Marquinhos Gabriel
⚽ Pomocnik 🏟️ Avaí FC 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | Marcos Gabriel do Nascimento |
| 🎂 | Data urodzenia | 20.07.1990 (35 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Selbach, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 174 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Avaí FC |
| 📅 | Dołączył | 02.01.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.11.2025 |
| 🤝 | Agent | ENE Agency |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Criciúma Esporte Clube | 3 | 98 | 11 | 9 |
| Sport Club Corinthians Paulista | 3 | 120 | 10 | 8 |
| Santos FC | 1 | 58 | 9 | 3 |
| Avaí FC | 2 | 57 | 7 | 6 |
| Clube de Regatas Vasco da Gama | 1 | 43 | 7 | 5 |
| Sport Club do Recife | 1 | 40 | 5 | 1 |
| Cruzeiro Esporte Clube | 2 | 60 | 4 | 7 |
| Esporte Clube Bahia | 1 | 47 | 4 | 3 |
| Al-Nasr SC (UAE) | 1 | 17 | 4 | 5 |
| Sport Club Internacional | 3 | 49 | 3 | 1 |
| Al-Nassr FC | 2 | 24 | 3 | 3 |
| Club Athletico Paranaense | 1 | 16 | 2 | 3 |
| Sociedade Esportiva Palmeiras | 1 | 22 | 2 | 0 |
| Goiás EC | 2 | 20 | 1 | 2 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
304 | 25 | 20 |
26 | 1 | 4 160 |
| Série B |
105 | 14 | 14 |
14 | 0 | 2 821 |
| Copa do Brasil |
55 | 8 | 0 |
6 | 0 | 933 |
| Campeonato Catarinense |
32 | 6 | 6 |
5 | 0 | 483 |
| Campeonato Mineiro |
12 | 4 | 3 |
1 | 0 | 210 |
| Saudi Pro League |
18 | 3 | 3 |
4 | 0 | 875 |
| Campeonato Paranaense |
9 | 2 | 3 |
1 | 0 | 329 |
| Campeonato Paulista |
32 | 2 | 0 |
0 | 0 | 631 |
| UAE League Cup |
5 | 2 | 2 |
0 | 0 | 198 |
| UAE Pro League |
12 | 2 | 3 |
1 | 0 | 515 |
| Carioca - Taça Rio |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Campeonato Carioca |
5 | 1 | 0 |
0 | 0 | 367 |
| Libertadores |
15 | 1 | 2 |
0 | 0 | 31 |
| Campeonato Pernambucano |
16 | 1 | 0 |
0 | 0 | 881 |
| Campeonato Goiano |
5 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Copa Verde |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Supercopa Rei |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
9 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
7 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Campeonato Baiano |
12 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Gauchão - Fase Final |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeonato Gaúcho |
6 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Gauchão - 2º Turno |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| AFC Champions League |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| King's Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Saudi Crown Prince's Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Saudi Super Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 25G / 304M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Criciúma Esporte... |
36 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 2022 | Goiás EC |
13 | 1 |
2 | 1 |
762 |
| 2020 | Club Athletico... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Cruzeiro Esporte... |
32 | 0 |
2 | 3 |
0 |
| 2018 | Sport Club... |
17 | 1 |
0 | 1 |
366 |
| 2017 | Sport Club... |
30 | 3 |
4 | 6 |
380 |
| 2016 | Sport Club... |
36 | 5 |
4 | 3 |
531 |
| 2015 | Santos FC |
32 | 3 |
3 | 2 |
539 |
| 2014 | Sociedade... |
8 | 1 |
0 | 1 |
531 |
| 2013 | Esporte Clube Bahia |
31 | 4 |
3 | 4 |
515 |
| 2012 | Sport Club do Recife |
22 | 4 |
1 | 0 |
342 |
| 2011 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2011 | Avaí FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | Sport Club... |
15 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2009 | Sport Club... |
20 | 3 |
1 | 0 |
194 |
Série B — 14G / 105M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Avaí FC |
25 | 3 |
5 | 3 |
734 |
| 2023 | Criciúma Esporte... |
25 | 1 |
3 | 2 |
1 180 |
| 2022 | Criciúma Esporte... |
19 | 6 |
1 | 4 |
264 |
| 2021 | Clube de Regatas... |
32 | 4 |
5 | 4 |
643 |
| 2020 | Cruzeiro Esporte... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa do Brasil — 8G / 55M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Criciúma Esporte... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2023 | Criciúma Esporte... |
1 | 1 |
0 | 0 |
82 |
| 2023 | Goiás EC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | Clube de Regatas... |
5 | 1 |
0 | 1 |
362 |
| 2019 | Cruzeiro Esporte... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2018 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2017 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Santos FC |
13 | 5 |
0 | 1 |
163 |
| 2014 | Sociedade... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Esporte Clube Bahia |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2012 | Sport Club do Recife |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2011 | Avaí FC |
8 | 1 |
0 | 1 |
326 |
Campeonato Catarinense — 6G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Avaí FC |
10 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2024 | Criciúma Esporte... |
13 | 3 |
5 | 4 |
306 |
| 2011 | Avaí FC |
9 | 3 |
0 | 0 |
177 |
Campeonato Mineiro — 4G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Cruzeiro Esporte... |
12 | 4 |
3 | 1 |
210 |
Saudi Pro League — 3G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Al-Nassr FC |
7 | 2 |
0 | 2 |
212 |
| 14/15 | Al-Nassr FC |
11 | 1 |
3 | 2 |
663 |
Campeonato Paranaense — 2G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Club Athletico... |
