Javier Saviola
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ Argentina Spain
| 📝 | Imię ojczyste | Javier Pedro Saviola Fernández |
| 🎂 | Data urodzenia | 10.12.1981 (44 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Buenos Aires, Argentyna |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Argentina Spain |
| 📏 | Wzrost | 168 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 07.01.2016 |
| 🤝 | Agent | Creer Group |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| FC Barcelona | 5 | 196 | 72 | 31 |
| CA River Plate | 5 | 150 | 58 | 31 |
| SL Benfica | 4 | 144 | 39 | 34 |
| AS Monaco | 1 | 43 | 17 | 0 |
| Sevilla FC | 1 | 43 | 15 | 2 |
| Olympiacos Piraeus | 2 | 40 | 14 | 4 |
| Málaga CF | 1 | 45 | 9 | 4 |
| Real Madrid | 2 | 77 | 5 | 1 |
| Hellas Verona | 1 | 38 | 2 | 2 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| LaLiga |
255 | 70 | 28 |
15 | 0 | 1 348 |
| Apertura |
41 | 26 | 12 |
5 | 0 | 439 |
| Clausura |
48 | 19 | 13 |
3 | 2 | 690 |
| Champions League |
80 | 18 | 4 |
4 | 0 | 977 |
| Liga ZON Sagres |
57 | 13 | 15 |
4 | 0 | 411 |
| Super League 1 |
29 | 12 | 3 |
0 | 0 | 138 |
| Liga Sagres |
27 | 11 | 5 |
4 | 0 | 189 |
| Copa del Rey |
26 | 10 | 4 |
0 | 0 | 465 |
| Libertadores |
30 | 9 | 2 |
3 | 0 | 776 |
| UEFA Cup |
20 | 9 | 2 |
0 | 1 | 275 |
| Ligue 1 |
30 | 7 | 0 |
0 | 0 | 329 |
| Coupe de France |
5 | 6 | 0 |
1 | 0 | 57 |
| Taça de Portugal |
10 | 5 | 7 |
1 | 0 | 386 |
| Europa League |
15 | 5 | 3 |
1 | 0 | 644 |
| Copa Mercosur |
7 | 3 | 1 |
0 | 0 | 158 |
| Allianz Cup |
13 | 3 | 1 |
2 | 0 | 758 |
| Europa League Qualifying |
2 | 2 | 2 |
1 | 0 | 63 |
| Liguilla Pre-Libertadores... |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Serie A |
36 | 1 | 2 |
1 | 0 | 455 |
| Italy Cup |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 75 |
| Club World Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Primera División |
15 | 0 | 3 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Suruga Bank Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Kypello Elladas |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
7 | 0 | 2 |
0 | 0 | 0 |
| Supertaça |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Coupe de la Ligue |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
LaLiga — 70G / 255M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Málaga CF |
33 | 8 |
3 | 1 |
191 |
| 08/09 | Real Madrid |
29 | 1 |
1 | 0 |
181 |
| 07/08 | Real Madrid |
27 | 3 |
0 | 0 |
129 |
| 06/07 | FC Barcelona |
27 | 5 |
2 | 2 |
134 |
| 05/06 | Sevilla FC |
30 | 9 |
1 | 2 |
214 |
| 03/04 | FC Barcelona |
36 | 14 |
4 | 5 |
162 |
| 02/03 | FC Barcelona |
36 | 13 |
8 | 2 |
186 |
| 01/02 | FC Barcelona |
37 | 17 |
9 | 3 |
151 |
Apertura — 26G / 41M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2001 | CA River Plate |
17 | 9 |
4 | 1 |
150 |
| 2000 | CA River Plate |
18 | 15 |
7 | 4 |
101 |
| 1999 | CA River Plate |
6 | 2 |
1 | 0 |
188 |
Clausura — 19G / 48M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2001 | CA River Plate |
17 | 11 |
7 | 3 |
126 |
| 2000 | CA River Plate |
16 | 4 |
3 | 0 |
291 |
| 1999 | CA River Plate |
15 | 4 |
3 | 0 |
273 |
Champions League — 18G / 80M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Olympiacos Piraeus |
6 | 2 |
1 | 0 |
100 |
| 12/13 | Málaga CF |
8 | 1 |
0 | 1 |
412 |
| 11/12 | SL Benfica |
9 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | SL Benfica |
6 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 08/09 | Real Madrid |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Real Madrid |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | FC Barcelona |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 04/05 | AS Monaco |
7 | 4 |
0 | 0 |
140 |
| 02/03 | FC Barcelona |
12 | 7 |
1 | 0 |
132 |
| 01/02 | FC Barcelona |
16 | 4 |
2 | 0 |
193 |
Liga ZON Sagres — 13G / 57M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | SL Benfica |
29 | 4 |
6 | 2 |
204 |
| 10/11 | SL Benfica |
27 | 9 |
9 | 2 |
207 |
Super League 1 — 12G / 29M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Olympiacos Piraeus |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Olympiacos Piraeus |
27 | 12 |
3 | 0 |
138 |
Liga Sagres — 11G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | SL Benfica |
27 | 11 |
5 | 4 |
189 |
Copa del Rey — 10G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Málaga CF |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 08/09 | Real Madrid |
2 | 1 |
0 | 0 |
170 |
| 07/08 | Real Madrid |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | FC Barcelona |
8 | 7 |
1 | 0 |
69 |
| 03/04 | FC Barcelona |
6 | 2 |
2 | 0 |
226 |
