Miranda
⚽ Obrońca 🏟️ Retired 🏳️ Brazylia
| 📝 | Imię ojczyste | João Miranda de Souza Filho |
| 🎂 | Data urodzenia | 06.09.1984 (41 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Paranavaí, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazylia |
| 📏 | Wzrost | 186 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 11.01.2023 |
| 🤝 | Agent | Gestifute |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Atlético de Madrid | 4 | 203 | 13 | 4 |
| São Paulo Futebol Clube | 8 | 372 | 12 | 10 |
| Jiangsu Suning | 2 | 29 | 2 | 1 |
| Coritiba Foot Ball Club | 2 | 61 | 2 | 0 |
| Inter Milan | 4 | 151 | 1 | 2 |
| FC Sochaux-Montbéliard | 2 | 35 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| LaLiga |
135 | 8 | 3 |
31 | 1 | 5 983 |
| Série A |
229 | 6 | 4 |
44 | 4 | 6 837 |
| Campeonato Paulista |
96 | 3 | 3 |
16 | 0 | 3 108 |
| Libertadores |
47 | 3 | 1 |
13 | 0 | 1 211 |
| Super League |
22 | 2 | 1 |
6 | 0 | 1 892 |
| Champions League |
27 | 2 | 1 |
3 | 0 | 600 |
| Copa Sudamericana |
17 | 1 | 1 |
1 | 0 | 765 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
18 | 1 | 1 |
6 | 0 | 180 |
| Serie A |
132 | 1 | 2 |
23 | 1 | 2 743 |
| Europa League |
28 | 1 | 0 |
3 | 0 | 1 085 |
| Copa del Rey |
19 | 1 | 0 |
6 | 0 | 660 |
| UEFA Super Cup |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Copa do Brasil |
24 | 0 | 0 |
5 | 0 | 0 |
| CSL Championship Play-Offs |
6 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Chinese FA Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Recopa Sudamericana |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Italy Cup |
5 | 0 | 0 |
2 | 1 | 0 |
| Supercopa |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
3 | 0 | 0 |
0 | 1 | 0 |
| Ligue 1 |
31 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Coupe de France |
3 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Coupe de la Ligue |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
LaLiga — 8G / 135M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Atlético de Madrid |
30 | 3 |
1 | 8 |
675 |
| 13/14 | Atlético de Madrid |
35 | 2 |
1 | 5 |
1 440 |
| 12/13 | Atlético de Madrid |
36 | 2 |
1 | 9 |
1 573 |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
34 | 1 |
0 | 9 |
2 295 |
Série A — 6G / 229M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
24 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
28 | 0 |
1 | 7 |
0 |
| 2010 | São Paulo Futebol... |
27 | 1 |
0 | 10 |
2 276 |
| 2009 | São Paulo Futebol... |
28 | 0 |
1 | 8 |
0 |
| 2008 | São Paulo Futebol... |
24 | 0 |
1 | 3 |
0 |
| 2007 | São Paulo Futebol... |
35 | 2 |
1 | 3 |
1 565 |
| 2006 | São Paulo Futebol... |
14 | 1 |
0 | 3 |
1 260 |
| 2005 | Coritiba Foot... |
9 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2004 | Coritiba Foot... |
40 | 2 |
0 | 4 |
1 736 |
Campeonato Paulista — 3G / 96M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
12 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
6 | 1 |
0 | 0 |
270 |
| 2011 | São Paulo Futebol... |
15 | 1 |
0 | 3 |
1 348 |
| 2010 | São Paulo Futebol... |
17 | 1 |
2 | 4 |
1 490 |
| 2009 | São Paulo Futebol... |
13 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2008 | São Paulo Futebol... |
17 | 0 |
0 | 4 |
0 |
| 2007 | São Paulo Futebol... |
16 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Libertadores — 3G / 47M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | São Paulo Futebol... |
11 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2009 | São Paulo Futebol... |
6 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2008 | São Paulo Futebol... |
10 | 1 |
0 | 3 |
851 |
| 2007 | São Paulo Futebol... |
8 | 2 |
0 | 3 |
360 |
| 2004 | Coritiba Foot... |
6 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Super League — 2G / 22M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Jiangsu Suning |
13 | 1 |
1 | 4 |
1 170 |
| 2019 | Jiangsu Suning |
9 | 1 |
0 | 2 |
722 |
Champions League — 2G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Inter Milan |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Atlético de Madrid |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 13/14 | Atlético de Madrid |
13 | 2 |
1 | 2 |
600 |
Copa Sudamericana — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
12 | 1 |
0 | 1 |
765 |
| 2007 | São Paulo Futebol... |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2004 | Coritiba Foot... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Paulistão A1 - Fase Final — 1G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
4 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2011 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2010 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2009 | São Paulo Futebol... |
2 | 1 |
0 | 1 |
180 |
| 2008 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2007 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Serie A — 1G / 132M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Inter Milan |
