Marcos Guilherme
⚽ Napastnik 🏟️ FC Tokyo 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos |
| 🎂 | Data urodzenia | 04.08.1995 (30 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Itararé, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 173 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | FC Tokyo |
| 📅 | Dołączył | 21.08.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | Relatives |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| V-Varen Nagasaki | 3 | 82 | 17 | 19 |
| São Paulo Futebol Clube | 3 | 79 | 10 | 2 |
| Atlético Paranaense | 3 | 118 | 10 | 8 |
| Al-Wehda FC | 2 | 46 | 10 | 4 |
| Santos FC | 2 | 62 | 8 | 4 |
| Sport Club Internacional | 2 | 77 | 5 | 5 |
| FC Khimki | 1 | 13 | 1 | 0 |
| GNK Dinamo Zagreb II | 1 | 2 | 1 | 0 |
| FC Tokyo | 1 | 3 | 0 | 1 |
| GNK Dinamo Zagreb | 1 | 19 | 0 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
216 | 19 | 13 |
17 | 2 | 2 838 |
| J2 League |
72 | 15 | 15 |
4 | 0 | 591 |
| Saudi Pro League |
40 | 10 | 4 |
5 | 0 | 1 059 |
| Campeonato Paulista |
23 | 4 | 1 |
2 | 0 | 666 |
| Copa do Brasil |
30 | 3 | 2 |
0 | 0 | 1 132 |
| J. League Cup |
7 | 2 | 3 |
0 | 0 | 62 |
| Libertadores |
17 | 2 | 2 |
4 | 0 | 261 |
| Campeonato Gaúcho |
12 | 2 | 0 |
1 | 0 | 518 |
| Premier Liga |
13 | 1 | 0 |
0 | 0 | 434 |
| Copa Sudamericana |
17 | 1 | 0 |
1 | 0 | 476 |
| Gauchão - Fase Final |
7 | 1 | 0 |
0 | 0 | 148 |
| Primeira Liga do Brasil |
5 | 1 | 0 |
0 | 0 | 354 |
| Prva NL |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 166 |
| J1 League |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Emperor's Cup |
3 | 0 | 2 |
0 | 0 | 0 |
| J1 Play-off |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Gauchão - 2º Turno |
5 | 0 | 1 |
2 | 0 | 0 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| King's Cup |
6 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Hrvatski nogometni kup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| 1.HNL |
16 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 19G / 216M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
21 | 1 |
0 | 1 |
573 |
| 2022 | Santos FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | Santos FC |
36 | 5 |
3 | 6 |
541 |
| 2020 | Sport Club... |
34 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2018 | São Paulo Futebol... |
8 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2017 | São Paulo Futebol... |
22 | 6 |
0 | 2 |
290 |
| 2016 | Atlético Paranaense |
30 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2015 | Atlético Paranaense |
26 | 4 |
4 | 3 |
524 |
| 2014 | Atlético Paranaense |
37 | 3 |
3 | 3 |
910 |
J2 League — 15G / 72M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | V-Varen Nagasaki |
22 | 3 |
4 | 0 |
409 |
| 2024 | V-Varen Nagasaki |
35 | 12 |
8 | 1 |
182 |
| 2023 | V-Varen Nagasaki |
15 | 0 |
3 | 3 |
0 |
Saudi Pro League — 10G / 40M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Al-Wehda FC |
11 | 1 |
2 | 1 |
784 |
| 18/19 | Al-Wehda FC |
29 | 9 |
2 | 4 |
275 |
Campeonato Paulista — 4G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Santos FC |
11 | 2 |
1 | 1 |
254 |
| 2018 | São Paulo Futebol... |
12 | 2 |
0 | 1 |
412 |
Copa do Brasil — 3G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Santos FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | Santos FC |
6 | 1 |
0 | 0 |
324 |
| 2020 | Sport Club... |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2018 | São Paulo Futebol... |
6 | 1 |
1 | 0 |
384 |
| 2016 | Atlético Paranaense |
7 | 1 |
0 | 0 |
424 |
| 2015 | Atlético Paranaense |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2014 | Atlético Paranaense |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
J. League Cup — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | V-Varen Nagasaki |
2 | 2 |
1 | 0 |
62 |
| 2024 | V-Varen Nagasaki |
