Ajax Amsterdam
🏳️ Holandia 🏆 Eredivisie 💰 149.7M € (skład)
🧤 Bramkarze
(2)
🛡️ Obrońcy
(5)
🎯 Pomocnicy
(6)
⚡ Napastnicy
(6)
⚽ Najlepsi strzelcy w historii
| # | Piłkarz | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| 1 |
Brian Brobbey |
8 |
258 |
141 |
39 |
| 2 |
Davy Klaassen |
13 |
365 |
113 |
48 |
| 3 |
Luis Suárez |
4 |
156 |
111 |
68 |
| 4 |
Dušan Tadić |
5 |
226 |
105 |
108 |
| 5 |
Siem de Jong |
9 |
259 |
89 |
49 |
| 6 |
Shota Arveladze |
5 |
118 |
72 |
15 |
| 7 |
Kaj Sierhuis |
4 |
112 |
69 |
11 |
| 8 |
Donny van de Beek |
7 |
199 |
66 |
46 |
| 9 |
Jurgen Ekkelenkamp |
5 |
153 |
65 |
15 |
| 10 |
Kenneth Taylor |
8 |
270 |
65 |
44 |
| 11 |
Ronald de Boer |
11 |
272 |
65 |
38 |
| 12 |
Lasse Schöne |
7 |
290 |
64 |
52 |
| 13 |
Rafael van der Vaart |
5 |
145 |
63 |
27 |
| 14 |
Danilo |
4 |
106 |
56 |
9 |
| 15 |
Vaclav Cerny |
5 |
122 |
54 |
35 |
👕 Najwięcej występów w historii
| # | Piłkarz | Sezony | Mecze | Gole |
| 1 |
Maarten Stekelenburg |
13 |
434 |
0 |
| 2 |
Davy Klaassen |
14 |
424 |
113 |
| 3 |
Daley Blind |
12 |
396 |
13 |
| 4 |
Joël Veltman |
11 |
352 |
12 |
| 5 |
Kenneth Taylor |
9 |
339 |
65 |
| 6 |
Lasse Schöne |
8 |
330 |
64 |
| 7 |
Edwin van der Sar |
10 |
329 |
0 |
| 8 |
Siem de Jong |
9 |
326 |
89 |
| 9 |
Ronald de Boer |
13 |
311 |
65 |
| 10 |
Brian Brobbey |
10 |
297 |
141 |
| 11 |
Donny van de Beek |
7 |
286 |
66 |
| 12 |
André Onana |
8 |
281 |
0 |
| 13 |
Urby Emanuelson |
7 |
264 |
22 |
| 14 |
Kenneth Vermeer |
9 |
259 |
0 |
| 15 |
Jurriën Timber |
7 |
257 |
12 |
🔥 Najlepsze sezony (gole)
| # | Sezon | Piłkarz | Rozgrywki | Gole | Mecze |
| 1 |
09/10 |
Luis Suárez |
Eredivisie |
35 |
33 |
| 2 |
18/19 |
Dušan Tadić |
Eredivisie |
28 |
34 |
| 3 |
97/98 |
Shota Arveladze |
PTT Telecomp. |
25 |
31 |
| 4 |
08/09 |
Luis Suárez |
Eredivisie |
22 |
31 |
| 5 |
15/16 |
Arkadiusz Milik |
Eredivisie |
21 |
32 |
📅 Historia per sezon
25/26
19 graczy · 8G · 68M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
19 |
63 |
7 |
4 |
| Keuken Kampioen Divisie |
3 |
5 |
1 |
0 |
24/25
35 graczy · 117G · 1205M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
35 |
685 |
62 |
41 |
| Europa League |
31 |
233 |
20 |
13 |
| Europa League Qualifying |
27 |
126 |
12 |
9 |
| Keuken Kampioen Divisie |
12 |
102 |
20 |
7 |
| KNVB Beker |
23 |
42 |
2 |
1 |
| U19 Cup Netherlands |
1 |
1 |
0 |
0 |
| U19 Div. 1 Fall |
1 |
8 |
0 |
0 |
| U19 Div. 1 Spring |
2 |
8 |
1 |
1 |
23/24
38 graczy · 134G · 1311M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Conference L. |
27 |
85 |
4 |
3 |
| Eredivisie |
38 |
698 |
71 |
60 |
| Europa League |
27 |
119 |
10 |
8 |
| Europa League Qualifying |
21 |
40 |
4 |
4 |
| Keuken Kampioen Divisie |
24 |
335 |
41 |
21 |
| KNVB Beker |
18 |
18 |
2 |
1 |
| U17 Div. 1 Fall |
1 |
4 |
1 |
0 |
| U17 Div. 1 Spring |
1 |
12 |
1 |
