Scott Bain
⚽ Bramkarz 🏟️ Falkirk FC 🏳️ Szkocja
| 🎂 | Data urodzenia | 21.11.1991 (34 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Edinburgh, Szkocja |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Szkocja |
| 📏 | Wzrost | 183 cm |
| ⚽ | Pozycja | Bramkarz |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Falkirk FC |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.05.2026 |
| 🤝 | Agent | CAA Stellar |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Falkirk FC | 1 | 8 | 0 | 0 |
| Celtic FC | 8 | 296 | 0 | 1 |
| Hibernian FC | 1 | 2 | 0 | 0 |
| Dundee FC | 4 | 136 | 0 | 0 |
| Alloa Athletic FC | 3 | 122 | 0 | 0 |
| Elgin City FC | 1 | 11 | 0 | 0 |
| Aberdeen FC | 1 | 4 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Premiership |
281 | 0 | 0 |
4 | 0 | 13 415 |
| League Cup |
9 | 0 | 0 |
2 | 0 | 570 |
| Scottish Premiership Top... |
29 | 0 | 0 |
0 | 0 | 1 082 |
| SFA Cup |
43 | 0 | 0 |
2 | 0 | 1 935 |
| Champions League |
18 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Prem. Sports Cup |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Viaplay Cup |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Conference L. |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Europa League |
24 | 0 | 1 |
1 | 0 | 540 |
| Europa League Qualifying |
8 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Champions League Qu. |
16 | 0 | 0 |
0 | 0 | 570 |
| Betfred Cup |
14 | 0 | 0 |
1 | 0 | 1 110 |
| SCL by Utilita |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| Championship |
36 | 0 | 0 |
1 | 0 | 3 150 |
| Ramsdens Cup |
3 | 0 | 0 |
1 | 0 | 330 |
| Scottish Championship... |
4 | 0 | 0 |
0 | 0 | 360 |
| League One |
36 | 0 | 0 |
0 | 0 | 3 150 |
| Scot. League Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 180 |
| League Two |
44 | 0 | 0 |
1 | 0 | 3 643 |
📋 Szczegóły per sezon
Premiership — 0G / 281M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Falkirk FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
254 |
| 24/25 | Celtic FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Celtic FC |
33 | 0 |
0 | 0 |
150 |
| 22/23 | Celtic FC |
15 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Celtic FC |
32 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 20/21 | Celtic FC |
26 | 0 |
0 | 0 |
1 350 |
| 19/20 | Celtic FC |
7 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 18/19 | Celtic FC |
33 | 0 |
0 | 0 |
1 350 |
| 17/18 | Celtic FC |
7 | 0 |
0 | 1 |
360 |
| 17/18 | Hibernian FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Dundee FC |
12 | 0 |
0 | 0 |
1 080 |
| 16/17 | Dundee FC |
37 | 0 |
0 | 0 |
3 240 |
| 15/16 | Dundee FC |
37 | 0 |
0 | 2 |
3 291 |
| 14/15 | Dundee FC |
31 | 0 |
0 | 1 |
1 980 |
| 09/10 | Aberdeen FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
League Cup — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 25/26 | Falkirk FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
270 |
| 14/15 | Dundee FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 13/14 | Alloa Athletic FC |
2 | 0 |
0 | 2 |
210 |
Scottish Premiership Top Six Split — 0G / 29M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Celtic FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
2 |
| 22/23 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 21/22 | Celtic FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Celtic FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
270 |
| 18/19 | Celtic FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
450 |
| 17/18 | Celtic FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
270 |
SFA Cup — 0G / 43M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Celtic FC |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 19/20 | Celtic FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 18/19 | Celtic FC |
5 | 0 |
0 | 1 |
450 |
| 17/18 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | Hibernian FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | Dundee FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 15/16 | Dundee FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
360 |
| 14/15 | Dundee FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 13/14 | Alloa Athletic FC |
3 | 0 |
0 | 1 |
225 |
| 12/13 | Alloa Athletic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 11/12 | Alloa Athletic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
Champions League — 0G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Celtic FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 23/24 | Celtic FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Celtic FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Prem. Sports Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 24/25 | Celtic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 21/22 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Viaplay Cup — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Celtic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 22/23 | Celtic FC |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Conference L. — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League — 0G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Celtic FC |
6 | 0 |
1 | 0 |
90 |
| 20/21 | Celtic FC |
6 | 0 |
0 | 1 |
270 |
| 19/20 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Celtic FC |
8 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 17/18 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 20/21 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 0G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 21/22 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
120 |
| 20/21 | Celtic FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 19/20 | Celtic FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
450 |
| 18/19 | Celtic FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Betfred Cup — 0G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 20/21 | Celtic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 18/19 | Celtic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
360 |
| 17/18 | Dundee FC |
6 | 0 |
0 | 0 |
570 |
| 16/17 | Dundee FC |
3 | 0 |
0 | 1 |
180 |
SCL by Utilita — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | Dundee FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
Championship — 0G / 36M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Alloa Athletic FC |
36 | 0 |
0 | 1 |
3 150 |
Ramsdens Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Alloa Athletic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 12/13 | Alloa Athletic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
120 |
| 11/12 | Alloa Athletic FC |
1 | 0 |
0 | 1 |
120 |
Scottish Championship Play-offs — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Alloa Athletic FC |
4 | 0 |
0 | 0 |
360 |
League One — 0G / 36M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Alloa Athletic FC |
36 | 0 |
0 | 0 |
3 150 |
Scot. League Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Alloa Athletic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 11/12 | Alloa Athletic FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
League Two — 0G / 44M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Alloa Athletic FC |
33 | 0 |
0 | 0 |
2 653 |
| 10/11 | Elgin City FC |
11 | 0 |
0 | 1 |
990 |
Historia kontuzji (4)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 20/21 |
Quarantine |
09.01.2021 |
19.01.2021 |
11 |
2 |
| 19/20 |
Thumb injury |
14.08.2019 |
17.02.2020 |
188 |
47 |
| 16/17 |
Uraz mechaniczny |
27.10.2016 |
06.11.2016 |
11 |
3 |
| 14/15 |
Uraz kolana |
06.05.2015 |
31.05.2015 |
26 |
3 |
🔄 Historia transferów (10)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 25/26 |
01.07.2025 |
Celtic |
→ |
Falkirk |
Transfer |
150k € |
| 18/19 |
01.07.2018 |
Dundee FC |
→ |
Celtic |
Transfer |
350k € |
| 17/18 |
21.05.2018 |
Celtic |
→ |
Dundee FC |
Powrót z wyp. |
350k € |
| 17/18 |
31.01.2018 |
Dundee FC |
→ |
Celtic |
Wypożyczenie |
400k € |
| 17/18 |
30.01.2018 |
Hibernian FC |
→ |
Dundee FC |
Powrót z wyp. |
400k € |
| 17/18 |
01.01.2018 |
Dundee FC |
→ |
Hibernian FC |
Wypożyczenie |
400k € |
| 14/15 |
01.07.2014 |
Alloa Athletic |
→ |
Dundee FC |
Transfer |
175k € |
| 11/12 |
01.07.2011 |
Aberdeen FC U20 |
→ |
Alloa Athletic |
Transfer |
— |
| 10/11 |
01.11.2010 |
Elgin City |
→ |
Aberdeen FC U20 |
Powrót z wyp. |
— |
| 10/11 |
01.08.2010 |
Aberdeen FC U20 |
→ |
Elgin City |
Wypożyczenie |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Scott Bain?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.