Shusaku Nishikawa
⚽ Bramkarz 🏟️ Urawa Red Diamonds 🏳️ Japonia
| 📝 | Imię ojczyste | 西川 周作 |
| 🎂 | Data urodzenia | 17.06.1986 (39 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Usa, Oita, Japonia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Japonia |
| 📏 | Wzrost | 183 cm |
| ⚽ | Pozycja | Bramkarz |
| 🦶 | Preferowana noga | lewa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Urawa Red Diamonds |
| 📅 | Dołączył | 05.01.2014 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.01.2026 |
| 🤝 | Agent | Roberto Tukada |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Urawa Red Diamonds | 18 | 535 | 0 | 2 |
| Sanfrecce Hiroshima | 6 | 163 | 0 | 0 |
| Oita Trinita | 6 | 163 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| AFC Champions League |
67 | 0 | 0 |
3 | 0 | 5 642 |
| AFC CL-Qualification |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| J. League Cup |
61 | 0 | 0 |
1 | 0 | 4 500 |
| J1 League |
303 | 0 | 2 |
2 | 0 | 26 548 |
| Emperor's Cup |
37 | 0 | 0 |
0 | 0 | 3 240 |
| Club World Cup |
11 | 0 | 0 |
2 | 0 | 908 |
| Jap. Super Cup |
5 | 0 | 0 |
0 | 0 | 450 |
| Suruga Bank Cup |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 90 |
| J. League Championship |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 300 |
| J1 - 2nd Stage |
34 | 0 | 0 |
1 | 0 | 3 060 |
| J1 - 1st Stage |
35 | 0 | 0 |
0 | 0 | 3 060 |
| J.League Div.1 |
302 | 0 | 0 |
15 | 0 | 25 743 |
📋 Szczegóły per sezon
AFC Champions League — 0G / 67M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Urawa Red Diamonds |
6 | 0 |
0 | 0 |
540 |
| 21/22 | Urawa Red Diamonds |
11 | 0 |
0 | 0 |
632 |
| 18/19 | Urawa Red Diamonds |
13 | 0 |
0 | 3 |
1 170 |
| 16/17 | Urawa Red Diamonds |
13 | 0 |
0 | 0 |
1 200 |
| 15/16 | Urawa Red Diamonds |
8 | 0 |
0 | 0 |
750 |
| 14/15 | Urawa Red Diamonds |
6 | 0 |
0 | 0 |
450 |
| 12/13 | Sanfrecce Hiroshima |
5 | 0 |
0 | 0 |
450 |
| 09/10 | Sanfrecce Hiroshima |
5 | 0 |
0 | 0 |
450 |
AFC CL-Qualification — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
J. League Cup — 0G / 61M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
120 |
| 2023 | Urawa Red Diamonds |
6 | 0 |
0 | 0 |
360 |
| 2022 | Urawa Red Diamonds |
4 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2021 | Urawa Red Diamonds |
5 | 0 |
0 | 0 |
270 |
| 2020 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2019 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2018 | Urawa Red Diamonds |
6 | 0 |
0 | 0 |
450 |
| 2017 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2016 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
120 |
| 2014 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2013 | Sanfrecce Hiroshima |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2012 | Sanfrecce Hiroshima |
4 | 0 |
0 | 0 |
360 |
| 2011 | Sanfrecce Hiroshima |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2010 | Sanfrecce Hiroshima |
4 | 0 |
0 | 0 |
390 |
| 2009 | Oita Trinita |
4 | 0 |
0 | 1 |
270 |
| 2008 | Oita Trinita |
5 | 0 |
0 | 0 |
450 |
| 2007 | Oita Trinita |
5 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2006 | Oita Trinita |
6 | 0 |
0 | 0 |
450 |
| 2005 | Oita Trinita |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
J1 League — 0G / 303M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Urawa Red Diamonds |
27 | 0 |
1 | 1 |
2 349 |
| 2024 | Urawa Red Diamonds |
36 | 0 |
0 | 0 |
3 229 |
| 2023 | Urawa Red Diamonds |
34 | 0 |
1 | 0 |
3 060 |
| 2022 | Urawa Red Diamonds |
32 | 0 |
0 | 0 |
2 880 |
| 2021 | Urawa Red Diamonds |
38 | 0 |
0 | 0 |
2 880 |
| 2020 | Urawa Red Diamonds |
34 | 0 |
0 | 1 |
3 060 |
| 2019 | Urawa Red Diamonds |
34 | 0 |
0 | 0 |
