Georgios Samaras
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ Greece Australia
| 📝 | Imię ojczyste | Γεώργιος Σαμαράς |
| 🎂 | Data urodzenia | 20.02.1985 (41 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Heraklion, Grecja |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Greece Australia |
| 📏 | Wzrost | 193 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2018 |
| 🤝 | Agent | Juzzt Football |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Celtic FC | 7 | 278 | 74 | 48 |
| SC Heerenveen | 4 | 111 | 30 | 8 |
| Manchester City | 3 | 69 | 12 | 6 |
| Rayo OKC | 1 | 30 | 2 | 0 |
| Samsunspor | 1 | 32 | 2 | 2 |
| Al-Hilal SFC | 1 | 11 | 2 | 2 |
| Real Zaragoza | 1 | 14 | 0 | 0 |
| West Bromwich Albion | 1 | 13 | 0 | 2 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premiership |
196 | 53 | 32 |
21 | 0 | 1 684 |
| Eredivisie |
88 | 25 | 8 |
3 | 0 | 637 |
| Premier League |
69 | 8 | 6 |
1 | 0 | 661 |
| Champions League Qu. |
16 | 6 | 5 |
2 | 0 | 431 |
| Co-op. Ins. Cup |
7 | 5 | 2 |
0 | 0 | 188 |
| Champions League |
18 | 4 | 3 |
5 | 0 | 701 |
| SFA Cup |
24 | 3 | 4 |
1 | 0 | 213 |
| NASL Fall Championship |
19 | 2 | 0 |
2 | 0 | 465 |
| 1.Lig |
31 | 2 | 2 |
6 | 0 | 904 |
| FA Cup |
8 | 2 | 1 |
1 | 0 | 419 |
| League Cup |
5 | 2 | 1 |
0 | 0 | 270 |
| Europa League |
10 | 2 | 2 |
2 | 0 | 171 |
| UEFA Cup |
12 | 2 | 0 |
0 | 0 | 115 |
| King's Cup |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 75 |
| Saudi Crown Prince's Cup |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 47 |
| Europa League Qualifying |
4 | 1 | 0 |
1 | 0 | 162 |
| Gatorade Cup |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Amstel Cup |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 9 |
| UI Cup |
6 | 1 | 0 |
1 | 0 | 409 |
| NASL Playoffs |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| NASL Spring Championship |
9 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| US Open Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Türkiye Kupasi |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| 2ª División |
14 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| AFC Champions League |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Saudi Pro League |
5 | 0 | 2 |
0 | 0 | 0 |
| Scot. League Cup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premiership — 53G / 196M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Celtic FC |
27 | 7 |
9 | 3 |
157 |
| 12/13 | Celtic FC |
26 | 9 |
4 | 4 |
183 |
| 11/12 | Celtic FC |
32 | 4 |
10 | 1 |
429 |
| 10/11 | Celtic FC |
29 | 3 |
4 | 7 |
486 |
| 09/10 | Celtic FC |
35 | 10 |
2 | 3 |
191 |
| 08/09 | Celtic FC |
31 | 15 |
3 | 2 |
113 |
| 07/08 | Celtic FC |
16 | 5 |
0 | 1 |
125 |
Eredivisie — 25G / 88M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | SC Heerenveen |
15 | 6 |
4 | 0 |
183 |
| 04/05 | SC Heerenveen |
31 | 11 |
2 | 2 |
108 |
| 03/04 | SC Heerenveen |
27 | 4 |
1 | 1 |
252 |
| 02/03 | SC Heerenveen |
15 | 4 |
1 | 0 |
94 |
Premier League — 8G / 69M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | West Bromwich Albion |
10 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Manchester City |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Manchester City |
38 | 4 |
6 | 0 |
424 |
| 05/06 | Manchester City |
14 | 4 |
0 | 1 |
237 |
Champions League Qu. — 6G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Celtic FC |
6 | 3 |
1 | 1 |
167 |
| 12/13 | Celtic FC |
4 | 2 |
3 | 1 |
167 |
| 10/11 | Celtic FC |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 09/10 | Celtic FC |
4 | 1 |
0 | 0 |
97 |
Co-op. Ins. Cup — 5G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Celtic FC |
3 | 3 |
2 | 0 |
95 |
| 09/10 | Celtic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | Celtic FC |
3 | 2 |
0 | 0 |
93 |
Champions League — 4G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Celtic FC |
6 | 1 |
1 | 2 |
540 |
| 12/13 | Celtic FC |
6 | 3 |
2 | 1 |
161 |
| 08/09 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 07/08 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
SFA Cup — 3G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Celtic FC |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 12/13 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | Celtic FC |
4 | 2 |
2 | 0 |
155 |
| 10/11 | Celtic FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Celtic FC |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 08/09 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Celtic FC |
3 | 1 |
