Mariano
⚽ Obrońca 🏟️ América Futebol Clube 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Mariano Ferreira Filho |
| 🎂 | Data urodzenia | 22.06.1986 (39 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | São João, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 177 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | América Futebol Clube |
| 📅 | Dołączył | 11.02.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.11.2025 |
| 🤝 | Agent | Think Ball & Sports ... |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Fluminense Football Club | 3 | 173 | 8 | 22 |
| FC Girondins Bordeaux | 4 | 151 | 4 | 13 |
| Galatasaray | 3 | 124 | 2 | 16 |
| Clube Atlético Mineiro | 6 | 285 | 1 | 15 |
| Guarani Futebol Clube (SP) | 3 | 11 | 1 | 0 |
| Sevilla FC | 2 | 92 | 1 | 9 |
| América Futebol Clube (MG) | 1 | 27 | 0 | 1 |
| Ipatinga Futebol Clube (MG) | 2 | 14 | 0 | 0 |
| Cruzeiro Esporte Clube | 1 | 19 | 0 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
299 | 5 | 28 |
43 | 0 | 5 527 |
| Carioca - Taça Rio |
27 | 3 | 0 |
2 | 0 | 1 208 |
| Süper Lig |
90 | 2 | 16 |
25 | 0 | 1 027 |
| Ligue 1 |
126 | 2 | 8 |
15 | 0 | 5 522 |
| Campeonato Mineiro |
42 | 1 | 2 |
7 | 0 | 775 |
| Copa do Brasil |
55 | 1 | 3 |
7 | 0 | 286 |
| Europa League |
17 | 1 | 2 |
2 | 0 | 550 |
| Coupe de France |
10 | 1 | 3 |
1 | 0 | 450 |
| Coupe de la Ligue |
4 | 1 | 1 |
1 | 0 | 210 |
| Série B |
23 | 0 | 1 |
5 | 0 | 0 |
| Libertadores |
51 | 0 | 3 |
3 | 1 | 0 |
| Supercopa Rei |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Campeonato Carioca |
20 | 0 | 0 |
5 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
11 | 0 | 2 |
1 | 0 | 0 |
| Türkiye Kupasi |
19 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League |
26 | 0 | 2 |
2 | 0 | 0 |
| TFF Süper Kupa |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| LaLiga |
60 | 0 | 5 |
14 | 0 | 0 |
| Copa del Rey |
7 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA Super Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Trophée des Champions |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 5G / 299M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Clube Atlético... |
30 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2023 | Clube Atlético... |
31 | 0 |
1 | 5 |
0 |
| 2022 | Clube Atlético... |
32 | 0 |
1 | 5 |
0 |
| 2021 | Clube Atlético... |
31 | 0 |
2 | 5 |
0 |
| 2020 | Clube Atlético... |
34 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2011 | Fluminense... |
36 | 1 |
8 | 8 |
3 217 |
| 2010 | Fluminense... |
34 | 2 |
9 | 8 |
1 524 |
| 2009 | Fluminense... |
27 | 2 |
1 | 2 |
786 |
| 2008 | Clube Atlético... |
17 | 0 |
4 | 1 |
0 |
| 2008 | Ipatinga Futebol... |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2007 | Cruzeiro Esporte... |
18 | 0 |
1 | 3 |
0 |
| 2004 | Guarani Futebol... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Carioca - Taça Rio — 3G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | Fluminense... |
9 | 1 |
0 | 1 |
810 |
| 2010 | Fluminense... |
9 | 2 |
0 | 0 |
398 |
| 2009 | Fluminense... |
9 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Süper Lig — 2G / 90M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Galatasaray |
30 | 0 |
5 | 9 |
0 |
| 18/19 | Galatasaray |
30 | 0 |
5 | 10 |
0 |
| 17/18 | Galatasaray |
30 | 2 |
6 | 6 |
1 027 |
Ligue 1 — 2G / 126M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | FC Girondins... |
36 | 1 |
3 | 5 |
2 777 |
| 13/14 | FC Girondins... |
38 | 0 |
3 | 3 |
0 |
| 12/13 | FC Girondins... |
33 | 1 |
2 | 5 |
2 745 |
| 11/12 | FC Girondins... |
19 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Campeonato Mineiro — 1G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | América Futebol... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | Clube Atlético... |
7 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2023 | Clube Atlético... |
8 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2022 | Clube Atlético... |
7 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2021 | Clube Atlético... |
14 | 1 |
0 | 2 |
775 |
| 2020 | Clube Atlético... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Brasil — 1G / 55M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | América Futebol... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | Clube Atlético... |
10 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2023 | Clube Atlético... |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2022 | Clube Atlético... |
4 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2021 | Clube Atlético... |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | Fluminense... |
6 | 0 |
1 | 3 |
0 |
| 2009 | Fluminense... |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2007 | Ipatinga Futebol... |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2006 | Guarani Futebol... |
4 | 1 |
0 | 0 |
286 |
| 2005 | Guarani Futebol... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Galatasaray |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Sevilla FC |
7 | 1 |
1 | 1 |
550 |
| 13/14 | FC Girondins... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | FC Girondins... |
7 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Coupe de France — 1G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | FC Girondins... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | FC Girondins... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | FC Girondins... |
