Jamie Murphy
⚽ Napastnik 🏟️ Ayr United FC 🏳️ Szkocja
| 📝 | Imię ojczyste | James Murphy |
| 🎂 | Data urodzenia | 27.08.1989 (36 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Glasgow, Szkocja |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Szkocja |
| 📏 | Wzrost | 178 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Ayr United FC |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2023 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.05.2026 |
| 🤝 | Agent | Momentum Sports ... |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Motherwell FC | 7 | 241 | 50 | 18 |
| Sheffield United | 4 | 129 | 21 | 22 |
| Ayr United FC | 3 | 80 | 14 | 13 |
| Brighton & Hove Albion | 3 | 98 | 10 | 8 |
| Burton Albion | 1 | 10 | 7 | 2 |
| Rangers FC | 4 | 33 | 6 | 13 |
| St. Johnstone FC | 1 | 41 | 5 | 0 |
| Hibernian FC | 3 | 51 | 5 | 6 |
| Mansfield Town | 1 | 18 | 1 | 2 |
| Brighton & Hove Albion U23 | 1 | 2 | 1 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premiership |
286 | 44 | 25 |
9 | 0 | 4 233 |
| League One |
109 | 24 | 16 |
3 | 0 | 1 657 |
| Championship |
142 | 18 | 19 |
5 | 1 | 2 225 |
| SFA Cup |
29 | 10 | 5 |
0 | 0 | 720 |
| Europa League Qualifying |
20 | 8 | 3 |
1 | 0 | 581 |
| FA Cup |
19 | 4 | 5 |
0 | 0 | 606 |
| Viaplay Cup |
8 | 3 | 1 |
1 | 0 | 462 |
| EFL Cup |
4 | 2 | 0 |
0 | 0 | 99 |
| Premiership Play-offs |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 166 |
| Trust Trophy |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 72 |
| League Two |
15 | 1 | 1 |
0 | 0 | 1 163 |
| UECL Quali |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 164 |
| Betfred Cup |
6 | 1 | 1 |
0 | 0 | 276 |
| EFL Trophy |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Co-op. Ins. Cup |
5 | 1 | 0 |
0 | 0 | 72 |
| League Cup |
12 | 0 | 3 |
0 | 0 | 0 |
| Prem. Sports Cup |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Premiership Relegation |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| League Two Play-Offs |
3 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Scottish Premiership Top... |
7 | 0 | 3 |
0 | 0 | 0 |
| Premier League 2 |
1 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Premier League |
6 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Championship Play-Offs |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| League One Play-Offs |
4 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Scot. League Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premiership — 44G / 286M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | St. Johnstone FC |
32 | 3 |
0 | 1 |
414 |
| 21/22 | Hibernian FC |
19 | 2 |
2 | 1 |
400 |
| 20/21 | Hibernian FC |
17 | 1 |
3 | 0 |
1 129 |
| 20/21 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | Rangers FC |
11 | 4 |
5 | 0 |
244 |
| 12/13 | Motherwell FC |
22 | 10 |
2 | 1 |
175 |
| 11/12 | Motherwell FC |
38 | 9 |
5 | 2 |
300 |
| 10/11 | Motherwell FC |
36 | 6 |
4 | 1 |
462 |
| 09/10 | Motherwell FC |
38 | 6 |
2 | 3 |
366 |
| 08/09 | Motherwell FC |
37 | 2 |
1 | 0 |
562 |
| 07/08 | Motherwell FC |
29 | 1 |
0 | 0 |
181 |
| 06/07 | Motherwell FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League One — 24G / 109M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Burton Albion |
10 | 7 |
2 | 0 |
123 |
| 15/16 | Sheffield United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Sheffield United |
43 | 11 |
8 | 3 |
341 |
| 13/14 | Sheffield United |
38 | 4 |
4 | 0 |
566 |
| 12/13 | Sheffield United |
17 | 2 |
2 | 0 |
627 |
Championship — 18G / 142M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Ayr United FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
70 |
| 24/25 | Ayr United FC |
27 | 3 |
1 | 1 |
390 |
| 23/24 | Ayr United FC |
32 | 6 |
10 | 3 |
381 |
| 16/17 | Brighton & Hove... |
41 | 2 |
3 | 1 |
937 |
| 15/16 | Brighton & Hove... |
41 | 6 |
5 | 0 |
447 |
SFA Cup — 10G / 29M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Ayr United FC |
3 | 1 |
0 | 0 |
129 |
| 23/24 | Ayr United FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | St. Johnstone FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Hibernian FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Hibernian FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Hibernian FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Rangers FC |
3 | 1 |
2 | 0 |
192 |
| 12/13 | Motherwell FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 11/12 | Motherwell FC |
3 | 4 |
1 | 0 |
62 |
| 10/11 | Motherwell FC |
6 | 3 |
2 | 0 |
157 |
| 09/10 | Motherwell FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | Motherwell FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Motherwell FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 8G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Rangers FC |
6 | 1 |
2 | 1 |
336 |
| 12/13 | Motherwell FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Motherwell FC |
6 | 3 |
1 | 0 |
173 |
| 09/10 | Motherwell FC |
6 | 4 |
0 | 0 |
72 |
FA Cup — 4G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Brighton & Hove... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Brighton & Hove... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Sheffield United |
6 | 1 |
2 | 0 |
393 |
| 13/14 | Sheffield United |
8 | 3 |
3 | 0 |
213 |
| 12/13 | Sheffield United |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Viaplay Cup — 3G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Ayr United FC |
