Eduardo Salvio
⚽ Napastnik 🏟️ CA Lanús 🏳️ Argentyna
| 📝 | Imię ojczyste | Eduardo Antonio Salvio |
| 🎂 | Data urodzenia | 12.07.1990 (35 lat) |
| 📍 | Miejsce urodzenia | Avellaneda, Argentyna |
| 🏳️ | Obywatelstwo | Argentyna |
| 📏 | Wzrost | 173 cm |
| ⚽ | Pozycja | Napastnik |
| 🦶 | Preferowana noga | prawa |
| 🏟️ | Aktualny klub | CA Lanús |
| 📅 | Dołączył | 01.07.2024 |
| 📄 | Kontrakt do | 31.12.2026 |
| 🤝 | Agent | Relatives |
📊 Podsumowanie per klub
| Klub | Sezony | Mecze | Gole | Asysty |
| SL Benfica | 8 | 280 | 62 | 56 |
| CA Lanús | 4 | 108 | 23 | 8 |
| CA Boca Juniors | 4 | 81 | 19 | 7 |
| UNAM Pumas | 3 | 70 | 15 | 9 |
| Atlético de Madrid | 2 | 81 | 10 | 5 |
🏆 Podsumowanie per rozgrywki
| Rozgrywki | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Czerwone | Minuty |
| Liga NOS |
116 | 24 | 25 |
9 | 0 | 1 284 |
| Liga ZON Sagres |
61 | 14 | 13 |
4 | 0 | 537 |
| Europa League |
45 | 10 | 5 |
5 | 0 | 1 211 |
| Liga MX Clausura |
31 | 9 | 5 |
3 | 0 | 537 |
| Apertura |
42 | 9 | 2 |
6 | 0 | 1 160 |
| Libertadores |
27 | 8 | 2 |
3 | 0 | 815 |
| Taça de Portugal |
24 | 7 | 5 |
1 | 0 | 1 064 |
| Liga MX Apertura |
29 | 6 | 3 |
3 | 0 | 1 559 |
| Liga Profesional (- 23/24) |
26 | 6 | 2 |
0 | 0 | 677 |
| Superliga |
17 | 6 | 3 |
1 | 0 | 185 |
| Clausura |
23 | 5 | 3 |
2 | 0 | 214 |
| Allianz Cup |
15 | 5 | 3 |
3 | 0 | 393 |
| LaLiga |
51 | 5 | 2 |
9 | 0 | 822 |
| Copa Sudamericana |
16 | 4 | 2 |
2 | 0 | 450 |
| Champions League |
35 | 4 | 5 |
7 | 0 | 659 |
| Copa de la Liga (- 23/24) |
16 | 2 | 0 |
0 | 0 | 204 |
| Champions League Qu. |
3 | 2 | 1 |
1 | 0 | 105 |
| Copa Argentina |
9 | 1 | 0 |
0 | 0 | 292 |
| Copa Superliga (-19/20) |
1 | 1 | 0 |
0 | 0 | 86 |
| Europa League Qualifying |
4 | 1 | 2 |
2 | 0 | 237 |
| Liguilla Clausura |
3 | 0 | 0 |
1 | 0 | 0 |
| Liguilla Apertura |
4 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| Playoff Torneo Apertura |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Leagues Cup |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa de la Liga - Playoffs |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa Maradona |
8 | 0 | 1 |
1 | 0 | 0 |
| Taça CTT |
1 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Supertaça |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
| Copa del Rey |
3 | 0 | 0 |
0 | 0 | 0 |
📋 Szczegóły per sezon
Liga NOS — 24G / 116M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | SL Benfica |
19 | 2 |
2 | 0 |
329 |
| 17/18 | SL Benfica |
26 | 9 |
6 | 4 |
179 |
| 16/17 | SL Benfica |
30 | 4 |
7 | 1 |
503 |
| 15/16 | SL Benfica |
12 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | SL Benfica |
29 | 9 |
10 | 4 |
273 |
Liga ZON Sagres — 14G / 61M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 13/14 | SL Benfica |
13 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 12/13 | SL Benfica |
29 | 10 |
9 | 0 |
246 |
| 10/11 | SL Benfica |
19 | 4 |
3 | 4 |
291 |
Europa League — 10G / 45M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | SL Benfica |
2 | 1 |
0 | 0 |
66 |
| 13/14 | SL Benfica |
6 | 1 |
3 | 3 |
359 |
| 12/13 | SL Benfica |
8 | 1 |
0 | 0 |
545 |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
14 | 4 |
1 | 0 |
98 |
| 10/11 | SL Benfica |
6 | 3 |
1 | 1 |
143 |
| 09/10 | Atlético de Madrid |
9 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liga MX Clausura — 9G / 31M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | UNAM Pumas |
17 | 5 |
3 | 3 |
251 |
| 22/23 | UNAM Pumas |
14 | 4 |
2 | 0 |
286 |
Apertura — 9G / 42M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Lanús |
