Fernando Varela
⚽ Obrońca 🏟️ Retired 🏳️ Cape Verde Portugal
| 📝 | Imię ojczyste | Fernando Lopes dos Santos Varela |
| 🎂 | Data urodzenia | 25.11.1987 (38 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Cascais, Cape Verde |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Cape Verde Portugal |
| 📏 | Wzrost | 185 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2025 |
| 🤝 | Agent | PromoSport |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Steaua Bucharest | 3 | 133 | 12 | 2 |
| PAOK Thessaloniki | 6 | 247 | 9 | 6 |
| FC Alverca | 1 | 34 | 3 | 1 |
| CD Feirense | 1 | 33 | 3 | 0 |
| Casa Pia AC | 2 | 75 | 2 | 1 |
| FC Vaslui | 2 | 42 | 2 | 2 |
| CD Trofense | 3 | 60 | 2 | 1 |
| GD Estoril Praia | 3 | 36 | 2 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Liga 1 |
119 | 10 | 4 |
13 | 0 | 5 133 |
| Liga Portugal 2 |
103 | 5 | 1 |
14 | 1 | 4 223 |
| Super League 1 |
139 | 5 | 5 |
11 | 0 | 6 761 |
| Allianz Cup |
17 | 3 | 0 |
0 | 0 | 817 |
| Champions League Qu. |
24 | 2 | 1 |
4 | 1 | 803 |
| Liga ZON Sagres |
30 | 2 | 0 |
3 | 0 | 1 333 |
| Liga Portugal |
63 | 1 | 1 |
5 | 0 | 2 035 |
| Kypello Elladas |
35 | 1 | 0 |
3 | 0 | 430 |
| SL1 Play-off |
26 | 1 | 0 |
2 | 0 | 900 |
| Europa League |
25 | 1 | 0 |
3 | 0 | 540 |
| Europa League Qualifying |
10 | 1 | 0 |
1 | 0 | 180 |
| SuperLiga - Championship group |
8 | 1 | 0 |
3 | 0 | 720 |
| Romanian Cup |
15 | 1 | 0 |
1 | 0 | 534 |
| Liga Sagres |
15 | 1 | 1 |
1 | 0 | 908 |
| Taça de Portugal |
8 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Conference L. |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UECL Quali |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Cupa Ligii |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Romanian Supercup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League |
6 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Carlsberg Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Liga 1 — 10G / 119M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Steaua Bucharest |
21 | 2 |
1 | 5 |
945 |
| 14/15 | Steaua Bucharest |
31 | 3 |
1 | 2 |
864 |
| 13/14 | Steaua Bucharest |
29 | 4 |
0 | 1 |
444 |
| 13/14 | FC Vaslui |
5 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 12/13 | FC Vaslui |
33 | 1 |
1 | 4 |
2 880 |
Liga Portugal 2 — 5G / 103M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | FC Alverca |
33 | 3 |
1 | 1 |
937 |
| 10/11 | CD Trofense |
28 | 1 |
0 | 7 |
2 296 |
| 09/10 | CD Trofense |
13 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 08/09 | GD Estoril Praia |
11 | 1 |
0 | 3 |
990 |
| 07/08 | GD Estoril Praia |
18 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Super League 1 — 5G / 139M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | PAOK Thessaloniki |
14 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 20/21 | PAOK Thessaloniki |
21 | 1 |
1 | 1 |
1 281 |
| 19/20 | PAOK Thessaloniki |
22 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | PAOK Thessaloniki |
28 | 2 |
3 | 3 |
1 194 |
| 17/18 | PAOK Thessaloniki |
26 | 1 |
1 | 2 |
2 340 |
| 16/17 | PAOK Thessaloniki |
28 | 1 |
0 | 4 |
1 946 |
Allianz Cup — 3G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Casa Pia AC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Casa Pia AC |
3 | 1 |
0 | 0 |
247 |
| 11/12 | CD Feirense |
2 | 1 |
0 | 0 |
210 |
| 10/11 | CD Trofense |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | CD Trofense |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | GD Estoril Praia |
4 | 1 |
0 | 0 |
360 |
Champions League Qu. — 2G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | PAOK Thessaloniki |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 19/20 | PAOK Thessaloniki |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | PAOK Thessaloniki |
6 | 1 |
1 | 1 |
540 |
| 15/16 | Steaua Bucharest |
4 | 1 |
0 | 1 |
263 |
| 14/15 | Steaua Bucharest |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 12/13 | FC Vaslui |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga ZON Sagres — 2G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | CD Feirense |
30 | 2 |
0 | 3 |
1 333 |
Liga Portugal — 1G / 63M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Casa Pia AC |
32 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 22/23 | Casa Pia AC |
31 | 1 |
0 | 3 |
2 035 |
Kypello Elladas — 1G / 35M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | PAOK Thessaloniki |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | PAOK Thessaloniki |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | PAOK Thessaloniki |
5 | 1 |
0 | 2 |
