Matheus Uribe
⚽ Pomocnik 🏟️ Atlético Nacional 🏳️ Kolumbia
| 📝 | Imię ojczyste | Andrés Mateus Uribe Villa |
| 🎂 | Data urodzenia | 20.03.1991 (35 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Medellín, Kolumbia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Kolumbia |
| 📏 | Wzrost | 182 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Atlético Nacional |
| 📅 | Dołączył | 16.01.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2026 |
| 🤝 | Agent | Onze Sports |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| CF América | 4 | 80 | 18 | 8 |
| FC Porto | 4 | 182 | 15 | 8 |
| Deportes Tolima | 2 | 64 | 13 | 4 |
| Envigado FC | 3 | 99 | 9 | 0 |
| Atlético Nacional | 3 | 75 | 8 | 7 |
| Al-Sadd SC | 2 | 35 | 3 | 2 |
| CF América U20 | 1 | 1 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Liga Águila I |
44 | 12 | 4 |
11 | 1 | 1 591 |
| Liga MX Apertura |
25 | 7 | 3 |
6 | 0 | 800 |
| Liga Portugal |
57 | 5 | 2 |
12 | 1 | 2 613 |
| Liga NOS |
61 | 5 | 2 |
10 | 0 | 2 511 |
| Liga Postobón II |
38 | 5 | 3 |
13 | 2 | 2 523 |
| Liga MX Clausura |
24 | 5 | 2 |
5 | 1 | 212 |
| Copa Águila |
20 | 4 | 0 |
0 | 0 | 651 |
| Liga Postobón I |
42 | 3 | 0 |
11 | 1 | 1 246 |
| Liguilla Clausura |
8 | 3 | 0 |
3 | 0 | 115 |
| CONCACAF CL |
5 | 3 | 0 |
1 | 0 | 131 |
| AFC Champions League |
11 | 2 | 0 |
0 | 0 | 733 |
| Taça de Portugal |
18 | 2 | 2 |
3 | 1 | 170 |
| Champions League |
20 | 2 | 1 |
7 | 0 | 1 359 |
| Copa Colombia |
10 | 2 | 0 |
1 | 0 | 540 |
| Amir Cup |
4 | 1 | 0 |
2 | 0 | 370 |
| Europa League |
11 | 1 | 0 |
2 | 0 | 303 |
| Liga DIMAYOR II |
34 | 1 | 1 |
11 | 2 | 666 |
| Libertadores |
7 | 1 | 1 |
1 | 1 | 172 |
| Fase Final LBD I |
5 | 1 | 0 |
1 | 0 | 359 |
| Copa Sudamericana |
15 | 1 | 0 |
3 | 1 | 609 |
| Stars League |
19 | 0 | 2 |
5 | 0 | 0 |
| Qatar Cup |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Allianz Cup |
12 | 0 | 1 |
5 | 0 | 0 |
| Supertaça |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Liga DIMAYOR I |
10 | 0 | 2 |
1 | 0 | 0 |
| Superliga Águila de Campeones |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Leagues Cup |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Campeón de Campeones |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Club World Cup |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Fase Final LBD II |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Fase Final LP II |
4 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Fase Final LP I |
4 | 0 | 0 |
2 | 1 | 0 |
| Champions League Qu. |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Copa MX Clausura |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liguilla Apertura |
8 | 0 | 3 |
0 | 1 | 0 |
| Copa MX Apertura |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga MX Sub-20 Apertura |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Liga Águila I — 12G / 44M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Atlético Nacional |
12 | 4 |
3 | 2 |
244 |
| 2016 | Deportes Tolima |
16 | 7 |
1 | 5 |
202 |
| 2015 | Deportes Tolima |
16 | 1 |
0 | 4 |
1 145 |
Liga MX Apertura — 7G / 25M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | CF América |
2 | 1 |
0 | 1 |
180 |
| 18/19 | CF América |
14 | 3 |
2 | 3 |
370 |
| 17/18 | CF América |
9 | 3 |
1 | 2 |
250 |
Liga Portugal — 5G / 57M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | FC Porto |
31 | 4 |
0 | 6 |
616 |
| 21/22 | FC Porto |
26 | 1 |
2 | 6 |
1 997 |
Liga NOS — 5G / 61M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | FC Porto |
32 | 4 |
1 | 5 |
639 |
| 19/20 | FC Porto |
29 | 1 |
1 | 5 |
1 872 |
Liga Postobón II — 5G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Deportes Tolima |
11 | 1 |
3 | 1 |
945 |
| 2014 | Envigado FC |
13 | 1 |
0 | 4 |
1 161 |
| 2013 | Envigado FC |
14 | 3 |
0 | 8 |
417 |
Liga MX Clausura — 5G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | CF América |
10 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | CF América |
14 | 5 |
1 | 5 |
212 |
Copa Águila — 4G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Atlético Nacional |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | Deportes Tolima |
5 | 3 |
0 | 0 |
135 |
| 2015 | Deportes Tolima |
7 | 1 |
0 | 0 |
516 |
Liga Postobón I — 3G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Envigado FC |
14 | 2 |
0 | 1 |
468 |
| 2013 | Envigado FC |
14 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 2012 | Envigado FC |
14 | 1 |
0 | 6 |
778 |
Liguilla Clausura — 3G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | CF América |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 17/18 | CF América |
4 | 3 |
0 | 2 |
115 |
CONCACAF CL — 3G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América |
5 | 3 |
0 | 1 |
131 |
AFC Champions League — 2G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Al-Sadd SC |
6 | 1 |
0 | 0 |
312 |
| 23/24 | Al-Sadd SC |
5 | 1 |
0 | 0 |
421 |
Taça de Portugal — 2G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | FC Porto |
6 | 0 |
2 | 2 |
0 |
| 21/22 | FC Porto |
5 | 2 |
0 | 1 |
170 |
| 20/21 | FC Porto |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | FC Porto |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League — 2G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | FC Porto |
7 | 1 |
0 | 3 |
613 |
| 21/22 | FC Porto |