16 | 3 |
0 | 0 |
371 |
| 2010 | CA Lanús |
12 | 2 |
1 | 3 |
519 |
| 2009 | CA Lanús |
14 | 4 |
1 | 3 |
270 |
Libertadores — 8G / 27M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CA Boca Juniors |
7 | 1 |
0 | 0 |
422 |
| 2020 | CA Boca Juniors |
11 | 6 |
2 | 2 |
148 |
| 2019 | CA Boca Juniors |
6 | 1 |
0 | 0 |
245 |
| 2009 | CA Lanús |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Taça de Portugal — 7G / 24M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | SL Benfica |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 17/18 | SL Benfica |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | SL Benfica |
5 | 1 |
1 | 0 |
170 |
| 14/15 | SL Benfica |
1 | 2 |
1 | 0 |
30 |
| 13/14 | SL Benfica |
3 | 1 |
1 | 0 |
261 |
| 12/13 | SL Benfica |
6 | 2 |
1 | 1 |
220 |
| 10/11 | SL Benfica |
5 | 1 |
1 | 0 |
383 |
Liga MX Apertura — 6G / 29M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | UNAM Pumas |
16 | 1 |
2 | 3 |
1 351 |
| 22/23 | UNAM Pumas |
13 | 5 |
1 | 0 |
208 |
Liga Profesional (- 23/24) — 6G / 26M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2024 | CA Lanús |
19 | 4 |
1 | 0 |
331 |
| 2022 | CA Boca Juniors |
1 | 1 |
0 | 0 |
66 |
| 2021 | CA Boca Juniors |
6 | 1 |
1 | 0 |
280 |
Superliga — 6G / 17M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CA Boca Juniors |
17 | 6 |
3 | 1 |
185 |
Clausura — 5G / 23M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Lanús |
8 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 2009 | CA Lanús |
15 | 5 |
2 | 2 |
214 |
Allianz Cup — 5G / 15M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | SL Benfica |
3 | 1 |
1 | 1 |
102 |
| 16/17 | SL Benfica |
1 | 1 |
0 | 0 |
90 |
| 15/16 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | SL Benfica |
2 | 1 |
0 | 0 |
77 |
| 13/14 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 12/13 | SL Benfica |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 10/11 | SL Benfica |
4 | 2 |
2 | 1 |
124 |
LaLiga — 5G / 51M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
35 | 3 |
2 | 7 |
536 |
| 09/10 | Atlético de Madrid |
16 | 2 |
0 | 2 |
286 |
Copa Sudamericana — 4G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Lanús |
8 | 2 |
1 | 1 |
313 |
| 2024 | CA Lanús |
4 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2009 | CA Lanús |
4 | 2 |
1 | 1 |
137 |
Champions League — 4G / 35M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | SL Benfica |
4 | 0 |
1 | 1 |
0 |
| 17/18 | SL Benfica |
5 | 0 |
0 | 2 |
0 |
| 16/17 | SL Benfica |
8 | 3 |
3 | 1 |
209 |
| 15/16 | SL Benfica |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | SL Benfica |
5 | 1 |
0 | 2 |
450 |
| 12/13 | SL Benfica |
5 | 0 |
1 | 0 |
0 |
| 10/11 | SL Benfica |
5 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Copa de la Liga (- 23/24) — 2G / 16M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CA Boca Juniors |
13 | 2 |
0 | 0 |
204 |
| 2021 | CA Boca Juniors |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Champions League Qu. — 2G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 18/19 | SL Benfica |
3 | 2 |
1 | 1 |
105 |
Copa Argentina — 1G / 9M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Lanús |
4 | 1 |
0 | 0 |
292 |
| 2022 | CA Boca Juniors |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2020 | CA Boca Juniors |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 2019 | CA Boca Juniors |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Superliga (-19/20) — 1G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CA Boca Juniors |
