Omar Fernández
⚽ Napastnik 🏟️ Independiente Santa Fe 🏳️ Kolumbia
| 📝 | Imię ojczyste | Omar Andrés Fernández Frasica |
| 🎂 | Data urodzenia | 10.02.1993 (33 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Zipaquira, Kolumbia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Kolumbia |
| 📏 | Wzrost | 166 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Independiente Santa Fe |
| 📅 | Dołączył | 03.01.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | Adequatesports |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| FBC Melgar | 5 | 154 | 44 | 41 |
| Puebla FC | 5 | 145 | 9 | 24 |
| CD Cruz Azul Hidalgo | 1 | 31 | 6 | 0 |
| Club León FC | 5 | 62 | 4 | 4 |
| Independiente Santa Fe | 1 | 40 | 3 | 7 |
| CD Everton | 1 | 28 | 1 | 4 |
| Puebla FC U20 | 2 | 2 | 0 | 0 |
| Llaneros FC | 1 | 2 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Descentral. Cl. |
45 | 14 | 15 |
2 | 1 | 801 |
| Descentral. Ap. |
28 | 9 | 8 |
0 | 0 | 515 |
| Torneo Descentralizado |
27 | 7 | 8 |
3 | 0 | 293 |
| Liga MX Apertura |
88 | 5 | 13 |
8 | 1 | 3 199 |
| Liga MX Clausura |
82 | 4 | 14 |
6 | 0 | 788 |
| Torneo Verano |
13 | 4 | 2 |
2 | 0 | 205 |
| Copa del Inca |
10 | 4 | 1 |
2 | 0 | 225 |
| Ascenso MX Cl. |
14 | 3 | 0 |
1 | 0 | 199 |
| Liga DIMAYOR I |
17 | 2 | 5 |
3 | 0 | 640 |
| Libertadores |
13 | 2 | 2 |
0 | 0 | 927 |
| Leagues Cup |
6 | 2 | 0 |
0 | 0 | 109 |
| Descentr Playoff |
8 | 2 | 1 |
0 | 0 | 604 |
| Ascenso MX Ap. |
9 | 2 | 0 |
0 | 0 | 216 |
| Liguilla Apertura |
16 | 1 | 1 |
0 | 0 | 246 |
| CONCACAF CL |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 157 |
| Liga DIMAYOR II |
9 | 1 | 1 |
1 | 0 | 732 |
| Liga Primera |
23 | 1 | 3 |
0 | 0 | 791 |
| Verano Playoff |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 210 |
| Liguilla A |
8 | 1 | 2 |
0 | 0 | 719 |
| Copa MX Clausura |
7 | 1 | 0 |
0 | 0 | 147 |
| Liguilla Clausura |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga MX Sub-20 Clausura |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Colombia |
6 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Fase Final LBD I |
8 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Chile |
4 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
3 | 0 | 2 |
0 | 0 | 0 |
| Club World Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeón de Campeones |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa MX |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa MX Apertura |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Liga MX Sub-20 Apertura |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Descentral. Cl. — 14G / 45M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | FBC Melgar |
15 | 4 |
6 | 1 |
316 |
| 2015 | FBC Melgar |
15 | 6 |
4 | 0 |
209 |
| 2014 | FBC Melgar |
15 | 4 |
5 | 1 |
276 |
Descentral. Ap. — 9G / 28M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | FBC Melgar |
13 | 3 |
1 | 0 |
318 |
| 2015 | FBC Melgar |
15 | 6 |
7 | 0 |
197 |
Torneo Descentralizado — 7G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | FBC Melgar |
27 | 7 |
8 | 3 |
293 |
Liga MX Apertura — 5G / 88M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Club León FC |
14 | 1 |
1 | 2 |
357 |
| 22/23 | Puebla FC |
13 | 2 |
1 | 2 |
387 |
| 21/22 | Club León FC |
16 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 20/21 | Puebla FC |
17 | 1 |
5 | 2 |
1 218 |
| 19/20 | Puebla FC |
17 | 1 |
2 | 1 |
1 237 |
| 18/19 | Puebla FC |
11 | 0 |
2 | 0 |
0 |
Liga MX Clausura — 4G / 82M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Puebla FC |
12 | 2 |
1 | 2 |
412 |
| 21/22 | Club León FC |
12 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 20/21 | Puebla FC |
16 | 0 |
5 | 1 |
0 |
| 19/20 | Puebla FC |
10 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 18/19 | Puebla FC |
17 | 0 |
4 | 0 |
0 |
| 17/18 | Puebla FC |
15 | 2 |
3 | 1 |
376 |
Torneo Verano — 4G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | FBC Melgar |
13 | 4 |
2 | 2 |
205 |
Copa del Inca — 4G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | FBC Melgar |
10 | 4 |
1 | 2 |
225 |
Ascenso MX Cl. — 3G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | CD Cruz Azul Hidalgo |
14 | 3 |
0 | 1 |
199 |
Liga DIMAYOR I — 2G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Independiente... |
17 | 2 |
5 | 3 |
640 |
Libertadores — 2G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Independiente... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | FBC Melgar |
