Christian Ortíz
⚽ Pomocnik 🏟️ América Futebol Clube 🏳️ Argentyna
| 📝 | Imię ojczyste | Cristian Jonatan Ortíz |
| 🎂 | Data urodzenia | 19.08.1992 (33 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Rosario, Argentyna |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Argentyna |
| 📏 | Wzrost | 170 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | América Futebol Clube |
| 📅 | Dołączył | 25.07.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.11.2026 |
| 🤝 | Agent | IMAGESPORT |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Universidad San Martín de Porres | 2 | 58 | 27 | 10 |
| Independiente del Valle | 2 | 52 | 19 | 10 |
| Club Sporting Cristal | 4 | 86 | 19 | 17 |
| Racing Club de Montevideo | 2 | 40 | 6 | 4 |
| Sport Club do Recife | 2 | 72 | 5 | 5 |
| Barcelona SC Guayaquil | 1 | 34 | 2 | 4 |
| Charlotte FC | 1 | 19 | 2 | 3 |
| CA Independiente | 4 | 7 | 1 | 0 |
| Club Tijuana | 1 | 18 | 0 | 0 |
| América Futebol Clube (MG) | 1 | 7 | 0 | 0 |
| Defensa y Justicia | 1 | 13 | 0 | 1 |
| CA Huracán | 1 | 4 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Torneo Descentralizado |
27 | 11 | 1 |
5 | 1 | 201 |
| Descentral. Cl. |
27 | 10 | 3 |
6 | 0 | 462 |
| Liguilla B |
13 | 9 | 4 |
1 | 0 | 119 |
| Libertadores |
33 | 8 | 4 |
6 | 0 | 697 |
| Serie A Primera Etapa |
34 | 8 | 7 |
4 | 0 | 1 067 |
| Serie A Segunda Etapa |
27 | 5 | 4 |
5 | 0 | 181 |
| Liga 1 Apertura |
13 | 5 | 3 |
4 | 0 | 274 |
| Série B |
40 | 4 | 4 |
12 | 0 | 465 |
| Descentral. Ap. |
20 | 4 | 9 |
4 | 0 | 825 |
| Torneo Verano |
10 | 4 | 1 |
2 | 0 | 165 |
| Liga AUF Apertura |
26 | 4 | 3 |
7 | 0 | 611 |
| Copa Sudamericana |
5 | 3 | 1 |
2 | 0 | 112 |
| Liga AUF Clausura |
14 | 2 | 1 |
2 | 0 | 408 |
| Copa do Nordeste |
9 | 1 | 0 |
2 | 0 | 140 |
| Copa Argentina |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 50 |
| MLS |
17 | 1 | 2 |
4 | 0 | 641 |
| US Open Cup |
2 | 1 | 1 |
0 | 0 | 154 |
| Liga MX Clausura |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga MX Apertura |
17 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Série A |
10 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeonato Pernambucano |
13 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Copa do Brasil |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa do Nordeste - Fase Final |
2 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Liga Profesional (- 23/24) |
12 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| Supercopa Ecuador |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga 1 Playoffs |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga 1 Clausura |
13 | 0 | 4 |
3 | 0 | 0 |
| Superliga |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Primera División |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Prim. B Nacional |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Inicial |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Apertura |
4 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Copa Bicentenario |
5 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Torneo Descentralizado — 11G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Universidad San... |
27 | 11 |
1 | 5 |
201 |
Descentral. Cl. — 10G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Universidad San... |
12 | 5 |
0 | 2 |
202 |
| 2017 | Club Sporting... |
15 | 5 |
3 | 4 |
260 |
Liguilla B — 9G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Universidad San... |
13 | 9 |
4 | 1 |
119 |
Libertadores — 8G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Barcelona SC... |
6 | 1 |
1 | 1 |
333 |
| 2021 | Independiente del... |
9 | 5 |
1 | 3 |
126 |
| 2020 | Independiente del... |
8 | 2 |
1 | 1 |
238 |
| 2020 | Club Sporting... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Club Sporting... |
5 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2017 | Club Sporting... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Serie A Primera Etapa — 8G / 34M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Barcelona SC... |
14 | 1 |
3 | 1 |
807 |
| 2021 | Independiente del... |
12 | 5 |
3 | 2 |
135 |
| 2020 | Independiente del... |
8 | 2 |
1 | 1 |
125 |
Serie A Segunda Etapa — 5G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Barcelona SC... |
13 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2020 | Independiente del... |
14 | 5 |
4 | 3 |
181 |
Liga 1 Apertura — 5G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Club Sporting... |
1 | 1 |
1 | 1 |
79 |
| 2019 | Club Sporting... |
12 | 4 |
2 | 3 |
195 |
Série B — 4G / 40M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | América Futebol... |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | Sport Club do Recife |
33 | 4 |
4 | 12 |
465 |
Descentral. Ap. — 4G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Universidad San... |
6 | 2 |
5 | 1 |
252 |
| 2017 | Club Sporting... |
14 | 2 |
4 | 3 |
573 |
Torneo Verano — 4G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Club Sporting... |
10 | 4 |
1 | 2 |
165 |
Liga AUF Apertura — 4G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | Racing Club de... |
13 | 2 |
1 | 3 |
283 |
