Nicolás Otamendi
⚽ Obrońca 🏟️ SL Benfica 🏳️ Argentyna
| 📝 | Imię ojczyste | Nicolás Hernán Gonzalo Otamendi |
| 🎂 | Data urodzenia | 11.02.1988 (38 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Buenos Aires, Argentyna |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Argentyna |
| 📏 | Wzrost | 183 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | SL Benfica |
| 📅 | Dołączył | 29.09.2020 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2026 |
| 🤝 | Agent | Gestifute |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| SL Benfica | 7 | 247 | 15 | 10 |
| Manchester City | 6 | 262 | 11 | 4 |
| FC Porto | 4 | 157 | 10 | 6 |
| Valencia CF | 1 | 38 | 6 | 0 |
| Clube Atlético Mineiro | 1 | 19 | 1 | 0 |
| CA Vélez Sarsfield | 5 | 62 | 1 | 2 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Liga Portugal |
128 | 9 | 5 |
32 | 0 | 4 603 |
| Premier League |
173 | 8 | 2 |
31 | 0 | 6 862 |
| Liga ZON Sagres |
95 | 7 | 3 |
19 | 0 | 1 109 |
| LaLiga |
35 | 6 | 0 |
9 | 1 | 516 |
| Taça de Portugal |
27 | 2 | 1 |
8 | 0 | 630 |
| Champions League |
105 | 2 | 2 |
23 | 0 | 1 800 |
| Allianz Cup |
18 | 2 | 2 |
2 | 0 | 405 |
| Champions League Qu. |
13 | 1 | 0 |
3 | 0 | 360 |
| Europa League |
29 | 1 | 1 |
3 | 1 | 1 125 |
| Club World Cup |
4 | 1 | 2 |
1 | 0 | 390 |
| Liga NOS |
27 | 1 | 0 |
13 | 0 | 2 430 |
| Campeonato Mineiro |
7 | 1 | 0 |
1 | 0 | 630 |
| Apertura |
18 | 1 | 0 |
5 | 0 | 1 170 |
| FA Cup |
19 | 1 | 1 |
1 | 0 | 450 |
| EFL Cup |
13 | 1 | 1 |
2 | 0 | 270 |
| Supertaça |
6 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Série A |
5 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Libertadores |
15 | 0 | 0 |
5 | 0 | 0 |
| Clausura |
30 | 0 | 0 |
6 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
6 | 0 | 2 |
1 | 0 | 0 |
| Community Shield |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| League Cup |
6 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Copa del Rey |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA Super Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Liga Portugal — 9G / 128M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | SL Benfica |
4 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 24/25 | SL Benfica |
33 | 6 |
3 | 4 |
451 |
| 23/24 | SL Benfica |
31 | 2 |
1 | 9 |
1 377 |
| 22/23 | SL Benfica |
31 | 1 |
0 | 9 |
2 775 |
| 21/22 | SL Benfica |
29 | 0 |
1 | 7 |
0 |
Premier League — 8G / 173M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Manchester City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Manchester City |
36 | 2 |
1 | 3 |
856 |
| 18/19 | Manchester City |
35 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 17/18 | Manchester City |
35 | 4 |
0 | 9 |
742 |
| 16/17 | Manchester City |
33 | 1 |
1 | 9 |
2 592 |
| 15/16 | Manchester City |
33 | 1 |
0 | 9 |
2 672 |
Liga ZON Sagres — 7G / 95M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | FC Porto |
16 | 0 |
2 | 3 |
0 |
| 12/13 | FC Porto |
29 | 0 |
1 | 4 |
0 |
| 11/12 | FC Porto |
25 | 2 |
0 | 8 |
871 |
| 10/11 | FC Porto |
25 | 5 |
0 | 4 |
238 |
LaLiga — 6G / 35M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Valencia CF |
35 | 6 |
0 | 9 |
516 |
Taça de Portugal — 2G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | SL Benfica |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 23/24 | SL Benfica |
5 | 1 |
0 | 2 |
450 |
| 22/23 | SL Benfica |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 21/22 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | SL Benfica |
5 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 13/14 | FC Porto |
2 | 1 |
1 | 0 |
180 |
| 12/13 | FC Porto |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League — 2G / 105M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | SL Benfica |
12 | 1 |
0 | 2 |
1 080 |
| 23/24 | SL Benfica |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 22/23 | SL Benfica |
9 | 0 |
1 | 3 |
0 |
| 21/22 | SL Benfica |
10 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 19/20 | Manchester City |
9 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 18/19 | Manchester City |
9 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 17/18 | Manchester City |
10 | 1 |
0 | 2 |
720 |
| 16/17 | Manchester City |
8 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 15/16 | Manchester City |
12 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 13/14 | FC Porto |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | FC Porto |
8 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 11/12 | FC Porto |
6 | 0 |
0 | 3 |
0 |
Allianz Cup — 2G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | SL Benfica |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 23/24 | SL Benfica |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 21/22 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | FC Porto |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | FC Porto |
5 | 1 |
1 | 0 |
225 |
| 11/12 | FC Porto |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Champions League Qu. — 1G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | SL Benfica |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | SL Benfica |
4 | 1 |
0 | 1 |
360 |
| 21/22 | SL Benfica |
4 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 16/17 | Manchester City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 1G / 29M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | SL Benfica |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | SL Benfica |
7 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 10/11 | FC Porto |
15 | 1 |
1 | 2 |
1 125 |
Club World Cup — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | SL Benfica |
4 | 1 |
2 | 1 |
390 |
Liga NOS — 1G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | SL Benfica |
27 | 1 |
0 | 13 |
2 430 |
Campeonato Mineiro — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Clube Atlético... |
7 | 1 |
0 | 1 |
630 |
Apertura — 1G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | CA Vélez Sarsfield |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | CA Vélez Sarsfield |
13 | 1 |
0 | 5 |
1 170 |
| 2009 | CA Vélez Sarsfield |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
FA Cup — 1G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Manchester City |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Manchester City |
6 | 1 |
0 | 0 |
450 |
| 17/18 | Manchester City |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Manchester City |
5 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 15/16 | Manchester City |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
EFL Cup — 1G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Manchester City |
6 | 1 |
0 | 1 |
270 |
| 18/19 | Manchester City |
4 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 17/18 | Manchester City |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Manchester City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supertaça — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 23/24 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Série A — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Clube Atlético... |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Libertadores — 0G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Clube Atlético... |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2010 | CA Vélez Sarsfield |
8 | 0 |
0 | 4 |
0 |
Clausura — 0G / 30M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2010 | CA Vélez Sarsfield |
9 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2009 | CA Vélez Sarsfield |
19 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2008 | CA Vélez Sarsfield |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2007 | CA Vélez Sarsfield |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2009 | CA Vélez Sarsfield |
6 | 0 |
2 | 1 |
0 |
Community Shield — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Manchester City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Manchester City |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Cup — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Manchester City |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Copa del Rey — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Valencia CF |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA Super Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Porto |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
128 meczów, 7 goli
Nr koszulki: 19
Aktywny kadrowicz
4 meczów
Nr koszulki: 16
Były kadrowicz
Historia kontuzji (8)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 20/21 |
Koronawirus |
20.01.2021 |
29.01.2021 |
10 |
3 |
| 19/20 |
Uraz mechaniczny |
31.12.2019 |
06.01.2020 |
7 |
2 |
| 19/20 |
Uraz mechaniczny |
10.10.2019 |
21.10.2019 |
12 |
2 |
| 18/19 |
Uraz kolana |
17.03.2019 |
29.03.2019 |
13 |
2 |
| 18/19 |
Problemy ze ścięgnem Achillesa |
10.11.2018 |
23.11.2018 |
14 |
3 |
| 18/19 |
Uraz mechaniczny |
30.10.2018 |
06.11.2018 |
8 |
2 |
| 15/16 |
Ankle problems |
17.03.2016 |
24.03.2016 |
8 |
1 |
| 14/15 |
Ankle problems |
15.01.2015 |
19.01.2015 |
5 |
1 |
🔄 Historia transferów (8)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 20/21 |
29.09.2020 |
Man City |
→ |
Benfica |
Transfer |
14.5M € |
| 15/16 |
20.08.2015 |
Valencia |
→ |
Man City |
Transfer |
25M € |
| 14/15 |
01.07.2014 |
FC Porto |
→ |
Valencia |
Transfer |
12M € |
| 13/14 |
30.06.2014 |
Atlético-MG |
→ |
FC Porto |
Powrót z wyp. |
12M € |
| 13/14 |
31.01.2014 |
FC Porto |
→ |
Atlético-MG |
Wypożyczenie |
13M € |
| 10/11 |
31.08.2010 |
Vélez Sarsfield |
→ |
FC Porto |
Transfer |
5M € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
Vélez II |
→ |
Vélez Sarsfield |
Transfer |
50k € |
| 07/08 |
01.07.2007 |
Vélez U20 |
→ |
Vélez II |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Nicolás Otamendi?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.