| 02/03 | FC Barcelona |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 01/02 | FC Barcelona |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Libertadores — 9G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | CA River Plate |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2001 | CA River Plate |
6 | 4 |
0 | 2 |
110 |
| 2000 | CA River Plate |
10 | 3 |
0 | 1 |
284 |
| 1999 | CA River Plate |
10 | 2 |
2 | 0 |
382 |
UEFA Cup — 9G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | Sevilla FC |
13 | 6 |
1 | 0 |
126 |
| 03/04 | FC Barcelona |
7 | 3 |
1 | 0 |
149 |
Ligue 1 — 7G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 04/05 | AS Monaco |
30 | 7 |
0 | 0 |
329 |
Coupe de France — 6G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 04/05 | AS Monaco |
5 | 6 |
0 | 1 |
57 |
Taça de Portugal — 5G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | SL Benfica |
2 | 1 |
0 | 0 |
114 |
| 10/11 | SL Benfica |
6 | 3 |
6 | 0 |
154 |
| 09/10 | SL Benfica |
2 | 1 |
1 | 1 |
118 |
Europa League — 5G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | SL Benfica |
6 | 1 |
0 | 0 |
484 |
| 09/10 | SL Benfica |
9 | 4 |
3 | 1 |
160 |
Copa Mercosur — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2000 | CA River Plate |
6 | 3 |
1 | 0 |
158 |
| 1999 | CA River Plate |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Allianz Cup — 3G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | SL Benfica |
5 | 1 |
1 | 1 |
204 |
| 10/11 | SL Benfica |
4 | 1 |
0 | 1 |
338 |
| 09/10 | SL Benfica |
4 | 1 |
0 | 0 |
216 |
Europa League Qualifying — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | SL Benfica |
2 | 2 |
2 | 1 |
63 |
Liguilla Pre-Libertadores (-14/15) — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 1999 | CA River Plate |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Serie A — 1G / 36M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Hellas Verona |
36 | 1 |
2 | 1 |
455 |
Italy Cup — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Hellas Verona |
2 | 1 |
0 | 0 |
75 |
Club World Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | CA River Plate |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2007 | FC Barcelona |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Primera División — 0G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | CA River Plate |
15 | 0 |
3 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | CA River Plate |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Suruga Bank Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | CA River Plate |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Kypello Elladas — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Olympiacos Piraeus |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | SL Benfica |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 02/03 | FC Barcelona |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 01/02 | FC Barcelona |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Supertaça — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supercopa — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Real Madrid |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | Real Madrid |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coupe de la Ligue — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 04/05 | AS Monaco |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
40 meczów, 11 goli
Nr koszulki: 7
Były kadrowicz
7 meczów, 11 goli
Nr koszulki: 7
Były kadrowicz
3 meczów, 1 goli
Nr koszulki: 7
Były kadrowicz
Historia kontuzji (2)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 14/15 |
Muscle fatigue |
26.02.2015 |
01.03.2015 |
4 |
1 |
| 09/10 |
Broken toe |
31.03.2010 |
20.04.2010 |
21 |
5 |
🔄 Historia transferów (13)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 15/16 |
07.01.2016 |
River Plate |
→ |
Retired |
Transfer |
500k € |
| 15/16 |
01.07.2015 |
Hellas Verona |
→ |
River Plate |
Transfer |
1M € |
| 14/15 |
01.09.2014 |
Olympiacos |
→ |
Hellas Verona |
Transfer |
3M € |
| 13/14 |
24.07.2013 |
Málaga CF |
→ |
Olympiacos |
Transfer |
3M € |
| 12/13 |
30.08.2012 |
Benfica |
→ |
Málaga CF |
Transfer |
6M € |
| 09/10 |
01.07.2009 |
Real Madrid |
→ |
Benfica |
Transfer |
5M € |
| 07/08 |
10.07.2007 |
Barcelona |
→ |
Real Madrid |
Transfer |
8.7M € |
| 05/06 |
30.06.2006 |
Sevilla FC |
→ |
Barcelona |
Powrót z wyp. |
11.5M € |
| 05/06 |
13.08.2005 |
Barcelona |
→ |
Sevilla FC |
Wypożyczenie |
11.5M € |
| 04/05 |
30.06.2005 |
Monaco |
→ |
Barcelona |
Powrót z wyp. |
11.5M € |
| 04/05 |
31.08.2004 |
Barcelona |
→ |
Monaco |
Wypożyczenie |
— |
| 01/02 |
25.07.2001 |
River Plate |
→ |
Barcelona |
Transfer |
— |
| 98/99 |
01.01.1999 |
River Plate II |
→ |
River Plate |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Javier Saviola?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.