Álvaro Fernández
⚽ Pomocnik 🏟️ Retired 🏳️ Urugwaj
| 📝 | Imię ojczyste | Álvaro Fernández Gay |
| 🎂 | Data urodzenia | 10.10.1985 (40 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Agraciada, Urugwaj |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Urugwaj |
| 📏 | Wzrost | 186 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.01.2024 |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Seattle Sounders FC | 7 | 119 | 18 | 8 |
| Club Plaza Colonia | 5 | 140 | 10 | 8 |
| Club Nacional | 3 | 41 | 9 | 3 |
| Club de Gimnasia y Esgrima La Plata | 4 | 72 | 5 | 5 |
| Montevideo Wanderers | 3 | 48 | 3 | 0 |
| CA San Martín (San Juan) | 1 | 26 | 2 | 1 |
| Chicago Fire | 1 | 14 | 2 | 1 |
| Club Universidad de Chile | 2 | 21 | 2 | 2 |
| Rampla Juniors FC | 1 | 14 | 1 | 2 |
| Club Atlético San Martín (Tucumán) | 2 | 10 | 0 | 0 |
| Al-Rayyan SC | 1 | 10 | 0 | 1 |
| Vitória Setúbal FC | 1 | 14 | 0 | 0 |
| Puebla FC | 1 | 16 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| MLS |
99 | 16 | 3 |
5 | 1 | 1 907 |
| Liga AUF Apertura |
95 | 11 | 10 |
20 | 0 | 3 366 |
| Liga AUF Clausura |
90 | 7 | 1 |
18 | 0 | 2 739 |
| CONCACAF CL |
16 | 4 | 4 |
4 | 0 | 656 |
| Libertadores |
21 | 3 | 0 |
3 | 0 | 720 |
| Playoffs Liga AUF |
7 | 2 | 0 |
1 | 0 | 220 |
| Superliga |
35 | 2 | 1 |
9 | 0 | 1 079 |
| Primera División |
30 | 2 | 3 |
2 | 0 | 988 |
| Final |
17 | 2 | 0 |
1 | 0 | 509 |
| Liga AUF Intermedio |
26 | 1 | 2 |
2 | 0 | 492 |
| Transición |
17 | 1 | 2 |
3 | 0 | 1 449 |
| Torneo Apertura |
13 | 1 | 2 |
2 | 0 | 730 |
| Copa AUF Uruguay |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
6 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Argentina |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| US Open Cup |
9 | 0 | 2 |
0 | 0 | 0 |
| MLS Cup Playoffs |
9 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liguilla Pre-Sudamericana... |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| AFC Champions League |
5 | 0 | 1 |
2 | 0 | 0 |
| Stars League |
5 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Liga Sagres |
13 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Taça de Portugal |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liguilla Pre-Libertadores |
6 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Primera Apertura |
16 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
MLS — 16G / 99M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Seattle Sounders FC |
15 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2016 | Seattle Sounders FC |
13 | 1 |
1 | 0 |
530 |
| 2012 | Chicago Fire |
13 | 2 |
1 | 0 |
472 |
| 2012 | Seattle Sounders FC |
14 | 2 |
1 | 1 |
461 |
| 2011 | Seattle Sounders FC |
32 | 9 |
0 | 3 |
206 |
| 2010 | Seattle Sounders FC |
12 | 2 |
0 | 0 |
238 |
Liga AUF Apertura — 11G / 95M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Club Plaza Colonia |
12 | 1 |
0 | 5 |
397 |
| 2022 | Club Plaza Colonia |
14 | 0 |
0 | 5 |
0 |
| 2021 | Club Plaza Colonia |
11 | 2 |
2 | 3 |
395 |
| 2020 | Club Plaza Colonia |
13 | 5 |
3 | 2 |
182 |
| 2019 | Rampla Juniors FC |
14 | 1 |
2 | 2 |
1 199 |
| 2014 | Club Nacional |
15 | 1 |
3 | 2 |
1 103 |
| 2009 | Club Nacional |
1 | 1 |
0 | 1 |
90 |
| 2008 | Montevideo Wanderers |
15 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga AUF Clausura — 7G / 90M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Club Plaza Colonia |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2022 | Club Plaza Colonia |
10 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 2021 | Club Plaza Colonia |
14 | 0 |
0 | 5 |
0 |
| 2020 | Club Plaza Colonia |
14 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2019 | Club Plaza Colonia |
14 | 1 |
0 | 3 |
706 |
| 2009 | Club Nacional |
9 | 3 |
0 | 0 |
250 |
| 2008 | Montevideo Wanderers |
15 | 1 |
0 | 4 |
1 327 |
| 2007 | Montevideo Wanderers |
11 | 2 |
0 | 0 |
456 |
CONCACAF CL — 4G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Seattle Sounders FC |
9 | 3 |
3 | 2 |
219 |
| 10/11 | Seattle Sounders FC |
7 | 1 |
1 | 2 |
437 |
Libertadores — 3G / 21M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Club Plaza Colonia |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2010 | Club Universidad... |
8 | 1 |
0 | 0 |
415 |
| 2009 | Club Nacional |
9 | 2 |
0 | 2 |
305 |
| 2008 | Montevideo Wanderers |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Playoffs Liga AUF — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Club Plaza Colonia |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2009 | Club Nacional |
6 | 2 |
0 | 1 |
220 |
Superliga — 2G / 35M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Club Atlético San... |
9 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2018 | CA San Martín... |
26 | 2 |
1 | 7 |
1 079 |
Primera División — 2G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Club de Gimnasia... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Club de Gimnasia... |
25 | 2 |
3 | 2 |
988 |
Final — 2G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Club de Gimnasia... |
17 | 2 |
0 | 1 |
509 |
