Sebastián Blanco
⚽ Pomocnik 🏟️ Miami FC 🏳️ Argentina Spain
| 📝 | Imię ojczyste | Sebastián Marcelo Blanco |
| 🎂 | Data urodzenia | 14.03.1988 (38 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Buenos Aires, Argentyna |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Argentina Spain |
| 📏 | Wzrost | 168 cm |
| ⚽ | Pozycja | Pomocnik |
| 🦶 | Preferowana noga | obie |
| 🏟️ | Aktualny klub | Miami FC |
| 📅 | Dołączył | 31.01.2025 |
| 📄 | Kontrakt do | 30.11.2025 |
| 🤝 | Agent | Guastadisegno |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Portland Timbers | 7 | 210 | 51 | 46 |
| CA Lanús | 6 | 151 | 19 | 27 |
| Metalist Kharkiv | 4 | 108 | 14 | 10 |
| CA San Lorenzo de Almagro | 5 | 119 | 12 | 11 |
| Miami FC | 1 | 22 | 2 | 3 |
| CA San Lorenzo de Almagro II | 1 | 2 | 0 | 0 |
| West Bromwich Albion U21 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| West Bromwich Albion | 1 | 8 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| MLS |
179 | 40 | 39 |
36 | 1 | 2 277 |
| Apertura |
63 | 10 | 16 |
11 | 0 | 2 099 |
| Premier Liga |
75 | 10 | 7 |
14 | 1 | 1 131 |
| Primera División |
54 | 9 | 10 |
10 | 0 | 1 302 |
| Clausura |
60 | 7 | 9 |
11 | 1 | 2 109 |
| MLS Cup Playoffs |
12 | 5 | 1 |
3 | 0 | 291 |
| US Open Cup |
11 | 3 | 1 |
3 | 0 | 599 |
| MLS is Back |
7 | 3 | 5 |
2 | 0 | 208 |
| Libertadores |
38 | 2 | 2 |
10 | 0 | 1 294 |
| Copa Argentina |
9 | 2 | 1 |
1 | 0 | 188 |
| USLC |
16 | 1 | 2 |
4 | 0 | 990 |
| USL Cup |
4 | 1 | 1 |
0 | 0 | 299 |
| Liga Profesional (- 23/24) |
26 | 1 | 0 |
2 | 0 | 148 |
| Ukrainian Cup |
7 | 1 | 2 |
1 | 0 | 146 |
| Champions League Qu. |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 118 |
| Europa League |
22 | 1 | 1 |
2 | 0 | 617 |
| Europa League Qualifying |
2 | 1 | 0 |
0 | 0 | 89 |
| Copa de la Liga (- 23/24) |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Proyección Apertura |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Leagues Cup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Sudamericana |
14 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Recopa Sudamericana |
2 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Partidos definición |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supercopa Argentina |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| U21 PL |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Premier League |
6 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| League Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
MLS — 40G / 179M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Portland Timbers |
21 | 1 |
1 | 2 |
427 |
| 2022 | Portland Timbers |
32 | 7 |
7 | 7 |
261 |
| 2021 | Portland Timbers |
25 | 7 |
6 | 4 |
169 |
| 2020 | Portland Timbers |
6 | 1 |
1 | 0 |
396 |
| 2019 | Portland Timbers |
30 | 6 |
10 | 8 |
419 |
| 2018 | Portland Timbers |
32 | 10 |
10 | 9 |
257 |
| 2017 | Portland Timbers |
33 | 8 |
4 | 6 |
348 |
Apertura — 10G / 63M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2011 | CA Lanús |
14 | 1 |
2 | 3 |
943 |
| 2010 | CA Lanús |
18 | 4 |
5 | 4 |
342 |
| 2009 | CA Lanús |
19 | 3 |
8 | 2 |
526 |
| 2008 | CA Lanús |
9 | 2 |
1 | 2 |
288 |
| 2007 | CA Lanús |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premier Liga — 10G / 75M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Metalist Kharkiv |
28 | 6 |
4 | 6 |
328 |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
28 | 2 |
2 | 7 |
500 |
| 11/12 | Metalist Kharkiv |
19 | 2 |
1 | 1 |
303 |
Primera División — 9G / 54M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | CA San Lorenzo de... |
11 | 3 |
7 | 3 |
289 |
| 2016 | CA San Lorenzo de... |
14 | 2 |
1 | 3 |
433 |
| 2015 | CA San Lorenzo de... |
29 | 4 |
2 | 4 |
580 |
Clausura — 7G / 60M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2010 | CA Lanús |
16 | 3 |
6 | 3 |
439 |
| 2009 | CA Lanús |
16 | 2 |
3 | 3 |
590 |
| 2008 | CA Lanús |
16 | 1 |
0 | 5 |
984 |
| 2007 | CA Lanús |
7 | 1 |
0 | 0 |
96 |
| 2006 | CA Lanús |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
MLS Cup Playoffs — 5G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Portland Timbers |
4 | 2 |
0 | 1 |
101 |
| 2019 | Portland Timbers |
1 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 2018 | Portland Timbers |
6 | 3 |
0 | 0 |
190 |
| 2017 | Portland Timbers |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
US Open Cup — 3G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Miami FC |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2023 | Portland Timbers |
2 | 1 |
0 | 1 |
79 |
| 2022 | Portland Timbers |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Portland Timbers |
4 | 1 |
1 | 1 |
360 |
| 2018 | Portland Timbers |
2 | 1 |
0 | 1 |
160 |
