Luciano
⚽ Napastnik 🏟️ São Paulo Futebol Clube 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Luciano da Rocha Neves |
| 🎂 | Data urodzenia | 17.05.1993 (32 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Anápolis, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 181 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | São Paulo Futebol Clube |
| 📅 | Dołączył | 19.08.2020 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2026 |
| 🤝 | Agent | Elenko Sports Ltda. |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| São Paulo Futebol Clube | 6 | 313 | 96 | 29 |
| Fluminense Football Club | 2 | 57 | 20 | 5 |
| Sport Club Corinthians Paulista | 3 | 110 | 20 | 2 |
| Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense | 2 | 46 | 8 | 3 |
| Avaí FC | 2 | 32 | 7 | 0 |
| CD Leganés | 1 | 34 | 4 | 2 |
| Panathinaikos FC | 1 | 14 | 2 | 3 |
| Atlético Clube Goianiense | 2 | 13 | 1 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
297 | 80 | 20 |
56 | 0 | 3 732 |
| Copa do Brasil |
55 | 23 | 5 |
12 | 0 | 1 283 |
| Campeonato Paulista |
75 | 16 | 2 |
14 | 0 | 1 772 |
| Copa Sudamericana |
34 | 11 | 8 |
7 | 0 | 889 |
| Série B |
27 | 5 | 0 |
2 | 0 | 213 |
| Libertadores |
37 | 4 | 2 |
5 | 1 | 580 |
| LaLiga |
32 | 4 | 2 |
3 | 0 | 292 |
| Carioca - Taça Rio |
5 | 3 | 0 |
2 | 0 | 150 |
| Campeonato Carioca |
7 | 3 | 2 |
3 | 0 | 210 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
11 | 2 | 0 |
3 | 0 | 36 |
| Campeonato Catarinense |
5 | 2 | 0 |
0 | 0 | 164 |
| Super League 1 |
9 | 2 | 2 |
2 | 0 | 305 |
| Gauchão - Fase Final |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 18 |
| Gauchão - 2º Turno |
6 | 1 | 0 |
0 | 0 | 327 |
| Campeonato Gaúcho |
5 | 1 | 0 |
1 | 0 | 388 |
| Supercopa Rei |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Campeonato Carioca - Final |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeonato Goiano |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Kypello Elladas |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
4 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| Copa del Rey |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 80G / 297M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | São Paulo Futebol... |
20 | 4 |
3 | 6 |
304 |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
32 | 11 |
2 | 11 |
211 |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
35 | 9 |
2 | 5 |
236 |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
34 | 11 |
2 | 9 |
186 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
22 | 4 |
1 | 3 |
385 |
| 2020 | São Paulo Futebol... |
31 | 18 |
3 | 5 |
139 |
| 2020 | Grêmio Foot-Ball... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Grêmio Foot-Ball... |
24 | 5 |
3 | 3 |
248 |
| 2019 | Fluminense... |
6 | 2 |
1 | 3 |
260 |
| 2018 | Fluminense... |
20 | 3 |
1 | 2 |
459 |
| 2016 | Sport Club... |
20 | 1 |
0 | 2 |
854 |
| 2015 | Sport Club... |
6 | 5 |
0 | 1 |
83 |
| 2014 | Sport Club... |
36 | 6 |
2 | 5 |
218 |
| 2012 | Atlético Clube... |
10 | 1 |
0 | 1 |
149 |
Copa do Brasil — 23G / 55M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | São Paulo Futebol... |
4 | 3 |
0 | 1 |
98 |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
5 | 1 |
0 | 3 |
358 |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
9 | 2 |
2 | 3 |
222 |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
10 | 4 |
0 | 2 |
106 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
3 | 2 |
1 | 0 |
71 |
| 2020 | São Paulo Futebol... |
5 | 3 |
2 | 0 |
130 |
| 2019 | Fluminense... |
8 | 5 |
0 | 2 |
147 |
| 2015 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2014 | Sport Club... |
8 | 3 |
0 | 1 |
151 |
| 2012 | Atlético Clube... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Paulista — 16G / 75M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | São Paulo Futebol... |
11 | 3 |
1 | 3 |
219 |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
12 | 3 |
0 | 1 |
232 |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
11 | 2 |
1 | 3 |
430 |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
6 | 1 |
0 | 2 |
164 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
8 | 2 |
0 | 3 |
293 |
| 2016 | Sport Club... |
9 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2015 | Sport Club... |
12 | 1 |
0 | 0 |
339 |
| 2014 | Sport Club... |
6 | 4 |
0 | 1 |
95 |
Copa Sudamericana — 11G / 34M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
10 | 2 |
3 | 1 |
318 |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