Liga AUF Intermedio — 1G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Club Plaza Colonia |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2022 | Club Plaza Colonia |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2020 | Club Plaza Colonia |
7 | 1 |
1 | 0 |
492 |
| 2019 | Club Plaza Colonia |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Transición — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Club de Gimnasia... |
17 | 1 |
2 | 3 |
1 449 |
Torneo Apertura — 1G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Club Universidad... |
13 | 1 |
2 | 2 |
730 |
Copa AUF Uruguay — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Club Plaza Colonia |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supercopa — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Club Plaza Colonia |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Club Plaza Colonia |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2014 | Club de Gimnasia... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Argentina — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Club Atlético San... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Club de Gimnasia... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2014 | Club de Gimnasia... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
US Open Cup — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Seattle Sounders FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Seattle Sounders FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2011 | Seattle Sounders FC |
3 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 2010 | Seattle Sounders FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
MLS Cup Playoffs — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Seattle Sounders FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2012 | Chicago Fire |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2011 | Seattle Sounders FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | Seattle Sounders FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liguilla Pre-Sudamericana (-14/15) — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Club de Gimnasia... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
AFC Champions League — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Al-Rayyan SC |
5 | 0 |
1 | 2 |
0 |
Stars League — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Al-Rayyan SC |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga Sagres — 0G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Vitória Setúbal FC |
13 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Taça de Portugal — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Vitória Setúbal FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liguilla Pre-Libertadores — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Club Nacional |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Montevideo Wanderers |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Primera Apertura — 0G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Puebla FC |
16 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Historia kontuzji (3)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 22/23 |
influenza |
23.03.2023 |
29.03.2023 |
7 |
1 |
| 20/21 |
Uraz mięśniowy |
18.06.2021 |
08.07.2021 |
21 |
3 |
| 18/19 |
Uraz mechaniczny |
27.05.2019 |
05.06.2019 |
10 |
1 |
🔄 Historia transferów (23)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
01.01.2024 |
Plaza Colonia |
→ |
Retired |
Transfer |
25k € |
| 19/20 |
04.07.2019 |
Rampla Jrs |
→ |
Plaza Colonia |
Transfer |
100k € |
| 18/19 |
15.01.2019 |
San Martín (T) |
→ |
Rampla Jrs |
Transfer |
150k € |
| 18/19 |
02.07.2018 |
San Martín (SJ) |
→ |
San Martín (T) |
Transfer |
400k € |
| 17/18 |
29.07.2017 |
Seattle |
→ |
San Martín (SJ) |
Transfer |
600k € |
| 16/17 |
28.07.2016 |
Gimnasia |
→ |
Seattle |
Transfer |
900k € |
| 14/15 |
01.07.2014 |
Chicago |
→ |
Gimnasia |
Transfer |
1.5M € |
| 13/14 |
30.06.2014 |
Gimnasia |
→ |
Chicago |
Powrót z wyp. |
1.5M € |
| 13/14 |
22.01.2014 |
Chicago |
→ |
Gimnasia |
Wypożyczenie |
1.5M € |
| 13/14 |
31.12.2013 |
Nacional |
→ |
Chicago |
Powrót z wyp. |
1.5M € |
| 13/14 |
01.07.2013 |
Chicago |
→ |
Nacional |
Wypożyczenie |
1.5M € |
| 12/13 |
30.06.2013 |
Al-Rayyan |
→ |
Chicago |
Powrót z wyp. |
1.5M € |
| 12/13 |
15.01.2013 |
Chicago |
→ |
Al-Rayyan |
Wypożyczenie |
1.5M € |
| 12/13 |
27.07.2012 |
Seattle |
→ |
Chicago |
Transfer |
1.5M € |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Vitória Setúbal |
→ |
Seattle |
Transfer |
625k € |
| 09/10 |
30.06.2010 |
U. de Chile |
→ |
Vitória Setúbal |
Powrót z wyp. |
625k € |
| 09/10 |
01.01.2010 |
Vitória Setúbal |
→ |
U. de Chile |
Wypożyczenie |
500k € |
| 09/10 |
01.08.2009 |
Nacional |
→ |
Vitória Setúbal |
Transfer |
500k € |
| 08/09 |
07.01.2009 |
Puebla FC |
→ |
Nacional |
Transfer |
500k € |
| 07/08 |
05.06.2008 |
Wanderers |
→ |
Puebla FC |
Transfer |
— |
| 06/07 |
25.01.2007 |
CA Atenas |
→ |
Wanderers |
Transfer |
— |
| 06/07 |
31.07.2006 |
Uruguay FC |
→ |
CA Atenas |
Powrót z wyp. |
— |
| 05/06 |
01.03.2006 |
CA Atenas |
→ |
Uruguay FC |
Wypożyczenie |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Álvaro Fernández?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.