1 |
22/23
38 graczy · 195G · 1802M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
25 |
136 |
11 |
9 |
| Eredivisie |
38 |
757 |
86 |
67 |
| Europa League |
23 |
44 |
1 |
1 |
| Johan Cruijff Schaal |
23 |
23 |
3 |
2 |
| Keuken Kampioen Divisie |
30 |
614 |
66 |
42 |
| KNVB Beker |
33 |
113 |
8 |
4 |
| U17 Div. 1 Fall |
2 |
26 |
5 |
1 |
| U17 Div. 1 Spring |
2 |
25 |
4 |
2 |
| UEFA Youth League |
15 |
64 |
11 |
7 |
21/22
38 graczy · 236G · 1803M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
26 |
172 |
21 |
16 |
| Eredivisie |
38 |
708 |
94 |
70 |
| Johan Cruijff Schaal |
23 |
23 |
0 |
0 |
| Keuken Kampioen Divisie |
36 |
602 |
78 |
60 |
| KNVB Beker |
31 |
103 |
21 |
14 |
| U17 Div. 1 Fall |
9 |
89 |
13 |
2 |
| U17 Div. 1 Spring |
9 |
39 |
4 |
2 |
| UEFA Youth League |
16 |
67 |
5 |
5 |
20/21
37 graczy · 186G · 1729M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
25 |
121 |
7 |
6 |
| Eredivisie |
37 |
705 |
92 |
74 |
| Europa League |
26 |
128 |
11 |
7 |
| Keuken Kampioen Divisie |
31 |
631 |
51 |
40 |
| KNVB Beker |
33 |
108 |
12 |
9 |
| U17 Div. 1 Fall |
10 |
36 |
13 |
4 |
19/20
35 graczy · 223G · 1807M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
23 |
102 |
10 |
12 |
| Champions League Qu. |
22 |
68 |
6 |
3 |
| Eredivisie |
35 |
499 |
58 |
56 |
| Europa League |
21 |
34 |
1 |
2 |
| Johan Cruijff Schaal |
22 |
22 |
2 |
1 |
| Keuken Kampioen Divisie |
35 |
388 |
67 |
52 |
| KNVB Beker |
29 |
83 |
14 |
12 |
| Prelim. U17 |
18 |
135 |
14 |
11 |
| U17 Div. 1 Spring |
14 |
54 |
7 |
6 |
| U19 Cup NL |
15 |
15 |
0 |
1 |
| U19 Div. 1 Fall |
26 |
186 |
23 |
15 |
| U19 Div. 1 Spring |
21 |
84 |
7 |
2 |
| UEFA Youth League |
27 |
137 |
14 |
10 |
18/19
39 graczy · 370G · 2499M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
27 |
204 |
22 |
16 |
| Champions League Qu. |
21 |
102 |
9 |
12 |
| Eredivisie |
34 |
649 |
93 |
87 |
| Keuken Kampioen Divisie |
39 |
599 |
79 |
66 |
| KNVB Beker |
33 |
117 |
18 |
17 |
| Prelim. U17 |
16 |
137 |
21 |
9 |
| U17 Div. 1 Spring |
18 |
156 |
25 |
19 |
| U19 Cup NL |
24 |
68 |
8 |
8 |
| U19 Div. 1 Fall |
22 |
182 |
36 |
16 |
| U19 Div. 1 Spring |
29 |
182 |
34 |
28 |
| UEFA Youth League |
24 |
103 |
25 |
15 |
17/18
43 graczy · 349G · 2183M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League Qu. |
18 |
34 |
3 |
2 |
| Eredivisie |
34 |
610 |
74 |
62 |
| Europa League Qualifying |
18 |
34 |
2 |
2 |
| Jupiler League |
43 |
625 |
86 |
61 |
| KNVB Beker |
24 |
56 |
9 |
10 |
| Prelim. U17 |
24 |
179 |
40 |
20 |
| U17 Div. 1 Spring |
26 |
216 |
33 |
16 |
| U19 Cup NL |
12 |
12 |
2 |
2 |
| U19 Div. 1 Fall |
22 |
163 |
47 |
20 |
| U19 Div. 1 Spring |
28 |
183 |
43 |
32 |
| UEFA Youth League |
24 |
71 |
10 |
8 |
16/17
37 graczy · 331G · 2278M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League Qu. |
22 |
