Paolo Guerrero
⚽ Napastnik 🏟️ Club Alianza Lima 🏳️ Peru
| 📝 | Imię ojczyste | José Paolo Guerrero Gonzáles |
| 🎂 | Data urodzenia | 31.12.1983 (42 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Lima, Peru |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Peru |
| 📏 | Wzrost | 185 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Club Alianza Lima |
| 📅 | Dołączył | 31.08.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2025 |
| 🤝 | Agent | Prattes Group |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Sport Club Corinthians Paulista | 4 | 130 | 52 | 13 |
| Hamburger SV | 6 | 196 | 51 | 29 |
| FC Bayern Munich II | 4 | 69 | 49 | 2 |
| CR Flamengo | 4 | 114 | 42 | 13 |
| Sport Club Internacional | 3 | 76 | 32 | 4 |
| Club Alianza Lima | 2 | 34 | 14 | 1 |
| Bayern Munich | 3 | 79 | 13 | 10 |
| LDU Quito | 1 | 22 | 8 | 0 |
| Universidad César Vallejo | 1 | 10 | 3 | 1 |
| Racing Club | 1 | 23 | 3 | 2 |
| Avaí FC | 1 | 10 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
173 | 56 | 22 |
35 | 2 | 2 340 |
| Bundesliga |
198 | 47 | 26 |
22 | 1 | 1 682 |
| Regionalliga Süd |
66 | 45 | 1 |
15 | 0 | 537 |
| Libertadores |
48 | 21 | 5 |
12 | 1 | 1 231 |
| Campeonato Paulista |
40 | 14 | 0 |
3 | 0 | 1 094 |
| Copa do Brasil |
28 | 12 | 2 |
6 | 0 | 978 |
| Campeonato Carioca |
19 | 12 | 0 |
7 | 0 | 299 |
| Liga 1 Apertura |
19 | 10 | 1 |
4 | 0 | 268 |
| DFB-Pokal |
28 | 7 | 7 |
5 | 0 | 687 |
| UEFA Cup |
20 | 7 | 4 |
6 | 0 | 339 |
| Serie A Segunda Etapa |
13 | 5 | 0 |
2 | 0 | 148 |
| Liga 1 Clausura |
9 | 4 | 1 |
0 | 0 | 120 |
| Copa Sudamericana |
18 | 3 | 3 |
6 | 0 | 225 |
| Campeonato Carioca - Final |
4 | 3 | 0 |
1 | 0 | 86 |
| Gauchão - Fase Final |
7 | 2 | 0 |
3 | 0 | 490 |
| Campeonato Gaúcho |
7 | 2 | 0 |
0 | 0 | 265 |
| Gauchão - 2º Turno |
2 | 2 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Primeira Liga do Brasil |
4 | 2 | 0 |
0 | 0 | 134 |
| Club World Cup |
2 | 2 | 0 |
0 | 0 | 88 |
| Europa League Qualifying |
3 | 2 | 2 |
0 | 0 | 78 |
| UEFA-Cup Qualifikation |
2 | 2 | 0 |
0 | 0 | 41 |
| Champions League |
19 | 2 | 0 |
2 | 0 | 472 |
| Liga Profesional (- 23/24) |
16 | 1 | 0 |
3 | 0 | 575 |
| Copa Argentina |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 21 |
| Recopa Sudamericana |
2 | 1 | 0 |
1 | 0 | 176 |
| Paulistão A1 - Fase Final |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 302 |
| Europa League |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 105 |
| Serie A Tercera Etapa |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Carioca - Taça Rio |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Ligapokal |
2 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 56G / 173M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Avaí FC |
10 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2021 | Sport Club... |
10 | 1 |
0 | 0 |
219 |
| 2020 | Sport Club... |
3 | 3 |
1 | 0 |
78 |
| 2019 | Sport Club... |
25 | 10 |
2 | 3 |
202 |
| 2018 | CR Flamengo |
6 | 1 |
1 | 0 |
359 |
| 2017 | CR Flamengo |
19 | 6 |
3 | 4 |
255 |
| 2016 | CR Flamengo |
23 | 9 |
1 | 6 |
201 |
| 2015 | CR Flamengo |
15 | 3 |
3 | 6 |
412 |
| 2015 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2014 | Sport Club... |
28 | 12 |
7 | 7 |
197 |
| 2013 | Sport Club... |
17 | 5 |
2 | 4 |
251 |
| 2012 | Sport Club... |
15 | 6 |
2 | 3 |
166 |
Bundesliga — 47G / 198M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Hamburger SV |
23 | 6 |
2 | 2 |
289 |
| 10/11 | Hamburger SV |
28 | 4 |
4 | 4 |
391 |
| 09/10 | Hamburger SV |
6 | 4 |
0 | 1 |
104 |
| 08/09 | Hamburger SV |
32 | 9 |
6 | 6 |
241 |
| 07/08 | Hamburger SV |
29 | 9 |
4 | 3 |
229 |
| 06/07 | Hamburger SV |
26 | 5 |
1 | 4 |
150 |
| 05/06 | Bayern Munich |
31 | 4 |
6 | 1 |
163 |
| 04/05 | Bayern Munich |
20 | 6 |
3 | 1 |
115 |
| 03/04 | Bayern Munich |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Regionalliga Süd — 45G / 66M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 05/06 | FC Bayern Munich II |
13 | 9 |
1 | 1 |
125 |
| 04/05 | FC Bayern Munich II |
11 | 7 |
0 | 2 |
137 |
| 03/04 | FC Bayern Munich II |
24 | 21 |
0 | 7 |
96 |
| 02/03 | FC Bayern Munich II |
18 | 8 |
0 | 5 |
179 |
Libertadores — 21G / 48M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Club Alianza Lima |
10 | 3 |
0 | 4 |
156 |
| 2023 | Racing Club |
6 | 1 |
2 | 0 |
252 |
| 2021 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2020 | Sport Club... |
6 | 3 |
1 | 1 |
180 |
| 2019 | Sport Club... |
7 | 4 |
0 | 2 |
124 |
| 2017 | CR Flamengo |
6 | 2 |
0 | 1 |
270 |
| 2015 | Sport Club... |
5 | 4 |
1 | 1 |
97 |
| 2013 | Sport Club... |
7 | 4 |
1 | 3 |
152 |
Campeonato Paulista — 14G / 40M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | Sport Club... |
14 | 6 |
0 | 1 |
139 |
| 2014 | Sport Club... |
12 | 1 |
0 | 2 |
815 |
| 2013 | Sport Club... |
14 | 7 |
0 | 0 |
140 |
Copa do Brasil — 12G / 28M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Sport Club... |
8 | 5 |
0 | 0 |
150 |
| 2018 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | CR Flamengo |
5 | 2 |
2 | 4 |
225 |
| 2016 | CR Flamengo |
3 | 1 |
0 | 1 |
270 |
| 2015 | CR Flamengo |
3 | 1 |
0 | 0 |
198 |
| 2014 | Sport Club... |
5 | 3 |
0 | 0 |
135 |
| 2013 | Sport Club... |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Campeonato Carioca — 12G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CR Flamengo |
7 | 7 |
0 | 2 |
85 |
| 2016 | CR Flamengo |
12 | 5 |
0 | 5 |
214 |
Liga 1 Apertura — 10G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Club Alianza Lima |
13 | 7 |
0 | 1 |
116 |
| 2024 | Universidad César... |
6 | 3 |
1 | 3 |
152 |
DFB-Pokal — 7G / 28M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Hamburger SV |
2 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 10/11 | Hamburger SV |
2 | 1 |
2 | 0 |
180 |
| 09/10 | Hamburger SV |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 08/09 | Hamburger SV |
5 | 1 |
1 | 1 |
289 |
| 07/08 | Hamburger SV |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 06/07 | Hamburger SV |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | Bayern Munich |
6 | 1 |
0 | 1 |
150 |
| 04/05 | Bayern Munich |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 04/05 | FC Bayern Munich II |
3 | 4 |
1 | 2 |
68 |
| 03/04 | Bayern Munich |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA Cup — 7G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | Hamburger SV |
13 | 4 |
1 | 3 |
183 |
| 07/08 | Hamburger SV |
7 | 3 |
3 | 3 |
156 |
Serie A Segunda Etapa — 5G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | LDU Quito |
13 | 5 |
0 | 2 |
148 |
Liga 1 Clausura — 4G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Club Alianza Lima |
8 | 4 |
1 | 0 |
120 |
| 2024 | Universidad César... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 3G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Club Alianza Lima |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2024 | Universidad César... |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2023 | LDU Quito |
7 | 3 |
0 | 3 |
225 |
| 2017 | CR Flamengo |
2 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 2016 | CR Flamengo |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Campeonato Carioca - Final — 3G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CR Flamengo |
3 | 3 |
0 | 1 |
86 |
| 2016 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Gauchão - Fase Final — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Sport Club... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2020 | Sport Club... |
3 | 1 |
0 | 2 |
225 |
| 2019 | Sport Club... |
3 | 1 |
0 | 1 |
265 |
Campeonato Gaúcho — 2G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Sport Club... |
6 | 1 |
0 | 0 |
175 |
| 2020 | Sport Club... |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
Gauchão - 2º Turno — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Sport Club... |
2 | 2 |
0 | 0 |
90 |
