Enner Valencia
⚽ Napastnik 🏟️ CF Pachuca 🏳️ Ekwador
| 📝 | Imię ojczyste | Enner Remberto Valencia Lastra |
| 🎂 | Data urodzenia | 03.11.1989 (36 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | San Lorenzo, Ekwador |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Ekwador |
| 📏 | Wzrost | 178 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | CF Pachuca |
| 📅 | Dołączył | 11.09.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2027 |
| 🤝 | Agent | Vargas - ... |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Fenerbahce | 3 | 121 | 59 | 17 |
| Tigres UANL | 5 | 136 | 34 | 14 |
| Sport Club Internacional | 3 | 104 | 31 | 7 |
| CS Emelec | 4 | 123 | 23 | 21 |
| CF Pachuca | 1 | 25 | 18 | 2 |
| West Ham United | 3 | 72 | 10 | 7 |
| Everton FC | 1 | 34 | 3 | 1 |
| West Ham United U21 | 1 | 1 | 1 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Süper Lig |
93 | 48 | 15 |
11 | 1 | 438 |
| Liga MX Clausura |
59 | 19 | 8 |
8 | 0 | 1 383 |
| Série A |
62 | 13 | 2 |
9 | 0 | 1 106 |
| Serie A Segunda Etapa |
43 | 11 | 8 |
9 | 0 | 558 |
| Liga MX Apertura |
48 | 11 | 2 |
1 | 0 | 297 |
| Premier League |
90 | 11 | 7 |
4 | 0 | 1 014 |
| CONCACAF CL |
15 | 10 | 1 |
0 | 0 | 368 |
| Campeonato Gaúcho |
19 | 8 | 4 |
0 | 0 | 325 |
| Copa Sudamericana |
17 | 6 | 2 |
2 | 0 | 244 |
| Serie A Primera Etapa |
36 | 6 | 8 |
8 | 0 | 221 |
| Liguilla Clausura |
14 | 6 | 1 |
1 | 0 | 87 |
| Europa League |
11 | 5 | 0 |
1 | 0 | 256 |
| Libertadores |
40 | 5 | 3 |
3 | 0 | 372 |
| Europa League Qualifying |
10 | 4 | 0 |
0 | 0 | 64 |
| Copa do Brasil |
6 | 4 | 0 |
0 | 0 | 61 |
| Türkiye Kupasi |
8 | 3 | 2 |
0 | 0 | 585 |
| Liguilla Apertura |
10 | 3 | 1 |
0 | 0 | 117 |
| Copa MX Apertura |
8 | 3 | 2 |
0 | 0 | 176 |
| Gauchão - Fase Final |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 163 |
| FA Cup |
9 | 1 | 1 |
0 | 0 | 327 |
| U21 PL |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 45 |
| Champions League Qu. |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Conference L. |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Leagues Cup |
3 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Campeón de Campeones |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeones Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Serie A Tercera Etapa |
1 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| EFL Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| League Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa MX Clausura |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Süper Lig — 48G / 93M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Fenerbahce |
31 | 29 |
5 | 3 |
78 |
| 21/22 | Fenerbahce |
28 | 7 |
5 | 1 |
153 |
| 20/21 | Fenerbahce |
34 | 12 |
5 | 7 |
207 |
Liga MX Clausura — 19G / 59M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Tigres UANL |
9 | 1 |
2 | 1 |
604 |
| 18/19 | Tigres UANL |
16 | 3 |
2 | 0 |
331 |
| 17/18 | Tigres UANL |
17 | 3 |
3 | 1 |
329 |
| 13/14 | CF Pachuca |
17 | 12 |
1 | 6 |
119 |
Série A — 13G / 62M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club... |
15 | 1 |
0 | 3 |
627 |
| 2024 | Sport Club... |
24 | 3 |
1 | 2 |
318 |
| 2023 | Sport Club... |
23 | 9 |
1 | 4 |
161 |
Serie A Segunda Etapa — 11G / 43M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | CS Emelec |
21 | 4 |
5 | 6 |
336 |
| 2012 | CS Emelec |
22 | 7 |
3 | 3 |
222 |
Liga MX Apertura — 11G / 48M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Tigres UANL |
16 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 18/19 | Tigres UANL |
16 | 2 |
0 | 0 |
167 |
| 17/18 | Tigres UANL |
16 | 9 |
1 | 1 |
130 |
Premier League — 11G / 90M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Everton FC |
32 | 3 |
1 | 1 |
236 |
| 16/17 | West Ham United |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | West Ham United |
22 | 4 |
2 | 1 |
252 |
| 14/15 | West Ham United |
33 | 4 |
4 | 2 |
526 |
CONCACAF CL — 10G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Tigres UANL |
3 | 1 |
1 | 0 |
180 |
| 18/19 | Tigres UANL |
8 | 7 |
0 | 0 |
100 |
| 17/18 | Tigres UANL |
4 | 2 |
0 | 0 |
88 |
Campeonato Gaúcho — 8G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club... |
10 | 5 |
1 | 0 |
124 |
| 2024 | Sport Club... |
9 | 3 |
3 | 0 |
201 |
Copa Sudamericana — 6G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | CS Emelec |
4 | 5 |
1 | 1 |
61 |
| 2012 | CS Emelec |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2011 | CS Emelec |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | CS Emelec |
4 | 1 |
0 | 1 |
183 |
Serie A Primera Etapa — 6G / 36M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | CS Emelec |
18 | 0 |
4 | 2 |
0 |
| 2012 | CS Emelec |
18 | 6 |
4 | 6 |
221 |
Liguilla Clausura — 6G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Tigres UANL |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Tigres UANL |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | CF Pachuca |
6 | 6 |
1 | 1 |
87 |
Europa League — 5G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Fenerbahce |
