Dimitar Berbatov
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ Bulgaria
| 📝 | Imię ojczyste | Димитър Иванов Бербатов |
| 🎂 | Data urodzenia | 29.01.1981 (45 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Blagoevgrad, Bulgaria |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Bulgaria |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.04.2018 |
| 🤝 | Agent | CSKA-AS-23 Ltd. |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Bayer 04 Leverkusen | 6 | 228 | 91 | 34 |
| Manchester United | 6 | 183 | 56 | 27 |
| Tottenham Hotspur | 3 | 103 | 46 | 29 |
| Fulham FC | 2 | 54 | 20 | 4 |
| AS Monaco | 2 | 58 | 18 | 8 |
| CSKA Sofia | 3 | 18 | 15 | 4 |
| Bayer 04 Leverkusen II | 1 | 7 | 6 | 0 |
| PAOK Thessaloniki | 1 | 27 | 5 | 0 |
| Kerala Blasters FC | 1 | 10 | 1 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premier League |
262 | 102 | 45 |
14 | 0 | 1 756 |
| Bundesliga |
171 | 69 | 32 |
16 | 1 | 963 |
| Ligue 1 |
42 | 13 | 6 |
5 | 0 | 377 |
| Champions League |
72 | 13 | 4 |
1 | 0 | 1 537 |
| DFB-Pokal |
16 | 13 | 1 |
3 | 0 | 304 |
| UEFA Cup |
23 | 12 | 7 |
4 | 0 | 226 |
| UEFA-Cup Qualifikation |
3 | 7 | 2 |
1 | 0 | 26 |
| FA Cup |
19 | 6 | 3 |
0 | 0 | 411 |
| Oberliga Nordrhein |
7 | 6 | 0 |
0 | 1 | 102 |
| Super League 1 |
15 | 4 | 0 |
0 | 1 | 176 |
| League Cup |
16 | 4 | 4 |
0 | 0 | 956 |
| Coupe de France |
5 | 3 | 1 |
0 | 0 | 66 |
| Champions League Qu. |
3 | 2 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Indian Super League |
10 | 1 | 0 |
1 | 0 | 524 |
| Kypello Elladas |
3 | 1 | 0 |
1 | 0 | 150 |
| Coupe de la Ligue |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 169 |
| Community Shield |
3 | 1 | 0 |
1 | 0 | 45 |
| Bulgarian Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Club World Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| SL1 Play-off |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Europa League |
6 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Ligapokal |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premier League — 102G / 262M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Fulham FC |
18 | 4 |
1 | 3 |
392 |
| 12/13 | Fulham FC |
33 | 15 |
3 | 1 |
190 |
| 12/13 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Manchester United |
28 | 7 |
0 | 0 |
74 |
| 10/11 | Manchester United |
34 | 20 |
4 | 1 |
111 |
| 09/10 | Manchester United |
35 | 12 |
6 | 1 |
175 |
| 08/09 | Manchester United |
33 | 9 |
11 | 2 |
283 |
| 08/09 | Tottenham Hotspur |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Tottenham Hotspur |
36 | 15 |
11 | 3 |
199 |
| 06/07 | Tottenham Hotspur |
33 | 12 |
9 | 1 |
226 |
| 00/01 | CSKA Sofia |
10 | 8 |
0 | 2 |
106 |
Bundesliga — 69G / 171M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Bayer 04 Leverkusen |
34 | 21 |
9 | 3 |
146 |
| 04/05 | Bayer 04 Leverkusen |
33 | 20 |
5 | 3 |
146 |
| 03/04 | Bayer 04 Leverkusen |
33 | 16 |
9 | 4 |
142 |
| 02/03 | Bayer 04 Leverkusen |
25 | 4 |
6 | 3 |
410 |
| 01/02 | Bayer 04 Leverkusen |
31 | 8 |
1 | 3 |
119 |
| 00/01 | Bayer 04 Leverkusen |
15 | 0 |
2 | 0 |
0 |
Ligue 1 — 13G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | AS Monaco |
29 | 7 |
1 | 4 |
249 |
| 13/14 | AS Monaco |
13 | 6 |
5 | 1 |
128 |
Champions League — 13G / 72M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | AS Monaco |
9 | 1 |
1 | 0 |
531 |
| 11/12 | Manchester United |
5 | 1 |
0 | 0 |
188 |
| 10/11 | Manchester United |
10 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 09/10 | Manchester United |
7 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 08/09 | Manchester United |
9 | 4 |
0 | 0 |
129 |
| 04/05 | Bayer 04 Leverkusen |
8 | 3 |
1 | 0 |
221 |
| 02/03 | Bayer 04 Leverkusen |
7 | 2 |
0 | 0 |
228 |
| 01/02 | Bayer 04 Leverkusen |
17 | 2 |
0 | 0 |
240 |
DFB-Pokal — 13G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Bayer 04 Leverkusen |
2 | 3 |
0 | 0 |
60 |
| 04/05 | Bayer 04 Leverkusen |
2 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 03/04 | Bayer 04 Leverkusen |
3 | 3 |
1 | 1 |
90 |
| 02/03 | Bayer 04 Leverkusen |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 01/02 | Bayer 04 Leverkusen |
6 | 6 |
0 | 2 |
64 |
UEFA Cup — 12G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | CSKA Sofia |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Tottenham Hotspur |
9 | 5 |
2 | 2 |
126 |
| 06/07 | Tottenham Hotspur |
8 | 7 |
3 | 2 |
100 |
| 05/06 | Bayer 04 Leverkusen |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 00/01 | CSKA Sofia |
2 | 0 |
2 | 0 |
0 |
UEFA-Cup Qualifikation — 7G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | CSKA Sofia |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 00/01 | CSKA Sofia |
2 | 7 |
