Marcelo Ramos
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Marcelo Silva Ramos |
| 🎂 | Data urodzenia | 24.06.1973 (52 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Salvador, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 178 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.04.2011 |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Cruzeiro Esporte Clube | 7 | 143 | 49 | 14 |
| Sanfrecce Hiroshima | 1 | 33 | 14 | 0 |
| PSV Eindhoven | 1 | 28 | 12 | 3 |
| Ipatinga Futebol Clube (MG) | 1 | 28 | 11 | 0 |
| São Paulo Futebol Clube | 1 | 21 | 11 | 1 |
| Nagoya Grampus | 2 | 28 | 9 | 0 |
| Madureira EC | 2 | 14 | 7 | 0 |
| Atlético Paranaense | 2 | 23 | 6 | 2 |
| Atlético Nacional | 2 | 10 | 5 | 1 |
| Sociedade Esportiva Palmeiras | 1 | 9 | 3 | 1 |
| Sport Club Corinthians Paulista | 1 | 33 | 2 | 0 |
| Santa Cruz FC (PE) | 2 | 3 | 1 | 0 |
| Esporte Clube Vitória | 1 | 1 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
170 | 48 | 17 |
6 | 0 | 3 402 |
| J.League Div.2 |
32 | 14 | 0 |
6 | 0 | 193 |
| Libertadores |
30 | 13 | 1 |
1 | 0 | 674 |
| PTT Telecomp. |
22 | 11 | 3 |
0 | 0 | 123 |
| Série B |
28 | 11 | 0 |
1 | 0 | 204 |
| Copa Mercosur |
22 | 10 | 0 |
1 | 0 | 669 |
| Campeonato Carioca |
10 | 6 | 0 |
0 | 0 | 105 |
| Copa Sudamericana |
5 | 3 | 1 |
0 | 0 | 118 |
| J. League Cup |
7 | 3 | 0 |
0 | 0 | 101 |
| J1 - 1st Stage |
7 | 3 | 0 |
1 | 0 | 201 |
| J1 - 2nd Stage |
13 | 3 | 0 |
3 | 0 | 235 |
| Copa do Brasil |
12 | 2 | 0 |
0 | 0 | 516 |
| Cup Winners' Cup |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 71 |
| Carioca - Taça Rio |
4 | 1 | 0 |
0 | 1 | 67 |
| Recopa Sudamericana |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 83 |
| Amstel Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Johan Cruijff Schaal |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Emperor's Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Intercontinental Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa de Oro |
1 | 0 | 0 |
0 | 1 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 48G / 170M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2008 | Atlético Paranaense |
9 | 2 |
1 | 1 |
363 |
| 2007 | Atlético Paranaense |
13 | 4 |
1 | 1 |
246 |
| 2004 | Sport Club... |
29 | 1 |
0 | 1 |
1 518 |
| 2003 | Cruzeiro Esporte... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2002 | Cruzeiro Esporte... |
23 | 6 |
0 | 2 |
279 |
| 2000 | São Paulo Futebol... |
16 | 10 |
1 | 0 |
107 |
| 1999 | Cruzeiro Esporte... |
22 | 6 |
6 | 0 |
213 |
| 1998 | Cruzeiro Esporte... |
28 | 8 |
1 | 0 |
202 |
| 1997 | Cruzeiro Esporte... |
24 | 10 |
6 | 0 |
160 |
| 1995 | Cruzeiro Esporte... |
4 | 1 |
1 | 1 |
314 |
J.League Div.2 — 14G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2003 | Sanfrecce Hiroshima |
32 | 14 |
0 | 6 |
193 |
Libertadores — 13G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2006 | Atlético Nacional |
5 | 2 |
0 | 0 |
109 |
| 2001 | Cruzeiro Esporte... |
9 | 3 |
0 | 0 |
102 |
| 2000 | Sociedade... |
8 | 3 |
1 | 1 |
136 |
| 1998 | Cruzeiro Esporte... |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 1997 | Cruzeiro Esporte... |
6 | 4 |
0 | 0 |
147 |
PTT Telecomp. — 11G / 22M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 96/97 | PSV Eindhoven |
22 | 11 |
3 | 0 |
123 |
Série B — 11G / 28M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | Ipatinga Futebol... |
28 | 11 |
0 | 1 |
204 |
Copa Mercosur — 10G / 22M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2000 | São Paulo Futebol... |
5 | 1 |
0 | 0 |
405 |
| 1999 | Cruzeiro Esporte... |
6 | 5 |
0 | 1 |
90 |
| 1998 | Cruzeiro Esporte... |
11 | 4 |
0 | 0 |
174 |
Campeonato Carioca — 6G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | Madureira EC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | Madureira EC |
7 | 6 |
0 | 0 |
105 |
Copa Sudamericana — 3G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2005 | Atlético Nacional |
5 | 3 |
1 | 0 |