0 | 0 |
58 |
NASL Fall Championship — 2G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Rayo OKC |
19 | 2 |
0 | 2 |
465 |
1.Lig — 2G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Samsunspor |
31 | 2 |
2 | 6 |
904 |
FA Cup — 2G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | West Bromwich Albion |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 06/07 | Manchester City |
5 | 1 |
0 | 0 |
284 |
| 05/06 | Manchester City |
2 | 1 |
0 | 1 |
135 |
League Cup — 2G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | West Bromwich Albion |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 07/08 | Manchester City |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 06/07 | Manchester City |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Europa League — 2G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Celtic FC |
5 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 09/10 | Celtic FC |
5 | 2 |
0 | 1 |
171 |
UEFA Cup — 2G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | SC Heerenveen |
5 | 2 |
0 | 0 |
115 |
| 04/05 | SC Heerenveen |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
King's Cup — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Al-Hilal SFC |
1 | 1 |
0 | 0 |
75 |
Saudi Crown Prince's Cup — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Al-Hilal SFC |
2 | 1 |
0 | 0 |
47 |
Europa League Qualifying — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Celtic FC |
2 | 1 |
0 | 1 |
162 |
Gatorade Cup — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | SC Heerenveen |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Amstel Cup — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 04/05 | SC Heerenveen |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 03/04 | SC Heerenveen |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 02/03 | SC Heerenveen |
1 | 1 |
0 | 0 |
9 |
UI Cup — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 03/04 | SC Heerenveen |
6 | 1 |
0 | 1 |
409 |
NASL Playoffs — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Rayo OKC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
NASL Spring Championship — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Rayo OKC |
9 | 0 |
0 | 0 |
0 |
US Open Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Rayo OKC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Türkiye Kupasi — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Samsunspor |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
2ª División — 0G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Real Zaragoza |
14 | 0 |
0 | 1 |
0 |
AFC Champions League — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Al-Hilal SFC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Saudi Pro League — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Al-Hilal SFC |
5 | 0 |
2 | 0 |
0 |
Scot. League Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Celtic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
81 meczów, 9 goli
Nr koszulki: 7
Były kadrowicz
Historia kontuzji (4)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 14/15 |
Uraz biodra |
20.03.2015 |
06.06.2015 |
79 |
16 |
| 13/14 |
Infekcja wirusowa |
01.05.2014 |
10.05.2014 |
10 |
2 |
| 12/13 |
Uraz kostki |
23.10.2012 |
06.11.2012 |
15 |
4 |
| 12/13 |
Uraz łokcia |
07.09.2012 |
01.10.2012 |
25 |
7 |
🔄 Historia transferów (14)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 18/19 |
01.07.2018 |
Samsunspor |
→ |
Retired |
Transfer |
100k € |
| 17/18 |
11.08.2017 |
Real Zaragoza |
→ |
Samsunspor |
Transfer |
800k € |
| 16/17 |
08.02.2017 |
Rayo OKC |
→ |
Real Zaragoza |
Transfer |
975k € |
| 15/16 |
10.03.2016 |
Without Club |
→ |
Rayo OKC |
Transfer |
2M € |
| 15/16 |
17.07.2015 |
West Brom |
→ |
Without Club |
Transfer |
2M € |
| 14/15 |
30.06.2015 |
Al-Hilal |
→ |
West Brom |
Powrót z wyp. |
3M € |
| 14/15 |
05.02.2015 |
West Brom |
→ |
Al-Hilal |
Wypożyczenie |
3M € |
| 14/15 |
22.08.2014 |
Celtic |
→ |
West Brom |
Transfer |
3M € |
| 08/09 |
15.07.2008 |
Man City |
→ |
Celtic |
Transfer |
3M € |
| 07/08 |
30.06.2008 |
Celtic |
→ |
Man City |
Powrót z wyp. |
4M € |
| 07/08 |
29.01.2008 |
Man City |
→ |
Celtic |
Wypożyczenie |
4M € |
| 05/06 |
30.01.2006 |
Heerenveen |
→ |
Man City |
Transfer |
5M € |
| 02/03 |
01.07.2002 |
Heerenveen U19 |
→ |
Heerenveen |
Transfer |
— |
| 00/01 |
01.07.2000 |
OFI Crete U20 |
→ |
Heerenveen U19 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Georgios Samaras?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.