430 |
| 18/19 | PAOK Thessaloniki |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | PAOK Thessaloniki |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | PAOK Thessaloniki |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
SL1 Play-off — 1G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | PAOK Thessaloniki |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | PAOK Thessaloniki |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | PAOK Thessaloniki |
10 | 1 |
0 | 2 |
900 |
| 16/17 | PAOK Thessaloniki |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 1G / 25M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | PAOK Thessaloniki |
6 | 1 |
0 | 0 |
540 |
| 18/19 | PAOK Thessaloniki |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | PAOK Thessaloniki |
7 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 14/15 | Steaua Bucharest |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 1G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | PAOK Thessaloniki |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 17/18 | PAOK Thessaloniki |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | PAOK Thessaloniki |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Steaua Bucharest |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | FC Vaslui |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
SuperLiga - Championship group — 1G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Steaua Bucharest |
8 | 1 |
0 | 3 |
720 |
Romanian Cup — 1G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Steaua Bucharest |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 14/15 | Steaua Bucharest |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Steaua Bucharest |
6 | 1 |
0 | 0 |
534 |
Liga Sagres — 1G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | CD Trofense |
15 | 1 |
1 | 1 |
908 |
Taça de Portugal — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | FC Alverca |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Casa Pia AC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Casa Pia AC |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | CD Feirense |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | GD Estoril Praia |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Conference L. — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | PAOK Thessaloniki |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UECL Quali — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | PAOK Thessaloniki |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Cupa Ligii — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Steaua Bucharest |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Steaua Bucharest |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Romanian Supercup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Steaua Bucharest |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Steaua Bucharest |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Steaua Bucharest |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Carlsberg Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | GD Estoril Praia |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
51 meczów, 3 goli
Nr koszulki: 3
Były kadrowicz
Historia kontuzji (5)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 19/20 |
Uraz łąkotki |
06.10.2019 |
19.11.2019 |
45 |
5 |
| 19/20 |
Meniscus tear |
06.10.2019 |
18.11.2019 |
44 |
5 |
| 16/17 |
Uraz kolana |
14.05.2017 |
10.06.2017 |
28 |
6 |
| 15/16 |
Inguinal hernia |
22.12.2015 |
18.01.2016 |
28 |
0 |
| 15/16 |
minor knock |
23.07.2015 |
27.07.2015 |
5 |
1 |
🔄 Historia transferów (11)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
01.07.2025 |
Alverca |
→ |
Retired |
Transfer |
50k € |
| 24/25 |
03.07.2024 |
Casa Pia |
→ |
Alverca |
Transfer |
100k € |
| 22/23 |
07.07.2022 |
PAOK Salonika |
→ |
Casa Pia |
Transfer |
500k € |
| 16/17 |
23.07.2016 |
Steaua Bucharest |
→ |
PAOK Salonika |
Transfer |
3M € |
| 13/14 |
02.09.2013 |
FC Vaslui |
→ |
Steaua Bucharest |
Transfer |
2M € |
| 12/13 |
01.07.2012 |
Feirense |
→ |
FC Vaslui |
Transfer |
1.1M € |
| 11/12 |
01.07.2011 |
Trofense |
→ |
Feirense |
Transfer |
400k € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
Estoril |
→ |
Trofense |
Transfer |
50k € |
| 06/07 |
30.06.2007 |
Rio Maior |
→ |
Estoril |
Powrót z wyp. |
— |
| 06/07 |
01.01.2007 |
Estoril |
→ |
Rio Maior |
Wypożyczenie |
— |
| 06/07 |
01.07.2006 |
Estoril U19 |
→ |
Estoril |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Fernando Varela?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.