5 | 0 |
2 | 0 |
0 |
Libertadores — 2G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Sport Club... |
5 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 2020 | Sport Club... |
11 | 2 |
0 | 3 |
261 |
| 2014 | Atlético Paranaense |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Gaúcho — 2G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Sport Club... |
7 | 1 |
0 | 0 |
203 |
| 2020 | Sport Club... |
5 | 1 |
0 | 1 |
315 |
Premier Liga — 1G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | FC Khimki |
13 | 1 |
0 | 0 |
434 |
Copa Sudamericana — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2022 | Santos FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | Santos FC |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2018 | São Paulo Futebol... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Atlético Paranaense |
6 | 1 |
0 | 0 |
476 |
Gauchão - Fase Final — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2020 | Sport Club... |
3 | 1 |
0 | 0 |
148 |
Primeira Liga do Brasil — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Atlético Paranaense |
5 | 1 |
0 | 0 |
354 |
Prva NL — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | GNK Dinamo Zagreb II |
2 | 1 |
0 | 0 |
166 |
J1 League — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | FC Tokyo |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Emperor's Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | FC Tokyo |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2025 | V-Varen Nagasaki |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | V-Varen Nagasaki |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
J1 Play-off — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | V-Varen Nagasaki |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Gauchão - 2º Turno — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Sport Club... |
5 | 0 |
1 | 2 |
0 |
Paulistão A1 - Fase Final — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | São Paulo Futebol... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
King's Cup — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Al-Wehda FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Al-Wehda FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Hrvatski nogometni kup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | GNK Dinamo Zagreb |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
1.HNL — 0G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | GNK Dinamo Zagreb |
16 | 0 |
1 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
16 meczów, 6 goli
Nr koszulki: 11
Były kadrowicz
🔄 Historia transferów (14)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
31.12.2025 |
FC Tokyo |
→ |
V-V. Nagasaki |
Powrót z wyp. |
900k € |
| 25/26 |
21.08.2025 |
V-V. Nagasaki |
→ |
FC Tokyo |
Wypożyczenie |
900k € |
| 23/24 |
17.07.2023 |
Khimki |
→ |
V-V. Nagasaki |
Transfer |
1.2M € |
| 22/23 |
07.02.2023 |
São Paulo |
→ |
Khimki |
Transfer |
2M € |
| 22/23 |
01.07.2022 |
Internacional |
→ |
São Paulo |
Transfer |
2.5M € |
| 21/22 |
30.06.2022 |
Santos |
→ |
Internacional |
Powrót z wyp. |
2.5M € |
| 20/21 |
28.05.2021 |
Internacional |
→ |
Santos |
Wypożyczenie |
2.5M € |
| 19/20 |
13.01.2020 |
Al-Wehda |
→ |
Internacional |
Transfer |
2.8M € |
| 18/19 |
01.07.2018 |
Athletico-PR |
→ |
Al-Wehda |
Transfer |
4M € |
| 17/18 |
04.06.2018 |
São Paulo |
→ |
Atlético-PR |
Powrót z wyp. |
4M € |
| 17/18 |
21.07.2017 |
Atlético-PR |
→ |
São Paulo |
Wypożyczenie |
4M € |
| 17/18 |
20.07.2017 |
Dinamo Zagreb |
→ |
Atlético-PR |
Powrót z wyp. |
4M € |
| 16/17 |
27.01.2017 |
Atlético-PR |
→ |
Dinamo Zagreb |
Wypożyczenie |
3M € |
| 12/13 |
01.01.2013 |
Atlético-PR U20 |
→ |
Atlético-PR |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Marcos Guilherme?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.