Gilberto
⚽ Napastnik 🏟️ Esporte Clube Juventude 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Gilberto Oliveira Souza Júnior |
| 🎂 | Data urodzenia | 04.06.1989 (36 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Piranhas, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 178 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Esporte Clube Juventude |
| 📅 | Dołączył | 19.01.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | OTB Sports |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Esporte Clube Bahia | 4 | 192 | 83 | 13 |
| Esporte Clube Juventude | 2 | 61 | 15 | 2 |
| São Paulo Futebol Clube | 2 | 66 | 15 | 4 |
| Santa Cruz FC (PE) | 3 | 32 | 15 | 1 |
| Al-Wasl FC | 2 | 32 | 14 | 7 |
| Portuguesa | 1 | 24 | 14 | 1 |
| Clube de Regatas Vasco da Gama | 1 | 27 | 9 | 1 |
| Toronto FC | 1 | 32 | 7 | 6 |
| Sport Club do Recife | 1 | 28 | 7 | 4 |
| Cruzeiro Esporte Clube | 1 | 36 | 6 | 1 |
| Sport Club Internacional | 3 | 66 | 6 | 2 |
| Chicago Fire | 2 | 21 | 5 | 3 |
| Yeni Malatyaspor | 1 | 13 | 2 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
322 | 81 | 17 |
44 | 1 | 3 298 |
| Copa do Nordeste |
31 | 20 | 2 |
4 | 0 | 635 |
| Copa do Brasil |
44 | 12 | 4 |
9 | 0 | 878 |
| MLS |
48 | 12 | 8 |
5 | 0 | 416 |
| Campeonato Pernambucano |
19 | 12 | 1 |
2 | 0 | 114 |
| UAE Pro League |
25 | 9 | 5 |
2 | 0 | 444 |
| Copa Sudamericana |
18 | 8 | 1 |
0 | 0 | 648 |
| Campeonato Paulista |
12 | 7 | 2 |
1 | 0 | 75 |
| Campeonato Carioca |
9 | 7 | 0 |
4 | 0 | 109 |
| Campeonato Gaúcho |
19 | 5 | 1 |
2 | 0 | 526 |
| Gauchão - Fase Final |
11 | 4 | 0 |
2 | 0 | 220 |
| UAE President's Cup |
4 | 3 | 0 |
0 | 0 | 225 |
| Campeonato Mineiro |
9 | 3 | 0 |
0 | 0 | 209 |
| Campeonato Baiano |
8 | 3 | 0 |
0 | 0 | 147 |
| UAE League Cup |
3 | 2 | 2 |
0 | 0 | 214 |
| Copa do Nordeste - Fase Final |
4 | 2 | 0 |
0 | 0 | 170 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
4 | 2 | 1 |
0 | 0 | 97 |
| Campeonato Carioca - Final |
4 | 2 | 0 |
2 | 0 | 176 |
| Süper Lig |
13 | 2 | 0 |
0 | 0 | 147 |
| Gauchão - 2º Turno |
10 | 1 | 0 |
0 | 0 | 131 |
| Libertadores |
6 | 1 | 0 |
0 | 0 | 94 |
| US Open Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Canadian Championship |
4 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Campeonato Gaúcho - Final |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 81G / 322M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Esporte Clube... |
13 | 2 |
1 | 4 |
340 |
| 2024 | Esporte Clube... |
28 | 3 |
1 | 3 |
372 |
| 2023 | Cruzeiro Esporte... |
23 | 3 |
1 | 4 |
366 |
| 2021 | Esporte Clube Bahia |
36 | 15 |
2 | 7 |
171 |
| 2020 | Esporte Clube Bahia |
33 | 9 |
2 | 7 |
258 |
| 2019 | Esporte Clube Bahia |
34 | 14 |
3 | 2 |
168 |
| 2018 | Esporte Clube Bahia |
21 | 8 |
0 | 2 |
192 |
| 2017 | São Paulo Futebol... |
26 | 2 |
0 | 2 |
216 |
| 2016 | São Paulo Futebol... |
14 | 2 |
0 | 0 |
120 |
| 2015 | Clube de Regatas... |
13 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2013 | Portuguesa |
24 | 14 |
1 | 8 |
138 |
| 2013 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Sport Club do Recife |
28 | 7 |
4 | 2 |
216 |
| 2012 | Sport Club... |
7 | 1 |
0 | 0 |
276 |
| 2011 | Sport Club... |
18 | 1 |
1 | 1 |
465 |