4 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 20/21 | FC Porto |
9 | 1 |
1 | 1 |
746 |
Copa Colombia — 2G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2014 | Envigado FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Envigado FC |
4 | 1 |
0 | 0 |
360 |
| 2012 | Envigado FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
Amir Cup — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Al-Sadd SC |
4 | 1 |
0 | 2 |
370 |
Europa League — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Porto |
4 | 1 |
0 | 0 |
303 |
| 19/20 | FC Porto |
7 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Liga DIMAYOR II — 1G / 34M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
7 | 0 |
1 | 3 |
0 |
| 2016 | Atlético Nacional |
11 | 1 |
0 | 2 |
666 |
| 2012 | Envigado FC |
16 | 0 |
0 | 6 |
0 |
Libertadores — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2017 | Atlético Nacional |
2 | 1 |
1 | 0 |
172 |
Fase Final LBD I — 1G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Atlético Nacional |
5 | 1 |
0 | 1 |
359 |
Copa Sudamericana — 1G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Atlético Nacional |
8 | 1 |
0 | 2 |
609 |
| 2015 | Deportes Tolima |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2012 | Envigado FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Stars League — 0G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Al-Sadd SC |
8 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 23/24 | Al-Sadd SC |
11 | 0 |
1 | 4 |
0 |
Qatar Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Al-Sadd SC |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Allianz Cup — 0G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | FC Porto |
6 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 20/21 | FC Porto |
2 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 19/20 | FC Porto |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Supertaça — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 20/21 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga DIMAYOR I — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
10 | 0 |
2 | 1 |
0 |
Superliga Águila de Campeones — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Atlético Nacional |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Leagues Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | CF América |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Campeón de Campeones — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | CF América |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Atlético Nacional |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Fase Final LBD II — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Atlético Nacional |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Fase Final LP II — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Deportes Tolima |
4 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Fase Final LP I — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Deportes Tolima |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2014 | Envigado FC |
2 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa MX Clausura — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | CF América |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liguilla Apertura — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | CF América |
5 | 0 |
3 | 0 |
0 |
| 17/18 | CF América |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa MX Apertura — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | CF América |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | CF América |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga MX Sub-20 Apertura — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | CF América U20 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
62 meczów, 6 goli
Nr koszulki: 15
Były kadrowicz
Historia kontuzji (10)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Adductor injury |
25.05.2025 |
10.07.2025 |
47 |
8 |
| 24/25 |
Uraz mięśniowy |
16.03.2025 |
19.04.2025 |
35 |
8 |
| 22/23 |
Splenic rupture |
12.02.2023 |
21.02.2023 |
10 |
2 |
| 21/22 |
unknown injury |
06.05.2022 |
09.05.2022 |
4 |
1 |
| 21/22 |
Uraz mięśniowy |
05.04.2022 |
28.04.2022 |
24 |
4 |
| 21/22 |
unknown injury |
03.11.2021 |
16.11.2021 |
14 |
2 |
| 21/22 |
Uraz mięśniowy |
25.06.2021 |
04.08.2021 |
41 |
3 |
| 20/21 |
unknown injury |
18.11.2020 |
26.11.2020 |
9 |
2 |
| 19/20 |
Problemy mięśniowe |
01.03.2020 |
05.03.2020 |
5 |
1 |
| 18/19 |
Ankle surgery |
22.01.2019 |
19.02.2019 |
29 |
7 |
🔄 Historia transferów (8)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
16.01.2025 |
Al-Sadd |
→ |
Atl. Nacional |
Transfer |
3.5M € |
| 23/24 |
01.07.2023 |
FC Porto |
→ |
Al-Sadd |
Transfer |
6M € |
| 19/20 |
04.08.2019 |
América |
→ |
FC Porto |
Transfer |
7.5M € |
| 17/18 |
01.08.2017 |
Atl. Nacional |
→ |
América |
Transfer |
1.9M € |
| 16/17 |
01.07.2016 |
Deportes Tolima |
→ |
Atl. Nacional |
Transfer |
650k € |
| 14/15 |
01.01.2015 |
Envigado |
→ |
Deportes Tolima |
Transfer |
— |
| 11/12 |
01.01.2012 |
Dep. Español |
→ |
Envigado |
Transfer |
— |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Envigado U20 |
→ |
Dep. Español |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Matheus Uribe?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.