Luuk de Jong
⚽ Napastnik 🏟️ FC Porto 🏳️ Holandia
| 🎂 | Data urodzenia | 26.08.1990 (35 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Aigle, Holandia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Holandia |
| 📏 | Wzrost | 188 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | FC Porto |
| 📅 | Dołączył | 03.08.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2026 |
| 🤝 | Agent | V4S |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| PSV Eindhoven | 8 | 347 | 186 | 98 |
| Twente Enschede FC | 3 | 141 | 59 | 37 |
| Sevilla FC | 3 | 104 | 19 | 5 |
| Borussia Mönchengladbach | 2 | 51 | 8 | 4 |
| FC Barcelona | 1 | 46 | 7 | 1 |
| De Graafschap Doetinchem | 1 | 24 | 3 | 2 |
| FC Porto | 1 | 4 | 1 | 0 |
| Newcastle United | 1 | 14 | 0 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Eredivisie |
361 | 192 | 100 |
27 | 0 | 2 287 |
| Europa League |
53 | 17 | 8 |
1 | 0 | 1 187 |
| KNVB Beker |
37 | 16 | 19 |
6 | 0 | 1 524 |
| LaLiga |
111 | 16 | 2 |
6 | 0 | 767 |
| Champions League |
58 | 14 | 5 |
11 | 0 | 2 145 |
| Champions League Qu. |
16 | 8 | 7 |
2 | 0 | 947 |
| Bundesliga |
42 | 6 | 2 |
3 | 0 | 236 |
| Johan Cruijff Schaal |
8 | 5 | 2 |
1 | 0 | 180 |
| Copa del Rey |
10 | 4 | 1 |
0 | 1 | 395 |
| Europa League Qualifying |
8 | 2 | 0 |
1 | 0 | 180 |
| Liga Portugal |
4 | 1 | 0 |
1 | 0 | 235 |
| Supercopa |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 66 |
| Jupiler PO |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 225 |
| UEFA Super Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Premier League |
14 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| DFB-Pokal |
2 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Play-Offs Conference League |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Eredivisie — 192G / 361M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PSV Eindhoven |
33 | 14 |
8 | 3 |
175 |
| 23/24 | PSV Eindhoven |
34 | 29 |
15 | 3 |
96 |
| 22/23 | PSV Eindhoven |
24 | 14 |
5 | 3 |
125 |
| 18/19 | PSV Eindhoven |
34 | 28 |
8 | 3 |
109 |
| 17/18 | PSV Eindhoven |
30 | 12 |
10 | 1 |
173 |
| 16/17 | PSV Eindhoven |
33 | 8 |
7 | 4 |
345 |
| 15/16 | PSV Eindhoven |
33 | 26 |
10 | 1 |
110 |
| 14/15 | PSV Eindhoven |
32 | 20 |
12 | 0 |
142 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
31 | 25 |
9 | 3 |
111 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
32 | 12 |
12 | 3 |
231 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
26 | 2 |
2 | 1 |
218 |
| 08/09 | De Graafschap... |
19 | 2 |
2 | 2 |
452 |
Europa League — 17G / 53M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | PSV Eindhoven |
5 | 2 |
1 | 0 |
128 |
| 21/22 | FC Barcelona |
5 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 19/20 | Sevilla FC |
8 | 3 |
1 | 0 |
132 |
| 14/15 | PSV Eindhoven |
7 | 2 |
1 | 0 |
281 |
| 12/13 | Borussia... |
5 | 2 |
1 | 1 |
179 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
10 | 4 |
3 | 0 |
222 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
5 | 3 |
0 | 0 |
131 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
8 | 1 |
0 | 0 |
114 |
KNVB Beker — 16G / 37M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PSV Eindhoven |
4 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 23/24 | PSV Eindhoven |
2 | 1 |
1 | 0 |
164 |
| 22/23 | PSV Eindhoven |
5 | 1 |
1 | 1 |
433 |
| 18/19 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | PSV Eindhoven |
3 | 1 |
2 | 1 |
300 |
| 16/17 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | PSV Eindhoven |
4 | 2 |
2 | 2 |
170 |
| 14/15 | PSV Eindhoven |
2 | 2 |
1 | 0 |
83 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
3 | 2 |
3 | 1 |
128 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
5 | 3 |
4 | 1 |
165 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
5 | 4 |
2 | 0 |
81 |
| 08/09 | De Graafschap... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
LaLiga — 16G / 111M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Barcelona |
34 | 6 |
0 | 1 |
107 |
| 21/22 | Sevilla FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Sevilla FC |
38 | 4 |
0 | 3 |
316 |
| 19/20 | Sevilla FC |
38 | 6 |
2 | 2 |
344 |
Champions League — 14G / 58M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PSV Eindhoven |
12 | 2 |
2 | 3 |
453 |
| 23/24 | PSV Eindhoven |
8 | 3 |
0 | 1 |
210 |
| 21/22 | FC Barcelona |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Sevilla FC |
8 | 2 |
1 | 0 |
190 |
| 18/19 | PSV Eindhoven |
6 | 3 |
0 | 2 |
