Olivier Giroud
⚽ Napastnik 🏟️ LOSC Lille 🏳️ Francja
| 📝 | Imię ojczyste | Olivier Jonathan Giroud |
| 🎂 | Data urodzenia | 29.09.1986 (39 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Chambéry, Francja |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Francja |
| 📏 | Wzrost | 192 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | LOSC Lille |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2026 |
| 🤝 | Agent | One Team Football |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Arsenal FC | 6 | 260 | 105 | 38 |
| AC Milan | 3 | 138 | 49 | 20 |
| Chelsea FC | 4 | 169 | 39 | 14 |
| Montpellier HSC | 2 | 87 | 39 | 17 |
| Tours FC | 2 | 69 | 38 | 9 |
| FC Istres Ouest Provence | 1 | 34 | 14 | 0 |
| Los Angeles FC | 3 | 43 | 5 | 3 |
| LOSC Lille | 1 | 2 | 2 | 0 |
| Grenoble Foot 38 | 2 | 39 | 2 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premier League |
295 | 90 | 29 |
19 | 2 | 1 817 |
| Serie A |
101 | 39 | 17 |
10 | 1 | 496 |
| Ligue 1 |
76 | 35 | 17 |
11 | 0 | 486 |
| Ligue 2 |
96 | 32 | 9 |
12 | 1 | 534 |
| Champions League |
74 | 24 | 9 |
12 | 0 | 1 634 |
| FA Cup |
40 | 16 | 10 |
4 | 0 | 948 |
| Europa League |
26 | 15 | 5 |
0 | 0 | 722 |
| Championnat National |
33 | 14 | 0 |
7 | 0 | 199 |
| Coupe de France |
13 | 8 | 0 |
0 | 0 | 443 |
| Coupe de la Ligue |
11 | 5 | 0 |
3 | 0 | 460 |
| Italy Cup |
7 | 3 | 0 |
0 | 0 | 120 |
| MLS |
24 | 3 | 2 |
1 | 0 | 176 |
| League Cup |
5 | 2 | 1 |
1 | 0 | 65 |
| US Open Cup |
1 | 1 | 0 |
1 | 0 | 67 |
| Leagues Cup |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 168 |
| EFL Cup |
11 | 1 | 1 |
0 | 0 | 94 |
| UEFA Super Cup |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 74 |
| Community Shield |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 45 |
| Champions League Qu. |
3 | 1 | 0 |
0 | 0 | 142 |
| Europa League Qualifying |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 210 |
| Club World Cup Qu. |
1 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| CONCACAF CC |
6 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Supercoppa Italiana |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Club World Cup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| MLS Cup Playoffs |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Premier League — 90G / 295M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Chelsea FC |
35 | 4 |
0 | 1 |
187 |
| 19/20 | Chelsea FC |
25 | 8 |
0 | 1 |
125 |
| 18/19 | Chelsea FC |
36 | 2 |
4 | 1 |
417 |
| 17/18 | Chelsea FC |
13 | 3 |
1 | 0 |
204 |
| 17/18 | Arsenal FC |
18 | 4 |
0 | 0 |
94 |
| 16/17 | Arsenal FC |
32 | 12 |
3 | 2 |
100 |
| 15/16 | Arsenal FC |
38 | 16 |
6 | 2 |
152 |
| 14/15 | Arsenal FC |
27 | 14 |
3 | 5 |
133 |
| 13/14 | Arsenal FC |
37 | 16 |
8 | 4 |
193 |
| 12/13 | Arsenal FC |
34 | 11 |
4 | 3 |
212 |
Serie A — 39G / 101M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | AC Milan |
36 | 15 |
8 | 0 |
158 |
| 22/23 | AC Milan |
35 | 13 |
5 | 6 |
165 |
| 21/22 | AC Milan |
30 | 11 |
4 | 4 |
173 |
Ligue 1 — 35G / 76M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | LOSC Lille |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
| 11/12 | Montpellier HSC |
37 | 21 |
12 | 6 |
153 |
| 10/11 | Montpellier HSC |
37 | 12 |
5 | 5 |
243 |
Ligue 2 — 32G / 96M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Tours FC |
38 | 21 |
7 | 6 |
158 |
| 08/09 | Tours FC |
23 | 9 |
2 | 4 |
203 |
| 06/07 | Grenoble Foot 38 |
29 | 2 |
0 | 1 |
173 |
| 05/06 | Grenoble Foot 38 |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Champions League — 24G / 74M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | AC Milan |
6 | 1 |
1 | 1 |
512 |
| 22/23 | AC Milan |
12 | 5 |
2 | 1 |
188 |
| 21/22 | AC Milan |
5 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 20/21 | Chelsea FC |
13 | 6 |
0 | 0 |
43 |
| 19/20 | Chelsea FC |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 17/18 | Chelsea FC |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 16/17 | Arsenal FC |
6 | 2 |
1 | 0 |
156 |
| 15/16 | Arsenal FC |
7 | 5 |
0 | 3 |
77 |
| 14/15 | Arsenal FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
150 |
| 13/14 | Arsenal FC |
8 | 2 |
1 | 1 |
315 |
| 12/13 | Arsenal FC |
7 | 2 |
4 | 2 |
193 |
FA Cup — 16G / 40M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Chelsea FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Chelsea FC |
5 | 1 |
1 | 0 |
248 |
| 18/19 | Chelsea FC |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 17/18 | Chelsea FC |
4 | 2 |
2 | 0 |
127 |
| 16/17 | Arsenal FC |
4 | 2 |
1 | 0 |
125 |
| 15/16 | Arsenal FC |
5 | 3 |
0 | 1 |
120 |
| 14/15 | Arsenal FC |
5 | 3 |
1 | 0 |
77 |
| 13/14 | Arsenal FC |
5 | 3 |
2 | 2 |
71 |
| 12/13 | Arsenal FC |
4 | 2 |
2 | 1 |
180 |
Europa League — 15G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | AC Milan |
6 | 1 |
0 | 0 |
440 |
| 18/19 | Chelsea FC |
14 | 11 |
5 | 0 |
102 |
| 17/18 | Arsenal FC |
6 | 3 |
0 | 0 |
180 |
Championnat National — 14G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | FC Istres Ouest... |
33 | 14 |
0 | 7 |
199 |
Coupe de France — 8G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Montpellier HSC |
4 | 2 |
0 | 0 |
