Alfredo Morelos
⚽ Napastnik 🏟️ Atlético Nacional 🏳️ Kolumbia
| 📝 | Imię ojczyste | Alfredo José Morelos Aviléz |
| 🎂 | Data urodzenia | 20.06.1996 (29 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Cereté, Kolumbia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Kolumbia |
| 📏 | Wzrost | 177 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Atlético Nacional |
| 📅 | Dołączył | 18.07.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | Footfeel ISM |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Rangers FC | 6 | 283 | 124 | 57 |
| HJK Helsinki | 3 | 64 | 46 | 13 |
| Atlético Nacional | 2 | 74 | 27 | 13 |
| Independiente Medellín | 2 | 31 | 5 | 0 |
| Santos FC | 2 | 27 | 4 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premiership |
171 | 76 | 34 |
36 | 4 | 917 |
| Veikkausliiga |
44 | 27 | 10 |
7 | 0 | 240 |
| Europa League Qualifying |
29 | 17 | 7 |
5 | 0 | 807 |
| Europa League |
33 | 15 | 10 |
7 | 0 | 760 |
| Suomen Cup |
11 | 12 | 2 |
1 | 0 | 117 |
| Copa Colombia |
18 | 11 | 1 |
0 | 0 | 280 |
| Liga DIMAYOR II |
24 | 8 | 3 |
7 | 0 | 400 |
| Betfred Cup |
9 | 8 | 2 |
4 | 0 | 302 |
| SFA Cup |
17 | 7 | 1 |
4 | 0 | 286 |
| Liga DIMAYOR I |
17 | 6 | 6 |
4 | 1 | 205 |
| Fase Final LBD II |
8 | 3 | 1 |
2 | 0 | 186 |
| Liigacup |
3 | 3 | 1 |
1 | 0 | 66 |
| Scottish Premiership Top... |
15 | 2 | 2 |
6 | 0 | 414 |
| Libertadores |
8 | 2 | 0 |
1 | 0 | 217 |
| Fase Final LBD I |
6 | 2 | 2 |
2 | 0 | 204 |
| Série B |
8 | 2 | 0 |
1 | 0 | 166 |
| Campeonato Paulista |
8 | 2 | 1 |
1 | 0 | 168 |
| Viaplay Cup |
3 | 1 | 1 |
0 | 0 | 223 |
| Champions League Qu. |
3 | 1 | 0 |
1 | 0 | 90 |
| Prem. Sports Cup |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 186 |
| Champions League |
6 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Superliga Águila de Campeones |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
4 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Série A |
7 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Liga Postobón II |
8 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Fase Final LP I |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Águila |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga Águila I |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Fase Final LP II |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premiership — 76G / 171M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Rangers FC |
31 | 11 |
6 | 5 |
136 |
| 21/22 | Rangers FC |
27 | 11 |
7 | 7 |
193 |
| 20/21 | Rangers FC |
28 | 11 |
4 | 7 |
163 |
| 19/20 | Rangers FC |
26 | 12 |
3 | 3 |
137 |
| 18/19 | Rangers FC |
27 | 17 |
8 | 8 |
123 |
| 17/18 | Rangers FC |
32 | 14 |
6 | 6 |
165 |
Veikkausliiga — 27G / 44M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | HJK Helsinki |
12 | 11 |
5 | 3 |
89 |
| 2016 | HJK Helsinki |
32 | 16 |
5 | 4 |
151 |
Europa League Qualifying — 17G / 29M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Rangers FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
173 |
| 20/21 | Rangers FC |
3 | 2 |
1 | 1 |
106 |
| 19/20 | Rangers FC |
8 | 8 |
3 | 2 |
66 |
| 18/19 | Rangers FC |
8 | 2 |
3 | 1 |
333 |
| 17/18 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | HJK Helsinki |
6 | 4 |
0 | 1 |
129 |
Europa League — 15G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Rangers FC |
9 | 4 |
1 | 2 |
170 |
| 20/21 | Rangers FC |
10 | 3 |
7 | 0 |
239 |
| 19/20 | Rangers FC |
9 | 6 |
1 | 3 |
132 |
| 18/19 | Rangers FC |
5 | 2 |
1 | 2 |
219 |
Suomen Cup — 12G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | HJK Helsinki |
7 | 5 |
0 | 1 |
67 |
| 2016 | HJK Helsinki |
4 | 7 |
2 | 0 |
50 |
Copa Colombia — 11G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
4 | 2 |
1 | 0 |
92 |
| 2024 | Atlético Nacional |
6 | 4 |
0 | 0 |
107 |
| 2014 | Independiente... |
8 | 5 |
0 | 0 |
81 |
Liga DIMAYOR II — 8G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
10 | 4 |
2 | 2 |
145 |
| 2024 | Atlético Nacional |
14 | 4 |
1 | 5 |
255 |
Betfred Cup — 8G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Rangers FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Rangers FC |
3 | 2 |
2 | 0 |
135 |
| 18/19 | Rangers FC |
2 | 4 |
0 | 2 |
32 |
| 17/18 | Rangers FC |
3 | 2 |
0 | 2 |
135 |
