Roberto Rosales
⚽ Obrońca 🏟️ Deportivo Táchira 🏳️ Venezuela Spain
| 📝 | Imię ojczyste | Roberto José Rosales Altuve |
| 🎂 | Data urodzenia | 19.11.1988 (37 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Caracas, Venezuela |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Venezuela Spain |
| 📏 | Wzrost | 174 cm |
| ⚽ | Pozycja | Obrońca |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Deportivo Táchira |
| 📅 | Dołączył | 20.08.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.06.2025 |
| 🤝 | Agent | Feeling Soccer |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| KAA Gent | 4 | 110 | 5 | 11 |
| Twente Enschede FC | 4 | 163 | 4 | 22 |
| Deportivo Táchira | 3 | 48 | 3 | 5 |
| RCD Espanyol Barcelona | 1 | 36 | 3 | 2 |
| Málaga CF | 4 | 149 | 2 | 10 |
| AEK Larnaca | 2 | 80 | 1 | 6 |
| Sport Club do Recife | 2 | 53 | 1 | 2 |
| CD Leganés | 2 | 69 | 1 | 1 |
| FC Twente Enschede U21 | 2 | 6 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| LaLiga |
200 | 5 | 12 |
34 | 0 | 6 569 |
| JPL |
55 | 5 | 5 |
8 | 0 | 1 504 |
| Eredivisie |
118 | 3 | 18 |
27 | 1 | 7 589 |
| Liga FUTVE Apertura |
10 | 2 | 1 |
5 | 0 | 420 |
| Protathlima Cyta |
40 | 1 | 2 |
6 | 0 | 1 378 |
| Liga FUTVE Clausura |
17 | 1 | 1 |
2 | 0 | 668 |
| Série B |
26 | 1 | 2 |
6 | 0 | 445 |
| 2ª División |
32 | 1 | 0 |
2 | 0 | 697 |
| Champions League |
6 | 1 | 0 |
1 | 0 | 540 |
| Copa Venezuela |
1 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Champions Round |
17 | 0 | 1 |
3 | 0 | 0 |
| Conference L. |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Kypello Kyprou |
7 | 0 | 2 |
0 | 0 | 0 |
| Europa League |
25 | 0 | 3 |
8 | 0 | 0 |
| Europa League Qualifying |
10 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
4 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Apertura. Fase Final |
7 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Libertadores |
6 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Liga FUTVE Playoffs |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Clausura. Fase Final |
6 | 0 | 3 |
0 | 0 | 0 |
| Copa do Nordeste - Fase Final |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa do Brasil |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Campeonato Pernambucano |
13 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa do Nordeste |
8 | 0 | 0 |
2 | 0 | 0 |
| Copa del Rey |
22 | 0 | 1 |
4 | 0 | 0 |
| KNVB Beker |
8 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Play-Offs Conference League |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Beloften nacompetitie |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Beloften Eredivisie |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Pro L. Supercup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Cofidis Cup |
10 | 0 | 4 |
2 | 0 | 0 |
| JPL Play-Offs I |
10 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| UEFA-Cup Qualifikation |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Beker van België |
6 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Jupiler League |
24 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| UI Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
LaLiga — 5G / 200M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 19/20 | CD Leganés |
31 | 0 |
1 | 6 |
0 |
| 18/19 | RCD Espanyol... |
31 | 3 |
1 | 2 |
583 |
| 17/18 | Málaga CF |
36 | 1 |
0 | 10 |
3 125 |
| 16/17 | Málaga CF |
32 | 1 |
2 | 4 |
2 861 |
| 15/16 | Málaga CF |
35 | 0 |
5 | 5 |
0 |
| 14/15 | Málaga CF |
35 | 0 |
3 | 7 |
0 |
JPL — 5G / 55M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | KAA Gent |
25 | 3 |
2 | 5 |
658 |
| 08/09 | KAA Gent |
30 | 2 |
3 | 3 |
846 |
Eredivisie — 3G / 118M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Twente Enschede FC |
30 | 1 |
2 | 6 |
2 700 |
| 12/13 | Twente Enschede FC |
28 | 0 |
5 | 8 |
0 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
31 | 1 |
8 | 7 |
2 393 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
29 | 1 |
3 | 6 |
2 496 |
Liga FUTVE Apertura — 2G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Deportivo Táchira |
10 | 2 |
1 | 5 |
420 |
Protathlima Cyta — 1G / 40M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AEK Larnaca |
24 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 21/22 | AEK Larnaca |
16 | 1 |
1 | 4 |
1 378 |
Liga FUTVE Clausura — 1G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Deportivo Táchira |
9 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2024 | Deportivo Táchira |
8 | 1 |
1 | 1 |
668 |
Série B — 1G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club do Recife |
15 | 1 |
1 | 2 |
445 |
| 2023 | Sport Club do Recife |
11 | 0 |
1 | 4 |
0 |
2ª División — 1G / 32M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | CD Leganés |
32 | 1 |
0 | 2 |
697 |
Champions League — 1G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
6 | 1 |
0 | 1 |
540 |
Copa Venezuela — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Deportivo Táchira |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Champions Round — 0G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AEK Larnaca |
9 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 21/22 | AEK Larnaca |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Conference L. — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AEK Larnaca |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Kypello Kyprou — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AEK Larnaca |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | AEK Larnaca |
