Willian Arão
⚽ Pomocnik 🏟️ Santos FC 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Willian Souza Arão da Silva |
| 🎂 | Data urodzenia | 11.03.1992 (34 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | São Paulo, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 181 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Santos FC |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2026 |
| 🤝 | Agent | Brazil Football |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| CR Flamengo | 7 | 405 | 35 | 23 |
| Botafogo de Futebol e Regatas | 1 | 58 | 7 | 3 |
| Panathinaikos FC | 2 | 91 | 4 | 4 |
| Fenerbahce | 1 | 49 | 1 | 5 |
| Associação Chapecoense de Futebol | 1 | 23 | 1 | 0 |
| Santos FC | 1 | 2 | 0 | 0 |
| Atlético Clube Goianiense | 1 | 13 | 0 | 1 |
| Portuguesa | 1 | 22 | 0 | 0 |
| Sport Club Corinthians Paulista | 2 | 37 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
272 | 14 | 14 |
26 | 0 | 10 856 |
| Campeonato Carioca |
56 | 7 | 3 |
4 | 0 | 1 483 |
| Libertadores |
46 | 6 | 2 |
11 | 1 | 1 719 |
| Série B |
48 | 5 | 4 |
3 | 1 | 617 |
| Super League 1 |
45 | 4 | 0 |
7 | 0 | 2 096 |
| Campeonato Carioca - Final |
21 | 3 | 0 |
2 | 0 | 856 |
| Copa Sudamericana |
14 | 3 | 2 |
2 | 0 | 294 |
| Copa do Brasil |
37 | 2 | 1 |
3 | 0 | 557 |
| Carioca - Taça Rio |
22 | 2 | 1 |
4 | 0 | 180 |
| Europa League |
12 | 1 | 1 |
2 | 0 | 314 |
| Campeonato Catarinense |
18 | 1 | 0 |
3 | 0 | 1 009 |
| SL1 Play-off |
16 | 0 | 2 |
1 | 0 | 0 |
| Conference League |
9 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Kypello Elladas |
7 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| UECL Qualifiers |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
8 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
4 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Türkiye Kupasi |
6 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Süper Lig |
31 | 0 | 4 |
4 | 0 | 0 |
| Supercopa Rei |
3 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Recopa Sudamericana |
2 | 0 | 0 |
0 | 1 | 0 |
| Club World Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Primeira Liga do Brasil |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeonato Paulista |
12 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 14G / 272M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Santos FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2022 | CR Flamengo |
14 | 2 |
0 | 1 |
460 |
| 2021 | CR Flamengo |
30 | 1 |
0 | 3 |
2 584 |
| 2020 | CR Flamengo |
33 | 1 |
1 | 4 |
2 629 |
| 2019 | CR Flamengo |
36 | 2 |
5 | 3 |
1 469 |
| 2018 | CR Flamengo |
35 | 2 |
2 | 4 |
727 |
| 2017 | CR Flamengo |
38 | 1 |
4 | 2 |
2 341 |
| 2016 | CR Flamengo |
37 | 5 |
2 | 5 |
646 |
| 2014 | Associação... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Portuguesa |
20 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2013 | Sport Club... |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Sport Club... |
17 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Campeonato Carioca — 7G / 56M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CR Flamengo |
8 | 1 |
2 | 2 |
465 |
| 2021 | CR Flamengo |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2020 | CR Flamengo |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2019 | CR Flamengo |
4 | 1 |
1 | 0 |
346 |
| 2017 | CR Flamengo |
7 | 2 |
0 | 0 |
278 |
| 2016 | CR Flamengo |
14 | 3 |
0 | 0 |
394 |
| 2015 | Botafogo de... |
15 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Libertadores — 6G / 46M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CR Flamengo |
6 | 1 |
0 | 3 |
470 |
| 2021 | CR Flamengo |
11 | 3 |
0 | 2 |
315 |
| 2020 | CR Flamengo |
5 | 1 |
0 | 2 |
405 |
| 2019 | CR Flamengo |
12 | 0 |
2 | 4 |
0 |
| 2018 | CR Flamengo |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | CR Flamengo |
6 | 1 |
0 | 0 |
529 |
Série B — 5G / 48M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Botafogo de... |
35 | 5 |
3 | 2 |
617 |
| 2014 | Atlético Clube... |
13 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Super League 1 — 4G / 45M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Panathinaikos FC |
22 | 1 |
0 | 4 |
1 582 |
| 23/24 | Panathinaikos FC |
23 | 3 |
0 | 3 |
514 |
Campeonato Carioca - Final — 3G / 21M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CR Flamengo |
4 | 1 |
0 | 0 |
286 |
| 2021 | CR Flamengo |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2020 | CR Flamengo |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | CR Flamengo |
3 | 1 |
0 | 1 |
270 |
| 2018 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | CR Flamengo |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Botafogo de... |
4 | 1 |
0 | 1 |
300 |
Copa Sudamericana — 3G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CR Flamengo |
