Nacho Fernández
⚽ Pomocnik 🏟️ CA River Plate 🏳️ Argentyna
| 📝 | Imię ojczyste | Ignacio Fernández |
| 🎂 | Data urodzenia | 11.01.1990 (36 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Castelli, Argentyna |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Argentyna |
| 📏 | Wzrost | 182 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | CA River Plate |
| 📅 | Dołączył | 01.01.2023 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | Relatives |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| CA River Plate | 12 | 330 | 41 | 54 |
| Clube Atlético Mineiro | 2 | 115 | 20 | 21 |
| Club de Gimnasia y Esgrima La Plata | 5 | 97 | 15 | 9 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Libertadores |
99 | 14 | 16 |
16 | 1 | 2 341 |
| Copa Argentina |
33 | 9 | 10 |
2 | 0 | 1 267 |
| Série A |
62 | 9 | 10 |
11 | 0 | 920 |
| Primera División |
64 | 9 | 9 |
9 | 0 | 242 |
| Superliga |
59 | 8 | 5 |
10 | 1 | 2 168 |
| Liga Profesional (- 23/24) |
49 | 6 | 7 |
7 | 0 | 1 044 |
| Campeonato Mineiro |
18 | 5 | 6 |
1 | 0 | 524 |
| Copa do Brasil |
13 | 2 | 2 |
1 | 0 | 294 |
| Copa Maradona |
7 | 2 | 2 |
1 | 0 | 401 |
| Inicial |
15 | 2 | 1 |
1 | 0 | 518 |
| Prim. B Nacional |
9 | 2 | 0 |
0 | 0 | 298 |
| Playoff Torneo Apertura |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 138 |
| Apertura |
16 | 1 | 1 |
1 | 0 | 210 |
| Copa de la Liga (- 23/24) |
28 | 1 | 10 |
6 | 0 | 908 |
| Trofeo de Campeones Superliga |
2 | 1 | 1 |
0 | 0 | 29 |
| Supercopa Rei |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 120 |
| Recopa Sudamericana |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 180 |
| Copa Superliga (-19/20) |
4 | 1 | 0 |
1 | 0 | 316 |
| Transición |
17 | 1 | 0 |
2 | 0 | 1 138 |
| Supercopa Internacional |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa Argentina |
3 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| Clausura |
8 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Club World Cup |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa de la Liga - Playoffs |
3 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Final |
15 | 0 | 2 |
2 | 0 | 0 |
| Liguilla Pre-Sudamericana... |
3 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Libertadores — 14G / 99M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA River Plate |
8 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2024 | CA River Plate |
10 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2023 | CA River Plate |
8 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2022 | Clube Atlético... |
10 | 2 |
1 | 1 |
354 |
| 2021 | Clube Atlético... |
11 | 1 |
2 | 1 |
874 |
| 2020 | CA River Plate |
10 | 3 |
3 | 0 |
268 |
| 2019 | CA River Plate |
13 | 3 |
3 | 2 |
340 |
| 2018 | CA River Plate |
12 | 0 |
2 | 3 |
0 |
| 2017 | CA River Plate |
11 | 3 |
3 | 1 |
271 |
| 2016 | CA River Plate |
6 | 2 |
0 | 2 |
234 |
Copa Argentina — 9G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA River Plate |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2024 | CA River Plate |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | CA River Plate |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2019 | CA River Plate |
6 | 1 |
2 | 0 |
510 |
| 2018 | CA River Plate |
5 | 1 |
2 | 0 |
354 |
| 2017 | CA River Plate |
5 | 4 |
2 | 1 |
108 |
| 2016 | CA River Plate |
5 | 2 |
2 | 0 |
213 |
| 2015 | Club de Gimnasia... |
3 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2014 | Club de Gimnasia... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Club de Gimnasia... |
1 | 1 |
0 | 0 |
82 |
Série A — 9G / 62M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Clube Atlético... |
36 | 4 |
5 | 7 |
558 |
| 2021 | Clube Atlético... |
26 | 5 |
5 | 4 |
362 |
Primera División — 9G / 64M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CA River Plate |
26 | 0 |
3 | 2 |
0 |
| 2016 | CA River Plate |
10 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2015 | Club de Gimnasia... |
28 | 9 |
5 | 6 |
242 |
Superliga — 8G / 59M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CA River Plate |
18 | 5 |
3 | 5 |
314 |
| 2019 | CA River Plate |
19 | 2 |
0 | 3 |
616 |
| 2018 | CA River Plate |
22 | 1 |
2 | 2 |
1 238 |
Liga Profesional (- 23/24) — 6G / 49M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA River Plate |
23 | 1 |
3 | 2 |
673 |
| 2023 | CA River Plate |
26 | 5 |
4 | 5 |
371 |
Campeonato Mineiro — 5G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Clube Atlético... |
10 | 2 |
4 | 1 |
321 |
| 2021 | Clube Atlético... |
8 | 3 |
2 | 0 |
203 |
