Christian Burgess
⚽ Obrońca 🏟️ Union Saint-Gilloise 🏳️ Anglia
| 📝 | Imię ojczyste | Christian Albert Elliot Burgess |
| 🎂 | Data urodzenia | 06.10.1991 (34 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | London, Anglia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Anglia |
| 📏 | Wzrost | 196 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Union Saint-Gilloise |
| 📅 | Dołączył | 07.07.2020 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2026 |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Union Saint-Gilloise | 6 | 228 | 16 | 6 |
| Portsmouth FC | 5 | 250 | 12 | 8 |
| Peterborough United | 1 | 39 | 5 | 0 |
| Middlesbrough FC U21 | 2 | 24 | 2 | 0 |
| Hartlepool United | 1 | 47 | 1 | 0 |
| Middlesbrough FC | 1 | 4 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| JPL |
93 | 8 | 0 |
27 | 0 | 3 996 |
| League One |
155 | 7 | 3 |
27 | 0 | 3 708 |
| League Two |
124 | 6 | 3 |
19 | 0 | 2 633 |
| JPL Champions PO |
24 | 3 | 0 |
6 | 1 | 1 080 |
| FA Cup |
21 | 3 | 1 |
3 | 0 | 540 |
| Europa League |
25 | 2 | 1 |
5 | 0 | 1 395 |
| 1B Pro League |
27 | 2 | 1 |
7 | 0 | 1 215 |
| Croky Cup |
16 | 1 | 0 |
6 | 0 | 156 |
| EFL Trophy |
23 | 1 | 1 |
3 | 0 | 180 |
| EFL Cup |
5 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| U21 PL |
13 | 1 | 0 |
0 | 0 | 1 080 |
| U21 PL Qualificationsgr. 1 |
11 | 1 | 0 |
0 | 0 | 990 |
| Jupiler Pro League |
29 | 0 | 4 |
9 | 0 | 0 |
| Volkswagen Supercup |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Conference L. |
3 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| JPL Play-Offs I |
6 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| League One Play-Offs |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| League Two Play-Offs |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| League Cup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Championship |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
JPL — 8G / 93M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Union Saint-Gilloise |
29 | 1 |
0 | 9 |
2 475 |
| 22/23 | Union Saint-Gilloise |
31 | 3 |
0 | 10 |
908 |
| 21/22 | Union Saint-Gilloise |
33 | 4 |
0 | 8 |
613 |
League One — 7G / 155M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Portsmouth FC |
32 | 3 |
0 | 10 |
932 |
| 18/19 | Portsmouth FC |
45 | 1 |
0 | 5 |
1 937 |
| 17/18 | Portsmouth FC |
42 | 0 |
3 | 5 |
0 |
| 14/15 | Peterborough United |
36 | 3 |
0 | 7 |
839 |
League Two — 6G / 124M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Portsmouth FC |
44 | 4 |
2 | 4 |
975 |
| 15/16 | Portsmouth FC |
39 | 2 |
1 | 7 |
1 658 |
| 13/14 | Hartlepool United |
41 | 0 |
0 | 8 |
0 |
JPL Champions PO — 3G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Union Saint-Gilloise |
9 | 1 |
0 | 3 |
810 |
| 23/24 | Union Saint-Gilloise |
9 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 22/23 | Union Saint-Gilloise |
6 | 2 |
0 | 1 |
270 |
FA Cup — 3G / 21M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Portsmouth FC |
5 | 1 |
1 | 0 |
450 |
| 18/19 | Portsmouth FC |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 17/18 | Portsmouth FC |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 16/17 | Portsmouth FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Portsmouth FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 14/15 | Peterborough United |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
| 13/14 | Hartlepool United |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Middlesbrough FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 2G / 25M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Union Saint-Gilloise |
9 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 23/24 | Union Saint-Gilloise |
6 | 1 |
0 | 1 |
540 |
| 22/23 | Union Saint-Gilloise |
10 | 1 |
1 | 1 |
855 |
1B Pro League — 2G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Union Saint-Gilloise |
27 | 2 |
1 | 7 |
1 215 |
Croky Cup — 1G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Union Saint-Gilloise |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 23/24 | Union Saint-Gilloise |
4 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 22/23 | Union Saint-Gilloise |
4 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 21/22 | Union Saint-Gilloise |
2 | 1 |
0 | 0 |
156 |
| 20/21 | Union Saint-Gilloise |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
EFL Trophy — 1G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Portsmouth FC |
7 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 18/19 | Portsmouth FC |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 17/18 | Portsmouth FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 14/15 | Peterborough United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Hartlepool United |
3 | 1 |
0 | 1 |
180 |
EFL Cup — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Portsmouth FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Portsmouth FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 17/18 | Portsmouth FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U21 PL — 1G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Middlesbrough FC U21 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Middlesbrough FC U21 |
12 | 1 |
0 | 0 |
1 080 |
U21 PL Qualificationsgr. 1 — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Middlesbrough FC U21 |
11 | 1 |
0 | 0 |
990 |
Jupiler Pro League — 0G / 29M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Union Saint-Gilloise |
5 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 24/25 | Union Saint-Gilloise |
24 | 0 |
2 | 8 |
0 |
Volkswagen Supercup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Union Saint-Gilloise |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Conference L. — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Union Saint-Gilloise |
3 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Union Saint-Gilloise |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Union Saint-Gilloise |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
JPL Play-Offs I — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Union Saint-Gilloise |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
League One Play-Offs — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Portsmouth FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Portsmouth FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Two Play-Offs — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Portsmouth FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Portsmouth FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Hartlepool United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Championship — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Middlesbrough FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (2)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
minor knock |
01.08.2025 |
07.08.2025 |
7 |
1 |
| 24/25 |
Uraz stopy |
01.07.2024 |
27.08.2024 |
58 |
8 |
🔄 Historia transferów (8)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 20/21 |
07.07.2020 |
Portsmouth |
→ |
Union SG |
Transfer |
200k € |
| 15/16 |
01.07.2015 |
Peterborough |
→ |
Portsmouth |
Transfer |
200k € |
| 14/15 |
21.08.2014 |
Middlesbrough |
→ |
Peterborough |
Transfer |
50k € |
| 14/15 |
20.08.2014 |
Peterborough |
→ |
Middlesbrough |
Powrót z wyp. |
50k € |
| 14/15 |
19.08.2014 |
Middlesbrough |
→ |
Peterborough |
Wypożyczenie |
50k € |
| 13/14 |
31.05.2014 |
Hartlepool |
→ |
Middlesbrough |
Powrót z wyp. |
50k € |
| 13/14 |
29.07.2013 |
Middlesbrough |
→ |
Hartlepool |
Wypożyczenie |
— |
| 12/13 |
04.07.2012 |
Bishop's St. |
→ |
Middlesbrough |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Christian Burgess?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.