Rafa Márquez
⚽ Obrońca 🏟️ Retired 🏳️ Mexico Spain
| 📝 | Imię ojczyste | Rafael Márquez Álvarez |
| 🎂 | Data urodzenia | 12.02.1979 (47 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Zamora de Hidalgo, Meksyk |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Mexico Spain |
| 📏 | Wzrost | 184 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 03.07.2018 |
| 🤝 | Agent | TOP RADICAL SPORTS ... |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| FC Barcelona | 9 | 292 | 13 | 13 |
| Atlas Guadalajara | 6 | 131 | 6 | 3 |
| AS Monaco | 4 | 117 | 5 | 0 |
| Club León FC | 5 | 60 | 1 | 1 |
| New York Red Bulls | 3 | 50 | 1 | 8 |
| Hellas Verona | 2 | 43 | 0 | 2 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| LaLiga |
198 | 9 | 4 |
33 | 1 | 7 604 |
| Division 1 |
60 | 4 | 0 |
15 | 1 | 1 775 |
| Primera Verano |
39 | 2 | 0 |
10 | 0 | 2 006 |
| Liguilla Inv. |
6 | 2 | 0 |
0 | 1 | 161 |
| Copa del Rey |
27 | 2 | 5 |
9 | 0 | 427 |
| Liguilla Clausura |
16 | 1 | 0 |
8 | 0 | 570 |
| MLS |
44 | 1 | 8 |
10 | 0 | 783 |
| Club World Cup |
4 | 1 | 0 |
0 | 0 | 180 |
| Liga MX Clausura |
57 | 1 | 1 |
20 | 0 | 1 193 |
| Liga MX Apertura |
39 | 1 | 3 |
6 | 1 | 1 197 |
| Champions League |
58 | 1 | 3 |
11 | 0 | 734 |
| Ligue 1 |
31 | 1 | 0 |
5 | 0 | 2 607 |
| Coupe de France |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA Cup |
11 | 0 | 0 |
3 | 1 | 0 |
| Coupe de la Ligue |
10 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Primera Invierno |
17 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Libertadores |
8 | 0 | 0 |
3 | 1 | 0 |
| MLS Cup Playoffs |
6 | 0 | 0 |
0 | 1 | 0 |
| Liguilla Apertura |
8 | 0 | 0 |
3 | 0 | 0 |
| Copa MX Apertura |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Serie A |
38 | 0 | 1 |
8 | 2 | 0 |
| Italy Cup |
5 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
1 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| UEFA Super Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
LaLiga — 9G / 198M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | FC Barcelona |
29 | 1 |
1 | 2 |
765 |
| 08/09 | FC Barcelona |
27 | 1 |
0 | 5 |
1 993 |
| 07/08 | FC Barcelona |
24 | 2 |
0 | 5 |
747 |
| 06/07 | FC Barcelona |
24 | 1 |
0 | 8 |
1 725 |
| 05/06 | FC Barcelona |
26 | 0 |
1 | 5 |
0 |
| 04/05 | FC Barcelona |
36 | 3 |
2 | 5 |
921 |
| 03/04 | FC Barcelona |
32 | 1 |
0 | 3 |
1 453 |
Division 1 — 4G / 60M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | AS Monaco |
23 | 3 |
0 | 5 |
646 |
| 01/02 | AS Monaco |
21 | 0 |
0 | 6 |
0 |
| 00/01 | AS Monaco |
16 | 1 |
0 | 4 |
1 129 |
Primera Verano — 2G / 39M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 98/99 | Atlas Guadalajara |
7 | 1 |
0 | 1 |
611 |
| 97/98 | Atlas Guadalajara |
16 | 1 |
0 | 5 |
1 395 |
| 96/97 | Atlas Guadalajara |
16 | 0 |
0 | 4 |
0 |
Liguilla Inv. — 2G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 98/99 | Atlas Guadalajara |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 96/97 | Atlas Guadalajara |
4 | 2 |
0 | 0 |
161 |
Copa del Rey — 2G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | FC Barcelona |
3 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 08/09 | FC Barcelona |
4 | 1 |
0 | 0 |
203 |
| 07/08 | FC Barcelona |
5 | 0 |
1 | 3 |
0 |
| 06/07 | FC Barcelona |
5 | 0 |
2 | 2 |
0 |
| 05/06 | FC Barcelona |
3 | 1 |
1 | 1 |
224 |
| 04/05 | FC Barcelona |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 03/04 | FC Barcelona |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liguilla Clausura — 1G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 98/99 | Atlas Guadalajara |
6 | 1 |
0 | 3 |
570 |
| 97/98 | Atlas Guadalajara |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 13/14 | Club León FC |
6 | 0 |
0 | 4 |
0 |
MLS — 1G / 44M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | New York Red Bulls |
15 | 0 |
3 | 3 |
0 |
| 2011 | New York Red Bulls |
19 | 0 |
4 | 5 |
0 |
| 2010 | New York Red Bulls |
10 | 1 |
1 | 2 |
783 |
Club World Cup — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2010 | FC Barcelona |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2007 | FC Barcelona |
2 | 1 |
0 | 0 |
180 |
Liga MX Clausura — 1G / 57M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Atlas Guadalajara |
12 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 16/17 | Atlas Guadalajara |
7 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 15/16 | Atlas Guadalajara |
14 | 1 |
0 | 5 |
1 193 |
| 13/14 | Club León FC |
11 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 12/13 | Club León FC |
13 | 0 |
0 | 8 |
0 |
Liga MX Apertura — 1G / 39M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Atlas Guadalajara |
7 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 16/17 | Atlas Guadalajara |
