Darwin Quintero
⚽ Pomocnik 🏟️ Deportivo Pereira 🏳️ Colombia Mexico
| 📝 | Imię ojczyste | Carlos Darwin Quintero Villalba |
| 🎂 | Data urodzenia | 18.09.1987 (38 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Tumaco, Kolumbia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Colombia Mexico |
| 📏 | Wzrost | 166 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Deportivo Pereira |
| 📅 | Dołączył | 01.01.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | not clarified |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Santos Laguna | 8 | 278 | 92 | 73 |
| Minnesota United FC | 2 | 64 | 27 | 20 |
| CF América | 7 | 151 | 26 | 30 |
| Deportivo Pereira | 2 | 68 | 21 | 13 |
| Houston Dynamo FC | 2 | 60 | 11 | 7 |
| Houston Dynamo | 1 | 22 | 7 | 7 |
| CD América de Cali | 1 | 44 | 5 | 13 |
| Deportes Tolima | 2 | 11 | 4 | 0 |
| Santos Laguna U20 | 2 | 3 | 3 | 0 |
| CF América U20 | 3 | 4 | 2 | 0 |
| Krylya Sovetov Samara | 1 | 11 | 1 | 2 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| MLS |
135 | 38 | 29 |
18 | 0 | 1 241 |
| CONCACAF CL |
47 | 23 | 9 |
2 | 1 | 1 318 |
| Liga MX Apertura |
88 | 20 | 31 |
12 | 0 | 2 472 |
| Primera Clausura |
60 | 19 | 12 |
9 | 1 | 872 |
| Liga MX Clausura |
82 | 17 | 13 |
11 | 1 | 1 885 |
| Liguilla Apertura |
32 | 11 | 2 |
4 | 0 | 662 |
| Primera Apertura |
48 | 9 | 15 |
7 | 0 | 1 587 |
| Liga Dimayor |
16 | 8 | 5 |
1 | 0 | 160 |
| Liga DIMAYOR I |
33 | 7 | 11 |
7 | 2 | 681 |
| Copa MX Apertura |
22 | 7 | 7 |
4 | 0 | 677 |
| Liguilla Clausura |
26 | 7 | 9 |
7 | 0 | 1 028 |
| US Open Cup |
7 | 6 | 2 |
1 | 0 | 57 |
| Liga DIMAYOR II |
42 | 5 | 9 |
4 | 0 | 2 064 |
| Libertadores |
12 | 5 | 5 |
0 | 0 | 324 |
| Liga MX Sub-20 Clausura |
6 | 4 | 0 |
0 | 0 | 334 |
| Copa Colombia |
7 | 3 | 0 |
0 | 0 | 112 |
| Fase Final LBD I |
11 | 3 | 1 |
3 | 0 | 663 |
| Copa Sudamericana |
6 | 2 | 0 |
0 | 1 | 258 |
| MLS is Back |
3 | 1 | 2 |
1 | 0 | 235 |
| Copa MX Clausura |
5 | 1 | 0 |
0 | 0 | 314 |
| Liga MX Sub-20 Apertura |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| North American SuperLiga |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 117 |
| Premier Liga |
11 | 1 | 2 |
2 | 0 | 427 |
| Fase Final LBD II |
3 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| MLS Cup Playoffs |
1 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa MX |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Club World Cup |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeón de Campeones |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| InterLiga |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
MLS — 38G / 135M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Houston Dynamo FC |
34 | 8 |
4 | 4 |
222 |
| 2021 | Houston Dynamo FC |
25 | 3 |
2 | 2 |
337 |
| 2020 | Houston Dynamo |
19 | 6 |
5 | 4 |
243 |
| 2019 | Minnesota United FC |
30 | 10 |
5 | 5 |
221 |
| 2018 | Minnesota United FC |
27 | 11 |
13 | 3 |
218 |
CONCACAF CL — 23G / 47M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América |
4 | 1 |
1 | 0 |
236 |
| 15/16 | CF América |
9 | 4 |
0 | 0 |
147 |
| 14/15 | CF América |
6 | 1 |
5 | 1 |
506 |
| 12/13 | Santos Laguna |
9 | 6 |
0 | 1 |
125 |
| 11/12 | Santos Laguna |
8 | 4 |
2 | 0 |
148 |
| 10/11 | Santos Laguna |
7 | 3 |
0 | 0 |
110 |
| 08/09 | Santos Laguna |
4 | 4 |
1 | 0 |
46 |
Liga MX Apertura — 20G / 88M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América |
17 | 2 |
4 | 4 |
699 |
| 16/17 | CF América |
8 | 2 |
5 | 1 |
301 |
| 15/16 | CF América |
16 | 4 |
3 | 1 |
211 |
| 14/15 | Santos Laguna |
17 | 2 |
9 | 3 |
730 |
| 13/14 | Santos Laguna |
16 | 3 |
10 | 2 |
370 |
| 12/13 | Santos Laguna |
14 | 7 |
0 | 1 |
161 |
Primera Clausura — 19G / 60M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Santos Laguna |
14 | 6 |
4 | 3 |
178 |
| 10/11 | Santos Laguna |
13 | 3 |
3 | 1 |
273 |
| 09/10 | Santos Laguna |
17 | 6 |
4 | 1 |
182 |
| 08/09 | Santos Laguna |
16 | 4 |
1 | 4 |
239 |
Liga MX Clausura — 17G / 82M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 16/17 | CF América |
13 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 15/16 | CF América |
15 | 6 |
2 | 2 |
124 |
| 14/15 | CF América |
15 | 1 |
2 | 1 |
1 200 |
| 13/14 | Santos Laguna |
17 | 6 |
3 | 3 |
240 |
| 12/13 | Santos Laguna |
16 | 4 |
3 | 4 |
321 |
Liguilla Apertura — 11G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 16/17 | CF América |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 15/16 | CF América |
4 | 2 |
0 | 0 |
112 |
| 13/14 | Santos Laguna |
4 | 4 |
0 | 1 |
85 |
| 11/12 | Santos Laguna |
6 | 1 |
1 | 1 |
348 |
| 10/11 | Santos Laguna |
6 | 4 |
0 | 0 |
117 |
| 09/10 | Santos Laguna |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Primera Apertura — 9G / 48M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Santos Laguna |
17 | 5 |
6 | 2 |
259 |
| 10/11 | Santos Laguna |
14 | 1 |
4 | 3 |
893 |
| 09/10 | Santos Laguna |
17 | 3 |
5 | 2 |
435 |
Liga Dimayor — 8G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Deportivo Pereira |
16 | 8 |