6 | 1 |
2 | 0 |
477 |
| 2016 | FBC Melgar |
5 | 1 |
0 | 0 |
450 |
Leagues Cup — 2G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Club León FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2021 | Club León FC |
3 | 2 |
0 | 0 |
109 |
Descentr Playoff — 2G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | FBC Melgar |
4 | 1 |
0 | 0 |
360 |
| 2015 | FBC Melgar |
4 | 1 |
1 | 0 |
244 |
Ascenso MX Ap. — 2G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | CD Cruz Azul Hidalgo |
9 | 2 |
0 | 0 |
216 |
Liguilla Apertura — 1G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Club León FC |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 22/23 | Puebla FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Club León FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Puebla FC |
3 | 1 |
0 | 0 |
246 |
CONCACAF CL — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Club León FC |
2 | 1 |
0 | 0 |
157 |
Liga DIMAYOR II — 1G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Independiente... |
9 | 1 |
1 | 1 |
732 |
Liga Primera — 1G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CD Everton |
23 | 1 |
3 | 0 |
791 |
Verano Playoff — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | FBC Melgar |
2 | 1 |
0 | 0 |
210 |
Liguilla A — 1G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | FBC Melgar |
8 | 1 |
2 | 0 |
719 |
Copa MX Clausura — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Puebla FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | CD Cruz Azul Hidalgo |
4 | 1 |
0 | 0 |
147 |
Liguilla Clausura — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Puebla FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Puebla FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga MX Sub-20 Clausura — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | Puebla FC U20 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Colombia — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Independiente... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Llaneros FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Fase Final LBD I — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Independiente... |
8 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Copa Chile — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CD Everton |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CD Everton |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | FBC Melgar |
2 | 0 |
2 | 0 |
0 |
Club World Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Club León FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeón de Campeones — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Club León FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa MX — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Puebla FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa MX Apertura — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Puebla FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 13/14 | CD Cruz Azul Hidalgo |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liga MX Sub-20 Apertura — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | Puebla FC U20 |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (1)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
23.04.2025 |
02.05.2025 |
10 |
2 |
🔄 Historia transferów (13)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
01.01.2026 |
León |
→ |
Indep. Santa Fe |
Transfer |
800k € |
| 25/26 |
31.12.2025 |
Indep. Santa Fe |
→ |
León |
Powrót z wyp. |
800k € |
| 24/25 |
03.01.2025 |
León |
→ |
Indep. Santa Fe |
Wypożyczenie |
1M € |
| 24/25 |
31.12.2024 |
CD Everton |
→ |
León |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 23/24 |
08.01.2024 |
León |
→ |
CD Everton |
Wypożyczenie |
1.5M € |
| 22/23 |
30.06.2023 |
Puebla FC |
→ |
León |
Powrót z wyp. |
1.8M € |
| 22/23 |
01.07.2022 |
León |
→ |
Puebla FC |
Wypożyczenie |
3.5M € |
| 21/22 |
01.07.2021 |
Puebla FC |
→ |
León |
Transfer |
3.5M € |
| 17/18 |
01.01.2018 |
FBC Melgar |
→ |
Puebla FC |
Transfer |
750k € |
| 14/15 |
07.08.2014 |
Llaneros FC |
→ |
FBC Melgar |
Transfer |
— |
| 13/14 |
30.06.2014 |
Cruz Azul Hid. |
→ |
Llaneros FC |
Powrót z wyp. |
— |
| 13/14 |
01.07.2013 |
Llaneros FC |
→ |
Cruz Azul Hid. |
Wypożyczenie |
— |
| 11/12 |
01.01.2012 |
Academia FC |
→ |
Llaneros FC |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Omar Fernández?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.