Copa do Brasil — 2G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Clube Atlético... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | Clube Atlético... |
10 | 2 |
2 | 1 |
294 |
Copa Maradona — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CA River Plate |
4 | 1 |
2 | 0 |
214 |
| 2020 | CA River Plate |
3 | 1 |
0 | 1 |
187 |
Inicial — 2G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Club de Gimnasia... |
15 | 2 |
1 | 1 |
518 |
Prim. B Nacional — 2G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Club de Gimnasia... |
9 | 2 |
0 | 0 |
298 |
Playoff Torneo Apertura — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA River Plate |
2 | 1 |
0 | 0 |
138 |
Apertura — 1G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA River Plate |
15 | 1 |
1 | 1 |
210 |
| 2011 | Club de Gimnasia... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa de la Liga (- 23/24) — 1G / 28M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA River Plate |
14 | 1 |
6 | 3 |
908 |
| 2023 | CA River Plate |
14 | 0 |
4 | 3 |
0 |
Trofeo de Campeones Superliga — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | CA River Plate |
1 | 1 |
0 | 0 |
29 |
| 2020 | CA River Plate |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Supercopa Rei — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Clube Atlético... |
1 | 1 |
0 | 0 |
120 |
Recopa Sudamericana — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | CA River Plate |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 2016 | CA River Plate |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Superliga (-19/20) — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | CA River Plate |
4 | 1 |
0 | 1 |
316 |
Transición — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Club de Gimnasia... |
17 | 1 |
0 | 2 |
1 138 |
Supercopa Internacional — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | CA River Plate |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supercopa Argentina — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | CA River Plate |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | CA River Plate |
1 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 16/17 | CA River Plate |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Clausura — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA River Plate |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2011 | Club de Gimnasia... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA River Plate |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | CA River Plate |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa de la Liga - Playoffs — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA River Plate |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2023 | CA River Plate |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Club de Gimnasia... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Final — 0G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Club de Gimnasia... |
15 | 0 |
2 | 2 |
0 |
Liguilla Pre-Sudamericana (-14/15) — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Club de Gimnasia... |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
1 meczów
Nr koszulki: 13
Były kadrowicz
Historia kontuzji (10)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Hamstring strain |
28.10.2024 |
15.11.2024 |
19 |
4 |
| 23/24 |
Vertebral injury |
22.05.2024 |
01.06.2024 |
11 |
3 |
| 20/21 |
Lumbago |
14.12.2020 |
25.12.2020 |
12 |
2 |
| 20/21 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
04.11.2020 |
18.11.2020 |
15 |
3 |
| 19/20 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
02.12.2019 |
11.12.2019 |
10 |
1 |
| 18/19 |
Hamstring strain |
25.02.2019 |
05.03.2019 |
9 |
1 |
| 18/19 |
Thigh problems |
18.09.2018 |
30.09.2018 |
13 |
3 |
| 15/16 |
Lumbago |
19.10.2016 |
02.11.2016 |
15 |
3 |
| 15/16 |
Ill |
22.04.2016 |
01.05.2016 |
10 |
4 |
| 13/14 |
Knee surgery |
12.11.2013 |
26.02.2014 |
107 |
10 |
🔄 Historia transferów (6)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 22/23 |
01.01.2023 |
Atlético-MG |
→ |
River Plate |
Transfer |
4M € |
| 20/21 |
01.03.2021 |
River Plate |
→ |
Atlético-MG |
Transfer |
6M € |
| 15/16 |
11.01.2016 |
Gimnasia |
→ |
River Plate |
Transfer |
2M € |
| 11/12 |
30.06.2012 |
CA Temperley |
→ |
Gimnasia |
Powrót z wyp. |
75k € |
| 11/12 |
05.07.2011 |
Gimnasia |
→ |
CA Temperley |
Wypożyczenie |
75k € |
| 11/12 |
01.07.2011 |
Gimnasia II |
→ |
Gimnasia |
Transfer |
75k € |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Nacho Fernández?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.