MLS is Back — 3G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | Portland Timbers |
7 | 3 |
5 | 2 |
208 |
Libertadores — 2G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA San Lorenzo de... |
6 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | CA San Lorenzo de... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | CA San Lorenzo de... |
5 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 2010 | CA Lanús |
6 | 1 |
1 | 2 |
507 |
| 2009 | CA Lanús |
6 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2008 | CA Lanús |
10 | 1 |
1 | 3 |
787 |
Copa Argentina — 2G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA San Lorenzo de... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2016 | CA San Lorenzo de... |
4 | 2 |
0 | 1 |
188 |
| 2015 | CA San Lorenzo de... |
3 | 0 |
1 | 0 |
0 |
USLC — 1G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Miami FC |
16 | 1 |
2 | 4 |
990 |
USL Cup — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Miami FC |
4 | 1 |
1 | 0 |
299 |
Liga Profesional (- 23/24) — 1G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA San Lorenzo de... |
26 | 1 |
0 | 2 |
148 |
Ukrainian Cup — 1G / 7M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Metalist Kharkiv |
3 | 1 |
0 | 0 |
146 |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
2 | 0 |
2 | 1 |
0 |
| 11/12 | Metalist Kharkiv |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | Metalist Kharkiv |
2 | 1 |
0 | 0 |
118 |
Europa League — 1G / 22M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
8 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 11/12 | Metalist Kharkiv |
12 | 1 |
1 | 2 |
617 |
| 10/11 | Metalist Kharkiv |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Europa League Qualifying — 1G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | Metalist Kharkiv |
2 | 1 |
0 | 0 |
89 |
Copa de la Liga (- 23/24) — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA San Lorenzo de... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Proyección Apertura — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA San Lorenzo de... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Leagues Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | Portland Timbers |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Sudamericana — 0G / 14M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | CA San Lorenzo de... |
8 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2009 | CA Lanús |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2007 | CA Lanús |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Recopa Sudamericana — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2015 | CA San Lorenzo de... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Partidos definición — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | CA San Lorenzo de... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supercopa Argentina — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 15/16 | CA San Lorenzo de... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U21 PL — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | West Bromwich... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premier League — 0G / 6M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | West Bromwich Albion |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
League Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 14/15 | West Bromwich Albion |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
2 meczów, 1 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (5)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 22/23 |
Uraz uda (dwugłowy) |
23.06.2023 |
04.07.2023 |
12 |
2 |
| 22/23 |
Knee problems |
15.05.2023 |
19.05.2023 |
5 |
1 |
| 22/23 |
Knee problems |
24.02.2023 |
02.05.2023 |
68 |
11 |
| 20/21 |
Cruciate ligament tear |
08.09.2020 |
01.06.2021 |
267 |
26 |
| 10/11 |
Cruciate ligament tear |
01.03.2011 |
31.08.2011 |
184 |
33 |
🔄 Historia transferów (9)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
31.01.2025 |
San Lorenzo |
→ |
Miami FC |
Transfer |
125k € |
| 23/24 |
23.01.2024 |
Portland |
→ |
San Lorenzo |
Transfer |
600k € |
| 16/17 |
02.02.2017 |
San Lorenzo |
→ |
Portland |
Transfer |
4.2M € |
| 15/16 |
01.07.2015 |
West Brom |
→ |
San Lorenzo |
Transfer |
5M € |
| 14/15 |
30.06.2015 |
San Lorenzo |
→ |
West Brom |
Powrót z wyp. |
5M € |
| 14/15 |
20.01.2015 |
West Brom |
→ |
San Lorenzo |
Wypożyczenie |
6M € |
| 14/15 |
30.08.2014 |
Metalist Kharkiv |
→ |
West Brom |
Transfer |
6M € |
| 10/11 |
08.01.2011 |
Lanús |
→ |
Metalist Kharkiv |
Transfer |
4M € |
| 05/06 |
01.01.2006 |
Lanús U20 |
→ |
Lanús |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Sebastián Blanco?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.