9 | 2 |
3 | 1 |
329 |
Campeonato Paulista — 2G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Sport Club... |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Santos FC |
12 | 1 |
0 | 0 |
231 |
| 2014 | Sociedade... |
10 | 1 |
0 | 0 |
400 |
UAE League Cup — 2G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Al-Nasr SC (UAE) |
5 | 2 |
2 | 0 |
198 |
UAE Pro League — 2G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Al-Nasr SC (UAE) |
12 | 2 |
3 | 1 |
515 |
Carioca - Taça Rio — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Clube de Regatas... |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Campeonato Carioca — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Clube de Regatas... |
5 | 1 |
0 | 0 |
367 |
Libertadores — 1G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Club Athletico... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Cruzeiro Esporte... |
7 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 2018 | Sport Club... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | Sport Club... |
1 | 1 |
0 | 0 |
31 |
Campeonato Pernambucano — 1G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | Sport Club do Recife |
16 | 1 |
0 | 0 |
881 |
Campeonato Goiano — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Goiás EC |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa Verde — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Goiás EC |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Supercopa Rei — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Club Athletico... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Paulistão A1 - Fase Final — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2018 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | Sport Club... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Santos FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2014 | Sociedade... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2013 | Esporte Clube Bahia |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2009 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Baiano — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Esporte Clube Bahia |
12 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Gauchão - Fase Final — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Gaúcho — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | Sport Club... |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2009 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Gauchão - 2º Turno — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2010 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
AFC Champions League — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Al-Nassr FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
King's Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Al-Nassr FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Saudi Crown Prince's Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Al-Nassr FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Saudi Super Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Al-Nassr FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (2)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 23/24 |
Uraz uda (dwugłowy) |
20.03.2024 |
29.03.2024 |
10 |
2 |
| 17/18 |
Hamstring strain |
27.10.2017 |
17.11.2017 |
22 |
5 |
🔄 Historia transferów (25)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
02.01.2025 |
Criciúma EC |
→ |
Avaí FC |
Transfer |
300k € |
| 22/23 |
06.03.2023 |
Goiás |
→ |
Criciúma EC |
Transfer |
600k € |
| 22/23 |
15.08.2022 |
Criciúma EC |
→ |
Goiás |
Transfer |
800k € |
| 21/22 |
28.03.2022 |
Vasco da Gama |
→ |
Criciúma EC |
Transfer |
1.2M € |
| 20/21 |
11.03.2021 |
Without Club |
→ |
Vasco da Gama |
Transfer |
1.3M € |
| 20/21 |
20.11.2020 |
Cruzeiro |
→ |
Without Club |
Transfer |
1.3M € |
| 20/21 |
09.09.2020 |
Athletico-PR |
→ |
Cruzeiro |
Powrót z wyp. |
1.3M € |
| 19/20 |
14.01.2020 |
Cruzeiro |
→ |
Athletico-PR |
Wypożyczenie |
1.6M € |
| 18/19 |
18.01.2019 |
Corinthians |
→ |
Cruzeiro |
Transfer |
2M € |
| 19/20 |
13.01.2019 |
Al-Nasr |
→ |
Corinthians |
Powrót z wyp. |
2M € |
| 18/19 |
22.08.2018 |
Corinthians |
→ |
Al-Nasr |
Wypożyczenie |
2M € |
| 15/16 |
20.04.2016 |
Al-Nassr |
→ |
Corinthians |
Transfer |
2.8M € |
| 15/16 |
31.12.2015 |
Santos |
→ |
Al-Nassr |
Powrót z wyp. |
2.8M € |
| 14/15 |
16.01.2015 |
Al-Nassr |
→ |
Santos |
Wypożyczenie |
500k € |
| 14/15 |
19.07.2014 |
Coimbra |
→ |
Al-Nassr |
Transfer |
500k € |
| 14/15 |
18.07.2014 |
Palmeiras |
→ |
Coimbra |
Powrót z wyp. |
500k € |
| 13/14 |
24.01.2014 |
Coimbra |
→ |
Palmeiras |
Wypożyczenie |
500k € |
| 13/14 |
23.01.2014 |
Internacional |
→ |
Coimbra |
Transfer |
500k € |
| 13/14 |
31.12.2013 |
EC Bahia |
→ |
Internacional |
Powrót z wyp. |
500k € |
| 12/13 |
04.02.2013 |
Internacional |
→ |
EC Bahia |
Wypożyczenie |
500k € |
| 12/13 |
31.12.2012 |
Sport Recife |
→ |
Internacional |
Powrót z wyp. |
500k € |
| 11/12 |
01.01.2012 |
Internacional |
→ |
Sport Recife |
Wypożyczenie |
250k € |
| 11/12 |
01.08.2011 |
Avaí FC |
→ |
Internacional |
Powrót z wyp. |
500k € |
| 10/11 |
01.02.2011 |
Internacional |
→ |
Avaí FC |
Wypożyczenie |
500k € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
Inter U20 |
→ |
Internacional |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Marquinhos Gabriel?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.