4 | 1 |
1 | 1 |
333 |
| 22/23 | St. Johnstone FC |
4 | 2 |
0 | 0 |
129 |
EFL Cup — 2G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Brighton & Hove... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Brighton & Hove... |
3 | 2 |
0 | 0 |
99 |
Premiership Play-offs — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Ayr United FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
166 |
Trust Trophy — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Ayr United FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
72 |
League Two — 1G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Mansfield Town |
15 | 1 |
1 | 0 |
1 163 |
UECL Quali — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Hibernian FC |
3 | 1 |
0 | 0 |
164 |
Betfred Cup — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Hibernian FC |
4 | 1 |
1 | 0 |
276 |
| 19/20 | Rangers FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Rangers FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
EFL Trophy — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Brighton & Hove... |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 14/15 | Sheffield United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Sheffield United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Co-op. Ins. Cup — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Motherwell FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Motherwell FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | Motherwell FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
72 |
League Cup — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Ayr United FC |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 15/16 | Brighton & Hove... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Sheffield United |
7 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 13/14 | Sheffield United |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Prem. Sports Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Ayr United FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Hibernian FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premiership Relegation — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | St. Johnstone FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Two Play-Offs — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Mansfield Town |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Scottish Premiership Top Six Split — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Hibernian FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Rangers FC |
5 | 0 |
3 | 0 |
0 |
Premier League 2 — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Brighton & Hove... |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Premier League — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Brighton & Hove... |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Championship Play-Offs — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Brighton & Hove... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League One Play-Offs — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Sheffield United |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Sheffield United |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Scot. League Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Motherwell FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Motherwell FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Motherwell FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Motherwell FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
13 meczów, 4 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (4)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 21/22 |
Uraz kolana |
28.08.2021 |
27.09.2021 |
31 |
5 |
| 20/21 |
Uraz uda (dwugłowy) |
05.12.2020 |
01.01.2021 |
28 |
7 |
| 20/21 |
Uraz uda (dwugłowy) |
07.10.2020 |
28.10.2020 |
22 |
5 |
| 18/19 |
Cruciate ligament injury |
19.08.2018 |
17.06.2019 |
303 |
52 |
🔄 Historia transferów (16)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
01.07.2023 |
St. Johnstone |
→ |
Ayr United |
Transfer |
400k € |
| 22/23 |
05.07.2022 |
Hibernian FC |
→ |
St. Johnstone |
Transfer |
450k € |
| 21/22 |
31.05.2022 |
Mansfield Town |
→ |
Hibernian FC |
Powrót z wyp. |
550k € |
| 21/22 |
31.01.2022 |
Hibernian FC |
→ |
Mansfield Town |
Wypożyczenie |
550k € |
| 21/22 |
01.07.2021 |
Rangers |
→ |
Hibernian FC |
Transfer |
600k € |
| 20/21 |
23.05.2021 |
Hibernian FC |
→ |
Rangers |
Powrót z wyp. |
600k € |
| 20/21 |
29.08.2020 |
Rangers |
→ |
Hibernian FC |
Wypożyczenie |
800k € |
| 19/20 |
31.05.2020 |
Burton Albion |
→ |
Rangers |
Powrót z wyp. |
800k € |
| 19/20 |
20.01.2020 |
Rangers |
→ |
Burton Albion |
Wypożyczenie |
1M € |
| 18/19 |
01.07.2018 |
Brighton |
→ |
Rangers |
Transfer |
1.8M € |
| 17/18 |
14.05.2018 |
Rangers |
→ |
Brighton |
Powrót z wyp. |
1.8M € |
| 17/18 |
07.01.2018 |
Brighton |
→ |
Rangers |
Wypożyczenie |
1.8M € |
| 15/16 |
14.08.2015 |
Sheff Utd |
→ |
Brighton |
Transfer |
750k € |
| 12/13 |
03.01.2013 |
Motherwell FC |
→ |
Sheff Utd |
Transfer |
950k € |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Motherwell FC U20 |
→ |
Motherwell FC |
Transfer |
50k € |
| 06/07 |
01.07.2006 |
Motherwell FC U17 |
→ |
Motherwell FC U20 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Jamie Murphy?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.