69 |
5 |
3 |
| Eredivisie |
30 |
641 |
77 |
64 |
| Europa League |
26 |
249 |
24 |
21 |
| Jupiler League |
37 |
470 |
73 |
60 |
| KNVB Beker |
24 |
54 |
11 |
7 |
| Prelim. U17 |
21 |
65 |
6 |
2 |
| U17 Div. 1 Spring |
25 |
188 |
35 |
14 |
| U19 Cup NL |
18 |
54 |
14 |
9 |
| U19 Div. 1 Fall |
22 |
187 |
42 |
19 |
| U19 Div. 1 Spring |
20 |
187 |
27 |
10 |
| UEFA Youth League |
24 |
114 |
17 |
13 |
15/16
32 graczy · 219G · 1804M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League Qu. |
18 |
36 |
4 |
4 |
| Eredivisie |
25 |
584 |
78 |
71 |
| Europa League |
23 |
104 |
6 |
4 |
| Europa League Qualifying |
19 |
36 |
1 |
1 |
| Jupiler League |
32 |
474 |
42 |
35 |
| KNVB Beker |
19 |
34 |
2 |
2 |
| Play-Off U18 Eredivisie |
11 |
11 |
0 |
0 |
| U17 Div. 1 Spring |
15 |
139 |
25 |
18 |
| U19 Cup NL |
18 |
27 |
7 |
4 |
| U19 Div. 1 Fall |
20 |
141 |
28 |
11 |
| U19 Div. 1 Spring |
19 |
136 |
17 |
10 |
| UEFA Youth League |
20 |
82 |
9 |
7 |
14/15
40 graczy · 196G · 1591M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
21 |
98 |
8 |
5 |
| Eredivisie |
29 |
552 |
58 |
47 |
| Europa League |
19 |
64 |
6 |
1 |
| Johan Cruijff Schaal |
15 |
15 |
0 |
0 |
| Jupiler League |
40 |
465 |
56 |
38 |
| KNVB Beker |
21 |
47 |
12 |
6 |
| Prelim. U17 |
13 |
23 |
4 |
2 |
| U19 Cup NL |
9 |
9 |
1 |
0 |
| U19 Div. 1 Fall |
18 |
113 |
17 |
3 |
| U19 Div. 1 Spring |
20 |
133 |
20 |
3 |
| UEFA Youth League |
15 |
72 |
14 |
8 |
13/14
34 graczy · 136G · 1410M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
20 |
98 |
4 |
2 |
| Eredivisie |
24 |
543 |
61 |
44 |
| Europa League |
18 |
33 |
1 |
1 |
| Johan Cruijff Schaal |
17 |
17 |
2 |
1 |
| Jupiler League |
34 |
344 |
25 |
12 |
| KNVB Beker |
23 |
93 |
15 |
8 |
| Play-Off U18 Eredivisie |
10 |
10 |
0 |
0 |
| U19 Cup NL |
9 |
9 |
0 |
0 |
| U19 Div. 1 Spring |
24 |
196 |
24 |
10 |
| UEFA Youth League |
16 |
67 |
4 |
1 |
12/13
28 graczy · 125G · 1126M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Beloften Eredivisie |
18 |
68 |
18 |
2 |
| Beloften nacompetitie |
22 |
178 |
18 |
1 |
| Champions League |
19 |
91 |
7 |
6 |
| Eredivisie |
28 |
511 |
64 |
62 |
| Europa League |
15 |
30 |
2 |
2 |
| Johan Cruijff Schaal |
16 |
16 |
1 |
2 |
| KNVB Beker |
22 |
74 |
11 |
6 |
| U19 Cup NL |
8 |
14 |
2 |
1 |
| U19 Div. 1 Spring |
16 |
144 |
2 |
2 |
11/12
31 graczy · 138G · 1130M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Beloften Eredivisie |
31 |
275 |
40 |
15 |
| Champions League |
21 |
90 |
5 |
5 |
| Eredivisie |
26 |
526 |
73 |
71 |
| Europa League |
17 |
30 |
2 |
2 |
| Johan Cruijff Schaal |
15 |
15 |
1 |
1 |
| KNVB Beker |
19 |
42 |
5 |
7 |
| U19 Div. 1 Spring |
10 |
152 |
12 |
3 |
10/11
35 graczy · 116G · 1181M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
22 |
108 |
6 |
4 |
| Champions League Qu. |
25 |
72 |
