Valeri Bozhinov
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ Bulgaria Italy
597
Meczów
116
Goli
35
Asyst
46
Żółtych
2
Czerwonych
6 115
Minut
0
Opinii
| 📝 | Imię ojczyste | Валери Eмилов Божинов |
| 🎂 | Data urodzenia | 14.02.1986 (40 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Gorna Oryahovitsa, Bulgaria |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Bulgaria Italy |
| 📏 | Wzrost | 185 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2024 |
| 🤝 | Agent | Sports Consulting ... |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
|---|---|---|---|---|
| FK Partizan Belgrade | 2 | 73 | 25 | 13 |
| US Lecce | 5 | 100 | 20 | 7 |
| Levski Sofia | 5 | 58 | 14 | 2 |
| Parma FC | 2 | 69 | 11 | 4 |
| ACF Fiorentina | 2 | 50 | 11 | 1 |
| Botev Vratsa | 2 | 26 | 7 | 0 |
| Juventus FC | 1 | 42 | 7 | 1 |
| Ternana Calcio | 1 | 34 | 6 | 0 |
| Vicenza Calcio | 1 | 18 | 4 | 1 |
| Meizhou Hakka | 1 | 14 | 3 | 1 |
| Sporting CP | 1 | 27 | 3 | 1 |
| Vitosha Bistritsa | 1 | 8 | 1 | 0 |
| Septemvri Sofia | 1 | 16 | 1 | 1 |
| FC Lausanne-Sport | 1 | 12 | 1 | 1 |
| Hellas Verona | 1 | 21 | 1 | 0 |
| Manchester City | 2 | 15 | 1 | 1 |
| Delfino Pescara 1936 | 1 | 7 | 0 | 0 |
| HNK Rijeka | 1 | 7 | 0 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | 182 | 34 | 11 | 11 | 1 | 1 870 |
| Super liga | 53 | 23 | 13 | 8 | 0 | 359 |
| Serie B | 140 | 18 | 1 | 6 | 1 | 1 208 |
| efbet Liga | 45 | 8 | 1 | 7 | 0 | 237 |
| Efbet liga - Championship gr. | 19 | 8 | 0 | 4 | 0 | 249 |
| Italy Cup | 19 | 8 | 2 | 3 | 0 | 339 |
| League One | 14 | 3 | 1 | 1 | 0 | 303 |
| Vtora Liga | 23 | 2 | 1 | 0 | 0 | 307 |
| Bulgarian Cup | 6 | 2 | 1 | 0 | 0 | 149 |
| Kup Srbije | 7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 38 |
| Liga ZON Sagres | 14 | 2 | 0 | 1 | 0 | 103 |
| Efbet liga - Relegation gr. | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 37 |
| UECL Playoffs Efbet Liga | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 20 |
| Schweizer Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 157 |
| Europa League | 12 | 1 | 0 | 0 | 0 | 241 |
| A Group | 8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 278 |
| Premier League | 14 | 1 | 1 | 1 | 0 | 220 |
| SuperSport HNL | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Hrvatski nogometni kup | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Super League | 10 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Allianz Cup | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Taça de Portugal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA-Cup Qualifikation | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
🏳️ Kadra narodowa
43 meczów, 6 goli
Były kadrowicz
5 meczów, 3 goli
Były kadrowicz
8 meczów, 1 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (12)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
|---|---|---|---|---|---|
| 22/23 | unknown injury | 01.07.2022 | 10.07.2022 | 10 | 0 |
| 20/21 | unknown injury | 27.02.2021 | 11.03.2021 | 13 | 3 |
| 18/19 | Ankle problems | 01.04.2019 | 20.04.2019 | 20 | 3 |
| 18/19 | Ankle problems | 21.02.2019 | 11.03.2019 | 19 | 3 |
| 15/16 | angina | 19.02.2016 | 23.02.2016 | 5 | 1 |
| 15/16 | Ankle sprain | 26.08.2015 | 08.09.2015 | 14 | 2 |