5 | 1 |
3 | 1 |
450 |
| 11/12 | FC Girondins... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coupe de la Ligue — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | FC Girondins... |
2 | 1 |
1 | 1 |
210 |
| 13/14 | FC Girondins... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Série B — 0G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | América Futebol... |
23 | 0 |
1 | 5 |
0 |
Libertadores — 0G / 51M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Clube Atlético... |
12 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | Clube Atlético... |
10 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2022 | Clube Atlético... |
9 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 2021 | Clube Atlético... |
12 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2011 | Fluminense... |
8 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Supercopa Rei — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Clube Atlético... |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Campeonato Carioca — 0G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | Fluminense... |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2010 | Fluminense... |
7 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2009 | Fluminense... |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | Fluminense... |
8 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 2008 | Clube Atlético... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2007 | Cruzeiro Esporte... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Türkiye Kupasi — 0G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Galatasaray |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Galatasaray |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Galatasaray |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League — 0G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Galatasaray |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 18/19 | Galatasaray |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Sevilla FC |
8 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 15/16 | Sevilla FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
TFF Süper Kupa — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Galatasaray |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
LaLiga — 0G / 60M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Sevilla FC |
32 | 0 |
2 | 8 |
0 |
| 15/16 | Sevilla FC |
28 | 0 |
3 | 6 |
0 |
Copa del Rey — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Sevilla FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Sevilla FC |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Supercopa — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Sevilla FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA Super Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 16/17 | Sevilla FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Sevilla FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Trophée des Champions — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | FC Girondins... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | FC Girondins... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
Nr koszulki: 2
Były kadrowicz
Historia kontuzji (10)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Uraz mięśniowy |
06.07.2024 |
20.07.2024 |
15 |
3 |
| 23/24 |
Thigh problems |
10.06.2024 |
20.06.2024 |
11 |
3 |
| 23/24 |
Uraz łydki |
20.02.2024 |
29.03.2024 |
39 |
4 |
| 22/23 |
Uraz uda (dwugłowy) |
02.10.2022 |
14.10.2022 |
13 |
2 |
| 20/21 |
Uraz uda (dwugłowy) |
09.11.2020 |
01.12.2020 |
23 |
4 |
| 18/19 |
unknown injury |
02.02.2019 |
11.02.2019 |
10 |
3 |
| 18/19 |
unknown injury |
23.07.2018 |
09.08.2018 |
18 |
1 |
| 17/18 |
unknown injury |
29.04.2018 |
10.05.2018 |
12 |
2 |
| 17/18 |
Hamstring strain |
09.12.2017 |
27.12.2017 |
19 |
5 |
| 16/17 |
Uraz kolana |
28.04.2017 |
19.05.2017 |
22 |
3 |
🔄 Historia transferów (17)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
11.02.2025 |
Atlético-MG |
→ |
América-MG |
Transfer |
200k € |
| 20/21 |
31.07.2020 |
Galatasaray |
→ |
Atlético-MG |
Transfer |
1M € |
| 17/18 |
17.07.2017 |
Sevilla FC |
→ |
Galatasaray |
Transfer |
8M € |
| 15/16 |
20.07.2015 |
G. Bordeaux |
→ |
Sevilla FC |
Transfer |
4.5M € |
| 11/12 |
01.01.2012 |
Fluminense |
→ |
G. Bordeaux |
Transfer |
3.5M € |
| 09/10 |
01.01.2010 |
Tombense |
→ |
Fluminense |
Transfer |
1M € |
| 09/10 |
31.12.2009 |
Fluminense |
→ |
Tombense |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
Tombense |
→ |
Fluminense |
Wypożyczenie |
800k € |
| 08/09 |
31.10.2008 |
Atlético-MG |
→ |
Tombense |
Powrót z wyp. |
800k € |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Tombense |
→ |
Atlético-MG |
Wypożyczenie |
600k € |
| 07/08 |
30.06.2008 |
Ipatinga FC |
→ |
Tombense |
Powrót z wyp. |
600k € |
| 07/08 |
04.02.2008 |
Tombense |
→ |
Ipatinga FC |
Wypożyczenie |
— |
| 07/08 |
31.12.2007 |
Cruzeiro |
→ |
Tombense |
Powrót z wyp. |
— |
| 06/07 |
07.05.2007 |
Tombense |
→ |
Cruzeiro |
Wypożyczenie |
— |
| 06/07 |
02.04.2007 |
Ipatinga FC |
→ |
Tombense |
Transfer |
— |
| 05/06 |
07.11.2005 |
Guarani |
→ |
Ipatinga FC |
Transfer |
— |
| 03/04 |
01.01.2004 |
Guarani U20 |
→ |
Guarani |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Mariano?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.