| 2011 | Racing Club de... |
13 | 2 |
2 | 4 |
328 |
Copa Sudamericana — 3G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Barcelona SC... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Club Sporting... |
4 | 3 |
1 | 2 |
112 |
Liga AUF Clausura — 2G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | Racing Club de... |
14 | 2 |
1 | 2 |
408 |
Copa do Nordeste — 1G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club do Recife |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2024 | Sport Club do Recife |
5 | 1 |
0 | 1 |
140 |
Copa Argentina — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Defensa y Justicia |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | CA Independiente |
1 | 1 |
0 | 0 |
50 |
MLS — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Charlotte FC |
17 | 1 |
2 | 4 |
641 |
US Open Cup — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Charlotte FC |
2 | 1 |
1 | 0 |
154 |
Liga MX Clausura — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Club Tijuana |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga MX Apertura — 0G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Club Tijuana |
17 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Série A — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club do Recife |
10 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Pernambucano — 0G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club do Recife |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2024 | Sport Club do Recife |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Brasil — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club do Recife |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | Sport Club do Recife |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Nordeste - Fase Final — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club do Recife |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Liga Profesional (- 23/24) — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Defensa y Justicia |
12 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Supercopa Ecuador — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Independiente del... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga 1 Playoffs — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Club Sporting... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga 1 Clausura — 0G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Club Sporting... |
13 | 0 |
4 | 3 |
0 |
Superliga — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | CA Independiente |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Primera División — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | CA Independiente |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Prim. B Nacional — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | CA Independiente |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Inicial — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | CA Independiente |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Apertura — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2010 | CA Huracán |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa Bicentenario — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Club Sporting... |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Historia kontuzji (1)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Uraz łydki |
23.02.2025 |
01.04.2025 |
38 |
9 |
🔄 Historia transferów (18)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
25.07.2025 |
Sport Recife |
→ |
América-MG |
Transfer |
500k € |
| 23/24 |
31.01.2024 |
Club Tijuana |
→ |
Sport Recife |
Transfer |
700k € |
| 23/24 |
31.12.2023 |
Barcelona SC |
→ |
Club Tijuana |
Powrót z wyp. |
700k € |
| 22/23 |
03.01.2023 |
Club Tijuana |
→ |
Barcelona SC |
Wypożyczenie |
1M € |
| 22/23 |
31.12.2022 |
Defensa |
→ |
Club Tijuana |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 22/23 |
05.08.2022 |
Club Tijuana |
→ |
Defensa |
Wypożyczenie |
1.5M € |
| 22/23 |
26.07.2022 |
Charlotte |
→ |
Club Tijuana |
Powrót z wyp. |
1.5M € |
| 21/22 |
19.01.2022 |
Club Tijuana |
→ |
Charlotte |
Wypożyczenie |
1.5M € |
| 21/22 |
12.07.2021 |
Independiente |
→ |
Club Tijuana |
Transfer |
1.5M € |
| 19/20 |
26.02.2020 |
Sport. Cristal |
→ |
Independiente |
Transfer |
650k € |
| 18/19 |
14.02.2019 |
U. San Martín |
→ |
Sport. Cristal |
Transfer |
625k € |
| 18/19 |
23.07.2018 |
Indep'te II |
→ |
U. San Martín |
Transfer |
625k € |
| 17/18 |
31.12.2017 |
Sport. Cristal |
→ |
Indep'te II |
Powrót z wyp. |
625k € |
| 16/17 |
27.01.2017 |
Indep'te II |
→ |
Sport. Cristal |
Wypożyczenie |
525k € |
| 16/17 |
31.12.2016 |
U. San Martín |
→ |
Indep'te II |
Powrót z wyp. |
525k € |
| 15/16 |
01.01.2016 |
Indep'te II |
→ |
U. San Martín |
Wypożyczenie |
375k € |
| 12/13 |
01.07.2012 |
Racing Club |
→ |
Indep'te II |
Transfer |
375k € |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Huracán U20 |
→ |
Racing Club |
Transfer |
75k € |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Christian Ortíz?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.