SFA Cup — 7G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Rangers FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Rangers FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Rangers FC |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 19/20 | Rangers FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 18/19 | Rangers FC |
4 | 4 |
0 | 2 |
68 |
| 17/18 | Rangers FC |
4 | 2 |
1 | 1 |
128 |
Liga DIMAYOR I — 6G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
17 | 6 |
6 | 4 |
205 |
Fase Final LBD II — 3G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Atlético Nacional |
8 | 3 |
1 | 2 |
186 |
Liigacup — 3G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | HJK Helsinki |
3 | 3 |
1 | 1 |
66 |
Scottish Premiership Top Six Split — 2G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Rangers FC |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 20/21 | Rangers FC |
5 | 1 |
1 | 1 |
298 |
| 18/19 | Rangers FC |
3 | 1 |
0 | 1 |
116 |
| 17/18 | Rangers FC |
4 | 0 |
1 | 3 |
0 |
Libertadores — 2G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
8 | 2 |
0 | 1 |
217 |
Fase Final LBD I — 2G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
6 | 2 |
2 | 2 |
204 |
Série B — 2G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Santos FC |
8 | 2 |
0 | 1 |
166 |
Campeonato Paulista — 2G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Santos FC |
8 | 2 |
1 | 1 |
168 |
Viaplay Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Rangers FC |
3 | 1 |
1 | 0 |
223 |
Champions League Qu. — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Rangers FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Rangers FC |
1 | 1 |
0 | 1 |
90 |
Prem. Sports Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Rangers FC |
3 | 1 |
0 | 0 |
186 |
Champions League — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Rangers FC |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Superliga Águila de Campeones — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Paulistão A1 - Fase Final — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Santos FC |
4 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Série A — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Santos FC |
7 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Liga Postobón II — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Independiente... |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2014 | Independiente... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Fase Final LP I — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Independiente... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Águila — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Independiente... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga Águila I — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Independiente... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Fase Final LP II — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Independiente... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
11 meczów, 1 goli
Nr koszulki: 20
Były kadrowicz
6 meczów, 7 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (6)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 23/24 |
Uraz mięśniowy |
13.10.2023 |
27.11.2023 |
46 |
9 |
| 21/22 |
Thigh problems |
28.03.2022 |
20.06.2022 |
85 |
21 |
| 20/21 |
Koronawirus |
27.05.2021 |
10.06.2021 |
15 |
2 |
| 20/21 |
Uraz mechaniczny |
14.09.2020 |
14.09.2020 |
1 |
0 |
| 19/20 |
Uraz łydki |
20.01.2020 |
27.01.2020 |
8 |
2 |
| 17/18 |
Uraz biodra |
27.11.2017 |
30.11.2017 |
4 |
1 |
🔄 Historia transferów (8)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
31.12.2025 |
Atl. Nacional |
→ |
Santos |
Powrót z wyp. |
1.8M € |
| 24/25 |
18.07.2024 |
Santos |
→ |
Atl. Nacional |
Wypożyczenie |
4M € |
| 23/24 |
04.09.2023 |
Rangers |
→ |
Santos |
Transfer |
6M € |
| 17/18 |
01.07.2017 |
HJK Helsinki |
→ |
Rangers |
Transfer |
1M € |
| 16/17 |
01.01.2017 |
Indep. Medellín |
→ |
HJK Helsinki |
Transfer |
500k € |
| 16/17 |
31.12.2016 |
HJK Helsinki |
→ |
Indep. Medellín |
Powrót z wyp. |
500k € |
| 15/16 |
05.02.2016 |
Indep. Medellín |
→ |
HJK Helsinki |
Wypożyczenie |
— |
| 13/14 |
01.01.2014 |
Medellín U20 |
→ |
Indep. Medellín |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Alfredo Morelos?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.