Julian Draxler
⚽ Napastnik 🏟️ Al-Ahli SC 🏳️ Niemcy
| 🎂 | Data urodzenia | 19.09.1993 (32 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Gladbeck, Niemcy |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Niemcy |
| 📏 | Wzrost | 185 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Al-Ahli SC |
| 📅 | Dołączył | 18.09.2023 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2028 |
| 🤝 | Agent | ROGON |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| FC Schalke 04 | 6 | 177 | 30 | 29 |
| Paris Saint-Germain | 6 | 229 | 26 | 40 |
| Al-Ahli SC | 3 | 40 | 19 | 14 |
| FC Schalke 04 U17 | 3 | 43 | 14 | 7 |
| FC Schalke 04 U19 | 2 | 15 | 11 | 2 |
| VfL Wolfsburg | 2 | 47 | 8 | 10 |
| SL Benfica | 1 | 22 | 2 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Bundesliga |
160 | 23 | 26 |
19 | 2 | 3 625 |
| Stars League |
32 | 18 | 13 |
6 | 0 | 277 |
| Ligue 1 |
149 | 17 | 23 |
17 | 0 | 1 899 |
| U17-Bundesliga West |
43 | 14 | 7 |
0 | 0 | 523 |
| U19-Bundesliga West |
15 | 11 | 2 |
1 | 0 | 229 |
| Champions League |
78 | 8 | 10 |
6 | 0 | 987 |
| Coupe de France |
30 | 6 | 10 |
1 | 0 | 328 |
| DFB-Pokal |
14 | 5 | 5 |
2 | 0 | 267 |
| Coupe de la Ligue |
9 | 2 | 2 |
2 | 0 | 283 |
| Qatari Stars Cup |
6 | 1 | 1 |
0 | 0 | 90 |
| Liga Portugal |
11 | 1 | 0 |
0 | 0 | 405 |
| Allianz Cup |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 195 |
| Champions League Qu. |
2 | 1 | 1 |
0 | 0 | 180 |
| Europa League |
11 | 1 | 2 |
1 | 0 | 687 |
| Europa League Qualifying |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 173 |
| Amir Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Qatar Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Taça de Portugal |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Trophée des Champions |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| DFL-Supercup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Bundesliga — 23G / 160M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | VfL Wolfsburg |
13 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 15/16 | VfL Wolfsburg |
23 | 5 |
6 | 4 |
304 |
| 15/16 | FC Schalke 04 |
3 | 1 |
0 | 1 |
253 |
| 14/15 | FC Schalke 04 |
15 | 2 |
1 | 1 |
387 |
| 13/14 | FC Schalke 04 |
26 | 2 |
7 | 5 |
1 077 |
| 12/13 | FC Schalke 04 |
31 | 10 |
4 | 5 |
214 |
| 11/12 | FC Schalke 04 |
32 | 2 |
6 | 2 |
887 |
| 10/11 | FC Schalke 04 |
17 | 1 |
0 | 1 |
503 |
Stars League — 18G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Al-Ahli SC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 24/25 | Al-Ahli SC |
18 | 12 |
9 | 5 |
135 |
| 23/24 | Al-Ahli SC |
11 | 6 |
4 | 1 |
142 |
Ligue 1 — 17G / 149M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Paris Saint-Germain |
21 | 2 |
1 | 0 |
271 |
| 20/21 | Paris Saint-Germain |
29 | 4 |
3 | 3 |
266 |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
17 | 0 |
5 | 5 |
0 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
32 | 3 |
7 | 6 |
681 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
33 | 4 |
5 | 1 |
427 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
17 | 4 |
2 | 2 |
254 |
U17-Bundesliga West — 14G / 43M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | FC Schalke 04 U17 |
17 | 9 |
5 | 0 |
150 |
| 08/09 | FC Schalke 04 U17 |
24 | 5 |
2 | 0 |
373 |
| 07/08 | FC Schalke 04 U17 |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U19-Bundesliga West — 11G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | FC Schalke 04 U19 |
12 | 9 |
1 | 1 |
118 |
| 09/10 | FC Schalke 04 U19 |
3 | 2 |
1 | 0 |
111 |
Champions League — 8G / 78M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | SL Benfica |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Paris Saint-Germain |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 20/21 | Paris Saint-Germain |
7 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
8 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
8 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
2 | 1 |
0 | 1 |
161 |
| 15/16 | VfL Wolfsburg |
9 | 3 |
2 | 0 |
219 |
| 14/15 | FC Schalke 04 |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 13/14 | FC Schalke 04 |
8 | 3 |
1 | 1 |
198 |
| 12/13 | FC Schalke 04 |
8 | 1 |
1 | 0 |
409 |
| 10/11 | FC Schalke 04 |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coupe de France — 6G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Paris Saint-Germain |
6 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