177 |
| 16/17 | PSV Eindhoven |
6 | 1 |
1 | 1 |
450 |
| 15/16 | PSV Eindhoven |
6 | 2 |
1 | 4 |
280 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
6 | 1 |
0 | 0 |
385 |
Champions League Qu. — 8G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | PSV Eindhoven |
4 | 5 |
2 | 0 |
62 |
| 22/23 | PSV Eindhoven |
4 | 1 |
2 | 1 |
345 |
| 18/19 | PSV Eindhoven |
2 | 1 |
2 | 1 |
180 |
| 12/13 | Borussia... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
4 | 1 |
1 | 0 |
360 |
Bundesliga — 6G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Borussia... |
18 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Borussia... |
24 | 6 |
2 | 3 |
236 |
Johan Cruijff Schaal — 5G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | PSV Eindhoven |
1 | 2 |
0 | 0 |
45 |
| 23/24 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 18/19 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | PSV Eindhoven |
1 | 2 |
0 | 0 |
45 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
1 | 1 |
0 | 1 |
90 |
Copa del Rey — 4G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Sevilla FC |
7 | 3 |
0 | 0 |
147 |
| 19/20 | Sevilla FC |
3 | 1 |
1 | 0 |
248 |
Europa League Qualifying — 2G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | PSV Eindhoven |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | PSV Eindhoven |
4 | 2 |
0 | 1 |
180 |
| 09/10 | Twente Enschede FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga Portugal — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | FC Porto |
4 | 1 |
0 | 1 |
235 |
Supercopa — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Barcelona |
1 | 1 |
0 | 0 |
66 |
Jupiler PO — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | De Graafschap... |
3 | 1 |
0 | 0 |
225 |
UEFA Super Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Sevilla FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premier League — 0G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Newcastle United |
14 | 0 |
1 | 0 |
0 |
DFB-Pokal — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Borussia... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Borussia... |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Play-Offs Conference League — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
39 meczów, 8 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
18 meczów, 5 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
5 meczów, 1 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Uraz głowy |
05.10.2024 |
08.10.2024 |
4 |
1 |
| 23/24 |
unknown injury |
05.05.2024 |
11.05.2024 |
7 |
1 |
| 22/23 |
Uraz kostki |
06.03.2023 |
15.03.2023 |
10 |
1 |
| 22/23 |
Uraz głowy |
21.01.2023 |
26.01.2023 |
6 |
2 |
| 22/23 |
Uraz łydki |
25.08.2022 |
17.10.2022 |
54 |
13 |
| 21/22 |
Koronawirus |
31.03.2022 |
11.04.2022 |
12 |
3 |
| 21/22 |
Inner ligament injury |
21.06.2021 |
02.08.2021 |
43 |
1 |
| 17/18 |
Toe injury |
16.04.2018 |
07.06.2018 |
53 |
5 |
| 17/18 |
Bruised ribs |
18.09.2017 |
28.09.2017 |
11 |
2 |
| 15/16 |
Uraz kostki |
24.09.2015 |
19.10.2015 |
26 |
6 |
| 14/15 |
Thigh problems |
22.09.2014 |
16.10.2014 |
25 |
11 |
| 12/13 |
Capsular injury |
25.10.2012 |
03.12.2012 |
40 |
12 |
| 12/13 |
Uraz stopy |
01.10.2012 |
08.10.2012 |
8 |
2 |
| 11/12 |
Ill |
03.05.2012 |
10.05.2012 |
8 |
2 |
| 11/12 |
Uraz kostki |
22.03.2012 |
09.04.2012 |
19 |
2 |
🔄 Historia transferów (12)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
03.08.2025 |
PSV Eindhoven |
→ |
FC Porto |
Transfer |
2.5M € |
| 22/23 |
02.07.2022 |
Sevilla FC |
→ |
PSV Eindhoven |
Transfer |
4M € |
| 21/22 |
30.06.2022 |
Barcelona |
→ |
Sevilla FC |
Powrót z wyp. |
4M € |
| 21/22 |
31.08.2021 |
Sevilla FC |
→ |
Barcelona |
Wypożyczenie |
10M € |
| 19/20 |
01.07.2019 |
PSV Eindhoven |
→ |
Sevilla FC |
Transfer |
12M € |
| 14/15 |
12.07.2014 |
Bor. M'gladbach |
→ |
PSV Eindhoven |
Transfer |
5M € |
| 13/14 |
30.06.2014 |
Newcastle |
→ |
Bor. M'gladbach |
Powrót z wyp. |
7.5M € |
| 13/14 |
29.01.2014 |
Bor. M'gladbach |
→ |
Newcastle |
Wypożyczenie |
7.5M € |
| 12/13 |
18.07.2012 |
Twente FC |
→ |
Bor. M'gladbach |
Transfer |
12M € |
| 09/10 |
01.07.2009 |
De Graafschap |
→ |
Twente FC |
Transfer |
650k € |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Graafschap U19 |
→ |
De Graafschap |
Transfer |
— |
| 01/02 |
01.07.2001 |
DZC '68 Yth. |
→ |
Graafschap Yth. |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Luuk de Jong?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.