118 |
J. League Cup — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2002 | Nagoya Grampus |
4 | 3 |
0 | 0 |
101 |
| 2001 | Nagoya Grampus |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
J1 - 1st Stage — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2002 | Nagoya Grampus |
7 | 3 |
0 | 1 |
201 |
J1 - 2nd Stage — 3G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2001 | Nagoya Grampus |
13 | 3 |
0 | 3 |
235 |
Copa do Brasil — 2G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | Santa Cruz FC (PE) |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2008 | Atlético Paranaense |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2007 | Santa Cruz FC (PE) |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 2005 | Esporte Clube... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2004 | Sport Club... |
4 | 1 |
0 | 0 |
336 |
| 2003 | Cruzeiro Esporte... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2000 | Sociedade... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Cup Winners' Cup — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 96/97 | PSV Eindhoven |
3 | 1 |
0 | 0 |
71 |
Carioca - Taça Rio — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | Madureira EC |
1 | 1 |
0 | 0 |
67 |
| 2010 | Madureira EC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Recopa Sudamericana — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 1999 | Cruzeiro Esporte... |
2 | 1 |
0 | 0 |
83 |
Amstel Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 96/97 | PSV Eindhoven |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Johan Cruijff Schaal — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 96/97 | PSV Eindhoven |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Emperor's Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2003 | Sanfrecce Hiroshima |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2001 | Nagoya Grampus |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Intercontinental Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 1997 | Cruzeiro Esporte... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa de Oro — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 1995 | Cruzeiro Esporte... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🔄 Historia transferów (21)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 10/11 |
01.04.2011 |
Madureira |
→ |
Retired |
Transfer |
— |
| 10/11 |
01.01.2011 |
Paysandu |
→ |
Madureira |
Transfer |
— |
| 09/10 |
01.05.2010 |
Madureira |
→ |
Paysandu |
Transfer |
— |
| 09/10 |
01.01.2010 |
Ipatinga FC |
→ |
Madureira |
Transfer |
200k € |
| 08/09 |
01.04.2009 |
Santa Cruz-PE |
→ |
Ipatinga FC |
Transfer |
600k € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
EC Bahia |
→ |
Santa Cruz-PE |
Transfer |
600k € |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Atlético-PR |
→ |
EC Bahia |
Transfer |
600k € |
| 07/08 |
01.09.2007 |
Santa Cruz-PE |
→ |
Atlético-PR |
Transfer |
— |
| 06/07 |
01.01.2007 |
Atl. Nacional |
→ |
Santa Cruz-PE |
Transfer |
— |
| 05/06 |
01.07.2005 |
EC Vitória |
→ |
Atl. Nacional |
Transfer |
— |
| 04/05 |
01.01.2005 |
Corinthians |
→ |
EC Vitória |
Transfer |
— |
| 03/04 |
01.01.2004 |
Cruzeiro |
→ |
Corinthians |
Transfer |
— |
| 01/02 |
01.01.2002 |
São Paulo |
→ |
Cruzeiro |
Transfer |
— |
| 00/01 |
31.12.2000 |
Palmeiras |
→ |
São Paulo |
Powrót z wyp. |
— |
| 00/01 |
01.08.2000 |
São Paulo |
→ |
Palmeiras |
Wypożyczenie |
— |
| 99/00 |
01.05.2000 |
Nagoya Grampus |
→ |
São Paulo |
Transfer |
— |
| 99/00 |
01.01.2000 |
Cruzeiro |
→ |
Nagoya Grampus |
Transfer |
— |
| 97/98 |
01.07.1997 |
PSV Eindhoven |
→ |
Cruzeiro |
Transfer |
— |
| 96/97 |
01.07.1996 |
Cruzeiro |
→ |
PSV Eindhoven |
Transfer |
— |
| 94/95 |
01.01.1995 |
EC Bahia |
→ |
Cruzeiro |
Transfer |
— |
| 90/91 |
01.01.1991 |
Bahia U20 |
→ |
EC Bahia |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Marcelo Ramos?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.