6 | 0 |
2 | 0 |
0 |
Europa League — 0G / 25M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AEK Larnaca |
6 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 12/13 | Twente Enschede FC |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
9 | 0 |
2 | 3 |
0 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
5 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AEK Larnaca |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 12/13 | Twente Enschede FC |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 22/23 | AEK Larnaca |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Apertura. Fase Final — 0G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Deportivo Táchira |
7 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Libertadores — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Deportivo Táchira |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga FUTVE Playoffs — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Deportivo Táchira |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Clausura. Fase Final — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Deportivo Táchira |
6 | 0 |
3 | 0 |
0 |
Copa do Nordeste - Fase Final — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club do Recife |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Brasil — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club do Recife |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Pernambucano — 0G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club do Recife |
13 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Nordeste — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | Sport Club do Recife |
8 | 0 |
0 | 2 |
0 |
Copa del Rey — 0G / 22M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | CD Leganés |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 19/20 | CD Leganés |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | RCD Espanyol... |
5 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 17/18 | Málaga CF |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Málaga CF |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 15/16 | Málaga CF |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | Málaga CF |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
KNVB Beker — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Twente Enschede FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | Twente Enschede FC |
5 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Play-Offs Conference League — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Twente Enschede FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Twente Enschede FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Beloften nacompetitie — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | FC Twente... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Beloften Eredivisie — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | FC Twente... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Pro L. Supercup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 10/11 | KAA Gent |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Cofidis Cup — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | KAA Gent |
7 | 0 |
4 | 1 |
0 |
| 08/09 | KAA Gent |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
JPL Play-Offs I — 0G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 09/10 | KAA Gent |
10 | 0 |
1 | 1 |
0 |
UEFA-Cup Qualifikation — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 08/09 | KAA Gent |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Beker van België — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | KAA Gent |
6 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Jupiler League — 0G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | KAA Gent |
24 | 0 |
0 | 0 |
0 |
UI Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | KAA Gent |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
97 meczów, 1 goli
Nr koszulki: 14
Były kadrowicz
Historia kontuzji (8)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 18/19 |
Uraz mięśniowy |
14.04.2019 |
02.05.2019 |
19 |
3 |
| 16/17 |
Uraz kolana |
23.04.2017 |
05.06.2017 |
44 |
6 |
| 15/16 |
minor knock |
13.06.2016 |
13.06.2016 |
1 |
0 |
| 15/16 |
Uraz kostki |
02.05.2016 |
23.05.2016 |
22 |
3 |
| 14/15 |
Uraz pachwiny |
06.11.2014 |
20.11.2014 |
15 |
3 |
| 13/14 |
Uraz pachwiny |
31.03.2014 |
24.04.2014 |
25 |
3 |
| 12/13 |
Uraz pachwiny |
07.03.2013 |
11.04.2013 |
36 |
6 |
| 08/09 |
Meniscus damage |
30.04.2009 |
13.08.2009 |
106 |
15 |
🔄 Historia transferów (10)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
20.08.2024 |
Sport Recife |
→ |
Táchira |
Transfer |
300k € |
| 23/24 |
08.08.2023 |
AEK Larnaca |
→ |
Sport Recife |
Transfer |
350k € |
| 21/22 |
28.08.2021 |
CD Leganés |
→ |
AEK Larnaca |
Transfer |
500k € |
| 19/20 |
24.07.2019 |
Málaga CF |
→ |
CD Leganés |
Transfer |
2.5M € |
| 18/19 |
30.06.2019 |
Espanyol |
→ |
Málaga CF |
Powrót z wyp. |
2.5M € |
| 18/19 |
30.08.2018 |
Málaga CF |
→ |
Espanyol |
Wypożyczenie |
2.5M € |
| 14/15 |
09.07.2014 |
Twente FC |
→ |
Málaga CF |
Transfer |
4M € |
| 10/11 |
01.07.2010 |
KAA Gent |
→ |
Twente FC |
Transfer |
2M € |
| 07/08 |
01.07.2007 |
Caracas FC |
→ |
KAA Gent |
Transfer |
— |
| 05/06 |
01.01.2006 |
Caracas FC B |
→ |
Caracas FC |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Roberto Rosales?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.