Saku Ylätupa
⚽ Napastnik 🏟️ Kalmar FF 🏳️ Finland
| 📝 | Imię ojczyste | Saku Tuomas Severi Ylätupa |
| 🎂 | Data urodzenia | 03.08.1999 (26 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Espoo, Finland |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Finland |
| 📏 | Wzrost | 170 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | obie |
| 🏟️ | Aktualny klub | Kalmar FF |
| 📅 | Dołączył | 16.01.2023 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | Modyr MGMT |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| HJK Klubi 04 Helsinki | 2 | 30 | 17 | 1 |
| GIF Sundsvall | 2 | 30 | 5 | 1 |
| Ajax Amsterdam U19 | 1 | 26 | 5 | 9 |
| Kalmar FF | 7 | 66 | 4 | 1 |
| AIK | 6 | 67 | 4 | 3 |
| Rovaniemen Palloseura | 1 | 17 | 3 | 3 |
| HJK Helsinki | 3 | 13 | 1 | 0 |
| Ajax Amsterdam U21 | 1 | 12 | 1 | 0 |
| Ajax Amsterdam UEFA U19 | 1 | 5 | 1 | 2 |
| FC Helsingør | 1 | 11 | 0 | 0 |
| IFK Mariehamn | 1 | 8 | 0 | 1 |
| HJK Helsinki UEFA U19 | 2 | 4 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Kakkonen - Group B |
16 | 12 | 0 |
3 | 0 | 104 |
| Allsvenskan |
119 | 6 | 4 |
5 | 0 | 1 162 |
| Svenska Cupen |
23 | 5 | 0 |
0 | 0 | 601 |
| Kakkonen - East |
12 | 5 | 1 |
0 | 0 | 168 |
| Veikkausliiga |
27 | 3 | 4 |
2 | 0 | 432 |
| U19 Div. 1 Fall |
11 | 3 | 3 |
0 | 0 | 276 |
| Superettan |
14 | 2 | 1 |
0 | 0 | 397 |
| U19 Div. 1 Spring |
14 | 2 | 6 |
0 | 0 | 424 |
| Suomen Cup |
6 | 1 | 0 |
0 | 0 | 67 |
| Keuken Kampioen Divisie |
12 | 1 | 0 |
0 | 0 | 202 |
| UEFA Youth League |
9 | 1 | 2 |
0 | 0 | 292 |
| 1.Division Relegation |
7 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| NordicBet LIGA |
4 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| UECL Quali |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liigacup |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Kakkonen Playoffs |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| U19 Cup NL |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Kakkonen - Group B — 12G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | HJK Klubi 04... |
16 | 12 |
0 | 3 |
104 |
Allsvenskan — 6G / 119M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Kalmar FF |
14 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2023 | Kalmar FF |
26 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2022 | GIF Sundsvall |
29 | 5 |
1 | 1 |
360 |
| 2021 | AIK |
16 | 1 |
3 | 2 |
802 |
| 2020 | AIK |
10 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | AIK |
24 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Svenska Cupen — 5G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Kalmar FF |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 24/25 | Kalmar FF |
4 | 2 |
0 | 0 |
149 |
| 23/24 | Kalmar FF |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Kalmar FF |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | GIF Sundsvall |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | AIK |
3 | 1 |
0 | 0 |
267 |
| 19/20 | AIK |
5 | 2 |
0 | 0 |
185 |
| 18/19 | AIK |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Kakkonen - East — 5G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | HJK Klubi 04... |
12 | 5 |
1 | 0 |
168 |
Veikkausliiga — 3G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | IFK Mariehamn |
8 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2017 | Rovaniemen... |
17 | 3 |
3 | 1 |
432 |
| 2016 | HJK Helsinki |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U19 Div. 1 Fall — 3G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Ajax Amsterdam U19 |
11 | 3 |
3 | 0 |
276 |
Superettan — 2G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Kalmar FF |
14 | 2 |
1 | 0 |
397 |
U19 Div. 1 Spring — 2G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Ajax Amsterdam U19 |
14 | 2 |
6 | 0 |
424 |
Suomen Cup — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | HJK Helsinki |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | HJK Helsinki |
2 | 1 |
0 | 0 |
67 |
Keuken Kampioen Divisie — 1G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Ajax Amsterdam U21 |
12 | 1 |
0 | 0 |
202 |
UEFA Youth League — 1G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Ajax Amsterdam... |
5 | 1 |
2 | 0 |
292 |
| 16/17 | HJK Helsinki UEFA... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | HJK Helsinki UEFA... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
1.Division Relegation — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | FC Helsingør |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
NordicBet LIGA — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | FC Helsingør |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
UECL Quali — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Kalmar FF |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liigacup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | HJK Helsinki |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | HJK Helsinki |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Kakkonen Playoffs — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | HJK Klubi 04... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | AIK |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | AIK |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U19 Cup NL — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Ajax Amsterdam U19 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (1)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 22/23 |
Uraz stopy |
17.04.2023 |
01.05.2023 |
15 |
2 |
🔄 Historia transferów (13)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
30.06.2024 |
FC Helsingør |
→ |
Kalmar FF |
Powrót z wyp. |
200k € |
| 23/24 |
05.01.2024 |
Kalmar FF |
→ |
FC Helsingør |
Wypożyczenie |
250k € |
| 22/23 |
16.01.2023 |
GIF Sundsvall |
→ |
Kalmar FF |
Transfer |
350k € |
| 21/22 |
10.01.2022 |
AIK |
→ |
GIF Sundsvall |
Transfer |
300k € |
| 20/21 |
31.12.2020 |
IFK Mariehamn |
→ |
AIK |
Powrót z wyp. |
250k € |
| 20/21 |
03.09.2020 |
AIK |
→ |
IFK Mariehamn |
Wypożyczenie |
250k € |
| 18/19 |
29.01.2019 |
Ajax U21 |
→ |
AIK |
Transfer |
100k € |
| 18/19 |
01.07.2018 |
Ajax U19 |
→ |
Ajax U21 |
Transfer |
100k € |
| 17/18 |
07.08.2017 |
HJK Helsinki |
→ |
Ajax U19 |
Transfer |
100k € |
| 17/18 |
20.07.2017 |
RoPS |
→ |
HJK Helsinki |
Powrót z wyp. |
100k € |
| 16/17 |
07.03.2017 |
HJK Helsinki |
→ |
RoPS |
Wypożyczenie |
50k € |
| 15/16 |
01.01.2016 |
HJK Klubi 04 |
→ |
HJK Helsinki |
Transfer |
25k € |
| 14/15 |
01.01.2015 |
FC Espoo U19 |
→ |
HJK Klubi 04 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Saku Ylätupa?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.