Wellington Paulista
⚽ Napastnik 🏟️ Retired 🏳️ Brazil Spain
| 📝 | Imię ojczyste | Wellington Pereira do Nascimento |
| 🎂 | Data urodzenia | 21.04.1983 (43 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | São Paulo, Brazylia |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Brazil Spain |
| 📏 | Wzrost | 180 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | Retired |
| 📅 | Dołączył | 01.01.2024 |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| Cruzeiro Esporte Clube | 4 | 168 | 66 | 17 |
| Fortaleza Esporte Clube | 3 | 164 | 42 | 9 |
| Associação Chapecoense de Futebol | 3 | 122 | 31 | 4 |
| América Futebol Clube (MG) | 2 | 97 | 14 | 1 |
| Botafogo de Futebol e Regatas | 1 | 40 | 14 | 5 |
| Criciúma Esporte Clube | 2 | 28 | 11 | 0 |
| Associação Atlética Ponte Preta | 1 | 54 | 10 | 3 |
| Sport Club Internacional | 1 | 58 | 10 | 1 |
| Santos FC | 1 | 35 | 10 | 0 |
| West Ham United U21 | 1 | 10 | 5 | 0 |
| Deportivo Alavés | 2 | 28 | 4 | 0 |
| Coritiba Foot Ball Club | 1 | 9 | 3 | 0 |
| Fluminense Football Club | 1 | 21 | 1 | 3 |
| Sociedade Esportiva Palmeiras | 1 | 13 | 0 | 0 |
| Paraná Clube | 2 | 22 | 0 | 0 |
| West Ham United | 1 | 2 | 0 | 0 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Série A |
521 | 109 | 31 |
84 | 2 | 5 500 |
| Campeonato Mineiro |
55 | 29 | 1 |
12 | 1 | 948 |
| Copa do Brasil |
63 | 18 | 0 |
7 | 0 | 1 078 |
| Campeonato Catarinense |
38 | 15 | 0 |
10 | 0 | 604 |
| Libertadores |
40 | 9 | 6 |
6 | 0 | 1 252 |
| Campeonato Paulista |
13 | 7 | 0 |
3 | 1 | 161 |
| Campeonato Cearense - Group |
15 | 6 | 4 |
0 | 0 | 198 |
| Copa do Nordeste |
18 | 5 | 0 |
4 | 0 | 577 |
| U21 PL Elite Group |
10 | 5 | 0 |
0 | 0 | 172 |
| Copa Sudamericana |
31 | 4 | 0 |
7 | 0 | 738 |
| Campeonato Gaúcho |
12 | 4 | 0 |
1 | 0 | 149 |
| Gauchão - Fase Final |
4 | 3 | 0 |
0 | 0 | 60 |
| 2ª División |
27 | 3 | 0 |
9 | 0 | 367 |
| Copa do Nordeste - Fase Final |
8 | 2 | 0 |
1 | 0 | 167 |
| Primeira Liga do Brasil |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 79 |
| Copa del Rey |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 60 |
| Campeonato Cearense - Finals |
9 | 0 | 1 |
0 | 0 | 0 |
| Suruga Bank Cup |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Recopa Sudamericana |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Premier League |
2 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Série A — 109G / 521M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | América Futebol... |
31 | 1 |
0 | 0 |
217 |
| 2022 | América Futebol... |
25 | 2 |
0 | 2 |
252 |
| 2021 | Fortaleza Esporte... |
31 | 3 |
0 | 2 |
293 |
| 2020 | Fortaleza Esporte... |
37 | 9 |
1 | 2 |
218 |
| 2019 | Fortaleza Esporte... |
32 | 13 |
3 | 7 |
187 |
| 2018 | Associação... |
25 | 5 |
2 | 7 |
390 |
| 2017 | Associação... |
35 | 9 |
2 | 6 |
285 |
| 2016 | Associação... |
33 | 2 |
3 | 3 |
445 |
| 2015 | Fluminense... |
21 | 1 |
3 | 4 |
697 |
| 2015 | Coritiba Foot... |
6 | 1 |
0 | 0 |
466 |
| 2014 | Sport Club... |
35 | 3 |
1 | 5 |
344 |
| 2014 | Criciúma Esporte... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Criciúma Esporte... |
24 | 11 |
0 | 3 |
176 |
| 2012 | Cruzeiro Esporte... |
31 | 10 |
2 | 9 |
179 |
| 2011 | Cruzeiro Esporte... |
14 | 2 |
5 | 2 |
476 |
| 2011 | Sociedade... |
8 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2010 | Cruzeiro Esporte... |
23 | 7 |
2 | 6 |
232 |
| 2009 | Cruzeiro Esporte... |
29 | 14 |
2 | 5 |
112 |
| 2008 | Botafogo de... |
28 | 7 |
5 | 7 |
328 |
| 2006 | Santos FC |
30 | 9 |
0 | 9 |
203 |
| 2005 | Paraná Clube |
13 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 2004 | Paraná Clube |
9 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Campeonato Mineiro — 29G / 55M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | América Futebol... |
