Peter Ankersen
⚽ Obrońca 🏟️ FC Nordsjaelland 🏳️ Dania
| 📝 | Imię ojczyste | Peter Svarrer Ankersen |
| 🎂 | Data urodzenia | 21.09.1990 (35 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Esbjerg, Dania |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Dania |
| 📏 | Wzrost | 180 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | FC Nordsjaelland |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2027 |
| 🤝 | Agent | People In Sport |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| FC Copenhagen | 8 | 340 | 14 | 44 |
| Esbjerg fB | 3 | 72 | 7 | 12 |
| FC Nordsjaelland | 2 | 38 | 5 | 8 |
| Vejle Boldklub Kolding | 1 | 16 | 3 | 0 |
| FC Copenhagen Reserves | 4 | 7 | 1 | 0 |
| Rosenborg BK | 2 | 27 | 1 | 2 |
| Red Bull Salzburg | 1 | 49 | 1 | 6 |
| Vejle Boldklub | 1 | 28 | 1 | 3 |
| Genoa CFC | 2 | 34 | 0 | 1 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Superliga |
255 | 14 | 38 |
34 | 1 | 8 773 |
| Superliga Championship round |
76 | 6 | 9 |
12 | 0 | 2 699 |
| Europa League Qualifying |
20 | 3 | 2 |
6 | 0 | 405 |
| 1.Division |
42 | 3 | 3 |
7 | 0 | 2 919 |
| Oddset Pokalen |
6 | 1 | 3 |
1 | 0 | 176 |
| Conference L. |
7 | 1 | 0 |
0 | 0 | 406 |
| Reserveligaen |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 180 |
| Europa League |
33 | 1 | 7 |
4 | 0 | 720 |
| Superligaen Releg. |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| DBU Pokalen |
17 | 1 | 2 |
3 | 0 | 210 |
| Bundesliga |
32 | 1 | 3 |
3 | 1 | 1 417 |
| Superliga Europa Playoff |
1 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| Future Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League |
18 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
19 | 0 | 3 |
1 | 0 | 0 |
| Pokalen |
7 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Reserveligaen Spring |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Sydbank Pokalen |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UECL Quali |
6 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Serie A |
33 | 0 | 1 |
2 | 0 | 0 |
| Tippeligaen |
17 | 0 | 1 |
2 | 0 | 0 |
| NM-Cup |
4 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Italy Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| ÖFB-Cup |
5 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| SAS Ligaen |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Superliga — 14G / 255M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | FC Nordsjaelland |
7 | 1 |
1 | 2 |
613 |
| 24/25 | FC Nordsjaelland |
20 | 3 |
3 | 7 |
598 |
| 23/24 | FC Copenhagen |
17 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 22/23 | FC Copenhagen |
17 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | FC Copenhagen |
22 | 1 |
2 | 2 |
1 133 |
| 20/21 | FC Copenhagen |
11 | 1 |
1 | 0 |
927 |
| 18/19 | FC Copenhagen |
26 | 1 |
7 | 3 |
2 340 |
| 17/18 | FC Copenhagen |
20 | 0 |
4 | 4 |
0 |
| 16/17 | FC Copenhagen |
26 | 2 |
8 | 2 |
1 045 |
| 15/16 | FC Copenhagen |
33 | 0 |
3 | 1 |
0 |
| 13/14 | Esbjerg fB |
30 | 2 |
6 | 8 |
1 337 |
| 12/13 | Esbjerg fB |
26 | 3 |
3 | 4 |
780 |
Superliga Championship round — 6G / 76M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | FC Nordsjaelland |
9 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 23/24 | FC Copenhagen |
10 | 1 |
1 | 2 |
703 |
| 22/23 | FC Copenhagen |
10 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 21/22 | FC Copenhagen |
10 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 20/21 | FC Copenhagen |
10 | 1 |
0 | 3 |
873 |
| 18/19 | FC Copenhagen |
9 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 17/18 | FC Copenhagen |
10 | 1 |
3 | 0 |
896 |
| 16/17 | FC Copenhagen |
8 | 3 |
1 | 1 |
227 |
Europa League Qualifying — 3G / 20M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | FC Copenhagen |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 18/19 | FC Copenhagen |
7 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 15/16 | FC Copenhagen |
4 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 13/14 | Esbjerg fB |
2 | 2 |
0 | 1 |
90 |
| 12/13 | Rosenborg BK |
6 | 1 |
0 | 2 |
315 |
1.Division — 3G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Vejle Boldklub... |
14 | 2 |
0 | 2 |
508 |
| 10/11 | Vejle Boldklub |
28 | 1 |
3 | 5 |
2 411 |
Oddset Pokalen — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | FC Nordsjaelland |
2 | 1 |
3 | 0 |
176 |
| 23/24 | FC Copenhagen |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Conference L. — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Copenhagen |
7 | 1 |
0 | 0 |
406 |
Reserveligaen — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Copenhagen... |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
| 20/21 | FC Copenhagen... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | FC Copenhagen... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 1G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | FC Copenhagen |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | FC Copenhagen |