| 15/16 | Uraz mechaniczny | 30.07.2015 | 04.08.2015 | 6 | 1 |
| 14/15 | Ankle sprain | 04.02.2015 | 19.02.2015 | 16 | 2 |
| 11/12 | Uraz kostki | 13.10.2011 | 16.10.2011 | 4 | 1 |
| 11/12 | Back problems | 29.07.2011 | 19.08.2011 | 22 | 3 |
| 08/09 | Zerwanie ścięgna Achillesa | 18.08.2008 | 17.02.2009 | 184 | 42 |
| 07/08 | Cruciate ligament tear | 07.08.2007 | 01.03.2008 | 208 | 45 |
🔄 Historia transferów (38)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24/25 | 01.07.2024 | Kostenets | → | Retired | Transfer | — |
| 23/24 | 19.10.2023 | Without Club | → | Kostenets | Transfer | — |
| 23/24 | 01.07.2023 | Vitosha | → | Without Club | Transfer | — |
| 22/23 | 22.04.2023 | Without Club | → | Vitosha | Transfer | — |
| 22/23 | 01.07.2022 | Septemvri Sofia | → | Without Club | Transfer | — |
| 21/22 | 18.02.2022 | Without Club | → | Septemvri Sofia | Transfer | 150k € |
| 21/22 | 03.09.2021 | Levski Sofia | → | Without Club | Transfer | 150k € |
| 20/21 | 15.09.2020 | Pescara | → | Levski Sofia | Transfer | 200k € |
| 19/20 | 13.02.2020 | Without Club | → | Pescara | Transfer | 300k € |
| 19/20 | 01.01.2020 | Botev Vratsa | → | Without Club | Transfer | 300k € |
| 19/20 | 06.09.2019 | Without Club | → | Botev Vratsa | Transfer | 300k € |
| 19/20 | 01.07.2019 | Levski Sofia | → | Without Club | Transfer | 300k € |
| 18/19 | 07.02.2019 | Botev Vratsa | → | Levski Sofia | Transfer | 300k € |
| 18/19 | 21.08.2018 | HNK Rijeka | → | Botev Vratsa | Transfer | 300k € |
| 17/18 | 07.02.2018 | Without Club | → | HNK Rijeka | Transfer | 350k € |
| 17/18 | 04.10.2017 | Lausanne-Sport | → | Without Club | Transfer | 350k € |
| 17/18 | 01.07.2017 | MZ Hakka | → | Lausanne-Sport | Transfer | 350k € |
| 16/17 | 22.02.2017 | Partizan | → | MZ Hakka | Transfer | 600k € |
| 15/16 | 01.07.2015 | Ternana | → | Partizan | Transfer | 300k € |
| 14/15 | 06.09.2014 | Levski Sofia | → | Ternana | Transfer | 500k € |
| 13/14 | 31.01.2014 | Without Club | → | Levski Sofia | Transfer | 500k € |
| 13/14 | 01.09.2013 | Sporting CP | → | Without Club | Transfer | 1M € |
| 12/13 | 30.06.2013 | Vicenza | → | Sporting CP | Powrót z wyp. | 2M € |
| 12/13 | 23.01.2013 | Sporting CP | → | Vicenza | Wypożyczenie | 2M € |
| 12/13 | 31.12.2012 | Hellas Verona | → | Sporting CP | Powrót z wyp. | 2M € |
| 12/13 | 31.08.2012 | Sporting CP | → | Hellas Verona | Wypożyczenie | 2.5M € |
| 11/12 | 30.06.2012 | Lecce | → | Sporting CP | Powrót z wyp. | 2.5M € |
| 11/12 | 31.01.2012 | Sporting CP | → | Lecce | Wypożyczenie | 4.8M € |
| 11/12 | 01.07.2011 | Parma | → | Sporting CP | Transfer | 4.8M € |
| 10/11 | 01.07.2010 | Man City | → | Parma | Transfer | 6.2M € |
| 09/10 | 30.06.2010 | Parma | → | Man City | Powrót z wyp. | 6.2M € |
| 09/10 | 29.07.2009 | Man City | → | Parma | Wypożyczenie | 6M € |
| 07/08 | 01.08.2007 | Fiorentina | → | Man City | Transfer | 9.8M € |
| 06/07 | 30.06.2007 | Juventus | → | Fiorentina | Powrót z wyp. | 9.8M € |
| 06/07 | 01.07.2006 | Fiorentina | → | Juventus | Wypożyczenie | 13M € |
| 04/05 | 31.01.2005 | Lecce | → | Fiorentina | Transfer | 13M € |
| 02/03 | 01.07.2002 | Lecce U19 | → | Lecce | Transfer | — |
| 99/00 | 01.07.1999 | Pietà FC U19 | → | Lecce U19 | Transfer | — |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować