Juan Felipe Aguirre
⚽ Obrońca 🏟️ Club Athletico Paranaense 🏳️ Kolumbia
| 📝 | Imię ojczyste | Juan Felipe Aguirre Tabares |
| 🎂 | Data urodzenia | 28.08.1996 (29 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Medellín, Kolumbia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Kolumbia |
| 📏 | Wzrost | 186 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Club Athletico Paranaense |
| 📅 | Dołączył | 08.07.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2027 |
| 🤝 | Agent | JGS |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Atlético Nacional | 3 | 125 | 8 | 1 |
| Leones FC | 3 | 45 | 3 | 1 |
| Montevideo Wanderers | 2 | 70 | 2 | 0 |
| Celaya FC | 3 | 50 | 2 | 0 |
| Club Athletico Paranaense | 1 | 9 | 0 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Liga Dimayor |
15 | 3 | 0 |
4 | 1 | 398 |
| Copa Colombia |
15 | 2 | 0 |
1 | 0 | 356 |
| Liga DIMAYOR II |
47 | 2 | 1 |
9 | 1 | 602 |
| Liga AUF Clausura |
27 | 2 | 0 |
10 | 0 | 630 |
| Copa Águila |
7 | 2 | 0 |
0 | 0 | 510 |
| Fase Final LBD I |
12 | 1 | 0 |
3 | 0 | 750 |
| Liga Águila I |
18 | 1 | 1 |
3 | 1 | 1 598 |
| Liguilla Asc. Ap |
4 | 1 | 0 |
2 | 0 | 360 |
| Liguilla Asc. Cl |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 180 |
| Copa do Brasil |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Série B |
7 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Libertadores |
10 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Liga DIMAYOR I |
31 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Superliga Águila de Campeones |
3 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Fase Final LBD II |
10 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Copa AUF Uruguay |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga AUF Intermedio |
7 | 0 | 0 |
4 | 0 | 0 |
| Liga AUF Apertura |
25 | 0 | 0 |
8 | 1 | 0 |
| Copa Sudamericana |
8 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Supercopa |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga Expansión MX Cl. |
6 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Liguilla de Expansión Apertura |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Liga Expansión MX Ap. |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Torneo DIMAYOR |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Torneo Águila |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Ascenso MX Cl. |
18 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Copa MX |
4 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Ascenso MX Ap. |
12 | 0 | 0 |
5 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Liga Dimayor — 3G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Atlético Nacional |
15 | 3 |
0 | 4 |
398 |
Copa Colombia — 2G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Atlético Nacional |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | Atlético Nacional |
8 | 2 |
0 | 1 |
356 |
Liga DIMAYOR II — 2G / 47M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Atlético Nacional |
14 | 0 |
1 | 5 |
0 |
| 2023 | Atlético Nacional |
15 | 2 |
0 | 3 |
602 |
| 2018 | Leones FC |
18 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga AUF Clausura — 2G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Montevideo Wanderers |
13 | 0 |
0 | 5 |
0 |
| 2021 | Montevideo Wanderers |
14 | 2 |
0 | 5 |
630 |
Copa Águila — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Leones FC |
4 | 1 |
0 | 0 |
330 |
| 2017 | Leones FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | Leones FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
Fase Final LBD I — 1G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | Atlético Nacional |
8 | 1 |
0 | 3 |
750 |
Liga Águila I — 1G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Leones FC |
18 | 1 |
1 | 3 |
1 598 |
Liguilla Asc. Ap — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Celaya FC |
4 | 1 |
0 | 2 |
360 |
Liguilla Asc. Cl — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Celaya FC |
2 | 1 |
0 | 1 |
180 |
Copa do Brasil — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Club Athletico... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Série B — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Club Athletico... |
7 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Libertadores — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | Atlético Nacional |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga DIMAYOR I — 0G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
13 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2023 | Atlético Nacional |
18 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Superliga Águila de Campeones — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2023 | Atlético Nacional |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Fase Final LBD II — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Atlético Nacional |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2023 | Atlético Nacional |
3 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Copa AUF Uruguay — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Montevideo Wanderers |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga AUF Intermedio — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Montevideo Wanderers |
7 | 0 |
0 | 4 |
0 |
Liga AUF Apertura — 0G / 25M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Montevideo Wanderers |
14 | 0 |
0 | 6 |
0 |
| 2021 | Montevideo Wanderers |
11 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Montevideo Wanderers |
8 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Supercopa — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Montevideo Wanderers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga Expansión MX Cl. — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Celaya FC |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Liguilla de Expansión Apertura — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Celaya FC |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga Expansión MX Ap. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Celaya FC |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Torneo DIMAYOR — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Leones FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Torneo Águila — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Leones FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Ascenso MX Cl. — 0G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Celaya FC |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 18/19 | Celaya FC |
11 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Copa MX — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Celaya FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Ascenso MX Ap. — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Celaya FC |
12 | 0 |
0 | 5 |
0 |
Historia kontuzji (2)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Uraz mięśniowy |
13.10.2024 |
23.10.2024 |
11 |
2 |
| 20/21 |
Uraz mięśniowy |
01.06.2021 |
21.06.2021 |
21 |
3 |
🔄 Historia transferów (6)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
08.07.2025 |
Atl. Nacional |
→ |
Athletico-PR |
Transfer |
650k € |
| 22/23 |
01.01.2023 |
Celaya |
→ |
Atl. Nacional |
Transfer |
700k € |
| 21/22 |
31.12.2022 |
Wanderers |
→ |
Celaya |
Powrót z wyp. |
700k € |
| 20/21 |
07.04.2021 |
Celaya |
→ |
Wanderers |
Wypożyczenie |
400k € |
| 18/19 |
24.01.2019 |
Leones FC |
→ |
Celaya |
Transfer |
500k € |
| 15/16 |
01.01.2016 |
Leones U20 |
→ |
Leones FC |
Wypożyczenie |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Juan Felipe Aguirre?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.