173 |
| 10/11 | Montpellier HSC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Tours FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
210 |
| 08/09 | Tours FC |
3 | 5 |
0 | 0 |
60 |
| 06/07 | Grenoble Foot 38 |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coupe de la Ligue — 5G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Montpellier HSC |
2 | 2 |
0 | 2 |
75 |
| 10/11 | Montpellier HSC |
4 | 1 |
0 | 1 |
295 |
| 09/10 | Tours FC |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
| 08/09 | Tours FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 07/08 | FC Istres Ouest... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 06/07 | Grenoble Foot 38 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Italy Cup — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | AC Milan |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | AC Milan |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | AC Milan |
4 | 3 |
0 | 0 |
120 |
MLS — 3G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Los Angeles FC |
14 | 3 |
1 | 1 |
176 |
| 2024 | Los Angeles FC |
10 | 0 |
1 | 0 |
0 |
League Cup — 2G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Arsenal FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Arsenal FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Arsenal FC |
2 | 2 |
1 | 1 |
65 |
US Open Cup — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Los Angeles FC |
1 | 1 |
0 | 1 |
67 |
Leagues Cup — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Los Angeles FC |
4 | 1 |
0 | 0 |
168 |
EFL Cup — 1G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Chelsea FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
94 |
| 19/20 | Chelsea FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Chelsea FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Arsenal FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Arsenal FC |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
UEFA Super Cup — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Chelsea FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
74 |
Community Shield — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Arsenal FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Arsenal FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Arsenal FC |
1 | 1 |
0 | 0 |
45 |
Champions League Qu. — 1G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Arsenal FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | Arsenal FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
142 |
Europa League Qualifying — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Montpellier HSC |
2 | 1 |
0 | 1 |
210 |
Club World Cup Qu. — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Los Angeles FC |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
CONCACAF CC — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Los Angeles FC |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Supercoppa Italiana — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AC Milan |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Los Angeles FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
MLS Cup Playoffs — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Los Angeles FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
137 meczów, 57 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Leg injury |
13.03.2025 |
31.03.2025 |
19 |
3 |
| 22/23 |
Calf problems |
20.04.2023 |
27.04.2023 |
8 |
1 |
| 21/22 |
Ankle sprain |
06.03.2022 |
10.03.2022 |
5 |
1 |
| 21/22 |
Naderwanie mięśnia |
24.11.2021 |
17.12.2021 |
24 |
6 |
| 21/22 |
Uraz pleców |
02.10.2021 |
06.10.2021 |
5 |
1 |
| 21/22 |
Lumbago |
16.09.2021 |
23.09.2021 |
8 |
2 |
| 21/22 |
Quarantine |
11.09.2021 |
13.09.2021 |
3 |
1 |
| 21/22 |
Koronawirus |
02.09.2021 |
10.09.2021 |
9 |
2 |
| 19/20 |
Uraz pachwiny |
06.01.2020 |
16.02.2020 |
42 |
5 |
| 19/20 |
Uraz kostki |
06.12.2019 |
04.01.2020 |
30 |
7 |
| 19/20 |
Ill |
27.09.2019 |
05.10.2019 |
9 |
2 |
| 18/19 |
Uraz kostki |
31.12.2018 |
11.01.2019 |
12 |
3 |
| 18/19 |
Uraz mechaniczny |
29.10.2018 |
07.11.2018 |
10 |
2 |
| 17/18 |
Uraz uda (dwugłowy) |
19.12.2017 |
29.01.2018 |
42 |
10 |
| 17/18 |
Adductor pain |
12.11.2017 |
20.11.2017 |
9 |
2 |
🔄 Historia transferów (11)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
01.07.2025 |
LAFC |
→ |
LOSC Lille |
Transfer |
1.5M € |
| 24/25 |
18.07.2024 |
AC Milan |
→ |
LAFC |
Transfer |
3M € |
| 21/22 |
17.07.2021 |
Chelsea |
→ |
AC Milan |
Transfer |
4M € |
| 17/18 |
31.01.2018 |
Arsenal |
→ |
Chelsea |
Transfer |
20M € |
| 12/13 |
01.07.2012 |
Montpellier |
→ |
Arsenal |
Transfer |
13M € |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Tours FC |
→ |
Montpellier |
Transfer |
3M € |
| 08/09 |
01.09.2008 |
Grenoble |
→ |
Tours FC |
Transfer |
50k € |
| 07/08 |
30.06.2008 |
FC Istres |
→ |
Grenoble |
Powrót z wyp. |
— |
| 07/08 |
01.07.2007 |
Grenoble |
→ |
FC Istres |
Wypożyczenie |
— |
| 05/06 |
22.03.2006 |
Grenoble B |
→ |
Grenoble |
Transfer |
— |
| 05/06 |
01.07.2005 |
Grenoble U19 |
→ |
Grenoble B |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Olivier Giroud?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.