7 |
6 |
| Eredivisie |
35 |
603 |
70 |
54 |
| Europa League |
19 |
71 |
5 |
5 |
| Johan Cruijff Schaal |
15 |
15 |
0 |
0 |
| KNVB Beker |
28 |
107 |
20 |
19 |
| U19 Div. 1 Spring |
15 |
205 |
8 |
3 |
09/10
36 graczy · 173G · 1153M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
30 |
612 |
104 |
81 |
| Europa League |
25 |
144 |
9 |
6 |
| Europa League Qualifying |
19 |
36 |
7 |
5 |
| KNVB Beker |
36 |
138 |
31 |
23 |
| U19 Div. 1 Spring |
24 |
223 |
22 |
2 |
08/09
28 graczy · 80G · 760M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
28 |
565 |
65 |
51 |
| KNVB Beker |
21 |
32 |
1 |
1 |
| UEFA Cup |
26 |
163 |
14 |
7 |
07/08
30 graczy · 65G · 670M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League Qu. |
18 |
31 |
1 |
0 |
| Eredivisie |
30 |
504 |
52 |
54 |
| Johan Cruijff Schaal |
12 |
12 |
1 |
0 |
| KNVB Beker |
16 |
37 |
6 |
0 |
| Play-Offs Conference League |
16 |
55 |
4 |
3 |
| UEFA Cup |
18 |
31 |
1 |
2 |
06/07
23 graczy · 49G · 648M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League Qu. |
17 |
29 |
0 |
0 |
| Eredivisie |
23 |
392 |
30 |
29 |
| Johan Cruijff Schaal |
16 |
16 |
1 |
1 |
| KNVB Beker |
20 |
69 |
7 |
3 |
| Play-Offs Conference League |
13 |
38 |
3 |
0 |
| UEFA Cup |
23 |
104 |
8 |
4 |
05/06
26 graczy · 70G · 607M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
19 |
107 |
6 |
5 |
| Champions League Qu. |
13 |
24 |
3 |
0 |
| Eredivisie |
20 |
359 |
40 |
33 |
| Gatorade Cup |
26 |
69 |
13 |
4 |
| Johan Cruijff Schaal |
11 |
11 |
2 |
1 |
| Play-Offs Conference League |
12 |
37 |
6 |
6 |
04/05
22 graczy · 65G · 563M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
17 |
39 |
3 |
1 |
| Champions League |
15 |
70 |
3 |
1 |
| Eredivisie |
22 |
415 |
56 |
26 |
| Johan Cruijff Schaal |
12 |
12 |
1 |
1 |
| UEFA Cup |
16 |
27 |
2 |
1 |
03/04
18 graczy · 41G · 381M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
18 |
18 |
0 |
0 |
| Champions League |
14 |
59 |
2 |
1 |
| Champions League Qu. |
13 |
23 |
1 |
1 |
| Eredivisie |
18 |
281 |
38 |
25 |
02/03
15 graczy · 91G · 421M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
13 |
26 |
4 |
0 |
| Champions League |
14 |
126 |
12 |
8 |
| Eredivisie |
15 |
260 |
72 |
47 |
| Johan Cruijff Schaal |
9 |
9 |
3 |
2 |
01/02
21 graczy · 70G · 307M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
21 |
67 |
17 |
5 |
| Champions League Qu. |
13 |
18 |
2 |
1 |
| KPN Eredivisie |
13 |
191 |
47 |
23 |
| UEFA Cup |
10 |
31 |
4 |
2 |
00/01
10 graczy · 56G · 223M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
5 |
5 |
0 |
0 |
| KPN Eredivisie |
10 |
197 |
47 |
32 |
| UEFA Cup |
8 |
21 |
9 |
4 |
99/00
7 graczy · 16G · 115M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
1 |
1 |
0 |
0 |
| Johan Cruijff Schaal |
3 |
3 |
1 |
0 |
| KPN Telecomp. |
7 |
86 |
13 |
7 |
| UEFA Cup |