16 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 14/15 | Club León FC |
2 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 13/14 | Club León FC |
14 | 1 |
0 | 1 |
1 197 |
Champions League — 1G / 58M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | FC Barcelona |
12 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 08/09 | FC Barcelona |
9 | 1 |
2 | 2 |
734 |
| 07/08 | FC Barcelona |
9 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 06/07 | FC Barcelona |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | FC Barcelona |
11 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 04/05 | FC Barcelona |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 00/01 | AS Monaco |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Ligue 1 — 1G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 02/03 | AS Monaco |
31 | 1 |
0 | 5 |
2 607 |
Coupe de France — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | AS Monaco |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 01/02 | AS Monaco |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UEFA Cup — 0G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | AS Monaco |
6 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 03/04 | FC Barcelona |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Coupe de la Ligue — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 99/00 | AS Monaco |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 02/03 | AS Monaco |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 01/02 | AS Monaco |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 00/01 | AS Monaco |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Primera Invierno — 0G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 98/99 | Atlas Guadalajara |
10 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 96/97 | Atlas Guadalajara |
7 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Libertadores — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Club León FC |
7 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2013 | Club León FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
MLS Cup Playoffs — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2012 | New York Red Bulls |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2011 | New York Red Bulls |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2010 | New York Red Bulls |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Liguilla Apertura — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Atlas Guadalajara |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 13/14 | Club León FC |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Copa MX Apertura — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | Atlas Guadalajara |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Serie A — 0G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Hellas Verona |
9 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 14/15 | Hellas Verona |
29 | 0 |
1 | 5 |
0 |
Italy Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Hellas Verona |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Hellas Verona |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | FC Barcelona |
1 | 0 |
1 | 0 |
0 |
UEFA Super Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | FC Barcelona |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supercopa — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | FC Barcelona |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 05/06 | FC Barcelona |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
147 meczów, 17 goli
Nr koszulki: 4
Były kadrowicz
4 meczów, 2 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (5)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 15/16 |
Hamstring muscle injury |
03.11.2015 |
02.12.2015 |
30 |
6 |
| 15/16 |
Adductor injury |
21.09.2015 |
18.10.2015 |
28 |
6 |
| 14/15 |
Uraz mechaniczny |
14.06.2015 |
15.07.2015 |
32 |
6 |
| 08/09 |
Meniscus damage |
28.04.2009 |
10.07.2009 |
74 |
15 |
| 07/08 |
Zerwanie ścięgna Achillesa |
02.10.2007 |
26.10.2007 |
25 |
6 |
🔄 Historia transferów (8)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 18/19 |
03.07.2018 |
Atlas |
→ |
Retired |
Transfer |
— |
| 15/16 |
01.01.2016 |
Hellas Verona |
→ |
Atlas |
Transfer |
500k € |
| 14/15 |
04.08.2014 |
León |
→ |
Hellas Verona |
Transfer |
1M € |
| 12/13 |
01.01.2013 |
New York |
→ |
León |
Transfer |
1.5M € |
| 10/11 |
01.07.2010 |
Barcelona |
→ |
New York |
Transfer |
9M € |
| 03/04 |
01.07.2003 |
Monaco |
→ |
Barcelona |
Transfer |
— |
| 99/00 |
01.07.1999 |
Atlas |
→ |
Monaco |
Transfer |
— |
| 96/97 |
01.07.1996 |
Atlas U20 |
→ |
Atlas |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Rafa Márquez?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.