8 | 3 |
0 | 0 |
135 |
| 21/22 | Fenerbahce |
3 | 2 |
0 | 1 |
121 |
Libertadores — 5G / 40M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club... |
6 | 1 |
0 | 1 |
242 |
| 2023 | Sport Club... |
6 | 4 |
1 | 0 |
130 |
| 2013 | CS Emelec |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2012 | CS Emelec |
8 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 2011 | CS Emelec |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | CS Emelec |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 4G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Fenerbahce |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Fenerbahce |
1 | 3 |
0 | 0 |
27 |
| 16/17 | West Ham United |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | West Ham United |
1 | 1 |
0 | 0 |
37 |
Copa do Brasil — 4G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | Sport Club... |
3 | 4 |
0 | 0 |
61 |
Türkiye Kupasi — 3G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Fenerbahce |
5 | 1 |
2 | 0 |
339 |
| 21/22 | Fenerbahce |
2 | 1 |
0 | 0 |
186 |
| 20/21 | Fenerbahce |
1 | 1 |
0 | 0 |
60 |
Liguilla Apertura — 3G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Tigres UANL |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 18/19 | Tigres UANL |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Tigres UANL |
6 | 3 |
0 | 0 |
117 |
Copa MX Apertura — 3G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Tigres UANL |
6 | 3 |
2 | 0 |
176 |
| 17/18 | Tigres UANL |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Gauchão - Fase Final — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club... |
3 | 1 |
0 | 0 |
163 |
FA Cup — 1G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Everton FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | West Ham United |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 14/15 | West Ham United |
4 | 1 |
0 | 0 |
327 |
U21 PL — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | West Ham United U21 |
1 | 1 |
0 | 0 |
45 |
Champions League Qu. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Fenerbahce |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Conference L. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Fenerbahce |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Leagues Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Tigres UANL |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Campeón de Campeones — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Tigres UANL |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeones Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Tigres UANL |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Serie A Tercera Etapa — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | CS Emelec |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
EFL Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Everton FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | West Ham United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa MX Clausura — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | CF Pachuca |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
100 meczów, 47 goli
Nr koszulki: 13
Aktywny kadrowicz
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Uraz uda (dwugłowy) |
09.05.2025 |
08.06.2025 |
31 |
9 |
| 24/25 |
Hip flexor problems |
14.07.2024 |
22.07.2024 |
9 |
2 |
| 23/24 |
Uraz stopy |
01.04.2024 |
28.05.2024 |
58 |
7 |
| 23/24 |
Foot bruise |
26.02.2024 |
08.03.2024 |
12 |
2 |
| 22/23 |
Uraz głowy |
29.04.2023 |
06.05.2023 |
8 |
2 |
| 22/23 |
Uraz łąkotki |
19.03.2023 |
29.03.2023 |
11 |
3 |
| 22/23 |
Knee problems |
26.12.2022 |
04.01.2023 |
10 |
2 |
| 22/23 |
Uraz kolana |
29.11.2022 |
16.12.2022 |
18 |
0 |
| 21/22 |
Uraz stopy |
28.02.2022 |
14.03.2022 |
15 |
3 |
| 21/22 |
Ill |
14.01.2022 |
16.01.2022 |
3 |
1 |
| 21/22 |
Fitness |
06.12.2021 |
15.12.2021 |
10 |
2 |
| 21/22 |
Uraz kostki |
30.10.2021 |
06.12.2021 |
38 |
10 |
| 21/22 |
unknown injury |
12.08.2021 |
21.08.2021 |
10 |
2 |
| 20/21 |
Partial muscle tear |
07.12.2020 |
28.12.2020 |
22 |
4 |
| 20/21 |
Koronawirus |
14.11.2020 |
30.11.2020 |
17 |
4 |
🔄 Historia transferów (10)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
11.09.2025 |
Internacional |
→ |
Pachuca |
Transfer |
1.7M € |
| 23/24 |
03.07.2023 |
Fenerbahce |
→ |
Internacional |
Transfer |
3.8M € |
| 20/21 |
28.08.2020 |
Tigres UANL |
→ |
Fenerbahce |
Transfer |
2.5M € |
| 17/18 |
13.07.2017 |
West Ham |
→ |
Tigres UANL |
Transfer |
10M € |
| 16/17 |
31.05.2017 |
Everton |
→ |
West Ham |
Powrót z wyp. |
10M € |
| 16/17 |
31.08.2016 |
West Ham |
→ |
Everton |
Wypożyczenie |
10M € |
| 14/15 |
17.07.2014 |
Pachuca |
→ |
West Ham |
Transfer |
1.6M € |
| 13/14 |
02.01.2014 |
CS Emelec |
→ |
Pachuca |
Transfer |
1.6M € |
| 09/10 |
01.01.2010 |
CS Emelec U20 |
→ |
CS Emelec |
Transfer |
— |
| 07/08 |
04.03.2008 |
Caribe Jr. U20 |
→ |
CS Emelec U20 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Enner Valencia?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.