12 | 5 |
2 | 2 |
148 |
| 2020 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 2019 | Fluminense... |
4 | 2 |
0 | 2 |
163 |
| 2018 | Fluminense... |
6 | 2 |
1 | 1 |
260 |
Série B — 5G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Avaí FC |
27 | 5 |
0 | 2 |
213 |
Libertadores — 4G / 37M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | São Paulo Futebol... |
8 | 1 |
2 | 1 |
354 |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
10 | 3 |
0 | 3 |
226 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2020 | Grêmio Foot-Ball... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Grêmio Foot-Ball... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2015 | Sport Club... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
LaLiga — 4G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | CD Leganés |
32 | 4 |
2 | 3 |
292 |
Carioca - Taça Rio — 3G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Fluminense... |
5 | 3 |
0 | 2 |
150 |
Campeonato Carioca — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Fluminense... |
7 | 3 |
2 | 3 |
210 |
Paulistão A1 - Fase Final — 2G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | São Paulo Futebol... |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
4 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
2 | 2 |
0 | 0 |
36 |
| 2016 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Catarinense — 2G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Avaí FC |
5 | 2 |
0 | 0 |
164 |
Super League 1 — 2G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Panathinaikos FC |
9 | 2 |
2 | 2 |
305 |
Gauchão - Fase Final — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Grêmio Foot-Ball... |
4 | 1 |
0 | 0 |
18 |
Gauchão - 2º Turno — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Grêmio Foot-Ball... |
6 | 1 |
0 | 0 |
327 |
Campeonato Gaúcho — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Grêmio Foot-Ball... |
5 | 1 |
0 | 1 |
388 |
Supercopa Rei — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | São Paulo Futebol... |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Campeonato Carioca - Final — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Fluminense... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Goiano — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Atlético Clube... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Kypello Elladas — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Panathinaikos FC |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Panathinaikos FC |
4 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Copa del Rey — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | CD Leganés |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
6 meczów, 5 goli
Nr koszulki: 23
Były kadrowicz
Historia kontuzji (10)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 23/24 |
Uraz uda (dwugłowy) |
05.07.2023 |
10.07.2023 |
6 |
2 |
| 21/22 |
Ill |
20.11.2021 |
05.12.2021 |
16 |
3 |
| 20/21 |
Uraz mięśniowy |
21.06.2021 |
16.08.2021 |
57 |
16 |
| 20/21 |
Fitness |
28.12.2020 |
21.01.2021 |
25 |
5 |
| 20/21 |
Uraz mięśniowy |
13.12.2020 |
24.12.2020 |
12 |
3 |
| 20/21 |
Uraz uda (dwugłowy) |
12.08.2020 |
20.08.2020 |
9 |
2 |
| 18/19 |
Uraz uda (dwugłowy) |
18.08.2018 |
02.09.2018 |
16 |
4 |
| 17/18 |
Cruciate ligament tear |
20.09.2017 |
25.07.2018 |
309 |
0 |
| 15/16 |
Cruciate ligament tear |
19.08.2015 |
01.03.2016 |
196 |
29 |
| 14/15 |
Thigh problems |
08.05.2015 |
19.06.2015 |
43 |
8 |
🔄 Historia transferów (11)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 20/21 |
19.08.2020 |
Grêmio |
→ |
São Paulo |
Transfer |
2M € |
| 19/20 |
29.07.2019 |
CD Leganés |
→ |
Grêmio |
Transfer |
2M € |
| 19/20 |
28.07.2019 |
Fluminense |
→ |
CD Leganés |
Powrót z wyp. |
2M € |
| 18/19 |
01.07.2018 |
CD Leganés |
→ |
Fluminense |
Wypożyczenie |
2M € |
| 17/18 |
30.06.2018 |
Panathinaikos |
→ |
CD Leganés |
Powrót z wyp. |
2M € |
| 17/18 |
17.07.2017 |
CD Leganés |
→ |
Panathinaikos |
Wypożyczenie |
2.5M € |
| 17/18 |
01.07.2017 |
Corinthians |
→ |
CD Leganés |
Transfer |
2.5M € |
| 16/17 |
30.06.2017 |
CD Leganés |
→ |
Corinthians |
Powrót z wyp. |
2.5M € |
| 16/17 |
24.08.2016 |
Corinthians |
→ |
CD Leganés |
Wypożyczenie |
4M € |
| 13/14 |
14.02.2014 |
Avaí FC |
→ |
Corinthians |
Transfer |
— |
| 12/13 |
01.01.2013 |
Atlético-GO |
→ |
Avaí FC |
Transfer |
50k € |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Luciano?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.