6 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
6 | 2 |
2 | 1 |
242 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
6 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
5 | 4 |
0 | 0 |
86 |
DFB-Pokal — 5G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | VfL Wolfsburg |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | VfL Wolfsburg |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | FC Schalke 04 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | FC Schalke 04 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | FC Schalke 04 |
2 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 12/13 | FC Schalke 04 |
3 | 2 |
2 | 0 |
108 |
| 11/12 | FC Schalke 04 |
2 | 1 |
1 | 0 |
106 |
| 10/11 | FC Schalke 04 |
3 | 2 |
1 | 0 |
53 |
Coupe de la Ligue — 2G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Paris Saint-Germain |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 18/19 | Paris Saint-Germain |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
3 | 1 |
0 | 1 |
228 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
1 | 1 |
1 | 0 |
55 |
Qatari Stars Cup — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Al-Ahli SC |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 23/24 | Al-Ahli SC |
2 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Liga Portugal — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | SL Benfica |
11 | 1 |
0 | 0 |
405 |
Allianz Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | SL Benfica |
3 | 1 |
0 | 0 |
195 |
Champions League Qu. — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | FC Schalke 04 |
2 | 1 |
1 | 0 |
180 |
Europa League — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Schalke 04 |
11 | 1 |
2 | 1 |
687 |
Europa League Qualifying — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Schalke 04 |
2 | 1 |
0 | 0 |
173 |
Amir Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Al-Ahli SC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Qatar Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Al-Ahli SC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Taça de Portugal — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | SL Benfica |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Trophée des Champions — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 20/21 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
DFL-Supercup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Schalke 04 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 23/24 |
Hairline crack in foot |
12.04.2024 |
31.05.2024 |
50 |
4 |
| 23/24 |
Uraz mięśniowy |
21.10.2023 |
12.12.2023 |
53 |
8 |
| 22/23 |
Ankle surgery |
19.02.2023 |
31.05.2023 |
102 |
17 |
| 22/23 |
Tendon irritation |
30.01.2023 |
01.02.2023 |
3 |
1 |
| 22/23 |
Uraz mięśniowy |
24.10.2022 |
16.11.2022 |
24 |
6 |
| 21/22 |
Uraz kolana |
31.03.2022 |
05.09.2022 |
159 |
16 |
| 21/22 |
Koronawirus |
06.01.2022 |
17.01.2022 |
12 |
2 |
| 21/22 |
Uraz mięśniowy |
08.11.2021 |
06.01.2022 |
60 |
12 |
| 21/22 |
Ill |
30.09.2021 |
07.10.2021 |
8 |
1 |
| 20/21 |
Uraz uda (dwugłowy) |
26.10.2020 |
14.12.2020 |
50 |
14 |
| 20/21 |
Uraz uda (dwugłowy) |
12.10.2020 |
19.10.2020 |
8 |
2 |
| 19/20 |
Infekcja wirusowa |
12.12.2019 |
23.12.2019 |
12 |
3 |
| 19/20 |
Uraz stopy |
19.08.2019 |
24.10.2019 |
67 |
15 |
| 18/19 |
Uraz uda (dwugłowy) |
07.03.2019 |
01.04.2019 |
26 |
5 |
| 18/19 |
Knee problems |
27.09.2018 |
01.10.2018 |
5 |
1 |
🔄 Historia transferów (10)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
18.09.2023 |
Paris SG |
→ |
Al-Ahli SC |
Transfer |
6M € |
| 22/23 |
30.06.2023 |
Benfica |
→ |
Paris SG |
Powrót z wyp. |
6M € |
| 22/23 |
01.09.2022 |
Paris SG |
→ |
Benfica |
Wypożyczenie |
18M € |
| 16/17 |
03.01.2017 |
VfL Wolfsburg |
→ |
Paris SG |
Transfer |
28M € |
| 15/16 |
31.08.2015 |
FC Schalke 04 |
→ |
VfL Wolfsburg |
Transfer |
22M € |
| 10/11 |
18.01.2011 |
Schalke 04 U19 |
→ |
FC Schalke 04 |
Transfer |
— |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Schalke 04 U17 |
→ |
Schalke 04 U19 |
Transfer |
— |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Schalke 04 Yth. |
→ |
Schalke 04 U17 |
Transfer |
— |
| 01/02 |
01.07.2001 |
SSV Buer Yth. |
→ |
Schalke 04 Yth. |
Transfer |
— |
| 00/01 |
01.07.2000 |
Rentfort Yth. |
→ |
SSV Buer Yth. |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Julian Draxler?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.