10 | 3 |
2 | 1 |
294 |
| 2016 | CR Flamengo |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2013 | Portuguesa |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Brasil — 2G / 37M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CR Flamengo |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | CR Flamengo |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2020 | CR Flamengo |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | CR Flamengo |
4 | 1 |
0 | 0 |
263 |
| 2018 | CR Flamengo |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2017 | CR Flamengo |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | CR Flamengo |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Botafogo de... |
4 | 1 |
0 | 1 |
294 |
| 2014 | Associação... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Carioca - Taça Rio — 2G / 22M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CR Flamengo |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | CR Flamengo |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2018 | CR Flamengo |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | CR Flamengo |
4 | 2 |
1 | 2 |
180 |
Europa League — 1G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Panathinaikos FC |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 22/23 | Fenerbahce |
6 | 1 |
0 | 1 |
314 |
Campeonato Catarinense — 1G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Associação... |
18 | 1 |
0 | 3 |
1 009 |
SL1 Play-off — 0G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Panathinaikos FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Panathinaikos FC |
10 | 0 |
2 | 1 |
0 |
Conference League — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Panathinaikos FC |
9 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Kypello Elladas — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Panathinaikos FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Panathinaikos FC |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
UECL Qualifiers — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Panathinaikos FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Panathinaikos FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 22/23 | Fenerbahce |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Panathinaikos FC |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 22/23 | Fenerbahce |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Türkiye Kupasi — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Fenerbahce |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Süper Lig — 0G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Fenerbahce |
31 | 0 |
4 | 4 |
0 |
Supercopa Rei — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2020 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Recopa Sudamericana — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CR Flamengo |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CR Flamengo |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Primeira Liga do Brasil — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | CR Flamengo |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Paulista — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Sport Club... |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Historia kontuzji (4)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
Uraz łydki |
20.07.2025 |
— |
56 |
7 |
| 24/25 |
unknown injury |
14.01.2025 |
17.01.2025 |
4 |
1 |
| 23/24 |
Odpoczynek |
10.02.2024 |
12.02.2024 |
3 |
1 |
| 22/23 |
unknown injury |
03.10.2022 |
19.10.2022 |
17 |
4 |
🔄 Historia transferów (13)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
01.07.2025 |
Panathinaikos |
→ |
Santos |
Transfer |
1.5M € |
| 23/24 |
17.08.2023 |
Fenerbahce |
→ |
Panathinaikos |
Transfer |
6M € |
| 22/23 |
14.07.2022 |
Flamengo |
→ |
Fenerbahce |
Transfer |
7M € |
| 15/16 |
01.01.2016 |
Botafogo |
→ |
Flamengo |
Transfer |
1.8M € |
| 14/15 |
10.01.2015 |
Corinthians |
→ |
Botafogo |
Transfer |
900k € |
| 14/15 |
31.12.2014 |
Atlético-GO |
→ |
Corinthians |
Powrót z wyp. |
900k € |
| 14/15 |
18.09.2014 |
Corinthians |
→ |
Atlético-GO |
Wypożyczenie |
600k € |
| 14/15 |
17.09.2014 |
Chapecoense |
→ |
Corinthians |
Powrót z wyp. |
600k € |
| 13/14 |
11.01.2014 |
Corinthians |
→ |
Chapecoense |
Wypożyczenie |
400k € |
| 13/14 |
31.12.2013 |
Portuguesa |
→ |
Corinthians |
Powrót z wyp. |
400k € |
| 13/14 |
01.08.2013 |
Corinthians |
→ |
Portuguesa |
Wypożyczenie |
400k € |
| 10/11 |
01.01.2011 |
São Paulo U20 |
→ |
Corinthians B |
Transfer |
— |
| 09/10 |
01.01.2010 |
São Paulo U17 |
→ |
São Paulo U20 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Willian Arão?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.