1 | 1 |
0 | 0 |
86 |
Europa League Qualifying — 1G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
4 | 1 |
2 | 2 |
237 |
Liguilla Clausura — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | UNAM Pumas |
3 | 0 |
0 | 1 |
0 |
Liguilla Apertura — 0G / 4M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 23/24 | UNAM Pumas |
4 | 0 |
1 | 1 |
0 |
Playoff Torneo Apertura — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2025 | CA Lanús |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Leagues Cup — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2023 | UNAM Pumas |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa de la Liga - Playoffs — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2022 | CA Boca Juniors |
3 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa Maradona — 0G / 8M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 2020 | CA Boca Juniors |
6 | 0 |
0 | 1 |
0 |
| 2020 | CA Boca Juniors |
2 | 0 |
1 | 0 |
0 |
Taça CTT — 0G / 1M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Supertaça — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 17/18 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 16/17 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 14/15 | SL Benfica |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
Copa del Rey — 0G / 3M
| Sezon | Klub | Mecze | Gole | Asysty | Żółte | Min. |
| 11/12 | Atlético de Madrid |
2 | 0 |
0 | 0 |
0 |
| 09/10 | Atlético de Madrid |
1 | 0 |
0 | 0 |
0 |
🏳️ Kadra narodowa
14 meczów
Nr koszulki: 18
Były kadrowicz
9 meczów, 4 goli
Były kadrowicz
Historia kontuzji (15)
| Sezon | Kontuzja | Od | Do | Dni | Mecze omin. |
| 24/25 |
Calf problems |
19.10.2024 |
02.11.2024 |
15 |
4 |
| 24/25 |
Uraz mięśniowy |
06.09.2024 |
16.09.2024 |
11 |
1 |
| 24/25 |
Uraz mechaniczny |
06.07.2024 |
22.07.2024 |
17 |
1 |
| 22/23 |
Leg injury |
27.01.2023 |
13.02.2023 |
18 |
3 |
| 22/23 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
20.08.2022 |
01.09.2022 |
13 |
3 |
| 21/22 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
09.06.2022 |
22.06.2022 |
14 |
3 |
| 21/22 |
Fitness |
18.10.2021 |
05.11.2021 |
19 |
4 |
| 20/21 |
Cruciate ligament tear |
01.03.2021 |
17.10.2021 |
231 |
41 |
| 20/21 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
10.11.2020 |
29.11.2020 |
20 |
3 |
| 19/20 |
Thigh problems |
26.09.2019 |
30.09.2019 |
5 |
1 |
| 19/20 |
Naderwanie pęczka mięśniowego |
29.08.2019 |
19.09.2019 |
22 |
3 |
| 18/19 |
Inflammation of the biceps tendon in the thigh |
15.02.2019 |
10.04.2019 |
55 |
11 |
| 18/19 |
Uraz kostki |
08.11.2018 |
24.12.2018 |
47 |
10 |
| 18/19 |
Problemy mięśniowe |
25.09.2018 |
01.10.2018 |
7 |
1 |
| 18/19 |
Ankle problems |
03.09.2018 |
12.09.2018 |
10 |
0 |
🔄 Historia transferów (8)
| Sezon | Data | Z klubu | → | Do klubu | Typ | Kwota |
| 24/25 |
01.07.2024 |
UNAM Pumas |
→ |
Lanús |
Transfer |
1.5M € |
| 22/23 |
04.07.2022 |
Boca Juniors |
→ |
UNAM Pumas |
Transfer |
3.8M € |
| 19/20 |
18.07.2019 |
Benfica |
→ |
Boca Juniors |
Transfer |
10M € |
| 12/13 |
31.07.2012 |
Atlético Madrid |
→ |
Benfica |
Transfer |
10M € |
| 10/11 |
30.06.2011 |
Benfica |
→ |
Atlético Madrid |
Powrót z wyp. |
10M € |
| 10/11 |
19.08.2010 |
Atlético Madrid |
→ |
Benfica |
Wypożyczenie |
6M € |
| 09/10 |
11.01.2010 |
Lanús |
→ |
Atlético Madrid |
Transfer |
3.5M € |
| 08/09 |
01.07.2008 |
Lanús U20 |
→ |
Lanús |
Transfer |
— |
Kliknij zakładkę "Mecze" aby załadować
Co myślisz o Eduardo Salvio?
💬 Opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię.