Edinson Cavani
⚽ Napastnik 🏟️ CA Boca Juniors 🏳️ Uruguay Italy
| 📝 | Imię ojczyste | Édinson Roberto Cavani Gómez |
| 🎂 | Data urodzenia | 13.02.1987 (39 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Salto, Urugwaj |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Uruguay Italy |
| 📏 | Wzrost | 184 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | CA Boca Juniors |
| 📅 | Dołączył | 29.07.2023 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2026 |
| 🤝 | Agent | Permode Global ... |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Paris Saint-Germain | 7 | 318 | 200 | 43 |
| SSC Napoli | 3 | 138 | 104 | 14 |
| US Palermo | 4 | 119 | 37 | 7 |
| CA Boca Juniors | 3 | 76 | 27 | 3 |
| Manchester United | 2 | 59 | 19 | 7 |
| Valencia CF | 1 | 30 | 7 | 2 |
| Danubio FC | 1 | 15 | 5 | 3 |
| Danubio FC U19 | 1 | 3 | 1 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Ligue 1 |
209 | 138 | 30 |
17 | 1 | 833 |
| Serie A |
215 | 112 | 15 |
29 | 0 | 1 345 |
| Champions League |
73 | 35 | 6 |
9 | 0 | 1 310 |
| Europa League |
20 | 18 | 6 |
7 | 0 | 260 |
| Coupe de France |
28 | 16 | 8 |
1 | 0 | 923 |
| Coupe de la Ligue |
20 | 15 | 1 |
2 | 0 | 625 |
| Premier League |
41 | 12 | 4 |
3 | 0 | 520 |
| Italy Cup |
14 | 9 | 1 |
2 | 0 | 384 |
| Copa de la Liga (- 23/24) |
19 | 7 | 0 |
2 | 0 | 681 |
| Copa Argentina |
7 | 6 | 1 |
0 | 0 | 311 |
| LaLiga |
26 | 5 | 2 |
6 | 0 | 292 |
| Copa Sudamericana |
6 | 5 | 0 |
1 | 0 | 99 |
| Liga AUF Apertura |
15 | 5 | 3 |
2 | 0 | 189 |
| Liga Profesional (- 23/24) |
17 | 4 | 0 |
2 | 1 | 322 |
| Copa del Rey |
3 | 2 | 0 |
0 | 0 | 58 |
| Apertura |
10 | 2 | 2 |
1 | 0 | 419 |
| Europa League Qualifying |
2 | 2 | 0 |
1 | 0 | 59 |
| Clausura |
6 | 1 | 0 |
2 | 0 | 407 |
| Libertadores |
7 | 1 | 0 |
2 | 0 | 509 |
| Copa de la Liga - Playoffs |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 193 |
| EFL Cup |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Trophée des Champions |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 63 |
| Supercoppa Italiana |
1 | 1 | 0 |
1 | 0 | 120 |
| Viareggio Cup |
3 | 1 | 0 |
1 | 0 | 257 |
| Supercopa |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| FA Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Club World Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Playoff Torneo Apertura |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Ligue 1 — 138G / 209M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
16 | 4 |
2 | 2 |
151 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
23 | 18 |
6 | 1 |
94 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
32 | 28 |
7 | 3 |
92 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
37 | 35 |
4 | 5 |
85 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
34 | 19 |
5 | 3 |
121 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
36 | 18 |
1 | 1 |
146 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
31 | 16 |
5 | 2 |
144 |
Serie A — 112G / 215M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | SSC Napoli |
34 | 29 |
3 | 6 |
103 |
| 11/12 | SSC Napoli |
35 | 23 |
1 | 4 |
127 |
| 10/11 | SSC Napoli |
35 | 26 |
5 | 4 |
112 |
| 09/10 | US Palermo |
34 | 13 |
1 | 7 |
201 |
| 08/09 | US Palermo |
35 | 14 |
3 | 2 |
219 |
| 07/08 | US Palermo |
34 | 5 |
0 | 3 |
355 |
| 06/07 | US Palermo |
8 | 2 |
2 | 3 |
228 |
Champions League — 35G / 73M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Manchester United |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 20/21 | Manchester United |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
6 | 1 |
0 | 0 |
130 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
7 | 2 |
2 | 0 |
208 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
8 | 7 |
1 | 1 |
97 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
8 | 8 |
1 | 1 |
90 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
10 | 2 |
0 | 0 |
321 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
10 | 6 |
0 | 1 |
153 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
8 | 4 |
0 | 3 |
171 |
| 11/12 | SSC Napoli |
8 | 5 |
2 | 2 |
140 |
Europa League — 18G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Manchester United |
5 | 6 |
3 | 2 |
61 |
| 12/13 | SSC Napoli |
7 | 7 |
1 | 3 |
66 |
| 10/11 | SSC Napoli |
8 | 5 |
2 | 2 |
133 |
Coupe de France — 16G / 28M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
3 | 2 |
1 | 0 |
128 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
3 | 2 |
1 | 1 |
81 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
5 | 3 |
3 | 0 |
143 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
6 | 2 |
1 | 0 |
95 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
5 | 2 |
1 | 0 |
206 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
4 | 4 |
0 | 0 |
90 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
2 | 1 |
1 | 0 |
180 |
Coupe de la Ligue — 15G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
2 | 1 |
0 | 1 |
135 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
3 | 2 |
0 | 0 |
85 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
4 | 4 |
0 | 0 |
63 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
4 | 1 |
0 | 0 |
209 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
3 | 3 |
1 | 0 |
69 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
3 | 4 |
0 | 1 |
