 |
15.01.2015 |
Wigan |
→ |
Bristol City |
Wypożyczenie |
350k € |
| 14/15 |
01.07.2014 |
Newcastle |
→ |
Wigan |
Transfer |
— |
| 13/14 |
31.05.2014 |
Rotherham |
→ |
Newcastle |
Powrót z wyp. |
— |
| 13/14 |
28.11.2013 |
Newcastle |
→ |
Rotherham |
Wypożyczenie |
— |
| 13/14 |
10.08.2013 |
Shrewsbury |
→ |
Newcastle |
Powrót z wyp. |
— |
| 13/14 |
26.07.2013 |
Newcastle |
→ |
Shrewsbury |
Wypożyczenie |
— |
| 11/12 |
05.04.2012 |
MK Dons |
→ |
Newcastle |
Powrót z wyp. |
75k € |
| 11/12 |
31.01.2012 |
Newcastle |
→ |
MK Dons |
Wypożyczenie |
— |
| 11/12 |
09.01.2012 |
Sheff Wed |
→ |
Newcastle |
Powrót z wyp. |
— |
| 11/12 |
21.11.2011 |
Newcastle |
→ |
Sheff Wed |
Wypożyczenie |
— |
| 11/12 |
16.11.2011 |
Carlisle United |
→ |
Newcastle |
Powrót z wyp. |
— |
| 11/12 |
11.08.2011 |
Newcastle |
→ |
Carlisle United |
Wypożyczenie |
— |
| 11/12 |
01.07.2011 |
Newcastle Res. |
→ |
Newcastle |
Transfer |
— |
| 10/11 |
24.03.2011 |
Gateshead |
→ |
Newcastle Res. |
Powrót z wyp. |
— |
| 10/11 |
07.01.2011 |
Newcastle Res. |
→ |
Gateshead |
Wypożyczenie |
— |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Newcastle U18 |
→ |
Newcastle Res. |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o James Tavernier?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.