2 970 |
| 2018 | Urawa Red Diamonds |
34 | 0 |
0 | 0 |
3 060 |
| 2017 | Urawa Red Diamonds |
34 | 0 |
0 | 0 |
3 060 |
Emperor's Cup — 0G / 37M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2023 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2022 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2021 | Urawa Red Diamonds |
6 | 0 |
0 | 0 |
540 |
| 2019 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2018 | Urawa Red Diamonds |
6 | 0 |
0 | 0 |
540 |
| 2017 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2015 | Urawa Red Diamonds |
3 | 0 |
0 | 0 |
300 |
| 2014 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2013 | Sanfrecce Hiroshima |
3 | 0 |
0 | 0 |
330 |
| 2010 | Sanfrecce Hiroshima |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2009 | Oita Trinita |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2007 | Oita Trinita |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2006 | Oita Trinita |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2005 | Oita Trinita |
3 | 0 |
0 | 0 |
270 |
Club World Cup — 0G / 11M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | Urawa Red Diamonds |
3 | 0 |
0 | 1 |
270 |
| 2024 | Urawa Red Diamonds |
3 | 0 |
0 | 0 |
270 |
| 2018 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2013 | Sanfrecce Hiroshima |
3 | 0 |
0 | 1 |
188 |
Jap. Super Cup — 0G / 5M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2019 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2017 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2015 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
| 2013 | Sanfrecce Hiroshima |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
Suruga Bank Cup — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2009 | Oita Trinita |
1 | 0 |
0 | 0 |
90 |
J. League Championship — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Urawa Red Diamonds |
2 | 0 |
0 | 0 |
180 |
| 2015 | Urawa Red Diamonds |
1 | 0 |
0 | 0 |
120 |
J1 - 2nd Stage — 0G / 34M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Urawa Red Diamonds |
17 | 0 |
0 | 0 |
1 530 |
| 2015 | Urawa Red Diamonds |
17 | 0 |
0 | 1 |
1 530 |
J1 - 1st Stage — 0G / 35M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Urawa Red Diamonds |
17 | 0 |
0 | 0 |
1 530 |
| 2015 | Urawa Red Diamonds |
17 | 0 |
0 | 0 |
1 530 |
| 2004 | Oita Trinita |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
J.League Div.1 — 0G / 302M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Urawa Red Diamonds |
34 | 0 |
0 | 0 |
3 060 |
| 2013 | Sanfrecce Hiroshima |
33 | 0 |
0 | 0 |
2 970 |
| 2012 | Sanfrecce Hiroshima |
34 | 0 |
0 | 0 |
3 060 |
| 2011 | Sanfrecce Hiroshima |
34 | 0 |
0 | 2 |
3 060 |
| 2010 | Sanfrecce Hiroshima |
34 | 0 |
0 | 2 |
3 060 |
| 2009 | Oita Trinita |
34 | 0 |
0 | 2 |
3 060 |
| 2008 | Oita Trinita |
23 | 0 |
0 | 4 |
1 971 |
| 2007 | Oita Trinita |
24 | 0 |
0 | 0 |
990 |
| 2006 | Oita Trinita |
30 | 0 |
0 | 5 |
2 622 |
| 2005 | Oita Trinita |
22 | 0 |
0 | 0 |
1 890 |
🏳️ Kadra narodowa
31 meczów
Nr koszulki: 1
Były kadrowicz
Historia kontuzji (2)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 12/13 |
Calf problems |
01.05.2013 |
10.05.2013 |
10 |
1 |
| 08/09 |
Cruciate ligament injury |
13.09.2008 |
04.12.2008 |
83 |
16 |
🔄 Historia transferów (3)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 13/14 |
05.01.2014 |
Sanf. Hiroshima |
→ |
Urawa Reds |
Transfer |
1.5M € |
| 09/10 |
01.02.2010 |
Oita Trinita |
→ |
Sanf. Hiroshima |
Transfer |
1.3M € |
| 04/05 |
01.02.2005 |
Trinita U18 |
→ |
Oita Trinita |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Shusaku Nishikawa?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.