8 | 1 |
2 | 0 |
720 |
| 16/17 | FC Copenhagen |
4 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 14/15 | Red Bull Salzburg |
8 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 13/14 | Esbjerg fB |
7 | 0 |
2 | 3 |
0 |
Superligaen Releg. — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | FC Copenhagen |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
DBU Pokalen — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | FC Copenhagen |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | FC Copenhagen |
3 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 15/16 | FC Copenhagen |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Esbjerg fB |
6 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 11/12 | Vejle Boldklub... |
2 | 1 |
0 | 1 |
210 |
Bundesliga — 1G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Red Bull Salzburg |
32 | 1 |
3 | 3 |
1 417 |
Superliga Europa Playoff — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | FC Copenhagen |
1 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Future Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | FC Copenhagen... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League — 0G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | FC Copenhagen |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | FC Copenhagen |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | FC Copenhagen |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 19M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | FC Copenhagen |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | FC Copenhagen |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | FC Copenhagen |
2 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 16/17 | FC Copenhagen |
5 | 0 |
2 | 0 |
0 |
| 14/15 | Red Bull Salzburg |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Pokalen — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | FC Copenhagen |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Reserveligaen Spring — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Copenhagen... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Sydbank Pokalen — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Copenhagen |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | FC Copenhagen |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | FC Copenhagen |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UECL Quali — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | FC Copenhagen |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Serie A — 0G / 33M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Genoa CFC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Genoa CFC |
32 | 0 |
1 | 2 |
0 |
Tippeligaen — 0G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | Rosenborg BK |
17 | 0 |
1 | 2 |
0 |
NM-Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | Rosenborg BK |
4 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Italy Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | Genoa CFC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
ÖFB-Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | Red Bull Salzburg |
5 | 0 |
1 | 0 |
0 |
SAS Ligaen — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | Esbjerg fB |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
27 meczów, 1 goli
Nr koszulki: 2
Były kadrowicz
Historia kontuzji (6)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 22/23 |
Uraz kostki |
11.08.2022 |
16.08.2022 |
6 |
2 |
| 21/22 |
unknown injury |
06.12.2021 |
31.12.2021 |
26 |
1 |
| 20/21 |
Uraz kostki |
03.02.2021 |
31.03.2021 |
57 |
9 |
| 20/21 |
Koronawirus |
06.11.2020 |
13.11.2020 |
8 |
1 |
| 16/17 |
Uraz kostki |
20.05.2017 |
25.07.2017 |
67 |
8 |
| 14/15 |
Uraz mięśniowy |
23.09.2014 |
01.10.2014 |
9 |
2 |
🔄 Historia transferów (13)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
01.07.2024 |
FC Copenhagen |
→ |
Nordsjaelland |
Transfer |
300k € |
| 20/21 |
26.09.2020 |
Genoa |
→ |
FC Copenhagen |
Transfer |
1M € |
| 19/20 |
02.09.2019 |
FC Copenhagen |
→ |
Genoa |
Transfer |
3M € |
| 16/17 |
01.07.2016 |
RB Salzburg |
→ |
FC Copenhagen |
Transfer |
1.3M € |
| 15/16 |
30.06.2016 |
FC Copenhagen |
→ |
RB Salzburg |
Powrót z wyp. |
1.3M € |
| 15/16 |
01.07.2015 |
RB Salzburg |
→ |
FC Copenhagen |
Wypożyczenie |
1.3M € |
| 14/15 |
01.07.2014 |
Esbjerg fB |
→ |
RB Salzburg |
Transfer |
2M € |
| 12/13 |
17.08.2012 |
Rosenborg |
→ |
Esbjerg fB |
Transfer |
250k € |
| 11/12 |
28.03.2012 |
Vejle-Kolding |
→ |
Rosenborg |
Transfer |
300k € |
| 11/12 |
01.07.2011 |
Vejle BK |
→ |
Vejle-Kolding |
Transfer |
250k € |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Esbjerg fB |
→ |
Vejle BK |
Transfer |
50k € |
| 09/10 |
01.07.2009 |
Esbjerg fB U19 |
→ |
Esbjerg fB |
Transfer |
— |
| 06/07 |
01.01.2007 |
Esbjerg Youth |
→ |
Esbjerg fB U19 |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Peter Ankersen?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.