5 | 1 |
160 |
Liga DIMAYOR I — 7G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Deportivo Pereira |
17 | 4 |
4 | 3 |
272 |
| 2023 | CD América de Cali |
16 | 3 |
7 | 4 |
409 |
Copa MX Apertura — 7G / 22M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América |
6 | 1 |
3 | 2 |
403 |
| 16/17 | CF América |
4 | 1 |
0 | 0 |
215 |
| 14/15 | Santos Laguna |
8 | 0 |
4 | 1 |
0 |
| 13/14 | Santos Laguna |
4 | 5 |
0 | 1 |
59 |
Liguilla Clausura — 7G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | CF América |
4 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 14/15 | CF América |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Santos Laguna |
4 | 1 |
2 | 1 |
344 |
| 12/13 | Santos Laguna |
4 | 2 |
0 | 1 |
161 |
| 11/12 | Santos Laguna |
6 | 2 |
4 | 3 |
259 |
| 09/10 | Santos Laguna |
6 | 2 |
2 | 0 |
264 |
US Open Cup — 6G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Houston Dynamo FC |
1 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2019 | Minnesota United FC |
5 | 6 |
1 | 0 |
57 |
| 2018 | Minnesota United FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga DIMAYOR II — 5G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Deportivo Pereira |
10 | 1 |
3 | 1 |
737 |
| 2024 | Deportivo Pereira |
14 | 3 |
1 | 1 |
373 |
| 2023 | CD América de Cali |
18 | 1 |
5 | 2 |
954 |
Libertadores — 5G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Santos Laguna |
7 | 3 |
5 | 0 |
201 |
| 2007 | Deportes Tolima |
5 | 2 |
0 | 0 |
123 |
Liga MX Sub-20 Clausura — 4G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América U20 |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 16/17 | CF América U20 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | CF América U20 |
1 | 1 |
0 | 0 |
64 |
| 10/11 | Santos Laguna U20 |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
Copa Colombia — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Deportivo Pereira |
5 | 3 |
0 | 0 |
112 |
| 2023 | CD América de Cali |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Fase Final LBD I — 3G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Deportivo Pereira |
6 | 2 |
0 | 2 |
266 |
| 2023 | CD América de Cali |
5 | 1 |
1 | 1 |
397 |
Copa Sudamericana — 2G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2006 | Deportes Tolima |
6 | 2 |
0 | 0 |
258 |
MLS is Back — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Houston Dynamo |
3 | 1 |
2 | 1 |
235 |
Copa MX Clausura — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | CF América |
5 | 1 |
0 | 0 |
314 |
Liga MX Sub-20 Apertura — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Santos Laguna U20 |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
North American SuperLiga — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Santos Laguna |
2 | 1 |
0 | 0 |
117 |
Premier Liga — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | Krylya Sovetov... |
11 | 1 |
2 | 2 |
427 |
Fase Final LBD II — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | CD América de Cali |
3 | 0 |
0 | 2 |
0 |
MLS Cup Playoffs — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Minnesota United FC |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Supercopa MX — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CF América |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CF América |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | CF América |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeón de Campeones — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | CF América |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
InterLiga — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Santos Laguna |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
14 meczów, 1 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
Historia kontuzji (3)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 19/20 |
unknown injury |
10.09.2019 |
13.09.2019 |
4 |
1 |
| 18/19 |
Uraz pachwiny |
01.04.2019 |
10.04.2019 |
10 |
1 |
| 18/19 |
Uraz łydki |
15.08.2018 |
31.08.2018 |
17 |
2 |
🔄 Historia transferów (11)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
01.01.2024 |
CD América |
→ |
Pereira |
Transfer |
300k € |
| 22/23 |
01.01.2023 |
Houston |
→ |
CD América |
Transfer |
300k € |
| 19/20 |
13.11.2019 |
Minnesota |
→ |
Houston |
Transfer |
2.5M € |
| 17/18 |
30.03.2018 |
América |
→ |
Minnesota |
Transfer |
2.5M € |
| 14/15 |
01.01.2015 |
Santos Laguna |
→ |
América |
Transfer |
3M € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
Pereira |
→ |
Santos Laguna |
Transfer |
750k € |
| 08/09 |
01.07.2008 |
KS Samara |
→ |
Pereira |
Transfer |
750k € |
| 07/08 |
30.06.2008 |
Pereira |
→ |
KS Samara |
Powrót z wyp. |
750k € |
| 07/08 |
01.01.2008 |
KS Samara |
→ |
Pereira |
Wypożyczenie |
750k € |
| 07/08 |
01.07.2007 |
Deportes Tolima |
→ |
KS Samara |
Transfer |
— |
| 04/05 |
01.01.2005 |
Tolima U20 |
→ |
Deportes Tolima |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Darwin Quintero?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.