Copa do Nordeste — 20G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Esporte Clube Bahia |
6 | 6 |
1 | 2 |
89 |
| 2020 | Esporte Clube Bahia |
8 | 4 |
0 | 0 |
157 |
| 2019 | Esporte Clube Bahia |
8 | 8 |
1 | 1 |
74 |
| 2010 | Santa Cruz FC (PE) |
9 | 2 |
0 | 1 |
315 |
Copa do Brasil — 12G / 44M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Esporte Clube... |
7 | 3 |
0 | 1 |
105 |
| 2023 | Cruzeiro Esporte... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2021 | Esporte Clube Bahia |
6 | 2 |
2 | 1 |
228 |
| 2020 | Esporte Clube Bahia |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Esporte Clube Bahia |
9 | 4 |
1 | 4 |
179 |
| 2018 | Esporte Clube Bahia |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | São Paulo Futebol... |
6 | 2 |
1 | 0 |
96 |
| 2016 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2015 | Clube de Regatas... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2011 | Santa Cruz FC (PE) |
3 | 1 |
0 | 1 |
270 |
| 2008 | Santa Cruz FC (PE) |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
MLS — 12G / 48M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Chicago Fire |
10 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 2015 | Chicago Fire |
10 | 5 |
1 | 2 |
136 |
| 2014 | Toronto FC |
28 | 7 |
5 | 3 |
280 |
Campeonato Pernambucano — 12G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | Santa Cruz FC (PE) |
19 | 12 |
1 | 2 |
114 |
UAE Pro League — 9G / 25M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Al-Wasl FC |
11 | 5 |
1 | 0 |
165 |
| 21/22 | Al-Wasl FC |
14 | 4 |
4 | 2 |
279 |
Copa Sudamericana — 8G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Esporte Clube Bahia |
4 | 1 |
0 | 0 |
337 |
| 2020 | Esporte Clube Bahia |
8 | 6 |
0 | 0 |
101 |
| 2019 | Esporte Clube Bahia |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2018 | Esporte Clube Bahia |
2 | 1 |
1 | 0 |
210 |
| 2017 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Paulista — 7G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | São Paulo Futebol... |
12 | 7 |
2 | 1 |
75 |
Campeonato Carioca — 7G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Clube de Regatas... |
9 | 7 |
0 | 4 |
109 |
Campeonato Gaúcho — 5G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Esporte Clube... |
2 | 2 |
0 | 1 |
63 |
| 2024 | Esporte Clube... |
6 | 2 |
0 | 1 |
227 |
| 2013 | Sport Club... |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Sport Club... |
5 | 1 |
1 | 0 |
236 |
Gauchão - Fase Final — 4G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Esporte Clube... |
5 | 3 |
0 | 1 |
146 |
| 2013 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Sport Club... |
3 | 1 |
0 | 1 |
74 |
UAE President's Cup — 3G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Al-Wasl FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 21/22 | Al-Wasl FC |
3 | 2 |
0 | 0 |
135 |
Campeonato Mineiro — 3G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Cruzeiro Esporte... |
9 | 3 |
0 | 0 |
209 |
Campeonato Baiano — 3G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Esporte Clube Bahia |
8 | 3 |
0 | 0 |
147 |
UAE League Cup — 2G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Al-Wasl FC |
2 | 1 |
2 | 0 |
124 |