Primeira Liga do Brasil — 2G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | CR Flamengo |
3 | 2 |
0 | 0 |
134 |
Club World Cup — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Sport Club... |
2 | 2 |
0 | 0 |
88 |
Europa League Qualifying — 2G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Hamburger SV |
3 | 2 |
2 | 0 |
78 |
UEFA-Cup Qualifikation — 2G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | Hamburger SV |
2 | 2 |
0 | 0 |
41 |
Champions League — 2G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | Hamburger SV |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | Bayern Munich |
7 | 1 |
0 | 2 |
212 |
| 04/05 | Bayern Munich |
7 | 1 |
0 | 0 |
260 |
Liga Profesional (- 23/24) — 1G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Racing Club |
16 | 1 |
0 | 3 |
575 |
Copa Argentina — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Racing Club |
1 | 1 |
0 | 0 |
21 |
Recopa Sudamericana — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Sport Club... |
2 | 1 |
0 | 1 |
176 |
Paulistão A1 - Fase Final — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2013 | Sport Club... |
4 | 1 |
0 | 0 |
302 |
Europa League — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Hamburger SV |
4 | 1 |
0 | 0 |
105 |
Serie A Tercera Etapa — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | LDU Quito |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Carioca - Taça Rio — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CR Flamengo |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | Hamburger SV |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Ligapokal — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | Hamburger SV |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
129 meczów, 41 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
4 meczów, 1 goli
Nr koszulki: 9
Były kadrowicz
4 meczów, 3 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 25/26 |
Muscle tear |
13.08.2025 |
03.09.2025 |
22 |
4 |
| 25/26 |
ankle sprain |
23.07.2025 |
20.08.2025 |
29 |
7 |
| 24/25 |
Ankle problems |
05.02.2025 |
20.02.2025 |
16 |
5 |
| 23/24 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
01.05.2024 |
06.06.2024 |
37 |
7 |
| 23/24 |
strain |
15.04.2024 |
28.04.2024 |
14 |
2 |
| 23/24 |
Inflammation of the sole of the foot |
11.03.2024 |
18.03.2024 |
8 |
1 |
| 22/23 |
Odpoczynek |
21.06.2023 |
23.06.2023 |
3 |
1 |
| 22/23 |
Knee problems |
06.05.2023 |
21.05.2023 |
16 |
2 |
| 22/23 |
Fitness |
25.01.2023 |
10.02.2023 |
17 |
2 |
| 22/23 |
Uraz kolana |
03.10.2022 |
31.12.2022 |
90 |
11 |
| 21/22 |
Uraz kolana |
08.10.2021 |
31.12.2021 |
85 |
7 |
| 20/21 |
Uraz kolana |
10.06.2021 |
28.07.2021 |
49 |
21 |
| 20/21 |
Cruciate ligament tear |
17.08.2020 |
17.02.2021 |
185 |
47 |
| 18/19 |
Ankle problems |
25.04.2019 |
30.04.2019 |
6 |
2 |
| 17/18 |
Adductor pain |
20.10.2017 |
03.11.2017 |
15 |
5 |
🔄 Historia transferów (12)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
31.08.2024 |
César Vallejo |
→ |
Alianza Lima |
Transfer |
100k € |
| 23/24 |
02.02.2024 |
LDU Quito |
→ |
César Vallejo |
Transfer |
175k € |
| 23/24 |
14.07.2023 |
Racing Club |
→ |
LDU Quito |
Transfer |
150k € |
| 22/23 |
25.01.2023 |
Avaí FC |
→ |
Racing Club |
Transfer |
200k € |
| 22/23 |
21.07.2022 |
Without Club |
→ |
Avaí FC |
Transfer |
250k € |
| 21/22 |
26.10.2021 |
Internacional |
→ |
Without Club |
Transfer |
750k € |
| 18/19 |
12.08.2018 |
Flamengo |
→ |
Internacional |
Transfer |
3M € |
| 14/15 |
16.06.2015 |
Corinthians |
→ |
Flamengo |
Transfer |
5.5M € |
| 12/13 |
15.07.2012 |
Hamburger SV |
→ |
Corinthians |
Transfer |
6M € |
| 06/07 |
01.07.2006 |
Bayern Munich |
→ |
Hamburger SV |
Transfer |
3M € |
| 04/05 |
01.07.2004 |
FC Bayern II |
→ |
Bayern Munich |
Transfer |
— |
| 02/03 |
02.09.2002 |
A. Lima U20 |
→ |
FC Bayern II |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Paolo Guerrero?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.