Lucas Moura
⚽ Napastnik 🏟️ São Paulo Futebol Clube 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Lucas Rodrigues Moura da Silva |
| 🎂 | Data urodzenia | 12.08.1992 (33 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | São Paulo, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 172 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | São Paulo Futebol Clube |
| 📅 | Dołączył | 02.08.2023 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2026 |
| 🤝 | Agent | 4ComM |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| São Paulo Futebol Clube | 6 | 211 | 54 | 39 |
| Paris Saint-Germain | 6 | 249 | 46 | 50 |
| Tottenham Hotspur | 6 | 256 | 39 | 27 |
| Tottenham Hotspur U21 | 1 | 4 | 3 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Ligue 1 |
166 | 34 | 35 |
9 | 0 | 1 189 |
| Série A |
119 | 31 | 21 |
18 | 0 | 2 212 |
| Premier League |
180 | 20 | 16 |
11 | 1 | 2 275 |
| Campeonato Paulista |
45 | 14 | 10 |
5 | 0 | 1 015 |
| Champions League |
70 | 9 | 5 |
2 | 0 | 1 241 |
| FA Cup |
17 | 5 | 6 |
0 | 0 | 748 |
| Coupe de France |
20 | 5 | 4 |
0 | 0 | 484 |
| Copa do Brasil |
20 | 4 | 3 |
2 | 1 | 1 011 |
| Copa Sudamericana |
14 | 4 | 4 |
1 | 0 | 828 |
| Europa League |
10 | 4 | 1 |
1 | 0 | 149 |
| Premier League 2 |
4 | 3 | 0 |
0 | 0 | 97 |
| Coupe de la Ligue |
17 | 3 | 6 |
3 | 0 | 289 |
| EFL Cup |
13 | 2 | 0 |
0 | 0 | 148 |
| Conference L. |
4 | 1 | 2 |
0 | 0 | 193 |
| Libertadores |
10 | 1 | 0 |
0 | 0 | 466 |
| Europa League Qualifying |
3 | 1 | 1 |
0 | 0 | 131 |
| Trophée des Champions |
4 | 1 | 1 |
0 | 0 | 90 |
| UECL Quali |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
3 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Ligue 1 — 34G / 166M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
11 | 1 |
1 | 1 |
71 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
37 | 12 |
6 | 0 |
203 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
38 | 9 |
4 | 3 |
258 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
31 | 7 |
6 | 2 |
271 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
38 | 5 |
13 | 2 |
386 |
| 12/13 | Paris Saint-Germain |
11 | 0 |
5 | 1 |
0 |
Série A — 31G / 119M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | São Paulo Futebol... |
3 | 1 |
0 | 0 |
83 |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
28 | 10 |
6 | 4 |
226 |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
14 | 1 |
0 | 0 |
874 |
| 2012 | São Paulo Futebol... |
21 | 6 |
7 | 4 |
302 |
| 2011 | São Paulo Futebol... |
28 | 9 |
4 | 6 |
263 |
| 2010 | São Paulo Futebol... |
25 | 4 |
4 | 4 |
464 |
Premier League — 20G / 180M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Tottenham Hotspur |
22 | 1 |
0 | 0 |
145 |
| 21/22 | Tottenham Hotspur |
36 | 2 |
6 | 4 |
887 |
| 20/21 | Tottenham Hotspur |
37 | 3 |
4 | 1 |
468 |
| 19/20 | Tottenham Hotspur |
37 | 4 |
4 | 3 |
562 |
| 18/19 | Tottenham Hotspur |
36 | 10 |
1 | 3 |
213 |
| 17/18 | Tottenham Hotspur |
12 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Campeonato Paulista — 14G / 45M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | São Paulo Futebol... |
11 | 3 |
1 | 1 |
302 |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
6 | 2 |
3 | 1 |
211 |
| 2012 | São Paulo Futebol... |
19 | 6 |
4 | 0 |
275 |
| 2011 | São Paulo Futebol... |
9 | 3 |
2 | 3 |
227 |
Champions League — 9G / 70M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Tottenham Hotspur |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Tottenham Hotspur |
8 | 1 |
1 | 0 |
401 |
| 18/19 | Tottenham Hotspur |
13 | 5 |
0 | 0 |
145 |
| 17/18 | Tottenham Hotspur |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
8 | 1 |
1 | 0 |
512 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
10 | 2 |
0 | 1 |
183 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
8 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
10 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 12/13 | Paris Saint-Germain |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
FA Cup — 5G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Tottenham Hotspur |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Tottenham Hotspur |
2 | 1 |
0 | 0 |
89 |
| 20/21 | Tottenham Hotspur |
3 | 1 |
2 | 0 |
210 |
| 19/20 | Tottenham Hotspur |
5 | 2 |
0 | 0 |
201 |