64 |
Premier League — 12G / 41M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Manchester United |
15 | 2 |
1 | 0 |
383 |
| 20/21 | Manchester United |
26 | 10 |
3 | 3 |
137 |
Italy Cup — 9G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | SSC Napoli |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 11/12 | SSC Napoli |
5 | 5 |
0 | 1 |
90 |
| 10/11 | SSC Napoli |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 09/10 | US Palermo |
3 | 2 |
1 | 0 |
114 |
| 08/09 | US Palermo |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 07/08 | US Palermo |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa de la Liga (- 23/24) — 7G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA Boca Juniors |
10 | 6 |
0 | 1 |
108 |
| 2023 | CA Boca Juniors |
9 | 1 |
0 | 1 |
573 |
Copa Argentina — 6G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Boca Juniors |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 2024 | CA Boca Juniors |
4 | 4 |
1 | 0 |
74 |
| 2023 | CA Boca Juniors |
2 | 1 |
0 | 0 |
147 |
LaLiga — 5G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Valencia CF |
26 | 5 |
2 | 6 |
292 |
Copa Sudamericana — 5G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA Boca Juniors |
6 | 5 |
0 | 1 |
99 |
Liga AUF Apertura — 5G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2007 | Danubio FC |
15 | 5 |
3 | 2 |
189 |
Liga Profesional (- 23/24) — 4G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA Boca Juniors |
17 | 4 |
0 | 2 |
322 |
Copa del Rey — 2G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Valencia CF |
3 | 2 |
0 | 0 |
58 |
Apertura — 2G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Boca Juniors |
10 | 2 |
2 | 1 |
419 |
Europa League Qualifying — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | SSC Napoli |
2 | 2 |
0 | 1 |
59 |
Clausura — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Boca Juniors |
6 | 1 |
0 | 2 |
407 |
Libertadores — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Boca Juniors |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | CA Boca Juniors |
6 | 1 |
0 | 2 |
509 |
Copa de la Liga - Playoffs — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA Boca Juniors |
2 | 1 |
0 | 1 |
193 |
EFL Cup — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Manchester United |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Trophée des Champions — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
1 | 1 |
0 | 0 |
63 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supercoppa Italiana — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | SSC Napoli |
1 | 1 |
0 | 1 |
120 |
Viareggio Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Danubio FC U19 |
3 | 1 |
0 | 1 |
257 |
Supercopa — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Valencia CF |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
FA Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Manchester United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Manchester United |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Boca Juniors |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Playoff Torneo Apertura — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Boca Juniors |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | US Palermo |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
136 meczów, 58 goli
Nr koszulki: 21
Były kadrowicz
14 meczów, 11 goli
Były kadrowicz
2 meczów, 3 goli
Były kadrowicz
3 meczów
Nr koszulki: 7
Były kadrowicz
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
Uraz mechaniczny |
10.07.2025 |
15.07.2025 |
6 |
1 |
| 24/25 |
Uraz łydki |
04.06.2025 |
23.06.2025 |
20 |
2 |
| 24/25 |
Calf muscle tear |
21.04.2025 |
18.05.2025 |
28 |
3 |
| 24/25 |
Vertebral injury |
09.02.2025 |
24.02.2025 |
16 |
5 |
| 24/25 |
Problemy mięśniowe |
10.12.2024 |
17.12.2024 |
8 |
1 |
| 24/25 |
Uraz mięśniowy |
20.08.2024 |
16.09.2024 |
28 |
5 |
| 23/24 |
Thigh problems |
30.03.2024 |
08.04.2024 |
10 |
3 |
| 23/24 |
Sore muscles |
02.02.2024 |
16.02.2024 |
15 |
3 |
| 23/24 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
12.11.2023 |
30.11.2023 |
19 |
3 |
| 22/23 |
Uraz mięśniowy |
12.02.2023 |
13.03.2023 |
30 |
4 |
| 22/23 |
Uraz kostki |
30.10.2022 |
20.11.2022 |
22 |
2 |
| 21/22 |
Uraz łydki |
01.04.2022 |
30.04.2022 |
30 |
6 |
| 21/22 |
Groin problems |
11.02.2022 |
07.03.2022 |
25 |
6 |
| 21/22 |
Tendon irritation |
04.11.2021 |
22.12.2021 |
49 |
10 |
| 21/22 |
Uraz mechaniczny |
09.09.2021 |
23.09.2021 |
15 |
5 |
🔄 Historia transferów (9)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
29.07.2023 |
Valencia |
→ |
Boca Juniors |
Transfer |
3M € |
| 22/23 |
29.08.2022 |
Man Utd |
→ |
Valencia |
Transfer |
4M € |
| 20/21 |
05.10.2020 |
Paris SG |
→ |
Man Utd |
Transfer |
20M € |
| 13/14 |
16.07.2013 |
Napoli |
→ |
Paris SG |
Transfer |
55M € |
| 11/12 |
01.07.2011 |
US Palermo |
→ |
Napoli |
Transfer |
24.5M € |
| 10/11 |
30.06.2011 |
Napoli |
→ |
US Palermo |
Powrót z wyp. |
24.5M € |
| 10/11 |
22.07.2010 |
US Palermo |
→ |
Napoli |
Wypożyczenie |
11M € |
| 06/07 |
29.01.2007 |
Danubio FC |
→ |
US Palermo |
Transfer |
— |
| 05/06 |
01.01.2006 |
Danubio U19 |
→ |
Danubio FC |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Edinson Cavani?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.