Francesco Rapisarda
⚽ Obrońca 🏟️ Nissa FC 🏳️ Włochy
| 🎂 | Data urodzenia | 03.06.1992 (33 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Catania, Włochy |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Włochy |
| 📏 | Wzrost | 176 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Nissa FC |
| 📅 | Dołączył | 23.08.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2026 |
| 🤝 | Agent | Football Capital |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| SS Sambenedettese | 4 | 128 | 11 | 6 |
| Catania SSD | 1 | 34 | 6 | 7 |
| US Triestina | 2 | 78 | 4 | 1 |
| Vigor Lamezia Calcio | 2 | 65 | 2 | 0 |
| Latina Calcio 1932 | 1 | 12 | 1 | 2 |
| Catania FC | 2 | 37 | 1 | 1 |
| AC Lumezzane | 2 | 57 | 1 | 1 |
| L'Aquila 1927 | 1 | 35 | 1 | 0 |
| Catania Primavera | 2 | 46 | 1 | 0 |
| Nissa FC | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Nuova Cosenza Calcio | 1 | 30 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Serie C-B |
92 | 8 | 5 |
21 | 0 | 3 020 |
| Serie D - I |
62 | 6 | 7 |
10 | 0 | 463 |
| Serie C-A |
37 | 3 | 1 |
7 | 0 | 989 |
| Lega Pro 2 - B |
60 | 3 | 0 |
5 | 1 | 3 847 |
| Serie C-C |
38 | 2 | 2 |
6 | 0 | 1 987 |
| Italy Cup |
8 | 1 | 0 |
0 | 0 | 120 |
| Playoff Serie C |
9 | 1 | 0 |
0 | 0 | 270 |
| Coppa Serie C |
12 | 1 | 2 |
2 | 0 | 101 |
| PlayOff Lega Pro |
8 | 1 | 0 |
1 | 0 | 360 |
| Lega Pro A |
32 | 1 | 1 |
5 | 0 | 2 816 |
| Primavera C |
42 | 1 | 0 |
1 | 0 | 2 301 |
| Meisterrunde |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Coppa Serie D |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Serie C - B |
34 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Lega Pro B |
38 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Coppa Lega Pro |
7 | 0 | 0 |
1 | 1 | 0 |
| Lega Pro C |
33 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Play-off/out Lega Pro 2 |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Primavera Fase Finale |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Serie C-B — 8G / 92M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | SS Sambenedettese |
25 | 2 |
1 | 8 |
1 098 |
| 18/19 | SS Sambenedettese |
36 | 3 |
3 | 9 |
1 070 |
| 17/18 | SS Sambenedettese |
31 | 3 |
1 | 4 |
852 |
Serie D - I — 6G / 62M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Nissa FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Catania SSD |
31 | 6 |
7 | 6 |
463 |
| 11/12 | Nuova Cosenza Calcio |
30 | 0 |
0 | 4 |
0 |
Serie C-A — 3G / 37M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | US Triestina |
37 | 3 |
1 | 7 |
989 |
Lega Pro 2 - B — 3G / 60M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Vigor Lamezia Calcio |
30 | 2 |
0 | 2 |
1 270 |
| 12/13 | L'Aquila 1927 |
30 | 1 |
0 | 3 |
2 577 |
Serie C-C — 2G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Latina Calcio 1932 |
12 | 1 |
2 | 3 |
1 008 |
| 23/24 | Catania FC |
26 | 1 |
0 | 3 |
979 |
Italy Cup — 1G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Catania FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | US Triestina |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | SS Sambenedettese |
1 | 1 |
0 | 0 |
120 |
| 18/19 | SS Sambenedettese |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | SS Sambenedettese |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Playoff Serie C — 1G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Catania FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | US Triestina |
3 | 1 |
0 | 0 |
270 |
| 20/21 | US Triestina |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | SS Sambenedettese |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coppa Serie C — 1G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Catania FC |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 21/22 | US Triestina |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | SS Sambenedettese |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | SS Sambenedettese |
2 | 1 |
0 | 0 |
101 |
| 17/18 | SS Sambenedettese |
2 | 0 |
1 | 1 |
0 |
PlayOff Lega Pro — 1G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | SS Sambenedettese |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | SS Sambenedettese |
4 | 1 |
0 | 1 |
360 |
| 16/17 | SS Sambenedettese |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Lega Pro A — 1G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | AC Lumezzane |
32 | 1 |
1 | 5 |
2 816 |
Primavera C — 1G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Catania Primavera |
26 | 1 |
0 | 1 |
2 301 |
| 09/10 | Catania Primavera |
16 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Meisterrunde — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Catania SSD |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coppa Serie D — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Catania SSD |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Serie C - B — 0G / 34M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | US Triestina |
34 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Lega Pro B — 0G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | SS Sambenedettese |
17 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 16/17 | AC Lumezzane |
21 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coppa Lega Pro — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | AC Lumezzane |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | AC Lumezzane |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Vigor Lamezia Calcio |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | L'Aquila 1927 |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Lega Pro C — 0G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Vigor Lamezia Calcio |
33 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Play-off/out Lega Pro 2 — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | L'Aquila 1927 |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Primavera Fase Finale — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Catania Primavera |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Catania Primavera |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (6)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
unknown injury |
11.03.2025 |
15.03.2025 |
5 |
1 |
| 23/24 |
allergic reaction |
20.04.2024 |
22.04.2024 |
3 |
1 |
| 23/24 |
Uraz mechaniczny |
14.02.2024 |
04.03.2024 |
20 |
5 |
| 23/24 |
Uraz mięśniowy |
12.09.2023 |
21.10.2023 |
40 |
7 |
| 20/21 |
unknown injury |
01.02.2021 |
20.02.2021 |
20 |
4 |
| 17/18 |
Overstretching |
13.03.2018 |
26.03.2018 |
14 |
3 |
🔄 Historia transferów (11)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
23.08.2025 |
Latina Calcio |
→ |
Nissa FC |
Transfer |
150k € |
| 24/25 |
03.02.2025 |
Catania |
→ |
Latina Calcio |
Transfer |
150k € |
| 22/23 |
07.08.2022 |
Triestina |
→ |
Catania |
Transfer |
250k € |
| 20/21 |
26.08.2020 |
Sambenedettese |
→ |
Triestina |
Transfer |
300k € |
| 16/17 |
14.01.2017 |
Lumezzane |
→ |
Sambenedettese |
Transfer |
250k € |
| 15/16 |
30.07.2015 |
Vigor Lamezia |
→ |
Lumezzane |
Transfer |
200k € |
| 13/14 |
09.07.2013 |
Parma |
→ |
Vigor Lamezia |
Transfer |
125k € |
| 13/14 |
04.07.2013 |
L'Aquila |
→ |
Parma |
Transfer |
125k € |
| 12/13 |
31.08.2012 |
Catania |
→ |
L'Aquila |
Transfer |
75k € |
| 11/12 |
30.06.2012 |
Nuova Cosenza |
→ |
Catania |
Powrót z wyp. |
75k € |
| 11/12 |
22.08.2011 |
Catania U19 |
→ |
Nuova Cosenza |
Wypożyczenie |
75k € |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Francesco Rapisarda?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.