| 18/19 | Tottenham Hotspur |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | Tottenham Hotspur |
4 | 1 |
3 | 0 |
248 |
Coupe de France — 5G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
6 | 3 |
3 | 0 |
93 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
6 | 1 |
1 | 0 |
187 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
4 | 1 |
0 | 0 |
204 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Brasil — 4G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
5 | 1 |
0 | 0 |
415 |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
3 | 1 |
0 | 0 |
247 |
| 2012 | São Paulo Futebol... |
8 | 2 |
2 | 2 |
349 |
| 2011 | São Paulo Futebol... |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 4G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
2 | 1 |
0 | 0 |
210 |
| 2012 | São Paulo Futebol... |
9 | 2 |
3 | 1 |
378 |
| 2011 | São Paulo Futebol... |
3 | 1 |
1 | 0 |
240 |
Europa League — 4G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Tottenham Hotspur |
10 | 4 |
1 | 1 |
149 |
Premier League 2 — 3G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Tottenham Hotspur... |
4 | 3 |
0 | 0 |
97 |
Coupe de la Ligue — 3G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
4 | 2 |
1 | 0 |
82 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
4 | 1 |
0 | 1 |
207 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
4 | 0 |
3 | 2 |
0 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
4 | 0 |
2 | 0 |
0 |
EFL Cup — 2G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Tottenham Hotspur |
4 | 2 |
0 | 0 |
148 |
| 20/21 | Tottenham Hotspur |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Tottenham Hotspur |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Tottenham Hotspur |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Conference L. — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Tottenham Hotspur |
4 | 1 |
2 | 0 |
193 |
Libertadores — 1G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | São Paulo Futebol... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
7 | 1 |
0 | 0 |
466 |
Europa League Qualifying — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Tottenham Hotspur |
3 | 1 |
1 | 0 |
131 |
Trophée des Champions — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Paris Saint-Germain |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 15/16 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Paris Saint-Germain |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
UECL Quali — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Tottenham Hotspur |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Paulistão A1 - Fase Final — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2012 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
36 meczów, 4 goli
Nr koszulki: 21
Były kadrowicz
9 meczów, 4 goli
Nr koszulki: 10
Były kadrowicz
4 meczów
Nr koszulki: 7
Były kadrowicz
Historia kontuzji (14)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
Uraz kolana |
20.08.2025 |
— |
25 |
3 |
| 24/25 |
Knee bruise |
07.05.2025 |
08.08.2025 |
94 |
17 |
| 24/25 |
Knee problems |
11.03.2025 |
02.05.2025 |
53 |
11 |
| 23/24 |
Injury to the ankle |
05.04.2024 |
16.05.2024 |
42 |
11 |
| 23/24 |
Uraz uda (dwugłowy) |
31.01.2024 |
25.02.2024 |
26 |
6 |
| 22/23 |
Uraz łydki |
29.08.2022 |
10.10.2022 |
43 |
10 |
| 21/22 |
Stłuczenie uda |
24.02.2022 |
03.03.2022 |
8 |
2 |
| 21/22 |
Uraz kostki |
16.09.2021 |
23.09.2021 |
8 |
3 |
| 19/20 |
Uraz mechaniczny |
16.07.2020 |
20.07.2020 |
5 |
1 |
| 19/20 |
Uraz mechaniczny |
23.12.2019 |
02.01.2020 |
11 |
3 |
| 18/19 |
Uraz kolana |
03.01.2019 |
24.01.2019 |
22 |
5 |
| 18/19 |
Uraz mechaniczny |
09.08.2018 |
20.08.2018 |
12 |
2 |
| 17/18 |
Uraz kostki |
21.08.2017 |
07.09.2017 |
18 |
3 |
| 14/15 |
Thigh problems |
16.02.2015 |
13.04.2015 |
57 |
13 |
🔄 Historia transferów (5)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
02.08.2023 |
Tottenham |
→ |
São Paulo |
Transfer |
6M € |
| 17/18 |
31.01.2018 |
Paris SG |
→ |
Tottenham |
Transfer |
28M € |
| 12/13 |
01.01.2013 |
São Paulo |
→ |
Paris SG |
Transfer |
35M € |
| 10/11 |
01.08.2010 |
São Paulo U20 |
→ |
São Paulo |
Transfer |
— |
| 08/09 |
01.01.2009 |
São Paulo U17 |
→ |
São Paulo U20 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Lucas Moura?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.