34 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 17/18 | Inter Milan |
34 | 0 |
0 | 8 |
0 |
| 16/17 | Inter Milan |
32 | 0 |
0 | 6 |
0 |
| 15/16 | Inter Milan |
32 | 1 |
2 | 6 |
2 743 |
Europa League — 1G / 28M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Inter Milan |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Inter Milan |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 12/13 | Atlético de Madrid |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
15 | 1 |
0 | 2 |
1 085 |
Copa del Rey — 1G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Atlético de Madrid |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 13/14 | Atlético de Madrid |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 12/13 | Atlético de Madrid |
8 | 1 |
0 | 2 |
660 |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
UEFA Super Cup — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Atlético de Madrid |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Copa do Brasil — 0G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | São Paulo Futebol... |
9 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | São Paulo Futebol... |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2011 | São Paulo Futebol... |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2005 | Coritiba Foot... |
4 | 0 |
0 | 3 |
0 |
CSL Championship Play-Offs — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Jiangsu Suning |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Chinese FA Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Jiangsu Suning |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Recopa Sudamericana — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2006 | São Paulo Futebol... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Italy Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Inter Milan |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Inter Milan |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Inter Milan |
2 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Supercopa — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Atlético de Madrid |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Atlético de Madrid |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Ligue 1 — 0G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | FC... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | FC... |
30 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Coupe de France — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | FC... |
3 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Coupe de la Ligue — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | FC... |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
58 meczów, 3 goli
Nr koszulki: 14
Były kadrowicz
Historia kontuzji (14)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 22/23 |
Ligament injury |
16.10.2022 |
31.12.2022 |
77 |
8 |
| 22/23 |
Problemy mięśniowe |
30.08.2022 |
07.09.2022 |
9 |
2 |
| 22/23 |
Problemy mięśniowe |
16.07.2022 |
25.07.2022 |
10 |
3 |
| 18/19 |
Broken nose bone |
10.03.2019 |
22.03.2019 |
13 |
3 |
| 18/19 |
Uraz mięśniowy |
21.12.2018 |
27.12.2018 |
7 |
2 |
| 18/19 |
Injury to the ankle |
24.09.2018 |
29.09.2018 |
6 |
2 |
| 17/18 |
Adductor pain |
11.02.2018 |
23.02.2018 |
13 |
2 |
| 17/18 |
Uraz mięśniowy |
24.12.2017 |
10.01.2018 |
18 |
3 |
| 17/18 |
concussion |
02.09.2017 |
07.09.2017 |
6 |
1 |
| 16/17 |
Uraz mięśniowy |
29.04.2017 |
15.06.2017 |
48 |
7 |
| 15/16 |
Uraz mięśniowy |
01.06.2016 |
11.06.2016 |
11 |
2 |
| 15/16 |
Knee problems |
09.09.2015 |
22.09.2015 |
14 |
2 |
| 14/15 |
Uraz mięśniowy |
21.12.2014 |
09.01.2015 |
20 |
3 |
| 14/15 |
Uraz mięśniowy |
18.11.2014 |
09.12.2014 |
22 |
6 |
🔄 Historia transferów (12)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 22/23 |
11.01.2023 |
São Paulo |
→ |
Retired |
Transfer |
250k € |
| 20/21 |
08.03.2021 |
Jiangsu FC |
→ |
São Paulo |
Transfer |
300k € |
| 19/20 |
26.07.2019 |
Inter |
→ |
JS Suning |
Transfer |
3.5M € |
| 16/17 |
01.07.2016 |
Atlético Madrid |
→ |
Inter |
Transfer |
16M € |
| 15/16 |
30.06.2016 |
Inter |
→ |
Atlético Madrid |
Powrót z wyp. |
16M € |
| 15/16 |
01.07.2015 |
Atlético Madrid |
→ |
Inter |
Wypożyczenie |
15M € |
| 11/12 |
12.07.2011 |
São Paulo |
→ |
Atlético Madrid |
Transfer |
6.5M € |
| 06/07 |
01.03.2007 |
FC Sochaux |
→ |
São Paulo |
Transfer |
2.5M € |
| 06/07 |
01.02.2007 |
São Paulo |
→ |
FC Sochaux |
Powrót z wyp. |
2.5M € |
| 06/07 |
24.08.2006 |
FC Sochaux |
→ |
São Paulo |
Wypożyczenie |
2.5M € |
| 05/06 |
29.07.2005 |
Coritiba FC |
→ |
FC Sochaux |
Transfer |
— |
| 03/04 |
01.01.2004 |
Coritiba B |
→ |
Coritiba FC |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Miranda?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.