11 | 4 |
0 | 0 |
59 |
| 2022 | América Futebol... |
5 | 1 |
1 | 0 |
404 |
| 2012 | Cruzeiro Esporte... |
11 | 11 |
0 | 7 |
78 |
| 2011 | Cruzeiro Esporte... |
7 | 3 |
0 | 2 |
152 |
| 2010 | Cruzeiro Esporte... |
10 | 4 |
0 | 2 |
141 |
| 2009 | Cruzeiro Esporte... |
11 | 6 |
0 | 1 |
114 |
Copa do Brasil — 18G / 63M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | América Futebol... |
7 | 1 |
0 | 1 |
123 |
| 2022 | América Futebol... |
2 | 2 |
0 | 1 |
79 |
| 2021 | Fortaleza Esporte... |
10 | 4 |
0 | 1 |
149 |
| 2020 | Fortaleza Esporte... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Associação... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2018 | Associação... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2017 | Associação... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2016 | Associação... |
8 | 1 |
0 | 1 |
370 |
| 2015 | Coritiba Foot... |
3 | 2 |
0 | 0 |
119 |
| 2014 | Sport Club... |
5 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2013 | Criciúma Esporte... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2012 | Cruzeiro Esporte... |
4 | 3 |
0 | 0 |
102 |
| 2011 | Sociedade... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2008 | Botafogo de... |
8 | 5 |
0 | 0 |
136 |
| 2006 | Santos FC |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Campeonato Catarinense — 15G / 38M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2019 | Associação... |
5 | 2 |
0 | 1 |
225 |
| 2018 | Associação... |
15 | 7 |
0 | 4 |
191 |
| 2017 | Associação... |
18 | 6 |
0 | 5 |
188 |
Libertadores — 9G / 40M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | América Futebol... |
4 | 2 |
0 | 0 |
174 |
| 2018 | Associação... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | Associação... |
6 | 1 |
0 | 2 |
473 |
| 2011 | Cruzeiro Esporte... |
5 | 0 |
1 | 2 |
0 |
| 2010 | Cruzeiro Esporte... |
11 | 1 |
2 | 1 |
446 |
| 2009 | Cruzeiro Esporte... |
12 | 5 |
3 | 1 |
159 |
Campeonato Paulista — 7G / 13M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2016 | Associação... |
13 | 7 |
0 | 3 |
161 |
Campeonato Cearense - Group — 6G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Fortaleza Esporte... |
6 | 4 |
2 | 0 |
64 |
| 2020 | Fortaleza Esporte... |
7 | 2 |
2 | 0 |
134 |
| 2019 | Fortaleza Esporte... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa do Nordeste — 5G / 18M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Fortaleza Esporte... |
7 | 1 |
0 | 3 |
470 |
| 2020 | Fortaleza Esporte... |
8 | 4 |
0 | 1 |
107 |
| 2019 | Fortaleza Esporte... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
U21 PL Elite Group — 5G / 10M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | West Ham United U21 |
10 | 5 |
0 | 0 |
172 |
Copa Sudamericana — 4G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | América Futebol... |
12 | 1 |
0 | 1 |
178 |
| 2020 | Fortaleza Esporte... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2019 | Associação... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2017 | Associação... |
4 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2014 | Sport Club... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2013 | Criciúma Esporte... |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2011 | Sociedade... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2008 | Botafogo de... |
4 | 2 |
0 | 1 |
170 |
| 2006 | Santos FC |
4 | 1 |
0 | 1 |
390 |
Campeonato Gaúcho — 4G / 12M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Sport Club... |
12 | 4 |
0 | 1 |
149 |
Gauchão - Fase Final — 3G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2014 | Sport Club... |
4 | 3 |
0 | 0 |
60 |
2ª División — 3G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 07/08 | Deportivo Alavés |
7 | 0 |
0 | 3 |
0 |
| 06/07 | Deportivo Alavés |
20 | 3 |