1 | 1 |
26 |
FA Cup — 6G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Fulham FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Manchester United |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 09/10 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | Manchester United |
4 | 1 |
0 | 0 |
210 |
| 07/08 | Tottenham Hotspur |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
| 06/07 | Tottenham Hotspur |
5 | 3 |
2 | 0 |
111 |
Oberliga Nordrhein — 6G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 00/01 | Bayer 04... |
7 | 6 |
0 | 0 |
102 |
Super League 1 — 4G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | PAOK Thessaloniki |
15 | 4 |
0 | 0 |
176 |
League Cup — 4G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Fulham FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 11/12 | Manchester United |
3 | 1 |
1 | 0 |
225 |
| 09/10 | Manchester United |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 07/08 | Tottenham Hotspur |
6 | 1 |
1 | 0 |
525 |
| 06/07 | Tottenham Hotspur |
3 | 1 |
1 | 0 |
116 |
Coupe de France — 3G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | AS Monaco |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | AS Monaco |
3 | 3 |
1 | 0 |
66 |
Champions League Qu. — 2G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 04/05 | Bayer 04 Leverkusen |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
| 01/02 | Bayer 04 Leverkusen |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Indian Super League — 1G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Kerala Blasters FC |
10 | 1 |
0 | 1 |
524 |
Kypello Elladas — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | PAOK Thessaloniki |
3 | 1 |
0 | 1 |
150 |
Coupe de la Ligue — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | AS Monaco |
2 | 1 |
0 | 1 |
169 |
Community Shield — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Manchester United |
1 | 1 |
0 | 0 |
45 |
| 09/10 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Bulgarian Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 98/99 | CSKA Sofia |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
SL1 Play-off — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | PAOK Thessaloniki |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | PAOK Thessaloniki |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Manchester United |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Ligapokal — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Bayer 04 Leverkusen |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 04/05 | Bayer 04 Leverkusen |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 02/03 | Bayer 04 Leverkusen |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
79 meczów, 48 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
3 meczów, 3 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (14)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 17/18 |
unknown injury |
10.12.2017 |
01.01.2018 |
23 |
3 |
| 15/16 |
Knee bruise |
14.02.2016 |
16.05.2016 |
93 |
13 |
| 15/16 |
Uraz łydki |
26.11.2015 |
08.12.2015 |
13 |
4 |
| 15/16 |
Adductor pain |
25.10.2015 |
09.11.2015 |
16 |
5 |
| 14/15 |
Uraz mięśniowy |
18.03.2015 |
23.03.2015 |
6 |
1 |
| 14/15 |
Injury to abdominal muscles |
09.12.2014 |
31.12.2014 |
23 |
4 |
| 14/15 |
Adductor injury |
22.10.2014 |
12.11.2014 |
22 |
5 |
| 14/15 |
Uraz kostki |
01.10.2014 |
06.10.2014 |
6 |
2 |
| 13/14 |
Knee problems |
13.02.2014 |
17.02.2014 |
5 |
1 |
| 12/13 |
Problemy ze ścięgnem Achillesa |
30.01.2013 |
07.02.2013 |
9 |
2 |
| 12/13 |
Thigh problems |
28.09.2012 |
13.10.2012 |
16 |
3 |
| 09/10 |
Knee problems |
09.01.2010 |
21.01.2010 |
13 |
3 |
| 08/09 |
Ankle problems |
03.04.2009 |
09.04.2009 |
7 |
2 |
| 08/09 |
Thigh problems |
19.11.2008 |
30.11.2008 |
12 |
3 |
🔄 Historia transferów (10)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 17/18 |
01.04.2018 |
Kerala Blasters |
→ |
Retired |
Transfer |
1M € |
| 17/18 |
23.08.2017 |
Without Club |
→ |
Kerala Blasters |
Transfer |
1M € |
| 16/17 |
01.07.2016 |
PAOK Salonika |
→ |
Without Club |
Transfer |
1M € |
| 15/16 |
02.09.2015 |
Monaco |
→ |
PAOK Salonika |
Transfer |
1M € |
| 13/14 |
31.01.2014 |
Fulham |
→ |
Monaco |
Transfer |
3.5M € |
| 12/13 |
31.08.2012 |
Man Utd |
→ |
Fulham |
Transfer |
11.5M € |
| 08/09 |
01.09.2008 |
Tottenham |
→ |
Man Utd |
Transfer |
26M € |
| 06/07 |
01.07.2006 |
B. Leverkusen |
→ |
Tottenham |
Transfer |
17M € |
| 00/01 |
16.01.2001 |
CSKA Sofia |
→ |
B. Leverkusen |
Transfer |
— |
| 98/99 |
01.07.1998 |
CSKA Sofia U19 |
→ |
CSKA Sofia |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Dimitar Berbatov?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.