| 21/22 | Al-Wasl FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Copa do Nordeste - Fase Final — 2G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Esporte Clube Bahia |
4 | 2 |
0 | 0 |
170 |
Paulistão A1 - Fase Final — 2G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | São Paulo Futebol... |
4 | 2 |
1 | 0 |
97 |
Campeonato Carioca - Final — 2G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Clube de Regatas... |
4 | 2 |
0 | 2 |
176 |
Süper Lig — 2G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Yeni Malatyaspor |
13 | 2 |
0 | 0 |
147 |
Gauchão - 2º Turno — 1G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Sport Club... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Sport Club... |
5 | 1 |
0 | 0 |
131 |
Libertadores — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | Sport Club... |
6 | 1 |
0 | 0 |
94 |
US Open Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Chicago Fire |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Canadian Championship — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Toronto FC |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Campeonato Gaúcho - Final — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (7)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
Uraz uda (dwugłowy) |
12.08.2025 |
— |
33 |
5 |
| 24/25 |
Uraz uda (dwugłowy) |
26.01.2025 |
15.04.2025 |
80 |
12 |
| 24/25 |
Uraz łydki |
12.08.2024 |
04.09.2024 |
24 |
5 |
| 23/24 |
Uraz mięśniowy |
15.04.2024 |
30.05.2024 |
46 |
3 |
| 17/18 |
Fitness |
31.01.2018 |
04.02.2018 |
5 |
1 |
| 15/16 |
Calf strain |
07.03.2016 |
15.03.2016 |
9 |
1 |
| 15/16 |
Hamstring strain |
14.08.2015 |
20.08.2015 |
7 |
1 |
🔄 Historia transferów (19)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
19.01.2024 |
Cruzeiro |
→ |
Juventude |
Transfer |
500k € |
| 22/23 |
20.01.2023 |
Al-Wasl |
→ |
Cruzeiro |
Transfer |
1M € |
| 21/22 |
01.01.2022 |
EC Bahia |
→ |
Al-Wasl |
Transfer |
1.4M € |
| 18/19 |
01.07.2018 |
Y. Malatyaspor |
→ |
EC Bahia |
Transfer |
500k € |
| 17/18 |
01.01.2018 |
São Paulo |
→ |
Y. Malatyaspor |
Transfer |
700k € |
| 16/17 |
15.07.2016 |
Chicago |
→ |
São Paulo |
Transfer |
750k € |
| 15/16 |
27.07.2015 |
Toronto |
→ |
Chicago |
Transfer |
1.3M € |
| 15/16 |
24.07.2015 |
Vasco da Gama |
→ |
Toronto |
Powrót z wyp. |
1.3M € |
| 14/15 |
18.02.2015 |
Toronto |
→ |
Vasco da Gama |
Wypożyczenie |
750k € |
| 13/14 |
01.01.2014 |
Internacional |
→ |
Toronto |
Transfer |
750k € |
| 13/14 |
31.12.2013 |
Portuguesa |
→ |
Internacional |
Powrót z wyp. |
750k € |
| 13/14 |
15.07.2013 |
Internacional |
→ |
Portuguesa |
Wypożyczenie |
750k € |
| 12/13 |
31.12.2012 |
Sport Recife |
→ |
Internacional |
Powrót z wyp. |
750k € |
| 11/12 |
01.01.2012 |
Internacional |
→ |
Sport Recife |
Wypożyczenie |
750k € |
| 10/11 |
18.05.2011 |
Santa Cruz-PE |
→ |
Internacional |
Transfer |
— |
| 09/10 |
07.05.2010 |
Vera Cruz |
→ |
Santa Cruz-PE |
Powrót z wyp. |
— |
| 09/10 |
01.01.2010 |
Santa Cruz-PE |
→ |
Vera Cruz |
Wypożyczenie |
— |
| 07/08 |
01.01.2008 |
Santa Cruz U20 |
→ |
Santa Cruz-PE |
Transfer |
— |
| 07/08 |
01.07.2007 |
Confiança U20 |
→ |
Santa Cruz U20 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Gilberto?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.