0 | 6 |
367 |
Copa do Nordeste - Fase Final — 2G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Fortaleza Esporte... |
2 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2020 | Fortaleza Esporte... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Fortaleza Esporte... |
4 | 2 |
0 | 0 |
167 |
Primeira Liga do Brasil — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Associação... |
1 | 1 |
0 | 0 |
79 |
Copa del Rey — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 06/07 | Deportivo Alavés |
1 | 1 |
0 | 0 |
60 |
Campeonato Cearense - Finals — 0G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2021 | Fortaleza Esporte... |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2020 | Fortaleza Esporte... |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | Fortaleza Esporte... |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Suruga Bank Cup — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Associação... |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Recopa Sudamericana — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2017 | Associação... |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Premier League — 0G / 2M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 12/13 | West Ham United |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Historia kontuzji (1)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 14/15 |
Ankle sprain |
06.05.2015 |
15.05.2015 |
10 |
3 |
🔄 Historia transferów (28)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 23/24 |
01.01.2024 |
América-MG |
→ |
Retired |
Transfer |
100k € |
| 21/22 |
28.01.2022 |
Fortaleza |
→ |
América-MG |
Transfer |
400k € |
| 18/19 |
01.03.2019 |
Chapecoense |
→ |
Fortaleza |
Transfer |
1M € |
| 17/18 |
01.01.2018 |
Fluminense |
→ |
Chapecoense |
Transfer |
1M € |
| 17/18 |
31.12.2017 |
Chapecoense |
→ |
Fluminense |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 16/17 |
06.01.2017 |
Fluminense |
→ |
Chapecoense |
Wypożyczenie |
1M € |
| 16/17 |
31.12.2016 |
Ponte Preta |
→ |
Fluminense |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 15/16 |
11.01.2016 |
Fluminense |
→ |
Ponte Preta |
Wypożyczenie |
1.3M € |
| 15/16 |
31.07.2015 |
Internacional |
→ |
Fluminense |
Transfer |
1M € |
| 15/16 |
05.07.2015 |
Coritiba FC |
→ |
Internacional |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 14/15 |
31.01.2015 |
Internacional |
→ |
Coritiba FC |
Wypożyczenie |
1M € |
| 13/14 |
01.01.2014 |
Cruzeiro |
→ |
Internacional |
Transfer |
1M € |
| 13/14 |
31.12.2013 |
Criciúma EC |
→ |
Cruzeiro |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 13/14 |
01.07.2013 |
Cruzeiro |
→ |
Criciúma EC |
Wypożyczenie |
1M € |
| 12/13 |
31.05.2013 |
West Ham |
→ |
Cruzeiro |
Powrót z wyp. |
1M € |
| 12/13 |
11.01.2013 |
Cruzeiro |
→ |
West Ham |
Wypożyczenie |
1M € |
| 11/12 |
01.08.2011 |
Palmeiras |
→ |
Cruzeiro |
Powrót z wyp. |
1.8M € |
| 10/11 |
01.04.2011 |
Cruzeiro |
→ |
Palmeiras |
Wypożyczenie |
1.8M € |
| 08/09 |
01.01.2009 |
Villa Rio |
→ |
Cruzeiro |
Transfer |
1.8M € |
| 08/09 |
01.12.2008 |
Botafogo |
→ |
Villa Rio |
Powrót z wyp. |
1.8M € |
| 07/08 |
01.02.2008 |
Villa Rio |
→ |
Botafogo |
Wypożyczenie |
700k € |
| 07/08 |
01.01.2008 |
Alavés |
→ |
Villa Rio |
Transfer |
700k € |
| 06/07 |
01.01.2007 |
Juventus-SP |
→ |
Alavés |
Transfer |
— |
| 06/07 |
01.12.2006 |
Santos |
→ |
Juventus-SP |
Powrót z wyp. |
— |
| 06/07 |
01.07.2006 |
Juventus-SP |
→ |
Santos |
Wypożyczenie |
— |
| 04/05 |
01.12.2004 |
Paraná |
→ |
Juventus-SP |
Powrót z wyp. |
— |
| 03/04 |
01.01.2004 |
Juventus-SP |
→ |
Paraná |
Wypożyczenie |
— |
| 00/01 |
01.01.2001 |
Mirassol-SP |
→ |
Juventus-SP |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Wellington Paulista?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.