7 |
25 |
2 |
4 |
98/99
11 graczy · 55G · 289M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
10 |
33 |
12 |
1 |
| Champions League |
10 |
45 |
1 |
4 |
| Johan Cruijff Schaal |
4 |
4 |
0 |
0 |
| KPN Telecomp. |
11 |
207 |
42 |
20 |
97/98
11 graczy · 80G · 295M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
9 |
29 |
13 |
0 |
| PTT Telecomp. |
11 |
205 |
58 |
30 |
| UEFA Cup |
10 |
61 |
9 |
3 |
96/97
10 graczy · 25G · 251M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
5 |
5 |
0 |
0 |
| Champions League |
9 |
61 |
5 |
4 |
| Johan Cruijff Schaal |
5 |
5 |
0 |
0 |
| PTT Telecomp. |
10 |
180 |
20 |
11 |
95/96
9 graczy · 35G · 269M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Amstel Cup |
4 |
8 |
1 |
0 |
| Champions League |
9 |
70 |
3 |
5 |
| Johan Cruijff Schaal |
5 |
5 |
0 |
0 |
| PTT Telecomp. |
9 |
174 |
30 |
20 |
| UEFA Super Cup |
7 |
12 |
1 |
2 |
94/95
9 graczy · 35G · 225M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Champions League |
6 |
51 |
3 |
5 |
| Intercontinental Cup |
6 |
6 |
0 |
0 |
| Johan Cruijff Schaal |
3 |
3 |
0 |
0 |
| KNVB Beker |
9 |
18 |
6 |
0 |
| PTT Telecomp. |
7 |
147 |
26 |
4 |
93/94
5 graczy · 20G · 140M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Cup Winners' Cup |
5 |
22 |
4 |
1 |
| Johan Cruijff Schaal |
3 |
3 |
0 |
0 |
| KNVB Beker |
5 |
12 |
3 |
0 |
| PTT Telecomp. |
5 |
101 |
13 |
2 |
| U19 Div. 1 Spring |
2 |
2 |
0 |
0 |
92/93
4 graczy · 18G · 109M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| KNVB Beker |
4 |
13 |
5 |
2 |
| PTT Telecomp. |
4 |
75 |
10 |
0 |
| UEFA Cup |
3 |
21 |
3 |
1 |
91/92
2 graczy · 2G · 29M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| PTT Telecomp. |
1 |
13 |
2 |
0 |
| UEFA Cup |
2 |
16 |
0 |
0 |
90/91
2 graczy · 1G · 24M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| KNVB Beker |
1 |
1 |
0 |
0 |
| PTT Telecomp. |
2 |
23 |
1 |
0 |
89/90
1 graczy · 7G · 26M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
1 |
21 |
7 |
0 |
| KNVB Beker |
1 |
3 |
0 |
0 |
| UEFA Cup |
1 |
2 |
0 |
0 |
88/89
1 graczy · 5G · 18M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
1 |
16 |
5 |
1 |
| KNVB Beker |
1 |
1 |
0 |
0 |
| UEFA Cup |
1 |
1 |
0 |
0 |
87/88
1 graczy · 3G · 4M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
1 |
2 |
1 |
0 |
| KNVB Beker |
1 |
1 |
2 |
1 |
| UEFA Super Cup |
1 |
1 |
0 |
0 |
85/86
1 graczy · 0G · 1M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Play-Off U18 Eredivisie |
1 |
1 |
0 |
0 |
72/73
1 graczy · 0G · 2M
| Rozgrywki | Graczy | Mecze | Gole | Asysty |
| Eredivisie |
1 |
1 |
0 |
0 |
| European Cup |
1 |
1 |
0 |
0 |
Brak transferów w tym sezonie
| 🏟️ | Nazwa | Ajax Amsterdam |
| 🏳️ | Kraj | Holandia |
| 🏆 | Liga | Eredivisie |
| 📊 | Dywizja | Eredivisie |
| 👥 | Zawodnicy | 19 |
| 💰 | Wartość składu | 149.7M € |